Indoor skunk - by JorgeCervantes

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
16.06.2010
8
0
0
36
_________________________________________________________________________
Osnovne informacije

1) Razina iskustva - Ovo mi je prvi put, ali ne i zadnji ;)
2) Lampe - HPS 150w ( stizu 2 HPS-a od 400w)
3) Posude/vaze/pitari/saksije. 2-3 L neznam tocno

4) Mješavina zemlje (soil mix). Kupio u cvjecarni obicnu zemlju za bilje

5) Ciklus zaljevanja - Svaka 3 dana
6) Gnojiva i prihrana - Trenutno nista

7) Vrijeme uzgoja - 40 dana ( novih 10 kom je stavljeno da proklija)

8) Vrijeme cvjetanja - Ima da bude i bice
9) Berba i zaključak. - Ima da bude i bice
_________________________________________________________________________

:icon_arrow:Gruba skica grow rooma




190x220x220
Sve je oblozeno s crnim najlonom s vanjske strane ( samo privremeno dok ne nabavim bijelo/crni)
Ventilator za usis se pali svakih sat vremena i radi po 10 min (cisto radi izmjene zraka)
HPS je udaljen 1 m od biljki i podesen je na 18/6
Klima odrzava temp na 25 °C
Naknadno je i ubacena posuda od 50 L koja je napunjena s vodom i nije zatvorena (mislim da mi fali vlage pa zato)
__________________________________________________________________________
:maryjane:A sad ono glavno :maryjane:

Biljke su uzgajane 30 dana outdoor i onda su prebacene u grow room tu su sad vec 10 dana i mogu reci da su se preporodile
- ove dvije u sredini na druge se neobazirite one su krepale zbog previse zaljevanja (maknute su iz prostorije nakon sto sam slikao ovo)
http://img413.imageshack.us/i/01072010283.jpg/


________________________________________________________________________
Danas sutra idu nove sjemenke u zemlju, tako da ce biti vise slika i prostorije i biljki.

Svi savjeti/kritike su dobrodosli prvi mi je put tako da se neustrucavate :icon_lol:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Biljke neću komentirati,moja je prva je još gore izgledala :icon_lol:
Ali kolega,mislim da ti je growroom pre velik za 2x400W...Kad bi ga pregradio na pola,bilo bi malo puno,a kamoli ovako.
400W hps ti se optimalno koristi na 1m2 (100x100),što ne znači da je to i maximum,pa ti sad vidi.
Klima...jel to ona prenosiva?
Ja bih ju maknio iz boxa.Radije napravi dobru ventilaciju.Moraš imati dobro ventiliranje boxa,jer inaće ti je uzalud to sve.Dakle,izlazni vent (onaj koji pumpa van) mora bit za ovoliki prostor zbilja mrcina i treba radit stalno (ili barem dok je svjetlo uključeno).Ulazni (onaj koji već imaš) može bit slabiji,ali isto treba radit puno više od 10min svakih sat vremena.
Radije nek ti klima bude u prostoriji iz koje uzimaš zrak,a izlaz zraka prikopčaj na dimnjak ako ga imaš ili na prozor sa njim.
Obavezno stavi neki ventilator unutra da ti piri po biljkama (dobri su oni na stalku po 15-20 e) i raspiruje topli zrak od žarulja.Tako će ti žarulje moći biti na 40-50 cm od bilki.
Posude su za početak ok,ali za kasnije svakako veće (bar 10 l).
 
16.06.2010
8
0
0
36
https://forums.vutra.org/../members/10392-zlo-naopako
zlo&naopako, kolega ;) prvo da se zahvalim na savjetima pa da krenem s odgovorima....

Ali kolega,mislim da ti je growroom pre velik za 2x400W...Kad bi ga pregradio na pola,bilo bi malo puno,a kamoli ovako.
400W hps ti se optimalno koristi na 1m2 (100x100),što ne znači da je to i maximum,pa ti sad vidi.

Pregrada ide uskoro, posto mi je glavni plan naci savrsenu zenku i baciti se u kloniranje :), a sto se tice hps-a (nisam znao da ce mi to biti pre malo) mogu ja uzeti i 3-4 od 400 w to nije problem.

Klima...jel to ona prenosiva?
Ja bih ju maknio iz boxa.Radije napravi dobru ventilaciju.Moraš imati dobro ventiliranje boxa,jer inaće ti je uzalud to sve.Dakle,izlazni vent (onaj koji pumpa van) mora bit za ovoliki prostor zbilja mrcina i treba radit stalno (ili barem dok je svjetlo uključeno).Ulazni (onaj koji već imaš) može bit slabiji,ali isto treba radit puno više od 10min svakih sat vremena.
Radije nek ti klima bude u prostoriji iz koje uzimaš zrak,a izlaz zraka prikopčaj na dimnjak ako ga imaš ili na prozor sa njim.

Da, prenosiva je. Nemogu maknuti klimu (bar ne jos mjesec dva) iz tog razloga sto se to sve nalazi na tavanu u kojem su temperature neizdrzive, a samo ventilacija mi nemoze pomoci.

Obavezno stavi neki ventilator unutra da ti piri po biljkama (dobri su oni na stalku po 15-20 e) i raspiruje topli zrak od žarulja.Tako će ti žarulje moći biti na 40-50 cm od bilki.
Posude su za početak ok,ali za kasnije svakako veće (bar 10 l).

Done :) ventilator je postavljen i radi, na kolko bi mogao staviti ovu zarulju od 150w (dok mi nedodju zvjeri od 400 w )?

I jel mi moze neko onako seljacki objasniti kaku ulogu ima prigusnica na zaruljama i dali su mi uopce potrebne?
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
Prigusnca ti je sastavni dio opreme s kojom radis. Bez nje nema nista, imas ih raznih a dijele se po tome koliko wati mogu podnijeti. Kao npr. do 70w, do 400w, do 1000w itd.. Svaka zarulja mora imati odgovarajucu prigusnicu. zarulja 70w = prigusnica od 70w kuzis...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Prvo ću se malo derati sa uključenim caps lock :)
PRIGUŠNICA MORA BITI ZA HID ŽARULJE!!!
ISTO TAKO I ZA FLUO CIJEVI!!
NEK TI NE PADNE NA PAMET SPOJIT HID ILI FLUO BEZ PRIGUŠNICE!!!
E tako,sad možemo dalje:icon_lol:
Ja 150-tku držim jako blizu,ali da ne kompliciram,evo ti slika;


Ja imam mali box, 65x65x170 .Ovaj vent je dakle dovoljan za takav mali grow,a tebi će trebati puno jači.
Princip je vidljiv sa slike;odsisna cijev direkt iza žarulje a ispred jedan pc vent.Temperatura 15-tak cm ispod nje je 1-2 stupnja veća od vanjske :)
Kao što sam ti rekao,400-tka na 1m2,pa si sad računaj-to je optimalno,odnosno možeš ti 600-tku stavit.Veća je potrošnja,ali su i rezultati bolji.
Da ne misliš kako mlatim praznu slamu,prolistaj malo forum,ima tu puno korisnih informacija,a ja ću uskoro u svoj box (kad sklepam neke pare) ubacit 250-tku koja inače ide na 80x80.To će bit dernek :icon_lol:
Nemam sad friških slika,a i nije uredu da ti spamam dnevnik :icon_lol:
Pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
svizac71 je napisao(la):
Mozes slabiju zarulju spojiti na jacu prigusnicu ali nikada jacu zarulju nemoj spajati na slabiju prigusnicu jer ce ti pregorijeti.
:eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno::eek:hno:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Svizi,dobit ćeš po repu :icon_lol:
Nemoj takve nebuloze pričat,'očeš da nam članovi imaju požar u kučama zbog tebe.
Postoji razlog zašto svaka žarulja treba bit spojena na odgovarajuču prigušnicu.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Jaooo mikiiii,kupi faking 150-tku onda i briši ove postove svoje,a i ja ču svoje jer smo spamali dnevnik čovjeku bezveze.
Ne valja to!!!Kod tebe radi-za sada...nemoj riskirati!
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Druze napishi koju prenosivu klimu koristish i kakvi su ti utisci, poshto sam uglavnom slushao negativne komentare za istu.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Svaka prenosiva če ohladiti box,ili ugrijati,ako je ispravna:)
prevelik ti je taj box,za lampe sigurno,možda i za tebe,ti valjda znaš.bolje malo ali slatko.Puno biljki,manje se brineš za sve,i nečeš svaku kontrolirati u dušu,garant:)Neznam,ja svaku znam kakva je,pozam svaku granu,svaki vrh:rofl:
Kad več imaš volju da ulažeš,biraj fine brandove,i pokušaj pronači šta ti paše,pa kad imaš bar 5 vrsta mmm...:)Opreme imaš da ti daju 100%,bar svjetlo,koje je svetinja za hedove!Smanjiš box,i staviš ga u dobru reflektirajuču foliju,i kao da su vani:)Kante najmanje od 14-15 litara,sve ispod je bljak,daviš ih,nikad neče iz puberteta,hehe!
Sretno.
 

XxFiAdRoxX

Aktivan Član
04.11.2009
152
9
0
36
Stari....ja brijem da je to ili previse gnojiva ili previse vode.....sve u svemu probaj da promjenis tu zemlju podhitno....vidi se da biljka umire jebeno....

Mjenjaj zemlju Obavezno
 
16.06.2010
8
0
0
36
XxFiAdRoxX je napisao(la):
Stari....ja brijem da je to ili previse gnojiva ili previse vode.....sve u svemu probaj da promjenis tu zemlju podhitno....vidi se da biljka umire jebeno....

Mjenjaj zemlju Obavezno

Pa gle, gnojeno nije i zaljeva se svaka 3 dana. Sad jel mozda problem u vlaznosti zraka (manjak/visak vlage) ili u ph vrijednosti

Ovako izgleda biljka s ph problemom
slika5.JPG


A ovako moja (meni se cini da je do toga)


A ph metar nije jos stigao :(
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Lepo se kod nas kaze, mnogo babica kilavo dete. . . Nemoj mnogo da brinesh o njoj i da se opteretjujesh, tako tje najbolje rasti ;)

Nema tu puno filozofije, bar prvih mesec dana ne djubrish. Onda svakih 7 ili 10 sa umanjenom dozom, pa flash svakih mesec dana. PH vode idealan 6.5 i tjao zdravo. Osushish pa pushish :D
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Čovjek kaze da nije djubrio i da zaljeva svaka 3 dana,sto nije puno,ako ne zalijeva šmrkom...
kakva ti je drenaža zemlje? jesi li radio mix s perlitom (stiroporom)?
vidim na početku posta da ti je zemlja za bilje obicna i nisi napomenuo da si umiksao (radio drenazu) perlit (stiropor) itd...
da li ti se zemlja slegla?
mijenjaj zemlju kako ti XxFiAdRoxX je rekao, i obavezno napravi drenažu. i bit ces happy :)
zemlju terra magma ili composa terra. to je ziher ...
pozz i sretno
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Moze on da pricha shta hotje, ali biljka ne bi mogla toliko da poraste pa da se odjednom pretvori u idiota ;)

Znachi kvalitet zemlje sam po sebi nije faktor u ovoj prichi 100%.
 

trq7

Aktivan Član
18.05.2010
85
3
8
37
Trip je napisao(la):
Moze on da pricha shta hotje, ali biljka ne bi mogla toliko da poraste pa da se odjednom pretvori u idiota ;)

Znachi kvalitet zemlje sam po sebi nije faktor u ovoj prichi 100%.

hmm i ja sam to pomislio...kako je porasla toliko bez problema...
ali brijem da nije napravio drenazu.vidjet cemo kad odgovori...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.