Indoor ormar 2010/2011

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Pozdrav, :vb_wave:
Evo ima već 2 tijedna da čitam vaše probleme, ideje i savjete, mogu reć da su vrlo korisni!
Pa da počnem:
Od polovice ormara sam napravio box dimenzija V 110 Š 55 D 65, sve sam obložio nekim prozirnim najlonom i preko najlona obljepio alu. foliju, šljaka za sada!
Nutra su 4 štedne žarulje od 23 W, i 4 ventilatora od 12 W, 2 ventilatora stvaraju vijetar i pušu u biljke a ostala dva služe kao upuh i ispuh zraka.
Temperatura varira između 20 i 26 C, a vlaga između 40-50 %. Nutra je 11 biljkica za sad se čine zdravo. Ovo je 6 dan da su na režimu 18/6.
Ovako to izgleda:
078cg.jpg

http://img534.imageshack.us/i/078oa.jpg/
http://img576.imageshack.us/i/079yp.jpg/
http://img546.imageshack.us/i/080ta.jpg/
http://img860.imageshack.us/i/081pl.jpg/
http://img862.imageshack.us/i/082u.jpg/

Slikane su sa mobitel pa nisu neke kvalitet ali će poslužiti svrsi.
Sve primjedbe, kometari, savjeti su dobrodošli.
 
30.03.2010
38
4
0
35
Žarulja je premalo,biljke su ti previše u visinu otišle,dodaj još i približi ih biljkama....obloži čašice sa folijom ili nečim da svijetlo ne prodire do korjena...trebao si malo pažljivije pogledati druge dnevnike jer tu dosta toga ne štima....
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Hvala na savijetu.
Približio sam žaruljama sad su na nekih 4-5 cm, sve čaše sam obložio sa folijom, kolko bi od prilike trebalo još žarulja sad je nutra 5400 lumena?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
box oblozi reflekajucom folijom mozes i u belo ofarbati a ako nemas od toga nista onda bar papirom oblozi onim za stampannje a ima jos jedna fora u kesici od cipsa sa unutrasnje strane imas priblizno takvu foliju al sad......

mogao bi to vec polako da presadjujes u velike posude 5l pa na gore sa tima es moci do kraja ... moze i u 20l ako imas mesta.....

sijalice bi trebale da stoje u vodoravnom polozaju i trebale bi da imaju reflektor ... mislim da nebi bilo ni ovako lose kako stoje da svaka ima svoj reflektor odgore kao tanjir .. al i vodoravno bi bilo jos bolje da svaka ima reflektor isto tako kao tanjir...

obavezno radi lst tj. savijaj biljke i nemoj ih pustati vise od npr. 30cm svijas stablo i isto tako savijas i grane koje rastu uz stablo znaci stalno ih zatezes prema dole posto stedne gube jacinu na daljinu....

eto moji predlozi a sad na posao :)
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Da da kužim, ja mogu žaruljama promijeniti poločaj nije to problem, i cijeli boxs ide u alu foliju, još me muče 2 stvari ja imam sad 11 biljka kažeš da ih sad već stavim u neke ozbiljne posude, kak sad od njih 11 prepoznat koja je ženska a koja muška. Znam da se to tek vidi u fazi cvijetanja ali dali postoje neki znakovi po kojima bi se moglo pretpostaviti da je žensak biljka?
I drugo pitanje šta misliš kolko još treba dodati žarulja?
Ako sam te dobro shvatio držim ih u veg. fazi do nekih 30 cm i onda na 12/12 i cijelo vrijeme ih vežem prema dolje
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
radije mat bijela boja nego alu-folija (stvara hot-spotove).
musku-zensku biljku ne mozes prepoznat prije nego pocnu cvjetat (12/12)
zarulja ne moras jos dodavat, samo ove stavi horizontalno, i napravi neki reflektor
iznad njih. poslije mozes dodat jos toliko... (jerbo box ima oko 0.3m^2 ako sam dobro
skonto, a biljke jos ne pokriju 10% toga zajedno sa casama).
i neznam di ti je box/ormar, al mozda bi trebao razmislit da nes napravis sa onim rupama
od ventilatora prije cvjetanja jer ne zelis da ti ulazi svjetlo kad pocnu cvjetat...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ne moj mu govoriti da ide na 12/12 jer ce staviti odmah....

idi vege nekih 30dana u vcim posudama od tvojih pa onda na 12/12

iskreno mrzi me da pisem ima na forumu sve citaj sta ti nije jasno pitaj malo...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
u ormar tih dimenzija bi ti bio idealan hps 150W recimo. ali kad već ideš na CFL, onda stavi bar još toliko sijalica, i trebao bi reflektor neki dodati.
kak je gargamel rekao, ne možeš ih prepoznati prije nego počnu cvjetati.
u ta ormar teško da će ti stat svih 11 biljaka kad malo odvegetiraju. radije izaberi recimo 6 najzdravijih i najnaprednijih, i njih ostavi, a ostale negdje van, u prirodu, ako imaš mogućnosti, i nadaj se najboljem od ovih 6 koje bi ostavio...
ja imam box duplo manji od tvog i po visini i po površini i jedva mi stanu 2 biljke. sama visina niti nije toliko bitna, jer sam radio brutalni LST, tako da vrhovi počinju rasti od samog vrha tegle, i sad dosežu nekih 15 cm od vrha tegle.
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Hvala na odgovorima.
Ovakav mi je plan: tržati još 5-6 dana u ovim čašama pod svijetlom 18/6, nakon toga kupiti dvije tegle od 15 l i staviti u svaku po dvije biljke i nadat se najboljem!
Ovaj vikend ću ugraditi još 2 od 23 W, javim se sa rezultatima i slikama pa če mo vidjet kako i šta dalje!
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ako već planiraš staviti 2 biljke u jednu posudu, onda kupi žardinjere, jer je u njima nešto jednostavnije napraviti pregradu, da biljke imaju odvojeno korijenje. ako će ti biti 2 ili više biljaka u jednoj posudi, a da nisu odvojene, jedna će ti puno slabije napredovati...
možda ćeš imati sreće, pa će i jedna i druga napredovati, ali dosta sporije, nego da je korijenje odvojeno.
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Ma neću ja sebi komplicirat život uzet ću 4 tegle po 5l i sa time do kraja. Nadam se da ću pogoditi barem 2 od 4 da budu ženske!
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
e to se traži...
ja se isto nadao najboljem, pa od 4 sjemenke niknule 3, od toga jedna ženka, jedan hermi i jedan mudonja...tak da, ono, od 4 biljke, bit će 2 ženske ziher...iako je netko, ne sjećam se više ko, dobio 16/16 ženki...tak da, u svakom slučaju, držim fige. :)
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Hahaahha, uzet ću četri koje su niže,imaju jaču stabiljku i više parova listova pa kud puklo da puklo!
Znam da će te popizditi na ovo pitanje ali moram pitat, našo sam post di je neko pito kolko mogu očekivat od jedne biljke, i onda je neko napiso 101 preduvjet za dobivenu količinu.
Moja je iz neke rednom vutre koje sam pušio, uzgaja se u ormaru ići će do nekih 90 cm može neko dati neku okvirnu procijenu, čist da znam šta očekivat...
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Pa to je čist ok,valjda će biti nešto između!
Imaš ideju po kojim kriterijima da izdvojim od 11 biljka 4 najbolje?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja bih pricekao da izrastu jos vece i onda birao. Imao sam ja jednu manju i jednu vecu i manje sam se htel rjesiti. Kad se pokazalo da je ta bila puno bolja i u tjedan dana prestigla vecu.
 

walter23

Aktivan Član
04.04.2011
50
1
0
32
Da to bi i ja ali vidiš gore na slikama da baš čaše nisu velike i da nemogu dugo biti nutra max još tijeda-dva, nakon kolko preporučaš da ih stavim u veće tegle?
 
06.03.2011
8
1
0
38
Ljudi, covjek trolla bez potrebe, sve do sada kaj je pito je mogao naci odgovore bez potrebe spamanja , a ne zaletiti se glavom u koprive..
Prvo skoci pa reci hop :)

:RastaBong: