Indoor pa outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
bez problema mozes da uradis ono sto si naveo u prvom postu,jer sam ja ljubitelj outdoor-a i to isto radim,stavi na 12/12 pod neonkama plavog spektra,ili cfl nebitno,kad skinu gace vrati na 18/6 i kad ti se ukaze lepo vreme izbacuj vani slobodno,a to da li ce porasti 2,5 m zavisi od tebe kako gajis,ja sam pod tim uslovima imao domacicu preko 4m visine i bila je puna kao cicak,nisam merio grame ali imalo je puno.;)dok je moj ortak posadio isto tako i nije je odrzavao i opet je bila preko 1m.
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
e to je dobrodosao odgovor..sad bar mogu biti siguran da se to moze posto vec to netko radi..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
eto, malo si se nacekao da neko potvrdi moju pricu, al vazno da si ti nama zadovoljan odgovorom
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Podavno sam procitao negdje na forumu (ne znam tacno ko je napisao) da ovakvim mijenjanjem rezima (od pocetka 12/12 pa vracanje u vegetaciju) biljke mozemo dobiti hermice....E sad vidim da je Power a i Creative potvrdio da se moze to uraditi (bez dobivanja hermica), sto znaci da je mala sansa da se dobije hermic ili ipak nije ? O feminiziranom sjemenu necu ni govoriti, jer nema smisla od pocetka 12/12 pa u vegetaciju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja imam trenutno automatika u indooru koji uskoro zavrsava, menjao sam sve i svasta sa njim i stosta radio kontra, dakle kada je nikao bio je pod hps 250, kasnije prebacen u pc-box pod cfl 4x25, i sad druga nedelja kako je pod mh 150, rezim svetla kada je nikao je bio 12/12 (zbog drugih cura u boxu), u pc-boxu smanjen na 11/13, pa povecan na 14/10, sad pod mh je krenuo sa 16/8 i nedavno prebacen na 18/6, zbog drugih malenih. eto sad pa vidi fotku od danas u galeriji sa komentarima i javi ako vidis da nesto nije u redu ili da je pohermila mama, koja inace nosi i seme regularno opraseno jos pod hps-om
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
I mene zanima da li moze in pa out, ali neko moje misljenje je da to tesko moze da uspe. Ne verujem da ce se biljka od 1m prilagoditi uslovima napolju (vetar, kisa, stetocine, a moze temperatura nocu da padne ispod 10c u aprilu), ali neces znati dok ne probas ;)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
tale89 je napisao(la):
... ali neko moje misljenje je da to tesko moze da uspe...

moze da uspe, i ne tesko... ja sam vegetirao thai/haze x skunk, izneo u kukuruz, bila je sjeb suva godina, vadio je iz kukuruza, drzao na terasi u 5L i na kraju zavrsio pod lampom hps 110. sve je pocelo u martu a zavrsilo u novembru...
stvarno ne znam ljudi sta nije jasno po pitanju in pa out, dao sam vam moj primer in pa out pa in (slike biljke su u galeriji, mislim da je 2011 god.) ... i sad cekam da jos neko kaze da nije siguran da moze in pa out, uf joj ah grrr... dokle da razglabamo ovu temu
 

Smoke_Weed

Aktivan Član
10.09.2012
111
91
0
Dolina Vutre
kaze da ce biljka biti 1,5-2 meseca pod lampama, dosta ce da poraste za to vreme, lakse se prilagodi na out kad je mala, zbog toga i komentar gore, samo iznosim misljenje.
bez nervoze :)
 

Vesperian

Aktivan Član
15.08.2012
108
101
28
35
bit ce unutra tek tolko dok ne pokazu spol da ih mogu odvojiti..rekao je power i petarpan da moze i ja im vjerujem..ostaje na meni da se uvjerim..


#power

moze lock na ovu temu i brisanje postova koji nemaju veze s ovim pa naknadno javim napredak da se ne spama bzvz?
hvala..
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nema tu neke nervoze, posto ne mogu da crtam jedino da prikazem fotke koje sam izbunario

evo biljke koja je od kraja marta vegetirana u indooru i prebacena u outdoor (zapravo, bile su tri;)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

pa onda fotka iz VIII meseca
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

pa fotka iz IX meseca
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

pa sa tih cura skinuta 2 klona i prebaceni na terasu, 1 uspeo, drugi ja sjeb* (doticne dve cure kasnije odneo kombajn)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

treca je bila na drugoj lokaciji, jadna jako zapustena i napacena, na kraju sam je vratio na terasu a kasnije ubacio unutra
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

fino je krenula pod hps-om 110, tada sam cak napiso komentar:"kad zavrsi, otvoricu temu Ekstremna izdrzljivost kanabisa i napisati par reci o ovoj biljci ;) zasluzuje"

dakle, bez nervoziranja, jos jednom kazem: moze iz in u out (a bogme moze i nazad;)

ovo je primer iz 2011 gde nisam cekao da se javi preflower jer sam tada kretao sa automaticima i ove sative su letele napolje na sta im bude (to je inace doslo gratis kao promo seme), da ne bude zabune jer je tema krenula sa pitanjem preflower, pa posle napolje nastavak vegetacije, moze i to 100% i nema greske

edit:
ok vesp, budem zakljucao pa ako budes hteo da nastavis ovde javi meni ili bilo kom modu da otkljuca kad dodje vreme, jedino sto ne znam sta sve da brisem, tvoja tema, ti odluci pa mi posalji brojeve postova za brisanje na pp
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
tale89 je napisao(la):
kaze da ce biljka biti 1,5-2 meseca pod lampama, dosta ce da poraste za to vreme, lakse se prilagodi na out kad je mala, zbog toga i komentar gore, samo iznosim misljenje.
bez nervoze :)
nuje tacno da se lakse prilagodi dok je mala,temperatura oko nule moze da je sjebe ocas posla,dok vecu biljku niza temperatura moze samo da mrzi,ja sam radio i uspeva bez problema nece da pogresi uopste,moze da ima monstruma od biljke,samo bice velika za skrivanje.:)
evo na powerovoj prvoj slici se lepo vidi,razmak izmedju nekoliko prvih kolena je mali jer je bila indoor ,a zatim se taj razmak na narednim kolenima povecava kako je u outdoor-u,sto znaci da vegetira bez problema.
 

PinkFrojd

Aktivan Član
16.01.2013
143
48
28
48
naravno da to moze, radio ja tako nekoliko godina dok na tom terenu nije niknulo divlje naselje, fuckthem
nista to biljkama ne smeta, nastave da rastu i procvetaju krajem avgusta
 
09.02.2013
27
9
3
36
Dobar dan zelim sviam nov sam ovdje i neznam dali opce na dobro mejsto pisem izvinite i izbrisite ako niej dobro zanima me poceo sam sa uzgojom in door prije 2 tjedna i planiram da ju za 1.mj izbacim van iz in door-a na out door dali ce to za njih bit termicki sok,kako da ga ublazim ???:vb_wave:
 
08.02.2013
9
2
0
79
Najbolje bi bilo da si ih posadio pocetkom marta u kuci pa za mjesec napolje, kada ne bude mraza, a i temperatura da nije ispod 12 C.

Ja sam prosle godine imao 6 kom, 7 dana prije presadjivanja preko dana sam ih iznosio na balkon da se navikavaju ali je ipak samo jedna prezivjela.
 

Mr.Vinjau

Aktivan Član
26.07.2012
190
100
0
39
Rokaj ih napolje polovinom aprila kad otopli,gledaj da imaju što vise sunca i ništa ne brini.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.