indoor skunk 150 w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.10.2012
11
0
0
49
Evo ja mislim da sam se dovoljno nacito i informiro pa sam odlucio iskusat teoriju u praksi.

Ajmo od pocetka:

1. Velicina boxa - 180 cm x 60 cm x 60cm

2. Osvjetljenje - hps 150 w, home made reflektor, unutrasnje plohe ofarbane mat bijelim sprejem

3. Ventilacija - dva usb ventilatora ko na slici Amazon.com: Importer520 Folding Notebook Cooler Pad w/2 60mm Fans (Gray/Black): Computers & Accessories. Jedan ventilator dole za upuh svjezeg zraka drugi gore za ispuh toplog.

4. sjemenke - lemon skunk, greenhouse seeds

5. zemlja - substral tera magma

To bi bile najbitnije znacajke, a sad ide kako zasto tko gdje kada i tako to, naravno bez tko i gdje :p .

Stavio sam klijat 5 komada u casice od jogurta prije tjedan dana, od tih 5 ostavit cu dve najjace. 2 sam vec maknuo iz kompetencije jer su u startu bile u zaostatku. Ove 3 cu ostavit jos malo u casicama da vidim koja ce bit najslabija, mislim da je jos rano za rec, onda cu te 2 najjace presadit u vaze od 5 litara. Za svaku vazu cu izmjesat 3,70 l zemlje i 1,30 l smrvljenog stiropora. casice jogurta sam izrezo i zaljepio da ne moram cupat biljke kad ih budem presadivo.

Ventilatore jos nemam al stici ce u roku 3 tjedna a do tad cu pustat vrata odskrinuta tokom dana da svjetlo moze bit blize biljci a da ne bude prevruce u boxu, tako da je sad svjetlo narihtano na 45 cm od vrha biljki a temperatua je 26 celzijevih. Kad stignu ventilatori bit ce namjesteni da sat vremena rade a sat i pol su ugaseni tokom 18-satnog fotoperioda . Tako sam namjestio jer tajmer za ventilatore ima osam programa on i off pa da puhanje bude jednako rasporedeno tokom svjetlosnog djela dana. Tokom mraka ventilacija nece radit nego cu stavit bocu s vodom, secerom i kvascem za proizvodnju CO2 na vrh boxa i cjevcicom usmjerit u box odozgora posto je CO2 tezi od kisika pa da pada od vrha biljke prema dole i tako ispunjava box a ventilator se prvi put u danu pali u isto vrijeme kad i svjetlo tako da rascisti ostali CO2 u boxu.

Zalijevam s janom zato jer sam procito da ima provjeren ph, oko 6,3, a ja jos moram nabavit ph metar, mjerac vlage i mjerac osvjetljenja al to cu uzet sve u jednom sklopu. Gnojiti cu kako je savjetovao erik biksa (https://forums.vutra.org/content/563-omjer-nutrijenata-kod-modernih-usjeva-erik-biksa.html).

I eto to bi bilo to za pocetak, dalje cu vas obavjestavati i postati slike kako mali zeleni napreduju, sta vam nije jasno pitajte, komentirajte sta vam se svida sta ne i tako to, bitno je da se volimo :)

eo par slikica

26102012226.jpg

26102012225.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sa nickom outdoor pa u indooru ;) za sada ok, sretno... i zasto pola posude napunjeno zemljom, nisi moga napuniti do vrha kada si sadio, eh?
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
prebaci ih u vece saksije/pitare i ostavi ih skupa jos tjedan,dva bar ( imace dovoljno mesta ) a ti dobijes vreme u kojem ces videti kako koja napreduje u jos boljim uslovima i po tome se nosis koja mora pod "noz" kao sto si napisao...


good luck
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
outdooroodni je napisao(la):
Zalijevam s janom zato jer sam procito da ima provjeren ph, oko 6,3, a ja jos moram nabavit ph metar, mjerac vlage i mjerac osvjetljenja al to cu uzet sve u jednom sklopu.

sve u jednom??
hmmmm....vjerojatno mislish na onu napravicu koja se utakne u zemlju i ( kao) mjesri ph zemlje,vlagu i osvjetljenje ...jel???
ako je odgovor da (?)...
moja savjet ti je - zaboravi!
i uzmi klasichni ph metar - za mjerenje ph u tekuchinama !!!

+ jednako sam skeptichna i prema ventilatorima koje si naveo...nisam bash zagledala...ali..ako su to-kao shto pishe- ventovi za hladjenje laptopa.... z a b o r a v i i to.
bolje uzmi jedan kupaonski (ti kupaonski nisu neke zvijeri..ali od cca 180m3/h mozhesh nach jeftino..a to ti je dovoljno ) da izbacuje zrak iz boxa .+ jedan pc da hladi hps...
ne znam kako si zamislio otvore za ventilaciju...ali...sa ta dva ventilatora za lap top..neche ich
 
26.10.2012
11
0
0
49
a da zajebo sam se u mjerama posto sam racuno 5 posuda od 200 ml je 1 litra, pa sam uzeo 7 deci zemlje 3 deci stiropora, sve to pomjeso i onda rasporedio u svaku posudicu al dok sam zemlju mjerio nisam ju stisko i onda se sleglo malo al nea veze, jos par dana 2, 3 dana da vidim koje ce najljepse razvit drugu internodu pa cu te odvojit i pustit.
A za ventilatore i ja sam bio skeptican al je frend vec radio s tom sortom (on mi je i dao sjemenke) i drzo je jednu biljku u ormaru 50 x 50 bez ventilacije samo je drzo malo odskrinuta vrata ormara i sve je proslo super, biljka je super izgledala . Otvori za ventilatore su vec napravljeni, posto sam ja htjeo box koji ne propusta svjetlo (box je u sobi pa da me ne budi svjetlo dok spavam i to) napravio sam unaprijed rupe za ventove, samo sto nemogu jos zatvarat vrata do kraja jer ventova jos nema pa onda u boxu bude pretoplo a ne zelim stavit svjetiljku predaleko da se biljke ne izduze. I tako frend je reko da ce bit ok pa jebiga ako ne bude ok odskrinut cu vrata :D
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Zasad dobro rastu i bez ventilacije, ali po izgledu listova rekao bi da im trenutno najviše nedostaje neki vent koji bi pirkao po njima i usput ojačavao stabljiku.
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
a on misli chekati 3 tjedna da stignu ti ventovi za hladjenje laptopa....
kompa..i sebi i biljkama chesh uchiniti uslugu ako uzmesh pa bar jedan vent da pushe malo po biljkama (a mozhe se nashtimat tako da lagano ljulja biljke +malo hladi lampadinu )
3 tjedna...pa to je skoro chitava vegetacija..bez jednog jedinog ventilatora....hmmm
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
slazem se... tesko ce to ici.....
nema strujanja vazduha-manjak dobre fotosinteze,visak temperature,suv vazduh(a ovo su ti sve pozivnice za spider mite)....bude tu i jos problema posle....prevelika razlika u temperaturi noc/dan....

a i pripazi kod selekcije biljaka,cesto se desi da su najprogresivnije u rastu,i najlepse za gledanje-u stvari jajani...naucih ja na gorak nacin u ovom growu...
obe koje su mi izgledale...ma,balavio sam zbog njih...i obe su jajani
a od samog starta su mi te 2 bile favoriti

edit-samo JEDAN jak vent,da pravi negativan potisak,da uvlaci kroz sve otvore vazduh i izbacuje napolje-to bi ti sredilo posao dosta,makar za prvu pomoc...dakle jedan,jak,da stavis gore i zavrsio si 50%...ali ti i dalje treba jedan da rasporedjuje/mesa vazduh po boxu(namestis ga tako da hladi i lampu u isto vreme) i to ti je to
 
10.07.2012
49
4
8
32
@loop to se isto i meni dogodilo biljka za koju sam mislio da ce biti 500 Grama heda suhog sa nje visoka 2 metra izlevatila me bio neki nabildani ***** ...a iz svoga growa sam skuzio da je najbolje na sunce iznijeti biljke i to je to... sretno sa grow -om
 
26.10.2012
11
0
0
49
@ zla vjestica, razmisljo sam da stavit jedan viseci, smanjit prostor izmedu lampe i biljki i stavit da taj treci vent puse u prostor izmedu hpsa al onda bi taj vent trebo radit cjelo vrijeme, ili stavit jedan viseci narihtat ga iznad biljki i nek puse onih sat i pol dok ovi ventovi za prozracivanje ne rade, al sacekat cu jos malo da ih stavim u vaze od 5 l pa da onda vidim kako ce se dalje razvijat, hvala na savjetu :D
@ loop, ne ne krivo si shvatio, temperatura tokom dana je 26 °C a po noci temp u sobi ne pada ispod 20, 18, pa tako ni u boxu. Btw, ovo su feminizirane sjemenke iz greenhausa oriđiđi, vama se desilo da su bili jajani s kupljenim sjemenkama ili ste sadili sjemenje iz panjeva?
Da jos rascistim jednu stvar, prvih 4, 5 dana su bile u boxu zatvorene (mislim na vrata boxa, rupe za ventove su stalno otvorene), mislio sam de ce temp biti ok i nisam odma izmjerio (sve sta radim radim napusen pa eto uvjek nes zaboravim i tako to al nea veze bar mi nije nikad dosadno :D) al temp nije bila ok nego je bila oko 30, 31 i onda su biljke bile malo smorile listove ko sto se vidi na slici pa sam poceo pustat pritvorena vrata boxa, tako da su vrata odskrinuta tek zadnja dva dana al ne izgledaju ko da ih je to pokoloebalo, idu dalje ko prave, sutra, prekosutra ih stavljam u velike saksije pa stavim slike :)


i da zaboravio sam, da nebi bilo suho stavio sam plitku posudu s vodom u box samo sta sam bilje sliko van boxa pa se ne vidi, od hpsa budu one crne crte na ekranu zbog razlike u frekvenciji
 
26.10.2012
11
0
0
49
Apdejt :D

9. dan (jucerr), ovo su slike dviju odabranica koje su prosle dalje

DSC_0236.jpg

Danas sam ih stavio u vaze od 5 l. Listovi su jos malo smoreni neznam dal zbog malo porstora u casicama za jogurt (jebote seed nis ti ne promakne :D) ili zbog klime u boxu. Ugl, kad sam otvorio casice od jogurta sam vidio da su jebacki pustile korijene, pa su mozda smorene jer su stisnute, vidit cemo kroz 2 dana dal ce se ispravit samo ovako ili cu treat stavit viseci vent da mjesa zrak, istina mogo bi to odma naravit al bas mi tlaka :/. Spustio sam jos hps sad je na manje od 30 cm nisam mjerio kolko al je temperatura u visini biljki 24, 26, mogu ja to jos priblizit sta ne? I Biljke nisu spavale sat duze jer sam na pocetku stavio sat unazad, kako sam pametan a :D

apdejtat cu kako stignem jer neam mob ni fotic pa eto, zivi bili pa vidili
 

Prilozi

  • DSC_0232.jpg
    DSC_0232.jpg
    150,9 KB · Pregleda: 34
  • DSC_0234.jpg
    DSC_0234.jpg
    142,4 KB · Pregleda: 33
26.10.2012
11
0
0
49
Apdejt

17.dan od kad je pocela borba za zivot

eo slike



jedna je na trecoj internodi bacila odmah 7



I tako to, btw, spustio sam viseci ventilator izmedu biljki i svjetla, jos sam u iscekivanju ovih ventova za prozracivanje al sve se cini u redu za sad, sutra ce dobit hidrogena, i to bi bilo to za sad :D, do citanja :)
 
26.10.2012
11
0
0
49
apdejt

Danas 27. dan zivota eo slike

1.


2.


Prije 5 dana sam napravio toping na oba dve biljke, nisam sliko tad jer nisam mogo do fotoaparata nikakvog a ni mobitela evo do danas, a i nije da je bilo nes za vidit. ugl evo slika izbliza . Danas sam ih prvi put nahranio s gnojivom NPK vrijednosti 6-6-6, (po eriku biksi) i tako to ne :)
 
26.10.2012
11
0
0
49
Apdejt

Znaci 'vako, danas 41. dan zivota, 11. dan cvjetanja :), visinu vam nisam dugo spomenuo, niza ima 44 cm, a visa 51, prije cetri dana su dobile npk 7-3-6, malo sam ih skurio al nis strasno samo je donji par fan listova malo fasovo (pozutio) al nea veze dobile su danas flush pa za nekih 4 dana kad se zemlja osusi ce dobit hidrogena pa onda opet gnoj, pa flush pa tako nekako cu drzat ritam. Ventilaciju jos uvjek rejsava samo onaj viseci vent za hladenje kompa nastelan iznad vrhova biljki, mislio sam da je zdravstveni sustav najgori sustav u republici hrvatskoj al hrvatske poste im konkuriraju *ebacki ccc, i tako jos neam ove ventove upuh ispuh :/. Apdejtam kako stignem i slike nisu nes jer moram slikat s mobom od frenda pa nikako da uhvatim kut u sobi di slikat jer paranoja da ne bude prepoznatljivih predmeta na slici
pa onda u pejntu mjenjat velicinu pi*ke materine i eto tako ja bi najrade s foticem to u boxu sliko da vidite kako je sve poslagano i to, al cim dobim fotic dobite slike :). Ja se raspiso, ugl evo slike kako stanje sada stoji

1. niza



2. visa



I to bi bilo to za sad, imam đunglu na cetvrtini metra kvadratnog i najbolji airwick na svjetu ;) nadam se da 21.12 nece otic sve u ***** da isfuram grow do kraja hahahah :D, do citanja ljudi, volim vas :*
 
26.10.2012
11
0
0
49
hahah znao sam da ce to netko pitat, a igram se :D, kaze erk biksa da su rezultati pokazali bolje kad je u pocetku cvjetanja dano gnojivo s P-K omjerom 2:1, taj biksa isto kaze da kao ne treba puno P u gnojivu za cvjetanje nego ga biljka kao uzima jace al se u cvjetanju koristi gnojivo koje ima vise P jer su kao omjeri nutrijenata napravljeni za vanjske biljke ili voce i povrce i da se P u zemlji brzo gubi kao brzo propada u tlo pa da se kao zato uzima da biljkama treba brdo fosfora a u biti ne jer se kao u vazi ne gubi tolko, kao bitno je da samo ima fosfora ne da ga ima u vecim kolicinama, a boo, ako nis drugo ovaj grow ce bit poucan :D
 
26.10.2012
11
0
0
49
Apdejt :D
Danas 59. dan zivota, 29. dan cvjetanja, visa visoka 77 cm, niza 65 cm, evo slike






Izmedu ovog i proslog apdejta na par mjesta tamo di se listovi spajau sa stabljikom je malo poljubicastila zbog temperature bilo je malo hladno pa sam zatvorio otvore za zracenje boxa dok nije zatoplilo. I da dobio sam ventove za prozracivanje al ih necu jos stavljat ovako pasivno sljaka ok (lazem ljen sam nastimavat tajmere i to sve spajat cekam da me pukne ona kreativna dosada), nego kako se vama cini razvoj svega skupa s obzirom na vrijeme, formiranje cvjetova i to? Pozdrav ljudi, do citanja :)