indoor under CFL 300wat first grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ? sjemenke
2.Koliko su stare vaše biljke ? 30tak dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?cca 20cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ? 4 litre
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, ) kupljena, za cvjetnice
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ? kišnica i voda profiltrirana BRITA filterom
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ? nemam pojma
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ? neko za vrt, malo, mislim da je na bazi zečijeg go...na
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ? cca 300wata, 17500L, CFL
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ? min 5 cm, max 10 cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ? 80x60
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ? temp uz zemlju 21 stupanj
13.Koliki je ph zemlje ? ne znam
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ? noup
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ? sveta biljka prvi puta, sa ostalim biljkama jako puno

sve je bilo ok, rasle kao lude, pa prestale, pa opet počele, ali jako sporo. kaj bi to moglo biti???? pomagajte koji znate. ako vam treba još neki info pitajte.
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
ovo si trebao postati u problemima tokom uzgoja, a ne u dnevnicima...ali nema veze...
da nije do zemlje? s obzirom da je neka za cvjetnice...trebala bi odgovarati, ali moje su recimo slabo rasle u nekoj običnoj zemlji, dok su u composani jednostavno bujale...
pH zemlje ti piše na pakiranju, isto kao i NPK gnojiva...
malo provjeri to gnojivo i zemlju, pa će onda nekome pasti nešto konkretno na pamet...

a i za tih 300w CFL-a si radije mogo kupit na taj prostor 250W HPS i dobit bolje rezultate...

jesi uopće gnojio biljku tim nekim gnojivom? ako nisi, onda je možda prestala rasti jer u zemlji nema više dovoljno hrane.
ako ništa drugo, probaj je presaditi u kvalitetniju zemlju. Composana ili Terra Magma
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
tnx na odgovoru Osiris
zemlja je composana. tako da nebi trebao bit problem u zemlji.
to gnojivo su neke granule koje se otapaju zaljevanjem. pa kad su mi počeli problemi sam to povadio van i zalio kišnicom. pa je krenula. al sad mi se nekako čini da ne raste baš naj. ne kažem da je loša, ali nekako mi to nije to. rastu cca 1 cm dnevno. a svijetla ima dosta. i lampe su namještene da osvjetljuju sve, i gornji dio i sa strane.
znam da sam mogao dobiti hps, al draži mi je nekako cfl...ne znam zašto.
brine me to gnojivo koje sam stavio, da se nisu od toga šokirale...budemo vidjeli
puštam ih u cvjetanje ovaj vikend, pa se možda od toga šokiraju i krenu. ima ih 7, valjda će biti nešto:)))
listovi su mi se prije tjedan dana objesili i postali svjetlo zeleni na vrhovima. pa sam zalio kišnicom i izvadio gnojivo, pa krenulo, al ne onak kak bi trbebalo...
držite mi fige vutraši
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
pa centimetar dnevno mi se čini skroz ok. meni je u 30 dana vegetacije narasla toliko centimetara u krug oko posude. i sad u cvjetanju, nakon 25 dana od ka su stavljene na cvjetanje rastu u prosejeku oko pola cm dnevno...
a i još jedna stvar, ako su ti lampe poprilično blizu biljci, normalno je da raste sporije nego da su lampe dalje...al je zato grmastija...
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
Zli, vidio sam ove slike, ali ne mogu baš naći nešto kao ove moje. stavit ću fotke soon. al čini mi se da su se oporavile.
ovo što Osiris kaže bi mogao biti razlog. rasporedio sam lampe tako da udaraju sa strane i i po vrhu. biljke su jako grmaste. vidio sam to na youtubeu, neki lik je tako radio, pa mi se to činilo ok i zanimljivo.
mislim da sam ih nečime šokirao. čak su pustile prije tjedan dna one dvije bijele kao dlaćice...nadam se da će sve bit oukej. šok su možda doživjele od ovog gnojiva kojeg sam stavio. i jednom sam prokuhao vodu iz pipe i stavio malo tog gnoja u vodu i malo meda. pa su nakon toga počela sranja. pa sam ih ispirao i izvadio dio zemlje gdje su bile te granule. i kupio brita filter. pa sad zaljevam vodom iz brite ili kišnicom. od kišnice se vidljivo poboljšaju.
idu na cvjetanje ovaj vikend pa ćemo vidjeti...
jedan autoflowering mi raste sporije od drugog, ali su i različite sorte. ovih ostalih 5 kom se malo oporavilo...od kannabie, dr jekyll..

tnx na odgovorima
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
opet problem. stvarno sam trebao ovo staviti u probleme tokom uzgoja:))))))
pogledao sam ispod biljke, jako je grmasta tako da je zemlja skroz u mraku, i skužim nešto bijelo. KORIJEN.
napunio teglu od 4,5L za mjesec i pol dana. WTF?!?!?!
šta da napravim???
nemam mjesta trenutno za veče tegle. možda ću imati ako neće svi biti FEM. ali to još ne znam..
pomagajte!!! da li ima smisla ostaviti to tako? ili presađivanje pod hitno. ali onda bi morao izbaciti par biljaka...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Gledaj, neznam koliko je to stetno, ali i meni se malo korijen vidi vani... Kod svakog zalijevanja ga prekrijem s zemljom... Za sad se nista katastrofalno nije desilo.....
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
palo mi je na pamet nadodati malo zemlje. ili kupiti one kuglice pa njih staviti na površinu. i držati ih vlažnima stalno. ali ne znam da nebi naštetile korjenu nekako. da mi ne počne truliti radi tih kuglica. mislim da nebi trebalo truliti..šta mislite o tim kuglicama?
ili da ne diram kako kaže B to be Green... ali čeka me još barem 10 tjedana cvjetanja. pa ne znam...
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
Ma samo zemlje baci, nemoj se zamarat s kuglama...
Normalno je da se ispere zemlja zbog zalijevanja pa korjen proviri...
..da ostavis i ovak nemre nis po zlu proc..
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
stavio sam im hesi bloom i hesi vitamine, podivljale su, baš se kuži. moja preporuka svima. mada mi je lik rekao da je hesi najbezvezniji od svih gnojiva...
dobro je kod hesi vitamina šta možeš i sprejati biljku.

sad kad mi korjen još više podivlja bit će svega!!!! al nek divlja!!!
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
imam pitanje
s obzirom na dimenzije boxa da li je i koliko je štetno rezati biljku koja je puštena u režim 12/12 prije 5 dana?
pod rezanje mislim na rezanje listova, kako bi svjetlost dopirala do donjih grana. ne mislim rezati grane sa vrhovima.
da li je bolje rezati listove, te tako dobiti mjesta ili da izbacim jednu biljku van iz boxa??
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ovako, meni su biljoze vec na mjesec dana na 12/12 i jucer sam bas malo porezao listove... Mislim da nemas beda, samo nemoj sa zmazanim skarama. barem ih alkoholom isperi... Ja nisam primjetio da se nesto sjebalo rezanjem listova u tako kasnom stadiju cvatnje. Da budem iskren, vec ih zadnjih tjedan dana rezem jer neznam kud ta "salata" tolko raste. :))
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
rođen da budeš zelen imaš isti sitjuejšn kao ja:))))) imam đunglu doma:)))

na forumu sam pročitao da nije dobro rezati kada su baš puštene na 12/12. u fazi predcvjetanja i početak cvjetanja. tvoje s več duže u cvjetanju.
režem ih ali se točno kuži da listovi koji fale uspore rast grane iznad. ne režem ih simetrično tako da točno kužim veličine nasuprotnih grana. žao mi je al moram. druga opcija je izbaciti jednu van. možda bude i koj frajer pa ga najurim. čekam još par dana...
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ajde, sretno ti bilo! Moji se vrhici fino debljaju i predvidjam jos maksimalno 20 dana cvatnje... tako da niti neznam da li je rezanje nesto usporilo ili ne... Uglavnom, sretna je i zadovoljna.
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
sve se pretvorilo u kanđe. previše gnojiva na početku. šit. čekam bolja vremena za second one...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
biljke su odlicne al nemoj vise gnojiti daj malo vise vode .. mozes i isprati zemlju ..... koliko do kraja imas?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.