Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Diskusija u 'Medicina' započeta od Data, 04.10.2010.

1. Data

Data Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.05.2010
    Poruka:
    226
    Sviđa im se:
    246
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +259 / 1 / -0
    HIGH,

Dobrodošli u čudesan svijet kanabisa...kažem to jer koristim kanabis oko 9 godina gotovo svakodneno i nemogu podnijeti koliko se ta čudotvorna biljka neopravdano blati,umanjuje njena dobrobit za čovjeka(ne samo pojedinca nego i čitavog društva),marginalizira i zataškava njen ljekoviti aspekt u području brige o zdravlju i liječenju teških bolesti a da ne govorim o pravnom pogledu gdje se marihuana namjerno čini ilegalnom nebili odvratili čovjeka od same pomisli da ju PROBA a kamoli koristi kao lijek a svim tim pomno isplaniranim aktima onemogućuje osnovno ljudsko pravo na odabir načina života...no neću ja o tome ima već tema koje odlično pojašnjavaju taj dio.
    Pišem(tj.prevodim) jer želim da ljudi dobiju što više upotrebljivih informacija o kanabisu a i da se nekako zahvalim(odužim) za pomoć koju sam dobio ovdje na forumu u obliku detaljnih informacija koje su udovoljile mojim zahtjevima...eto vutra.org hvala još jednom:thankyou:

Što se tiče teksta odlučio sam ga prevesti jer sam naišao na njega na više različitih foruma i sajtova o kanabisu(marihuani) i smatram ga korisnim za pročitat pogotovo ljudima koji bi koristili ili koriste kanabis u medicinske svrhe.Nadam se da je tekst razumljivo preveden iako moram reći da sam neke stvari preveo doslovno,također sam stavljao svoje opaske kako bi pojasnio neke pojmove,ukoliko vam se ne čita na hrvatskom evo link na originalan engleski tekst
    [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

Još jednom napominjem da nisam autor teksta nego samo prevoditelj....

Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Bolesti su grupirane po zahvaćenim sustavima ljudskog organizma tako da se neki poremećaji ponavljaju jer ih se susreće kod jedne bolesti koja zahvaća više sustava.(Što nisam znao prevesti sam ostavio u originalu ionako su to izrazi srodni latinskom nazivlju a i ako neko boluje od toga sigurno zna.... ,op.prev.)

1) NEUROLOŠKI
    Delerium tremens
    schizophrenia
    Neurasthenia
    Mucanje
    Tourette-ov syndrom
    Budna nesanica
    Tenzijska glavobolja
    Nonpsychotic organski moždani sindrom
    Multipla Skleroza
    Cerebralna paraliza
    Epilepsije
    Grand Mal napadaji
    Sindrom bijesa udova(ekstremiteta)
    Jacksonian epilepsy
    Migrene
    Tik Doloroux
    Neuropatija
    Kongenitalni Nistagmus
    Nesanica
    Tremor/nevoljni pokreti
    Sindrom miofacijalne boli

1. MIŠIĆNO-KOŠTANI
      Post polio syndrome
      Amyotrophic lateral sclerosis-ALS ili još Lou Gehrigova bolest
      Multipla skleroza
      Quadriplegia
      Paraplegia
      Syndrom karpalnog tunela
      reumatoidni Artritis
      degenerativni Artritis
      post traumatski Artritis,
      Artropatija,degenerativna
      Patellar chondromalacia ili prednja koljenska bol ili trkaće koljeno
      Ankiloza
      degenerativne promjene intervertebralnog diska
      degenerativne promjene lumbosakralnog diska
      Mišićni grčevi
      spondilolisteza
      Skolioza
    2. IMUNOLOŠKI
      Bolesti povezane sa AIDS-om
      Virusni B hepatitis,kronični
      Virusni C hepatitis,kronični
      Karcinom
      Lupus
      Sklerodermija
      Eozinofilija-Mialgija Sindrom
      Fibromijalgija
      Syndrome kroničnog umora
      Hepatitis(nevirusni)
      Pankreatitis(upala gušterače)
      Prostatitis (upala prostate)
    3. PROBAVNI (gastrointestinalni)
      Psihogeni pilorospazam
      Glavobolja-migrena(>>>>neznam šta tu radi al eto preveo opet :) ,op.prev.)
      Akutni gastritis
      Gastritis
      Želučani vrijed(u narodu poznatiji kao čir želuca,op.prev.)/Dispepsia
      Ulcerozni kolitis
      Refleksni pilorospazam
      Regionalni enteritis
      Crohn-ova bolest
      Kolitis
      Iritabilni sindrom crijeva(znan i kao spastički kolon,intestinalna neuroza,op.prev)
      Štucavica
      Povraćanje
      Mučnina
      Proljev
      Kaheksija
      Bolest putovanja(kretanja)
    4. KOŽNI(dermatološki)
      Henoch-Schoelei Purpura
      Pruritis (svrbež kože)
      Skleroderma
    5. SRČANO PLUĆNI(kardiopulmonalni)
      Paroksizmalna tahikardija atrija
      Post kardiotomijski sindrom
      Akutni sinusitis
      Kronični sinusitis
      Astma (nespecifična)
      Cistična Fibroza
      Kašalj
      Hipertenzija-povišen krvni tlak
    6. DUŠEVNI
      Senilna demencija
      Šizofrenija
      Šizoafektivni poremećaj
      Manija
      Depresija,u recidivu
      Bipolarni poremećaj
      Tjeskobni poremećaj
      Panični poremećaj
      Opsesivno kompulzivni poremećaj
      Alkoholizam
      Opijatna ovisnost
      Sedativna ovisnost
      Kokainska ovisnost
      Amfetaminska ovisnost
      Duhanska ovisnist
      PTSP
      Intermitentni eksplozivni prikaz
      Psychogenic PAT
      Syndrom bijesa udova(ekstremiteta)
      Hipertenzija
    7. ENDOKRINI
      Gravesova bolest
      Tiroiditis
      Diabetička gastropareza
      Amyloidoza
      Distimija
      Parkinsonova bolest
      Huntingtonova bolest
      Sindrom bijesa udova(ekstremiteta)
      Pankreatitis
      Prostatitis
    8. KEMO/RADIJACIJSKA TERAPIJA
      Karcinom
      Kemoterapija
      Terapija zračenjem
      Depresija,recidiv
      Tjeskobni poremećaj
      Panični poremećaj
      Opijatna ovisnost
      Sedativna ovisnost
      Migrena
      Akutni gastritis
      Gastritis
      Želučani vrijed(u narodu poznatiji kao čir želuca,op.prev.)/Dispepsia
      Pilorospazam
      Anoreksia
      Povraćanje
      Mučnina
      Proljev
      Kaheksija
    9. OFTALMOLOŠKI(vidni)
      Makularna degeneracija
      Glaukom
      Disleksična Amblyopia
      Daltonizam
      Conjunktivitis
      Drusen vidnog živca
    10. GINEKOLOŠKI
      Endometrioza
      PMS

Poslednja izmena od urednika: 28.03.2015
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 19
    • Informativno Informativno x 4
  2. Data

Data Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.05.2010
    Poruka:
    226
    Sviđa im se:
    246
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +259 / 1 / -0
    Usporedba Cannabis sative sa Cannabis indicom i njihovim hibridima.

U usporedbi sorti(indica i sativa) unutar roda(cannabis) moraju se izabrati reprezentativni uzorci kao mjerila za pojedine sorte.Pri tome uzorci moraju predstavljati sva glavna obilježja pojedine sorte.U tu svrhu sam izabrao generički afgani kao moje mjerilo za indica sortu i križanu Oaxaca/ Colombian kao mjerilo za sativa sortu.Iz ove dvije sorte možemo uočiti najviše vidljive ali bitne razlike i sličnosti.

Kada pokušavate odabrati medicinski soj(u daljnjem tekstu>strain) prvo moramo napraviti popis željenih dobrobiti od korištenja marihuane ,npr. ukoliko bolujete od kroničnog umora s fibromijalgijom možda biste poželjeli sljedeće dobrobiti:
    1) povećanje energije
    2) olakšanje bolova
    3) podršku imunološkom sustavu

Osoba bi onda istražila koji strain pokazuje učinkovitost u tim područjima i potom izabrala jedan ili više strainova kako bi postigla željene učinke.Može biti da jedan hibrid postiže sve željene učinke(u ovom slučaju vjerojatno sativa dominantni hibrid iz razloga kojima ćemo se kasnije posvetiti).Moramo zapamtiti da su većina informacija o ovom anegdotične i prilično subjektivne tako da bilo koja specifična upotreba uvelike ovisi o osobnoj reakciji na pojedini strain.

Nakon što smo rekli ove stvari možemo se pozabaviti samim biljkama,općenito Cannabis sativa je višlji i vitkiji strain koji pod optimalnim uvjetima može narasti i 5-6 m, obično je karakterizirana usko ozupčanim lišćem i mekim cvjetnim vrhovima u obliku koplja koji mogu biti izrazito smolasti.Kanabinoidi prisutni kod Cannabis sative su karakterizirani povišenom razinom kannabidiola(skraćenica>CBD,op.prev.) i više psihološki stimulativnim učincima(iako određeni afrički i havajski tipovi mogu biti prilično sedativni na pomalo jedinstven način).Sative također imaju veću sposobnost ojačavanja imuniteta negoli indike.Tinkture napravljene od cannabis sative su vrlo učinkovite kod streptokoknog faringitisa(laički angina ili upala grla op.a.) a čini se da imuno-kompromitirani bolesnici daju prednost ovoj sorti.
    Cannabis indica je karakterizirana nižim i debljim rastom(1-2m) sa širokim i duboko ozupčanim lišćem te puno više kompaktnim čvrstim cvjetnim vrhovima. Kanabinoidi prisutni kod indika najčešće imaju povišenu razinu cannabinola(skraćenica>CBN,op.prev.) i puno više opojni tip psihološkog učinka.Indike jako dobro djeluju za olakšanje bolova i smirenje. Tinkture napravljene od indika su vrlo učinkovite kod mišićnih grčeva i različitih tipova mialgija i neuralgija.Čini se također da se ove sorte preferiraju kod mučnine.
    Uzevši ovo sve u obzir trebate također znati da vjerojatno postoji oko 500(ili više) različitih hibrida sativa i indika a svaki ima svoj jedinstven profil kanabinoida.

Koristeći glavne osobine sorti kao mjerilo možete eksperimentirati različitim hibridizacijama istih kako bi postigli fino podešavanje željenih učinaka(efekata).Imajte na umu da ćete najbolje sami procjeniti što djeluje na vas i na vama je da odredite što će to biti.

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 5
    • Informativno Informativno x 1
  3. Data

Data Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.05.2010
    Poruka:
    226
    Sviđa im se:
    246
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +259 / 1 / -0
    PREPORUKE SORTI KOJE IDU U KORIST SPECIFIČNIM TJELESNIM SUSTAVIMA]

Neurološki problemi bi se trebali tretirati kao pojedinačni slučajevi sa sativa dominantnim hibridima koji se koriste kao stimulativna sredstva(kao što je kod tenzijske gavobolje) samo gdje je taj učinak poželjan.Općenito neurološki problemi reagiraju dobro na umirujuću učinak indike.Kao prilog tome osobno poznam mladića koji je uspio izbaciti Haldol(generički>haloperidolum op.prev.) iz terapije i kontrolirati svoj Touretteov sindrom koristeći indika dominantne strainove.

Mišićno-koštana oboljenja mogu predstavljati dvostruki problem,uz bol koja se povezuje s ovim bolestima mogu se često pojaviti i depresija te zamor.Dakle,jednostavno rješavanje preporukom snažne analgetske indike bi se moglo spojiti sa sekundarnim oboljenjima tj. zamorom i depresijom.Takvim slučajevima se kao odgovor nameće hibridni strain,tražite olakšanje boli koje omogućuje afghani, križan sa stimulativnom sativom koja će pomoći da se održite aktivnima,ukoliko bi imali koristi od toga.U nekim slučajevima jednostavno koristeći jako potentnu havajsku ili afričku sativu se može postići ravnoteža između olakšavanja boli i razine energije(ovi strainovi izgleda usporavaju tijelo ali ostavljaju um veoma aktivnim).

Imunološki problemi stvaraju specijalne potrebe bolesnika u tolikoj mjeri da ulaze u čistoću proizvoda kao i metodu liječenja.Oboljeli od AIDS-a nesmiju biti izloženi plijesni ili gljivama tako da se mora posvetiti velika pozornost stvrdnjavanju proizvoda do apsolutne suhoće.
    Također imunološki problemi mogu biti prilično bolni tako da treba izabrati proizvod koji daje maksimalnu dobrobit sa minimalnim negativnim utjecajem na imunološki sustav.Povratne informacije koje sam primio upućuju na to da prednost sativa streinovima daju imunokompromitirani bolesnici zbog njihovog uzdižućeg učinka(da li bi moglo ovo biti i za ojačavanje imuniteta?) i porasta energije koji uzrokuju.

Probavni učinci su ono što je zaista izazvalo renesansu u liječenju cannabisom.Godinama su učinci kanabisa kao moćnog antiemetika(sredstvo protiv povraćanja,op.prev.) i pojačivača apetita bili poznati bolesnicima koji boluju od karcinoma.Za ovaj sustav ću dati jednu široku preporuku; indike su izgleda široko učinkovite kod većine probavnih smetnji uz iznimku bolesti kretanja(putovanja) kojoj pogoduju stimulativni učinci sative.

Kožni problemi se mogu javiti kroz nekoliko oblika,kao običan svrbež ili povrede neke vrste.Sistemski antiupalni kanabinoidi mogu biti od koristi,upotrebljavajte niske doze indike(pretjerana upotreba može učiniti svrbež još jačim kao što opijati imaju učinak na neke ljude) i možda topikalna priprema smolaste sative(otopljena u otapalu neke vrste) mogu omogućiti "tematski" antiupalni učinak.

Srčano dišni problemi i kanabis su često kontraverzne teme jer mejnstrim medicine vidi inhalaciju bilo kakvog dima kao prokletsvo(anatemu).Međutim srčani i plućni bolesnici nalaze dobrobiti od upotrebe kanabisa unatoč medicinski negativnoj pristranosti.Srčani bolesnici mogu imati dobrobit od sedativnih(umirujućih)indika za opuštanje i olakšavanje stresa no tome treba pažljivo pristupiti jer kanabis može povećati broj otkucaja srca ali bez povećanja krvnog tlaka(ja koristim kanabis prije post bypass[ugrađivanje srčane prijemosnice,op.prev.] vježbi i mogu izdržati 45min teške aerobične vježbe bez problema a manje od godinu dana nakon operacije).Plućna oboljenja se općenito ne bi trebala liječiti sa pušenjem proizvoda uz iznimku stanjima koja reagiraju na ekspektoranse(tvari koje pospješuju iskašljavanje,op.prev.) jer pušenje kanabisa bilo koje sorte odlično pospješuje iskašljavanje.

Psihološka terapija Kanabisom je stara koliko i čovjekovo druženje s tim cvijetom.Kanabis je učinkovit kod ustezanja od uzimanja nekih tvari(ovdje se vjerojatno misli na ovisnosti o drogama op.prev.) i različitih mentalnih uznemirenosti.Jedan od načina na koji djeluje je mjenjanje raspoloženja korisnika,uobičajeno u pozitivnom smjeru,iako može prouzročiti para
    noju i uznemirenost u nekim slučajevima.Odabir strejna za psihičke probleme bi trebao ovisiti o tome dali stanje uzrokuje agitaciju i nemir ili depresiju i strah te na osnovu toga izabrati odgovarajuće stimulativne ili umirujuće kvalitete.

Endokrini poremećaji u pravilu nisu primarno pod utjecajem kanabisa i njegova upotreba je primarno palijativna(palijativno liječenje je ono koje otklanja prividno samo vanjske znakove bolesti, a ne samu bolest i njen uzrok,suprotno tome je radikalno liječenje,op.prev.) Odabir strejna bi se trebao fokusirati na jačanje imuniteta i olakšavanje osjećaja tuge.

Kemoterapija i terapija zračenjem uzrokuju veliki stres za organizam,ova liječenja zaista doslovno dovode tijelo u stanje blizu smrti kako bi se uništio manje izdržljiv karcinom.Kao rezultat pojavljuje se čitav raspon fizičkih i duševnih simptoma koji prate ove drastične tretmane. Najpoznatiji primarni simptomi koji prate ova liječenja su razarajuća mučnina i povraćanje ali popis sekundarnih učinaka liječenja je puno duži.Još jednom liječenje kanabisom bi trebalo biti kao podrška,održavanje apetita,olakšavanje nelagode i podizanje bolesnikovog duha,sative se čine dobrima za ove učinke kao i za održavanje imunološkog sustava.

Oftalmološki se koristi od olakšavanja glaukoma do usporavanja makularne degeneracije.Vjerujem da su indike najučinkovitije kod očnih problema jer imaju veću koncentraciju kanabinoida koji blokiraju kalcijeve kanale.Ove tvari djeluju na sličan način kao lijekovi blokatori kalcijevih kanala za krvni tlak osim što očni živac ima specifične receptore za endokanabinoide(tvari koje nastaju u tijelu konzumiranjem kanabisa)

Ginekološki problemi čije se liječenje kanabisom proslavilo u vrijeme kraljice Elizabete u smislu olakšavanja predmenstrualnih simptoma.Budući je kraljičin kanabis najvjerojatnije došao iz indije u to vrijeme se radilo o indiki ili dominantnom indika hibridu.

Ovaj vodič nikako ne smatrajte završenim jer kako izlaze nova istraživanja i više dugogodišnjih korisnika kanabisa istupi s vlastitim iskustvima tako će biti nadopunjen.zasada molim ukoliko je neko voljan doprinjeti informacijama o medicinskoj upotrebi marihuane da me kontaktira putem ovog foruma , [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds. , mi smo ipak studij o kanabisu s najdužim postojanjem koji postoji i moramo korelirati podatke te ih tumačiti van političkog utjecaja.

Siguran sam da što je više odrađenih istraživanja tako će i potencijal ovog zadivljujućeg lijeka postati vidljiv. Do sada je najviše istraživanja učinjeno sa pušenjem kanabisa ili njegovih sintetičkih derivata,izostavljajući učinke alternativnih metoda unosa(tinkture,hrana,preko kože,vaporizatori,inhaleri).Upotrebom svih tih metoda doći će do promjene učinka jedno te iste sorte kanabisa.Mi svi, za koje su ove informacije,čine trenutno prvu frontu istraživanja o kanabisu.Mi smo ti koji se neće odreći ovog divnog lijeka i koji će biti pioniri u postavljanju kanabisa na zasluženo mjesto u čovjekovom ormariću s lijekovima.(morao sam doslovno prevesti,zvuči bezveze al nadam se da ste shvatili poantu,op.prev.)

Zaključno,čineći ovaj korak u upotrebi kanabisa kao lijeka vi istodobno branite svoju kontrolu nad vlastitim zdravljem,u onoj mjeri koja se odnosi na odabir terapije najučinkovitije za vas.Mnogo ljudi koristi kanabis za olakšavanja bolova i kao bi smanjili potrebu za unosom daleko opasnijih i ovisnostima sklonijih lijekova.Drugi ga pak koriste kako bi stimulirali apetit i time spriječili pothranjenost koju uzrokuju AIDS i kemoterapija.Ukoliko iz bilo kojeg razloga koristite kanabis molim vas da to radite s odgovornošću jer predrasude protiv kanabisa mogu nestati jedino stalnim primjerima odgovornih ljudi koji su trenutno sankcionirani u pogledu njegovog korištenja.(da pojasnim;misli se na pravni status tj. ilegalnost marihuane,op.prev.)

Eto ljudi čitajte,konzumirajte,podjelite vaša iskustva,djelujte!!!

live long and prosper:sun2:

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 15
    • Informativno Informativno x 1
  4. Hemp_Oracle

Učlanjen(a):
    24.09.2008
    Poruka:
    18
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Kakvo je stanje utjecaja marihuane na kvni tlak ? Imam problema sa visokim tlakom pa više ne znam ni sam šta da radim, neki kažu da indica smanjuje krvni tlak,drugi kažu suprotno, da ga podiže.. Ima li neko pametan u tom području da mi kaže što je istina, ali netko ko zna o ćemu priča a ne ko se voli pravit pametan.. Soma je u jednom časopisu pričao o krvnom tlaku i saznao sam da ima jako kvalitetne indice koje je iskrižao i uzgojio BAŠ zbog svog problema sa tlakom, dali zna neko više o tome??

5. Hemp_Oracle

Učlanjen(a):
    24.09.2008
    Poruka:
    18
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Pozdrav svima!
    Zanima me kakvo je stanje utjecaja marihuane na kvni tlak ? Imam problema sa visokim tlakom pa više ne znam ni sam šta da radim, neki kažu da indica smanjuje krvni tlak,drugi kažu suprotno, da ga podiže.. Ima li neko pametan u tom području da mi kaže što je istina, ali netko ko zna o ćemu priča a ne ko se voli pravit pametan.. Soma je u jednom časopisu pričao o krvnom tlaku i saznao sam da ima jako kvalitetne indice koje je iskrižao i uzgojio BAŠ zbog svog problema sa tlakom, dali zna neko više o tome??

6. SiD

SiD bože petra!!!
    Vutra Veteran

Učlanjen(a):
    15.01.2008
    Poruka:
    1.093
    Sviđa im se:
    527
    Trofej poeni:
    138
    Ratings:
    +554 / 0 / -0
  7. Hemp_Oracle

Učlanjen(a):
    24.09.2008
    Poruka:
    18
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Zahvaljujem :)

8. Data

Data Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.05.2010
    Poruka:
    226
    Sviđa im se:
    246
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +259 / 1 / -0
    HIGH

dakle prema onome što sam pročitao na temu krvnog tlaka ističu se sljedeće činjenice;
    kanabis općenito uzrokuje ubrzanje pulsa ali istovremeno THC uzrokuje i opuštanje glatke muskulature(koja čini između ostalog zidove arterija) pa tako dolazi do snižavanja tlaka;
    što se tiče kanabinoida koji su prisutni u kanabisu naišao sam na sljedeći zanimljiv podatak, kanabinoid CBD smanjuje ishemična oštećenja stanica(što dovodi do srčanog ili moždanog udara) tako što usporava puls ali budući da THC ubrzava puls te dvije komponente zajedno rezultiraju djelovanjem koje se očitava kao blago povišen puls i opuštanje glatke muskulature.Suprotno CBD-u, CBN (kao i THC) ubrzava puls!
    Prema tome ja bih izveo zaključak da za visok tlak pomaže biljka koja će imati nizak postotak THC-a ali visok udio CBD kanabinoida.....ako neko misli drugačije ili raspolaže drugim saznanjima neka kaže!

želim samo reći da postoje svakakva istraživanja koja idu ili neidu u korist korištenja kanabisa u medicinske svrhe tako da je teško razlučiti nama laicima jel to onda dobro za moje stanje ili ne no svakako treba imati na umu da i istraživanja mogu biti ispolitizirana tj. provedena sa već unaprijed smišljenim ˇrezultatimaˇ kako bi to u konačnici rezultiralo nečijom zaradom:eek:hno:.....bilo bi dobro da se za svako istraživanje može doznati pravi sponzor pa bi bilo lakše dokučiti koliko je to istraživanje vjerodostojno....

Oracle tebi želim sreću u pronalaženju svog straina pa kada to uspiješ nemoj zaboraviti to ovdje opisati:thumb:

9. Hemp_Oracle

Učlanjen(a):
    24.09.2008
    Poruka:
    18
    Sviđa im se:
    2
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +2 / 0 / -0
    Naravno stres i svakakva s*anja kroz koja puno nas prolazi iz dana u dan uzrokuju svakakve bolesti koje zahtjevaju lječenje, a meni se te doktorske varijante snižavanja tlaka i lječenja često čine malo pretjeranima, a njima je za svaki oblik stresa odgovor - normabeli (ili slične gluposti), zato nekako više vjerujem prirodnim metodama, a priroda mi je spasila život bezbroj puta, u to sam uvjeren. Najbolji lijek je kanabis, ne uvijek i ne za sve i svakoga ali ko voli nek izvoli, ja ću izvoliti ! :) Tebi Data još 1 hvala i mir svima ;)

10. otisla

Učlanjen(a):
    05.05.2011
    Poruka:
    4
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    ovdje sam se regala samo da neš pitam, pošto sam znatizeljna, a nigdje baš konkretnih informacija nema.
    da li bi mi bilo nesto ako se konzumira trava, posto imam šum na srcu. liječnici su to dijagnosticirali kao kardiomiopatija. ima li nekih posljedica, posto raste puls i to slicno?

11. iSensation

iSensation iSensation
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    24.08.2009
    Poruka:
    1.836
    Sviđa im se:
    1.724
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +1.821 / 0 / -0
    kolega Data ti je 2 posta gore objasnio dosta toga... Procitaj, pa ako jos uvijek nemas odogovor se javi!

12. otisla

Učlanjen(a):
    05.05.2011
    Poruka:
    4
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    sve sam to procitala, ali to je za krvni tlak. meni je relativno normalan, tako da mi bas i nije bogzna kakav odgovor. više sam ciljala da mi netko odgovori sa mojom dijagnozom ili bar slicnom, da znam u šta se upuštam. ako je netko ovdje lijecnik da mi da odgovor realno, ne prema doktorskim rjecnicima, tipa nemoj, to je droga *****-palac. bi li mi se stanje pogorsalo /sto cisto sumnjam, posto sam vidjela da epilepticarima je pomogla, no eto, ipak da nije samo moje misljenje u igri/ da li bi mogla imati neka sranja, tesko disanje, jos više problema sa srcem i to? da li lijekovi igraju veliku ulogu u svemu tome?

13. xarabas

xarabas Aktivan Član

Učlanjen(a):
    05.09.2005
    Poruka:
    163
    Sviđa im se:
    6
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +7 / 0 / -0
    Odlicni tekstovi Data, samo ako mozes onaj prvi post editirati iz zutog u neko manje napadnu boju, bode me u oci dok citam navece :)

14. Data

Data Aktivan Član

Učlanjen(a):
    13.05.2010
    Poruka:
    226
    Sviđa im se:
    246
    Trofej poeni:
    43
    Ratings:
    +259 / 1 / -0
    @xarabas
    nemogu promjenit boju evo nek mod promjeni ako može.To je bilo postano dok je pozadina bila crna pa se ta žuta baš bila dobro vidjela.....

@otisla
    eto da citiram sam svoj prijevod koji kaže:
    "...što se tiče kanabinoida koji su prisutni u kanabisu naišao sam na sljedeći zanimljiv podatak, kanabinoid CBD smanjuje ishemična oštećenja stanica(što dovodi do srčanog ili moždanog udara) tako što usporava puls ali budući da THC ubrzava puls te dvije komponente zajedno rezultiraju djelovanjem koje se očitava kao blago povišen puls i opuštanje glatke muskulature.Suprotno CBD-u, CBN (kao i THC) ubrzava puls!.."

dakle nisi baš dobro pročitala tekst:eek:hno: ali tko bi ti zamjerio kad je boja takva da se slabo vidi:icon_lol:

Dakle iz gore navedenog citata se da zaključiti da treba "samo" pronaći strain koji najviše pogoduje tvojim potrebama s obzirom na svoje osobine(mislim pri tome na razine raznih kanabinoida i THC-a).
    Teško ćeš dobiti odgovor kakav tražiš pogotovo ovdje gdje ima jako puno informacija koje su dostupne svima ,samo čitaj i doći ćeš sama do zaključka dali ti to treba/pomaže ili ne.Radi se jednostavno o tome da ne postoji dovoljno studija za svaku bolest pojedinačno budući je kanabis toliko svestran u svojim ljekovitim osobinama.Zato treba vremena...
    Jednog dana ćemo i mi na Balkanu imati liječnika kakvog bi ti baš sada trebala kod kojeg ćeš doći i koji će ti znati preporučiti što učiniti.

Sretno s dijagnozom i čitanjem

LIVE LONG AND PROSPER

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
  15. Sekach

Sekach Tekst kojim se isticem

Učlanjen(a):
    30.07.2010
    Poruka:
    806
    Sviđa im se:
    127
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +142 / 0 / -0
    Moj savjet ti je da probas pa vidis...

Pogrijesiti mozes samo jednom... :icon_lol:

16. Kenny Dalglish

Kenny Dalglish Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    15.03.2011
    Poruka:
    380
    Sviđa im se:
    678
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +685 / 0 / -0
    Označi ga kao da ga želiš kopirati, imat češ bijela slova na plavoj podlozi - puno preglednije i čitkije

17. Imenko

Učlanjen(a):
    19.12.2010
    Poruka:
    42
    Sviđa im se:
    5
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +5 / 0 / -0
    Hvala na trudu i ovom članku općenito:) Je da boja ubija, al da se preživit :D Sad kad se neko krene samnom svadit kako je štetna boga mi naslušat će se, neću više trpjet crnjenje :)

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
  18. otisla

Učlanjen(a):
    05.05.2011
    Poruka:
    4
    Sviđa im se:
    0
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +0 / 0 / -0
    @data; uredu je, hvala na jos dodatnom pojasnjenju ;)
    @sekach; probat cu naravno, samo me vuklo da znam kakav mi je "rizik" svega toga.

19. Tino135

Učlanjen(a):
    27.05.2012
    Poruka:
    4
    Sviđa im se:
    1
    Trofej poeni:
    0
    Ratings:
    +1 / 0 / -0
    evo imam pitanje možda netko zna nešto više........U zadnje vrijeme mi se počelo događati nešto neobično tiekom pušenja marihuane, neznam dali je od uzbuđenja ili si ja nešto zabrijem ali počne mi jako lupati srce kad pušim i neugodan je osječaj i peče me prsište tako da nezz....ima li to kakve veze sa povišenim krvnim tlakom ili aritmijom ili si ja jednostavno zabrijem sve to........pls neko nešto da zna....odg.

20. Papa Romeo

Papa Romeo barba non facit philosophus
    Banovan Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    30.03.2011
    Poruka:
    710
    Sviđa im se:
    2.175
    Trofej poeni:
    163
    Ratings:
    +2.451 / 0 / -0
    Mnogo je uzroka za pojavu srcane aritmije, veliki fizicki ili psihicki napor, povisena tjelesna temperatura, prekomjerno konzumiranje kofeina, alkohola, nikotina.., tako da, ako si pusac cigareta, pa se prepusis ili pijes alkohol, pa se prepijes ubrzace ti se rad srca, a konzumacijom marihuane ce se to mnogo bolje ispoljiti (nece se jos vise ubrzati, vec ces ti to mnogo bolje osjecati, kao kada ti se fokus popravi pa mnogo bolje uocavas stvari, pogotovo trecu dimenziju)

Mnogo se grijesi sto se tice djelovanja lijekova. Mnogi smatraju da lijekovi lijece bolesti, ali istina je da bolest iskorjenjuje organizam i imuno sistem oboljelog a ne lijek. Lijekovi, bar vecina njih, samo ublazavaju simptome bolesti. Najbanalniji primjer koji mi, trenutno, moze pasti na pamet jeste, da je to kao da vas boli zub, usled upale, pa uzmete neki analgetik koji ublazava bolove, a nema nikakve veze sa samom upalom, jer upalu neutralisu leukociti, a ako je jaca upala pripomogne se sa antibioticima, koji opet nemaju veze sa uzrocnicima upale vec stimulisu organizam da proizvodi veci broj leukocita itd., da ne komplikujem previse. Dakle, ako vas nesto boli pijenjem lijekova necete ukloniti uzrok bola, vec cete ublaziti simptome (otupicete nerve koji salju neprijatne signale u mozak).
    To da marihuana lijeci nema nikakvih dokaza, isto kao sto nema dokaza da steti (da pijete prekomjerne kolicine vode svakodnevo stetilo bi vam)
    Marihuana opusta, cini nam zivot snosljivijim, pogotovo osobama sa hronicnim bolestima, bolest koja dugo traje pocinje i psihicki da ugrozava bolesnika.
    Malo je osoba danas koje nisu izlozene nekakvom obliku stresa. Problemi na poslu npr., ali pusenje marihuane nece rijesiti probleme na poslu, vi ih morate rijesiti svojim djelovanjem, a ne sjedenjem i pusenjem.
    Poslije uspjesno obavljenog posla, uspjesne naplate, izrazenog zadovoljstva investitora, rijeci pohvale.., najljepsi osjecaj se radja kada se to zadovoljstvo potvrdi dzointom. Ne moze vam niko to opisati dok to ne dozivite, a vjerujem da je vecina vas to iskusila na sopstvenoj kozi (alo, animalofilisti, nisam mislio na kozu nego na kožu)
    Koliko god nam ublazavala osjecanja prouzrokovana stresom, mnogo vise nam poboljsava osjecanja izazvana uspjehom, e tu je, drustvo moje, prava carica!

Da zakljucimo; definitivno nam zivot cini kvalitetnijim (u nekakvim normalnim granicama) bilo da se radi o bolesti i ublazavanju simptoma, pogotovo psihosomatskih ili da se radi o uzitku i pospjesavanju uzitka.
    Za svu nanesenu stetu ne krivite nju, vec sebe i svoju slabost da se predoziravate uzitkom, pa vam to postane opsesija, a opsesija je bolest, a bolest treba da se lijeci!

Preporučite stranicu