indoor vs outdoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2010
3
0
0
40
gde ste ljudi zivi bili
nov sam na forumu i neznam da li ovde ide ovakva tema ali ako sam pogresio oprosticete mi
odprilike znam koje su prednosti i mane sadjenja unutra i sadjenja vanka,ali zanima me koji hedovi su jaci i kvalitetniji
imam firmirana semena i spremam se za indoor pa neznam da li da ubacim sve ili da sacekam prolece za prirodu
hvala svima i ovom sajtu sto postoji
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Bok rakijan, dobrodošao na forum!

E ovako, pitaš da li su bolji indoor ili outdoor cvjetovi? Iz iskustva kažem i potvrđujem da su outdoor hedovi puno bolji i veći kad se ispravno uzgoje uz puno sunca, dobrih nutrijenata, vode i njege. Vrhovi uzgojeni pod suncem po meni imaju daleko bolje razvijene terpene odnosno terpenoide koji se mogu osjetiti u raznim svojstvima poput mirisa po meni najviše, a i ostalim medicinskim i sličnim svojstvima.
Vani je biljka više "svoja" i ima više zabave,rada, uzbuđenja i ljepote vanjski uzgoj. :sun2:
Indoor je odličan za kontrolirani uzgoj u kraćem vremenu, može davati bolje rezultate od outdoora jer su vrhovi bolje razvijeniji, ako imaju puno intenzivnog svjetla i optimalne uvjete za grow. Indoor vrhovi su specifični.
Da imam gdje i kako growao bih indoor, ali pošto nemam gdje trebam čekati proljeće...
Indoor vrhovi su "jači" po meni. Ako možeš pokrenuti indoor, što čekaš! :icon_lol:
mir, boz :sun2:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Slažem se .... ali ipak ima nešto i u outdoor-u, pogotovo kad je dobro sjeme... slažem se sa Bozgom, - vani bi mnoogo više dobio po biljci (10 sjemenki indoor i 10 outdoor= ooogromna razlika u prinosu) što se cvjetova tiče, u indoor-u TI si taj koji sve mora da obezbijedi, ukoliko ti je prvi grow, savjetujem ti da staviš par samo unutra, a da za ostalo (ne znamo koja je sorta) pričekaš proljeće...

....vrijeme je sad kao što i sam vidiš "pojebano" do bola skoro svugdje, nikad ne znaš kakvo će ljeto biti, pa je mnogo vjerovatnoće da ćeš dooosta duže čekati kraj. Dok u indoor varijanti, možeš skidati svakih 20-25 dana, i nove stavljati (kad jednom kreneš ....najgore je početi, kasnije kad ove budu pri kraju da već imaš spremne druge, i samo vrtiš ....)
Prednost indoor-a je u tome što sve možeš završiti za nekih 90-100 dana (uzgoj sa zemljom - još brže ako hydro radiš), dok u outdoor-u ćeš se načekati i naravno prinos i veličina vrhova (cvjetova) zavisi od ljeta - (ovo sad tek pri kraju je ono bilo baš sunca....dotle sve nešto jadno!!! barem gdje ja sadim - centralna BIH oko 1000m nadmorske visine... možda malo manje)
U indoor varijanti, sve im ti moraš obezbjediti, dok u outdoor-u "Majka Priroda" 99% odradi svoje, na tebi samo da na vrijeme odstraniš "mudonje" i da ponekad (baš ako je suša) zaliješ/prihraniš...

Svaka varijanta ima svoje prednosti i mane, ali ja više volim indoor radi brzine samog uroda, i naravno ne propuštam proljeće ;) tj. outdoor!!! ;)
 

NumBdoT

Aktivan Član
07.10.2010
70
10
0
43
Ako imas prostor moj definitivni savjet je indoor,neovisis o sezoni vremenskim uvjetima sjebes ides ponovno grow traje krace, sad da citiram zaboravio ime :

" U prosjeku naj bolju ganju koju pusim je indoor,a naj bolju koju sam u zivotu pusio je bio outdoor"

stay in school and keep it real!!

hahahhahahah....ako me razumes.....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ne zaboravimo da nam indoor pruza puno vecu sigurnost nego out...posto nam po kuci ne moze bilo tko hodati i pitati se sto tamo radimo... ;)
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Bezze,kazes 20-25dana,moze i prije.
Moj primjer-2 boxa i 31 klon,omogucuju zetvu 2 klona svakih 10-15dana.
Nakon zetve klonove ne ubijam vec jedne te iste klonove vrtim u krug,sjecem im korjen i sve grane(dovoljno da ostane vrh sa par listica)presadim u plastcne case te ubacim ponovo u vege. box.Za2-3tjedna su spremni za novo cvjetanje(ako je potrebno)
Oba boxa su uvjek puna s tim da je u fl.boxu izmedju 15-18 biljaka u -1-2-3-4l(po ptrebi i zasluzi)posudama.Proces proizvodnje je tempiran da daje 2 biljke spremne za berbu(30-50g) svakih 10-15 dana.U pravu si najgore je poceti,poslje ima ko blata:icon_cool:
.Briga oko njih u prosjeku mi "oduzima"1-1,5h dnevno mada obicno provedem vise s njima(emocije u pitanju):icon_lol:
Neki od tih klonova su stariji od godinu dana a cvjetali su x puta i nesto nisam primjetio gubitak na kolicini a bogami ni potencijalu.Tako da je opce poznata i prihvacena (ne logicna)teorija,po mom skromnom misljenju samo jos jedna "patka" u nizu,onih koji zaradjuju prodajom sjemena.

Svjestan sam da izreceno vecini zvuci kao budalastina i proseravanje a siguran da oni sa stazom(koji su probali vise nacina uzgoja,vrsta i snage rasvjete,promjenili par boxova razlicite sorte itd.)znaju o cemu pricam.
Gnojivo namjerno nisam spominjao , nije neophodno(ima masu bitnijih stvari) i ako ga koristim jer sam primoran zbog trenutnog nacina uzgoja tj.malih posuda(da nism nebi,imam foru kako bez trunke kemije dobiti monstrume:watchplant:).
Inace preferiram outdoor za koji nemam ogucnosti .....jednog dana :sun2:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Naravno "Vanzemaljac" slažem se u potpunosti, ovdje sam mislio na sjemenke... naravno klonovi su druga stvar, mnogo zahtjevniji... Koliko sam skontao ovo mu je prvi grow, mislim da se sa klonovima ne bi snašao kao i početi (...i nastaviti svakih 20-tak dana.. ne bitno)

;)
 
09.12.2010
3
0
0
40
OK bice lapo lapo,inace semena su ww i wr a o klonovima jos nerazmisljam posto iza sebe imam samo jedan outdoor tako da sam na samom pocetku
hteo sam da pitam da li neko moze da mi objasni kako to da u nekim cvetovima( neoprasenim ) ima semena a u nekim nema,kapiram da to mozda zavisi od nacina uzgajanja... i da li je moguce vani napraviti cvetove bez semena
hvala