INDOOR prvi grow Red Devil auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
29.03.2014
4
2
0
Pozdrav svim forumasima ove lijepe nam stranice :) Prvo,htio bih se zahvaliti svima koji se trude pomoci ovoj maloj zajednici koju vec duze vrijeme pratim :D . Dakle,kao sto naslov kaze moj prvi grow. Posto sam ogranicen financijski,prostorno te privatnoscu nakon dugo vremena razmisljanja ipak ulazim u ove vode. Imao sam dvije sjemenke Red Devil autoflowera te jednu nepoznate sorte. Od dvije sjemenke RD-a samo jedna je uspjela isklijati (druga mi se od pocetka cinila kao nezdrava i napuknuta),te jedna nepoznatog je takoder isklijala. U dvije loncarice obujma 6 litara napravio sam mix kupovne zemlje i pijeska. Zasadio sam red devil prije nekih 10 dana a ovu drugu dan-dva kasnije. Nepoznata sorta je u meduvremenu prerasla rd te se vise i brze pocela razvijati. Obje loncarice sam postavio pod 20W LED svjetlo plavo-crvenog spektra te dio ormara oblozio alu folijom koje cu poslije opkoliti sa onom folijom za zastitu od sunca za vjetrobransko staklo auta. Poslije ce se to malo s vremenom sredit jer nemam veliku privatnost pa svakih tjedan-dva biljcice moraju na malo putovanje iz ormara. Za svjetlo sam odabrao taj LED jer mi se za prvi grow cinio kao najefikasnija solucija. Svjetlo je postavljeno preko analognog tajmera na rezim 18/6. Stvarno sam se potrudio prvo procitat sve sa foruma prije nego pocnem postavljat debilna pitanja,nadao sam se da nece ni doc do ovakvih pitanja ali eto bojim se za svoje mezimice :D Ovako, ova nepoznata sorta pocela je izbacivati svoj drugi red listova te brzo rasti u visinu dok mi red devil vec 3-4 dana stoji nepromjenut te sam se zapitao sto se dogodilo. Obje biljke imaju isti tretman svjetlom,zrakom te vodom. Posto je ormar sa straznje strane otvoren te se nalazi netom do prozora,zrak dobro cirkulira kroz ormar te mislim da to ne predstavlja neki problem. Imam jos nekoliko kratkih pitanja vezano uz svoj grow, ali imajte na umu da je ovo specificna situacija pa ju ne bih htio usporedivati sa drugim growovima pa zato postavljam ova pitanja :D

1. Rezim svjetla (20W LED sa crvenim i plavim spektrom na rezimu 18/6 do prvih nekoliko tjedana pa se krece mjenjat)?
2. Zalijevanje? (postoji li neko pravilo s koliko vode treba zaliti s obzirom na volumen loncarice?)
3. Gnojivo. Kad, koliko? (kupio sam multifunkcionalno gnojivo i za fazu cvijetanja i fazu vegetacije, trenutno ne trebam gnojiti dok biljke ne iscrpe sve hranjive sastojke)
4. Je li nuzno potrebna ventilacija? (s obzirom da je ormar otvoren i zrak ulazi/izlazi iz njega te stoji kraj prozora mislim da to ne bi trebalo predstavljati neki veliki problem)

S obzirom da sam ogranicen s nekoliko stvari,barem bi htio biljcicama uzvratit ljubavlju i ucinit i njih i sebe sretan sa jednim lijepim i uspjesnim growom. Slike su ovdje dolje:
http://postimg.org/image/hn2z9sjl7/
http://postimg.org/image/ymbxp1usr/
http://postimg.org/image/uwcaw5iy3/
http://postimg.org/image/z80wl5puz/
http://postimg.org/image/ojx5mbfvv/
http://postimg.org/image/uh1134x0r/

Dakle,Red devil je ova manja dok je nepoznata sorta ova visa sa rozim pomagalom pokraj :D





Hvala na pomoci! :)
 

Gagiba

Aktivan Član
Odgovori na sva pitanja se već nalaze na forumu i to po nekoliko desetina (a verovatno i stotina) puta obrađeni! :)

Ventilacija ti je neophodna!! Nije mi najjasnija ta varijanta sa prozorom?! Kako god, probaj da instaliraš neki PC vent da ti ubacuje svež vazduh unutra. Zalivaj kad primetiš da je zemlja izgubila vlagu. Orjentaciono na svaka 2-3 dana. Nemoj da dodaješ prihranu bar prvih 20-tak dana. Na režim cvetanja prebacuješ kada budeš zadovoljan sa veličinom biljke. Minimalno bar mesec dana vege pa onda na 12-12.

Nisam siguran u tu svetiljku da može da pruži dovoljno svetlosti. Vreme će pokazati...

Srećno. :)
 
29.03.2014
4
2
0
Hvala na pomoci :) Pa nije bas da mogu napravit ventilaciju kad moram malo malo micat SVE stvari iz ormara,ali stoji odma pokraj prozora ormar i zrak ulazi kroz strgani dio ormara po cijeloj poledini :D
pitanje koje me najvise pati je zasto red devil ne raste :(
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ovo meni liči na neki dnevnik... ;)

inače, ta lampa daje premalo svjetla, vidiš da su ti biljčice ko špageti (pogotovo ova nepoznata).

edit: prethodna rečenica je ujedno i odgovor na pitanje zašto RD ne raste...
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
Ej pozdrav, prvo mogu reći da si podosta nenačitan, ali to tako uvijek ide, nisi ni prvi ni zadnji, problem je sto nisi
ni osnovne uvjete osigurao biljci, to su ti svjetlo,voda,zrak,zemlja..
svjetlo ti je 0, zrak može proć, s vodom ne pretjeruj, možeš zaljevat svakih tjedan dana,
bolje nego da prezalijes, prije ces se pozdravit s njom..
moja preporuka kreni od svjetla, ubaci kojih 60-70-100W CFL zarulja unutra npr..

Sretno, slušaj ljude i nemoj pokušavat radit improvizacije i muljaže jer to nikuda ne vodi, ako oces uopce izvegetirat ove bilje vec ti fali 100W svjetla
 

Gagiba

Aktivan Član
Trenutno svetlo zapravo može biti samo pomoćno. Ako sam dobro razumeo biljčice se nalaze pored prozora što znači da imaju dnevno bar 12 sati prirodnog svetla a ako je još i južna strana to znači i recimo 6-8 sati sunca što će ih održavati u životu, e sad koliko videćemo...najverovatnije će ti izdržati do cvetanja a tada će već biti neophodne te lampe koje nabavljaš.
U svakom slučaju što pre dodaš lumena, biće veselije biljke. Ukoliko naglo počnu da se izdužuju a ne razvijaju listiće, trk u prvu prodavnicu i uzimaj CFL-ke za sve pare!!
 
Ako smijem ubacio bi se u temu , naime , da sam na tvom mjestu , dobro bi' razmislio dali bi' radio indoor , ako imam mogucnosti za out' , po svemu sudeci , msm krece proljece, pa tako i out-ovi , da se mene tice ja bi' to u out stavio , sigurno ce ti dat' vise u out-u , vec u inu , no svehedno tvoj izbor , ja cu ti probat' pomoc koliko mogu i znam , ali sumnjam da ces uspit' izvuc nesto vise od 2-3 frule na kraju , svejedno zelim ti svu srecu u growanju ;)


LP
 
29.03.2014
4
2
0
hvala svima na odgovorima, ubacio sam u 10. brzinu nabavka svijetla pa sam nabavio jos koju halogenu i štednu pa cu to sve utrpat jer nemam drugog izbora...da ponovim,podstanar sam u centru grada pa bih molio prije nego napisete nesto da PROCITATE moj post jer govorite o nekoj drugoj situaciji koju uopce nisam naveo...eto,snaso sam se sa jos 150W svjetala od frendova dok cekam kineza sa svjetlima u vrijednosti 500 kuna...
stabljika RD je malo pozutjela, sto mislite koji je razlog?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.377
2.598
halogena+20w led to je razlog :knockknock: kolika ti je temperatura ?

edit:
tek sada sam procitao tvoj uvodni post...losa zemlja i u nju si dodao pijesak a ha. a dali si prokuhao pijesak?
i daj malo bolje opisi tu zadnju stranu boxa..dali tu ulazi svjetlost kada je lampa ugasena???