Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Da li neko ima informaciju , pomaze li upotreba odnosno konzumacija kanabisa kod raznih oblika paradentoze i obolenja desni ? Unapred hvala !
ako je paradentoza posledica skripanja zubima po noci kad spavas, a ponekad i danju, onda white berry, ja sam u tom problemu pola zuba mi se klimaju, mada nikako da narucim to seme i probam.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Gero,

http://en.seedfinder.eu/database/breeder/CBD_Crew/
http://en.seedfinder.eu/strain-info/CBD_Blue_Shark/Barneys_Farm/
http://en.seedfinder.eu/strain-info/CBD_Critical_Cure/Barneys_Farm/
http://www.theecdf.org/lupus/

Gore so brederi koji imaju hibride sa većim udeom cbdja.
Hibridi sa još većim udeom cbdja se ne može kupiti.
Spodnji link je, kako vutre pomaže kod lupusa i kako se ljeci.

Moracete pokrenut indoor uzgoj za ulje i biljku.
Pročitajte i razmislite oko uzgoja. Ako se odlučite za uzgoj si izaberite mentora.
https://www.vutra.org/forums/mentorski-kutak.60/
Kada to napravite, odlučite, popricacemo oko ulja za masažu, mazanje koje ima
4 različite smole i olivni ulje. Tako da ovaj poremećaj, bolest napadnemo što jače.:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero
25.06.2015
1
0
1
41
Poštovani,
molila bih Vas za pomoć, otac mi boluje od zločudnoga karcinoma jetre.Karcinom je vrlo veliki i zauzeo je cijeli lijevu stranu jetre, a desna strana je cirozična.Tako da su mu samo "podvezali" desni dio jetre i zaustavili dotok krvi.Vidjet će kroz 6-7 tjedana kako reagira desna strana i onda bih radili operaciju i odstranili tumor.Kako je tumor zločudan nema mogućnost transplatacije.Isto tako neće imati kemoterapiju niti zračenje (što se meni osobno čini i bolje) jer ne vjerujem da to bolesnicima pomaže, čak štoviše uništava.Pokušali bih s kanabisom pa bih Vas molila za pomoć jer, da li je netko imao iskustva s ovom vrstom tumora? Kako dozirati bolesnika?
Hvala Vam!
 
14.07.2015
13
3
3
Pozdrav drustvo nov sam na forumu. krenuo bih uzgoj, box mi je pri kraju radova.
Moja majka je skoro operisana od tumora jajnika, ali je patoloski nalaz pokazao daje tumor maligni, sto znaci postoji mogucnost da se vrati. krenuo bih u proizvodnju ulja, ali nikako da saznam koje seme da narucim, citam i citam. Neki kazu treba 2-3 vrste. Molim za pomoc ako neko ima savet i link gde i koja sorta je najbolja za pravljenje ulja za lecenje tumora. Imam mesta za 4 do 6 biljaka u boxu.
 
14.07.2015
13
3
3
Hvala na linkovima. Sve sam pregledao i proucio ali i dalje nemam predstavu sta da uzmem. Neki kazu da je bitnije THC a neki CBD. Ja sam sastavio neku listu ali nisam siguran da li je to dobro, a ne bih da eksperimentisem jer nemam apsoluto nikakvog iskustava. Evo liste
SFV OG Kush - A+ Decently Strong - Indica Dominant Hybrid 30% sativa 70% indica
Pure OG Kush - A++ super potent -indica
Og Kush - AAA++ Indoor Very high indica
Blue Dragon - A strong -Indica Dominant Hybrid 60/40
Australian Blue - A+ Effects: Strong stone feeling Good Strain For: pain-cancer/chemo - 90% Sativa
Naravno ne bih pravio od svih nego 3 -4 za pocetak jer nemam vise mesta u boxu.
Ako moze i neka tvoja preporuka...

Naso jos jednu kombinaciju sto je Cili preporucio
Za cancer uzmes,
1/Hibrid sa većim udeom indica sorte, ww, Jack herer, critical Kush i slično.
Gledaš i postotak cbdja.
2/Hibrid sa visokim udeom thcja i cbdja, cbd crew, bf.
3/Hibrid kakvo raspoloženje hoćeš i isto gledaš udeo cbdja. Hawaian snow, Kush.
 
Poslednja izmena:
14.07.2015
13
3
3
Ok, hvala za linkove jos jednom. Jos jedna nedoumica samo.
Za ulje za lecenje raka, bitnije je vise THC ili CBD, ili podjednako bitno? Jedino to nisam ukapirao do kraja.
 
29.01.2015
121
223
43
62
Ono što ja čitam godinu dana i kako sam shvatio gdin-a Rika Simpsona,
a to je da se za lijek prvenstveno koristi Indika.
Indika zato što djeluje umirujuće na tijelo, a što je prvoshodno
pri svakom liječenju. Sam Rik uopšte ne potencira CBD ili THC,
ali uvjek naglašava Indiku. Kako sam kaže 3-4 sorte Indike zbog različitosti
u sastavu kanabinoida. Poučen ovim iskustvom sam naručio i uzgojio
3 različite vrste indike (za prvi put možda i ne idealne).
Uz dužno poštovanje svih onih koji imaju drugačija iskustva, ja
sam pobornik začetnika liječenja uljem kanabisa, čovjeka koji je
izliječio preko 5000 ljudi, gdin-a Rika Simpsona.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI
14.07.2015
13
3
3
Da, Rick Simons je kralj. Odgledao i procitao sve o njemu, ali nigde nisam nasao da je on lecio od raka, nego neke razne bolesti on potencira sorte W.Withow,Critical i J Herera koje u sebi imaju vrlo visok procenat THC-a, svugde gde sam procitao preporucuje se da ima veci procenat CBD-a zbog smanjenih psihaktivnih svojstva. sve one su Hibridi sa većim udeom indica sorte.
Vrlo sam zbunjen i skeptican, ili da lepo uzmem bilo koju hibridnu 1:1 npr od cbd crew 3 sorte i to je to?
Kakvi su hibridi za gajenje indor? Ovo mi je prvi grow pokusaj, pa ne bih da uzmem odma neku advance vrstu i uprkskam stvar.
 
29.01.2015
121
223
43
62
Da, Rick Simons je kralj. Odgledao i procitao sve o njemu, ali nigde nisam nasao da je on lecio od raka, nego neke razne bolesti on potencira sorte W.Withow,Critical i J Herera koje u sebi imaju vrlo visok procenat THC-a, svugde gde sam procitao preporucuje se da ima veci procenat CBD-a zbog smanjenih psihaktivnih svojstva. sve one su Hibridi sa većim udeom indica sorte.
Vrlo sam zbunjen i skeptican, ili da lepo uzmem bilo koju hibridnu 1:1 npr od cbd crew 3 sorte i to je to?
Kakvi su hibridi za gajenje indor? Ovo mi je prvi grow pokusaj, pa ne bih da uzmem odma neku advance vrstu i uprkskam stvar.
Izgleda da si pobrkao lončiće. Da li pričamo o istom čovjeku.
Rik Simpson nema izjave, a da ne spomene liječenje kancera.
Prvo je izliječio svoj na koži, a onda to iskustvo podijelio sa nama
običnim smrtnicima bez ikakve naknade, free, džaba.
Nije baš da potencira samo THC, ali se stavlja u njegovu odbranu, jer je to ta zabranjena supsatanca, a koja sa ostalim kanabinoidima CBD, CBN...čini
lijek.Sam CBD za kancer nema značaja, ali sa THC-om
uspješno liječi. Naravno ovo je samo moje mišljenje
na osnovu svega pročitanog i pregledanog, a objavljenog od strane gdin-a Rika Simpsona.
http://phoenixtears.ca/dosage-information/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons
14.07.2015
13
3
3
Hmm... Izgleda da sa pobrkao nesto. Tako je to kad sakupis milion informacija za 3 dana.
Sklopio konacnu listu semenki koje uzimam
Black Afghani Kush - Yield High > 450g THC High > 20% CBD Medium 1.0% - 5 %
Critical Kush - Barneys Farm Seeds Information - Yield: 600+ grams for m2 Medical: High THC / High CBD THC: 25 % CBD: 2.1 %
Medical Mass - Royal Queen Seeds - THC 10% CBD 11% Yield Indoor 500-550gr m2
Neki savet?
 
14.07.2015
13
3
3
Bice kod kuce i jos jedno samo pitanje i narucujem.
Da zamenim Black Afghani Kush sa
Vanilla Kush - Barneys Farm Seeds - Yield: 500-600 grams for m2 Medical: High THC / High CBD THC: 22% CBD: 1.2%
CIni mi se da je malo bolja, ima jaci procenat thc i bolji prinos.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ne Kužiš dobro.
Prinos je teoretičan u idealnim uslovima. To nije bitno.

Koliko godina ima majka?
Prib. težina.
Radi fizično ili kancelariji.
Ima posao ili je u mirovini.