Indoor Timer + PH metar + zemlja + E27 + filter zraka make model cijena preporuka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.03.2020
8
3
3
106
Pozdrav ja sam friški tu bio na chatu pa mi rekli da probam tu gurnut. Ne treba mi nista high end posto mi je ovo prvi puta ne želim zapalit novce ak ne bu nis od toga...

1. Preporuka za timer 230v da sto manje kosta a sto vise rošta... gdje ga kupiti u HR dućan( Cijena).

2. Preporuka za E27 zarulje LOW COST mislio sam V-TAC... Koliko da ih stavim na kvadratni metar (koliko 2500K, Koliko 3500K, Koliko 4500K, Koliko 6500K netko tko je vec kombinirao)

3. Ph metar za zemlju make model LOW COST gdje ima za kupiti (ducan)?

4. Zamlja koju preporucate dućan HR Brand (Cijena)

5. Gnojivo dućan HR preporuka ne sad da me košta ko nova LADA.

6. Folija za oblozit box (kakva je to folija obicna kuhinjska ili da znam kaj trazim) gdje ima za kupiti ducan HR koliko para

7. Filter zraka preporuka i da li moram gurat tu cijev van ili mogu ostavit u prostoriji naravno bez mirisa (make model cijena)

8. Citam po svuda svi pisu nesto ne zaljevati previse ne kuzim sto to tocno znaci nailazio sam neke teme kao svakih 4-6 dana sa 3,5 litara vode zaliti pot od 15L kak ne kuzim kod susjeda ce mi procurit.
 
27.03.2020
8
3
3
106
A burazere kucaj na search, za svako pitanje imas odgovora milion ;)
Potrudi se malo, nemoj sve na tacnu da trazis :)
Uzmi mentora da te sprovede kroz grow od semenke do cveta ;)

Pa zato sami trazio neke preporuke pogledao sam iole dnevnika vec ih danima roštiljam neke ideje sam pokupio no ove info nikako ne nalazim...
 

Pablito

Banned
Banovan
02.07.2017
374
2.148
143
Amsterdam-Netherlands
Ovako:
Zemlja: florabela zuta,pot h, blumenerde plantaflor zelena.
Djubrivo: Hesi, Plantela list,cvet, slavol.
Ventilacija: usb ventovi, kupatilski vent, mozes vani da protnes da izbacuje vazduh.
Rasveta: imas gotovih panela da kupis, mozes i od e27 sijalica da pravis... 2700k za cvetanje, za vege mozes 6500k.
Folija: mylar ili diamond.
Meraci temperature i vlaznosti, ako koristis hesi ph ti ne treba
Saksije zavisi koliki box planiras i koliko biljaka... ako manje biljaka radis recimo u 80x80 stavis dve foto u kante od po 20l ili 3-4 autosa u 10l. Ukratko sam ti napisao sad ako sam nesto izostavio potrazi sam.

I da zalivanje radis postepeno, ne mozes da zalijes biljku od 10dana sa 3.5l vode, nego krenes sa 0.5l pa kako raste biljka i siiri se koren tako povecavas vodu ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
1. Preporuka za timer 230v da sto manje kosta a sto vise rošta... gdje ga kupiti u HR dućan( Cijena).
Mehanički, 15min intervali, cijenu ne znam, al do 10e. Dakle, ne zeznut se pa uzet tjedni, nego dnevni, da možeš podesit 18/6 i 12/12
3. Ph metar za zemlju make model LOW COST gdje ima za kupiti (ducan)?
Ne treba ti to...pH vode za zaljevanje kontroliraš i reguliraš.
7. Filter zraka preporuka i da li moram gurat tu cijev van ili mogu ostavit u prostoriji naravno bez mirisa (make model cijena)
Ne moraš, ali prostoriju provjetravaj redovito. Što ćeš kupiti ovisi isključivo o tebi, a gdje ćeš kupiti, nije neki problem naći na guglu. Pobaj kucati grow shop...

Nisam sve odgovarao, već ćeš dobiti info od ljudi koji se više razumiju u LED itd. Ja sam još uvijek HID zagovornik, iako me vuče i taj LED već neko vrijeme :)

PS.
A jesi ti pogledo sticky temu u ovom forumu kako sam ti rekao na chatu? :)
 
27.03.2020
8
3
3
106
Ovako:
Zemlja: florabela zuta,pot h, blumenerde plantaflor zelena.
Djubrivo: Hesi, Plantela list,cvet, slavol.
Ventilacija: usb ventovi, kupatilski vent, mozes vani da protnes da izbacuje vazduh.
Rasveta: imas gotovih panela da kupis, mozes i od e27 sijalica da pravis... 2700k za cvetanje, za vege mozes 6500k.
Folija: mylar ili diamond.
Meraci temperature i vlaznosti, ako koristis hesi ph ti ne treba
Saksije zavisi koliki box planiras i koliko biljaka... ako manje biljaka radis recimo u 80x80 stavis dve foto u kante od po 20l ili 3-4 autosa u 10l. Ukratko sam ti napisao sad ako sam nesto izostavio potrazi sam.
Zemlje.. super pogledam po duckasima sad bar imam neki okvir kaj trazim.
Od ovih djubriva samo jedno odaberem ili mi sva trebaju?(Brijem da cu Hesi)
Rasvjetu bi sam radio skupo mi ispadne puknut 100 i vise € ak ne bu nis od toga dakle 1m X 1m BOX koliko 2700K i koliko 6500K
Ventovi nisu bad vec filter za miris.
Di ima te folije za kupit u ducanu? Okvirno cijena
Mjerac temperature i vlaznosti imam.
BOX 1m X 1m ha jedno 4 biljkosa bi mi bilo ok ak stanu na tu povrsinu.

Mehanički, 15min intervali, cijenu ne znam, al do 10e. Dakle, ne zeznut se pa uzet tjedni, nego dnevni, da možeš podesit 18/6 i 12/12

Ne treba ti to...pH vode za zaljevanje kontroliraš i reguliraš.

Ne moraš, ali prostoriju provjetravaj redovito. Što ćeš kupiti ovisi isključivo o tebi, a gdje ćeš kupiti, nije neki problem naći na guglu. Pobaj kucati grow shop...

Nisam sve odgovarao, već ćeš dobiti info od ljudi koji se više razumiju u LED itd. Ja sam još uvijek HID zagovornik, iako me vuče i taj LED već neko vrijeme :)

PS.
A jesi ti pogledo sticky temu u ovom forumu kako sam ti rekao na chatu? :)
Timer ok a di ih ima za kupit jel znas mozda ne bih nista narucivao sa neta iz ovih i onih razloga...

Aha a kak reguliram ph vode za zalijevanje?

E jbg sad nisam to procitao u ovoj temi ajd ti to premjesti tam di mislis da bi trebalo nemoj mi sad ovo ubit...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pablito

Pablito

Banned
Banovan
02.07.2017
374
2.148
143
Amsterdam-Netherlands
Imas po grow shopovima folije, uzmi ceo hesi paket i ne brini to ti je svee, ovako nisam pravio panel od sijalica nikad ali racunam na tu povrsinu jedno 300w (vidi woltazu koje imaju u nabavci pa rasporedi lepo sijalice ima kolega ovde dosta pa ce ti pomognu oko toga )leda bi bilo ok. 4biljke taman... ako ti je problem miris uzmi neku turbinu sa filterom da to neutralise.

Ph vode ne regulises ako koristis Hesi ima korektore u sebi.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Mentora nađi za pitanja o uzgoju, bolje tako. Ili kad rješiš opremu i kreneš, dnevnik uzgoja startaj.
nemoj mi sad ovo ubit...
Neću.
Nego, gdje gori frende? Polako samo, dobit ćeš još odgovora, a u međuvremenu se upoznaj s forumom. Ima tu već svašta napisano, samo treba imat strpljenja i volje za pročitati.
 
27.03.2020
8
3
3
106
Mentora nađi za pitanja o uzgoju, bolje tako. Ili kad rješiš opremu i kreneš, dnevnik uzgoja startaj.

Neću.
Nego, gdje gori frende? Polako samo, dobit ćeš još odgovora, a u međuvremenu se upoznaj s forumom. Ima tu već svašta napisano, samo treba imat strpljenja i volje za pročitati.
E pa to sam i mislio ali prvo moram ove stvari rijesiti nabaviti pa cemo onda o mentorima strainovima itd...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0
27.03.2020
8
3
3
106
Imas po grow shopovima folije, uzmi ceo hesi paket i ne brini to ti je svee, ovako nisam pravio panel od sijalica nikad ali racunam na tu povrsinu jedno 300w (vidi woltazu koje imaju u nabavci pa rasporedi lepo sijalice ima kolega ovde dosta pa ce ti pomognu oko toga )leda bi bilo ok. 4biljke taman... ako ti je problem miris uzmi neku turbinu sa filterom da to neutralise.

Ph vode ne regulises ako koristis Hesi ima korektore u sebi.
Evo nasao sam taj Hesi pack koji je otprilike 15€ to bi bila prihvatljiva cijena a ima i taj neki drugi Hesi starter pack taj je 55€ i to mi je onak malo to much.
 
27.03.2020
8
3
3
106
Mehanički, 15min intervali, cijenu ne znam, al do 10e. Dakle, ne zeznut se pa uzet tjedni, nego dnevni, da možeš podesit 18/6 i 12/12

Ne treba ti to...pH vode za zaljevanje kontroliraš i reguliraš.

Ne moraš, ali prostoriju provjetravaj redovito. Što ćeš kupiti ovisi isključivo o tebi, a gdje ćeš kupiti, nije neki problem naći na guglu. Pobaj kucati grow shop...

Nisam sve odgovarao, već ćeš dobiti info od ljudi koji se više razumiju u LED itd. Ja sam još uvijek HID zagovornik, iako me vuče i taj LED već neko vrijeme :)

PS.
A jesi ti pogledo sticky temu u ovom forumu kako sam ti rekao na chatu? :)
Nasao sam ove timere kaj mislis ovaj digitalni mi dobro zgleda...



 
27.03.2020
8
3
3
106
Dakle iskopao sam i ove žarulje jedna je obicna V-TAC 2700K (nije Samsung) a druga V-TAC Samsung 6400K. Nisu 2500K i nisu 6500K pise u speckama da nemaju UV i IR zracenja jel to ok?

Sad nemam pojma da li se racuna koliko Wata ima sama žarulja ili koliko Wata daje u usporedbi sa žarnom niti... opet glupo pitanje..
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 33
Poslednja izmena:

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
Pozdrav ja sam friški tu bio na chatu pa mi rekli da probam tu gurnut. Ne treba mi nista high end posto mi je ovo prvi puta ne želim zapalit novce ak ne bu nis od toga...

1. Preporuka za timer 230v da sto manje kosta a sto vise rošta... gdje ga kupiti u HR dućan( Cijena).
običan mehanički dnevni - 35-40 kn (kaufland bauhaus)

2. Preporuka za E27 zarulje LOW COST mislio sam V-TAC... Koliko da ih stavim na kvadratni metar (koliko 2500K, Koliko 3500K, Koliko 4500K, Koliko 6500K netko tko je vec kombinirao)
Vtac ako naletiš na 2+1 gratis ili slično 3kom 30-tak kuna, spektar 3:1 ili 4:1 u korist crvenog za cvat, npr na 12 žarulja 3 od 6000-6500 K i 9 2700-3200 k

3. Ph metar za zemlju make model LOW COST gdje ima za kupiti (ducan)?
ne treba ti

4. Zamlja koju preporucate dućan HR Brand (Cijena)
Composana, Florabela, Teramagma, Terra Osmocota.... (bauhaus sve ove ima)

5. Gnojivo dućan HR preporuka ne sad da me košta ko nova LADA.
Homeogarden za list + orgabnski plod + mikoriza 100 kn (bauhaus)

6. Folija za oblozit box (kakva je to folija obicna kuhinjska ili da znam kaj trazim) gdje ima za kupiti ducan HR koliko para
ne treba ti

7. Filter zraka preporuka i da li moram gurat tu cijev van ili mogu ostavit u prostoriji naravno bez mirisa (make model cijena)
mojima miris ne smeta pa o ovome neznam ništa ali već ima sve popisano i opisano po forumu

8. Citam po svuda svi pisu nesto ne zaljevati previse ne kuzim sto to tocno znaci nailazio sam neke teme kao svakih 4-6 dana sa 3,5 litara vode zaliti pot od 15L kak ne kuzim kod susjeda ce mi procurit.

nema pravila kod svakog je drugačije, zaljevaš po feelingu i kad je potrebno, to biljke same diktiraju nikakva pravila ne vrijede. Zato je najbolje mentora uzet i slušati samo i isključivo njegove upute

drug u kauflandu najobičnijem ćeš naći sve osim dobre zemlje (grla e27 znaju neimati ali češće imaju)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Nasao sam ove timere kaj mislis ovaj digitalni mi dobro zgleda...



Ovaj drugi mozes u Mercatora u bijeloj tehnici,39kn
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ElSanto

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.034
15.286
358
Nemoj uzimat digitalni timer, jer kod nestanka struje, restarta se... Neki imaju punjivu bateriju, koja drži neko vrijeme, ali oni su puno skuplji!
Ja sam kupio za 140kn digitalni, gdje piše da pamti 24h postavke, ali čim sam isključio osigurač i vratio ga, timer se restartao.
Gore, kolega je dobro odabrao! Ja koristim samo takve i imaš ih u Kauflandu! Od dučana koji rade...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ElSanto

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.586
2.598
Gledaj vamo :)
Ili sadis ili nesadis. Nema izmedju. Treba ti opreme za 4-5 tisuca kuna,ako zelis nesto srednje,ne skupo. ( npr za box 1,2x1,2)
Rasvjeta,ventilacija,box,vremenska stanuca i jos detalja.
Greska koju cine vecina pocetnika je ta... sa sto manje para imati dima pun k.
A to ne ide.
E onda kad na to sve nadodas sjemenke,gnijivo,struja :)
Smanji box u glavi na 0.6 x 0.6 ...neka ti to bude polazna tocka. Experiment za manje novaca. 1 biljka. Pa ako popusis,popusio malo love.
 
Poslednja izmena:
27.03.2020
8
3
3
106
Ja sam ti velika ljenčina i zakucat 4 kilo kuna na svoju ljenost mi ne pada na pamet za pocetak. Box cu sam napravit pa cemo vidjet. :thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: .i.