Indoor random

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
imam 8 biljčica u gore navedenom prostoru.. trenutno nije nikakva gužva.. ali će biti poprilična ovisi kolko će biti fem :) nadajmo se što više..
to sam i mislio svaki drugi dan malo dotegnuti i kad izraste novi par samo ga privezati...
da vas pitam imam 8 biljaka, uvjeti su po meni od 0 do 10, visoka šestica.. nema baš stresa.. kolko bi moglo biti ženskih :)
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Pozdrav ljudi :)
Eto ima puno novosti, prvo vam zahvaljujem na savjetima puno zanče, a sad da vidite napredak... :)
Prvo ćemo počet sa svjetlom: nabavljena hps 150w :)
drugi problem riješen: imamo kupaonski ventilator prava zvijer sad je uragan unutra radi cca 6h dnevno..
lst primijenjen na svim biljkicama.. ima slika pa mislim da sam to pristojno odradio..
primjedba za moju glupost namjestio sam na 16/8 danas sam skužio i stavio na 18/6 jbg zezno sam..
Eto malo slika:
1)LST
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
2)PITANJE (ovo je vrlo malo ali svjedno da se ne pretvori u nešto veće, potrebna pomoć.)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
3)eto da i ja malo pomognem ako kome treba..(hps 150w, prigušnica i upaljač ako neko nezna spojiti..)
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Imam 2 pitanja:
1) sad je jedna od 150w nutra dali bi škodila još jedna takva?
2) sobzirom na dimenzije ŠxDxV 40x90x150 kolko bi trebao držat u veg... planirao sam oko 30 dana, dali neko ima neku drugu ideju...

Eto tolko od mene, nadam se da ćete imat strpljenja pročitat i pogledat sve ovo :)
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
papir2302 je napisao(la):
1) sad je jedna od 150w nutra dali bi škodila još jedna takva?
2) sobzirom na dimenzije ŠxDxV 40x90x150 kolko bi trebao držat u veg... planirao sam oko 30 dana, dali neko ima neku drugu ideju...

visak svijetla nemoze skodit s obzirom na tvoju velicinu boxa uredu bi bilo da imas 300w uz adekvatnu ventilaciju zraka.
dosta ti je 30 dana vegetacije, a ako vidis da imas jos mjesta u boxu mozes tih 30 i malo produzit.
sretno ti bilo dalje :)

peace out !
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
dobro kaze Kenny, jos su ti male, inace se ceka do 4. internode pa se zapocinje LST
sto se tice rasvjete, pogodio si savrseno, ne brini nista HPS 150 ce biti odlican za tu kvadraturu, al pocni razmisljat o cooltubu i nekom cijevnom ventilatoru, a pogotovo ako jos jednu stavis, time vise neces imati problema s vlagom niti temperaturom
inace super su biljke
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Hhh onda ću ostaviti tu rasvjetu, cooltube nemogu radi samog prostora jer se vidjet nemogu si priuštiti da neko skuži.. tem je sad 27 a vlaga 50% pa je ok..
za lst pročito sam da je nakon 3 para listova počnem lst... nadam se da neću zeznut ako sak krenuo prerano.
možeš pogledat zašto je ovoj list na vrhu malo smeđ... to je stvarno malo ali da nebi bilo problema kasnije...
hvala hvala :)
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Da znam.. zato pitam da produžim veg...
nadam se da će se sad oporaviti pod hps.
Neko je reko da je još prerano gnojiti, možda im nešto fali...
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
tu ej problem sto imas ovu veliku CFL i onda ih drzos dosta daleko od biljaka, a time gubiš puno lumena, puno viđe nego što bi ih gubio sa HPS-om, sto se tice cooltuba, jnije mi jasno kako mislis da ce se to vidjeti, time ces samo povecati iskoristivost prostora time sto ti nece trebati milion PC ventova, a i HPS 150 mozes spustiti i do 10cm sa CT-om dok bi se bez njega trebalo drzati na nekih 20cm, a time opet dobijes nesto lumena
to su trenutno sto se tice vlage i temperature odlicni uvjeti, al tesko je predvidjeti kako ce to izgledati sa HPS-om
neznam kako si pricvrstio sijalice, al ako mozes spusti te manje CFL-ke na 3-5cm, a ovu veliku drzis na 10, to je sigurno, neznam za nju bas
sretno
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Sad je nutra hps 150w i na nekih 35 cm je, u vezi CT moram imat dvije rupe za CT to znači da na 2 mjesta moram bušiti ormar a tu dolazimo do problema da ako to probušim još dviije poveće rupe veće su šanse da se otkrije i da sve propadne. Zato ne bušim, a čini mi se da sam na forumu pročitao da nije nužno za 150w imat CT.
Sutra update kako se drže pod novim uvjetima pa ću vidjet dal nešto moram mjenjat ili su ok.
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
papir2302 je napisao(la):
za lst pročito sam da je nakon 3 para listova počnem lst... nadam se da neću zeznut ako sak krenuo prerano.

nečeš ništa zeznuti, svako ima svoje, ja ih ne volim puno maltretirati dok su male tek kad narastu 15-20 cm i kad krenu sporedne grane onda ih savijam, jednostavno mi je tako lakše a i bolje se osjećam, kao što rekoh svako ima svoje - tako češ i ti imati svoje kad se malo ispraksaš i skužiš šta ti najviše odgovara
što se tiče HPS-a nije potreban CT za 150-icu, samo obavezno stavi vent(e) da tjera topli zrak ispod same lampe i ide to na 15-20cm, sad ispočetka je OK 35 cm dok ne upoznaš svoj setup a i biljkama ne treba toliko puno svjetlosti sad dok su male( ako se ne izdužuju - dobro je) ali gledaj kasnije da približiš biljke maksimalno moguće svjetlu bar na 20-tak cm.
I da sad češ vidjeti razliku između CFL-a i HPS-a, sad će one krenuti bujati
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
E baš to, sad je prvi put sve više manje znam iz čitanja sigurno neću napraviti nešto drastično da ih ne zeznem. Budem slikao pa da vidiš kako je napravljeno ali mislim da sam ja napravio obrnuto, ispred same lampe je ventilator ali on puše u nju dali je to dobro ili da obrnem?
 

deastate

Aktivan Član
25.09.2011
118
8
0
36
Kaj se samo meni cini da su te biljcice malo prejako zategnute LST-jem?
Inace jebeno kaj si nabavio HPS i sad ce one krenut ko lude.

and just chill...
 

papir2302

Aktivan Član
05.05.2012
86
0
0
34
Prvo sam ih slabije spustio, ali onda su rekli malo preslabo treba do poda, sad sam ih stvarno do poda stavio i super se drže.. mislim da nemože biti ništa preloše od toga, bar se nadam.
Da da, već se 3 puta jače osjete nego inače a to je tek početak :)
 

mali_1.3

Aktivan Član
09.09.2011
230
24
0
31
ne postoji riječ prejako zategnute, ako nisu pukle onda je sve ok, a LST je trening koji zahtjeva ekstremno krivljenje i isto takve rezultate