Indoor, northern light auto, LED ikea, nedovoljno uslova, bolesna biljka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Ja sam počeo sa tom rasvjetom, raslo je nešto ispod toga ali slabo a onda sam stavio koju fcl žarulju i buknulo je. Nije to predviđeno za ovako veliku biljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pietrucci
09.07.2017
40
97
18
38
Pozdrav ljudi evo mali update. Zemlja je dosta mokra. Kao da opet biljka slabije “trosi” vodu. Dobila je pola doze prihrane i limunsku kiselinu za ph regulisanje. Braon dlakice na cvetovima. Biljka mala, ali prelepo mirise kristali se naziru. Evo par slika, pa koga ne mrzi, komentari su pozeljni. image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
Mislim da nema jos mnogo do makazica. Uzdravlje !
 

Nikola Vutraš

Aktivan Član
02.12.2016
159
503
63
Sad dok gledam tvoje slike ne bi rekao da ne valja bas ništa jer ako si dotjerao te vrhove do tud sa tim ledom ja bi to ostavio pod tim čisti iz znatiželje. Ja sam ostavio led i ubacio još 12 cfl ki. Tako da je to sad druga prica. Evo jedne pod ledom, izduzena i jadna.
WP_20170113_18_25_02_Pro.jpg
 
09.07.2017
40
97
18
38
@Nikola Vutraš ma da da, samo sa ikea tom, doduse onaj duzi model mislim da ima 2-3 sijalice vise, ali to je to. Plus isto iz ikee jos jedna e-27 mala full spectrum. Samo vidi, ja nemam skoro nista. Ni box ni ph metar. Neku osnovnu prihranu imam za cvece nista ozbiljno. Namučena biljka maksimalno. Kapiram da moze to mnogo bolje sa ovom lampom i da se doda jos koja...
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
super je to ispalo sa 1700 lumena, biljčica je preslatka :watch::thumb:
ne znam jesi li u međuvremenu spustio svjetlo, čini mi se da previsoko
ajde kad slikaš stavi neki upaljač ili šta, nemam uopće ideju o veličini
 
09.07.2017
40
97
18
38
Au brate mili @Kakadu063 al si ti to izrokao SKIDANJE kape.... pa kako to rodjace, daj neki savet kako da napravim neki najjobicniji najjeftiniji box ? koliko vremena je trajao taj grow? daj neki savet ZIV BIO ! ISKIDAO SI brate, ne znam sta da kazem osim SVAKA CAST!!! Ok @jesam obavezno sa upaljacem slikam sledecu sliku no problem.... podigo sam biljku, stavio sam postoje, poslusao sam savete odmah.... koliko vidim prema tome kako pleshe @Kakadu063 sa biljkom.... nemanje boksa je meni najveci problem.... a generalno nemam ni uslova..... zivim u 32 kvadrata sa devojkom i psom.... tako da razumite me braco moja ! Hvala svima na komentarima i posvecenom vremenu... Uzdravlje !
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Nemanje boxa ti nije najveci problem ima tu jos dosta toga sto treba uskladiti i prilagoditi da bi grow prosao ok! Vjeruj mi da ima ljudi i u manjim stanovima pa uzgoje cudo od biljke posto ormaric 50x50x120 i ne zauzima previse a moze se fino izvuci uz malo vjestine!
@Kakadu063 koja ti je to biljka i el imas dnevnik od toga cuda:thumb:
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Vise izgleda ko da uzgajas bonsaije neg vutru al aj izgurat ce do kraja i imat ces nesto za zapaliti! Daj se baci malo na proucavanje foruma pa ces vidjeti sve od boxova rasvjete ventilacije i svega ostalo, pa neces postaviti pitanje kako se suzbije miris posto se dobro zna da postoje filteri bas za to namjenjeni i da se uz njih nista ne osjeti,a i naci ces hrpu savjeta i informacija kojih ako se budes pridrzavao dobit ces pristojnu biljku a ne da cekas 3mj za zamotati dvije trube!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pietrucci
09.07.2017
40
97
18
38
@h0nda ma da brate naravno da sam citao i da znam da postoje karbon filteri, mislio sam na tako malom prostoru gde je sve strpao u konkretnom slucaju itd. Malo me buni kako bi povezao kulere itd posto nisam bas sa strujom. Procitao sam svasta ovde i citam i dalje... nista lose ne mislim, svaka sugestija je na mestu i hvala na izdvojenom vremenu... imas li neki dobar dnevnik sa malim boxom nesto lako izvodljivo za pocetnike. Hvala
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.659
13.851
358
Gle stari nabavi ormaric najobicniji tipa 40-40 ili 50x50 (moze se grovat i u pcu tak da je ovo zapravo puno mjesta),slozi gore 50etak w led zarulja sa e27 grlom fino paralelno povezi kablove( stavis 6komada po 8w recimo primjera radi),, jedan pc vent da mjesa zrak unutar boxa negdje postavis i jedan gore na vrhu izbusis rupu i montiras kupaonski cjevni vent da hladi i da baca zrak van (ako nemas potreba za filter+turbina), fino light spojis na tajmer i deres od starta 12/12 da ti je noc dan i kontra, neces imat racun za struju nista puno veci da se pristojno izvuci i biljka bude puno sretnija, a i ti s njom!