Indoor random

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Nije nužno, ali ti sad imaš previše bilja za jedan hps od 150w. To ti je dovoljno za najviše dve biljke.
I da, jel koristiš i one štedne sijalice uz ovaj hps?
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
ne koristim njih sam maknuo.. imaju krivi spektar i moram ih držat onda niže previše komplikacija.
šta nije bitno kolki je prostor, a ne kolko je biljaka u prostoru, isti mi vrag jel je 1,3 ili 10 :p bar mi se čini da je isto, svaka ima svoj prostor za rat i razvitak.
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Ne verujem da bi njima plavi spektar škodio, naprotiv - u pravim hps lampama za bilje ima dodatog plavog spektra tako da im ne smeta sigurno, a cvetanje regulišeš režimom 12/12. Slobodno ti njima pojačaj to svetlo, jedino ako ti struja (potrošnja) ne pravi problem. A koliko sam primetio ti imaš nekih 6 saksija ako ne i više? Znaš šta će to biti kad se pravilno razvije, razvaliće ti vrata od boxa :)
U tom boxu ti je bolje tri biljke u velikim saksijama nego šest biljki u litarskim čašama..
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Nutra je 8 tegla po 6 litara... to kad se vidi koja je muška koja ženska, biti će super da bar budu sve cure :p
Sutra idu slike, pa ćemo vidjet šta imamo a i sutra je 30 dan veg, pa ako mi malo iskusniji mogli progomentirat situaciju i kolko još treba dana vegetacije.. :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....premale su to biljke za 27 dana vege, samo pici i dalje vegetaciju......nzm zasto kemijate sa tim zaljevanjem po 2 dc svaka 2 dana....pa daj posteno zali, 6l zemlje moze popit 1l vode, lagano zaljevas u razmacima da zemlja uspije upit tu vodu i bok, miran si 4-5 dana, ovisi o temp i blizini lampe......btw na kolko ti je lampa udaljena od biljaka?......
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Lampa je udaljena 20 cm, 25 cm max, znači kažeš da zalim svaku sa litrom vode i onda ništa jedno 4-5 dana dok se zemlja opet ne osuši..?

EDIT: tj. sa više vode tipa pola litre ili više... možda počnu brže rasti :p
 

The Man From Utopia

Aktivan Član
06.08.2009
172
129
43
51
Zaliva se dok voda procuri dole u tacnu, onda je dosta. Posle toga si miran bar 5 dana. Tako radi svaki put, samo kako biljke rastu trošiće brže vodu pa ćeš morati i češće zalivati. Ja moje pustim dok se oklembese. Taj trenutak iskoristiš da ih privežeš pa ih onda dobro zaliješ. I tako..
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
moje imaju 38 dana zivota i zalijevam ih sa 1.25L , neznam meni mora bit sve tocno iskalkulirano tako da taman gnojivo od 5L imam za 2 puta zalit (2 biljke). ali to sam ja xD
the man ti je isto objasnio kako mozes i normalno sto su vece, veca kolocina vode ide i ako ti je vlaga niska, brze se susi zemlja, isto cesce zalijevanje, a ako je visa sporije se susi = vise odmaranja :)

peace out !
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Da da kužim šta govoriti :) sad počinjem sa više vode.
Kad počne cvjetanje bubnuti ću gnojivo, na gnojivu piše koji omjer ali ja ću napraviti duplo slabiji da ih nebi skurio, lagano prođem još jednom.. imam plantellu od 1l.
Sutra navečer idu slike pa ćemo vidjet kolko ih još držim u veg.
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
30 dan VEG
Napravio sam glupost bio sam živčan i jedna tegla mi je dodirnula vrh druge i malo je napukao, pa sam to zakrpao nadam se da će se primiti..
Jedna čudna stvar, na jednoj biljci je počeo rasti drugi vrh...
Šta mislite kolko još u veg i dali bi mogao pognojit sa plantella za cvijet?
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (lijeva strana)
http://imageshack.us/photo/my-images/600/30052012534.jpg/(može neki savjet za ovo)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (moja histerija, jbg nadam se da će se izvuči..)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (drugi vrh ničim izazvan)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (desna strana)

Tolko od mene, može komentari :)
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Ako ću gnojiti onda ću sve gnojiti, ili da kupim za veg gnojivo pošto su nerazvijene.
To mi je trenutno najveći problem, ima ko kakav savjet nisu bolesne samo sporo rastu...
A ja radim lst, možda da su uspravne bi drugačije izgledalo. Ali kako god treba mi riješenje za to..
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......ma netreba gnojit jos, kakvo gnojenje?........pogledaj kak su biljke male, pa nisu one potrosile sve iz zemlje, imaju one sta za klopat jos ne brini, biljke ne pokazuju znakove manjka nutrijenata.......gnojit ces u cvjetanju......

....a sad kak to meni izgleda........cini mi se da ih bas jako meltretiras sa treningom, pusti da se biljka oporavi 2-3 dana, nemoj ju natezat svaki dan ko sivonja......a drugo 8 komada na 150W mi se cini previse, koristim 250W i na 5 biljaka u prostoru 0.37m2 hedovi uz rubove boxa ostaju krzljavi zbog manjka svjetla.....iako im u vegetaciji ne igra bas tolku ulogu broj lumena kolko u cvjetanju spori rast kod tebe jednim djelom bi pripisao manjku svjetla a drugo pretjeranom treningu a uz sve to do u nazad par dana vodu si im davao na kapaljku........

......za pocetak normalno zaljevaj dok ne procuri svakih 5 dana, naravno kako rastu trazit ce i vise vode, kad ih savijes nakon tog sacekaj da digne taj vrh prema svjetlu i kad ima onak vesele listove prema gore onda ponovo savi a ne kad sva izgleda jadno a ti je zategnes jos malo......a nakon toga dalje ces vidjet.........

....nadam se da sam pomogao, pozz.......
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Pomaogao si i to puno, super konkretan odgovor!
Šta se tiče svjetla imam 2 rješenje, prvo je da ubacim još jedan hps 150w,ili drugo pričekat i vidjet koji su muški a koji ženski pa će se smanjiti broj..
Sad ako idem ubacivati hps 150w to su dodatni troškovi za opremu a bome i račun struje.
Na mojem mjestu šta bi napravili?
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
Ili to ili zrtvuj ovaj grow po pitanju uroda i prebaci rezim svjetlosti na 12/12.
Tako ceh ih prebaciti na cvjetanje i pokazat ce ti se muske, te ces znat konacan broj biljaka za ovaj grow.






ps: lumena nikad dosta








and just chill...