Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.03.2015
108
83
28
44
nemoj potcjenjivati doktore što bismo bez njih
kad nam dođe teško njima se prvima obratimo
zato ti kažem traži više mišljenja jedino tako si možeš
pomoći

Uz sav respekt prema tebi, moj život - moj izbor.
20 godina njihovog "doktoriranja" dovelo me do sadašnjeg stanja, uz to sam im za masu stvari služio kao pokusni zec, do sutra bi ti mogao nabrajati s čim su me sve zajebali, od punktiranja kičme, šopanja raznoraznim "testnim lijekovima", oštečivanja živca u desnoj nogi... itd.

U ono vrijeme nije bilo interneta, tako da su sve informacije o bolesti dolazile od njih, htio - ne htio morao si im vjerovati, sve uz nadu da će biti bolje...

Zato danas čitam, čitam i samo čitam, i učim! I od doktora bježim ko vrag od tamjana ;)
 
30.10.2013
60
51
18
Pozdrav svima na forumu, znam za "vas" od kako postojite ali sam oduvek čitao svremena na vreme ali sam sada rešio da se javim, da vas pozdravim i da pitam nešto.

Protivnik sam pušenja od malena, dakle duvanskim dim cigara organski ne podnosim iako sam kao i svi u srednjoj i ja pušio (cigare obične a ne marihuanu). Možda bi čak i nastavio da pušim jedno vreme kada sam krenuo na fakultet ali me u tom periodu snašle hronične migrene i to baš kada zapalim cigaru krene da me glava boli i to jaki bolovi da mi je jedini lek bio da legnem u mir i tišinu nagutam se analgina i legnem da spavam. Taj problem vučem zadnjih 10 godina konstantno, dakle migrena mi se javlja redovno barem jednom nedeljno mene glava UBIJA. Nema pravila bio raspoložen, gladan, sit, nervozan, srećan ona spuca pa spuca. Išao sam kod svih mogućih doktora, na sva moguća snimanja i na magnet čak ma svuda i ništa svi su prepisivali neke lekove te za srce te za pritisak (koji nemam usput), imigrane neke kretenske lekove od kojih ne mogu ni da pričam koliko su jaki... sve to NULA, ja i dalje imam problem sa migrenom.

Da li ima ovde među vama neko ko je stavio pod kontrolu svoju glavu što se tiče migrene? Ako jeste kako da prevaziđem problem da ne podnosim pušenje?

Hvala veliko

P.S. Imam 33 godine.



Zivio. Evo ja ti iz prve ruke mogu reci. Cluster glavobolju su mi dijagnosticirali prije 6 godina. Pio sam kortizole i antiepileptike i antidepresive. Do prije 3 godine odprilike. Tad sam poceo pusit marihuanu i od tad sam imao samo 1 ciklus glavobolja. Ako te jos stogod zanima, pitaj. Pozdrav
 
07.02.2016
5
0
1
Pozdrav svima, nov sam na forumu,
imam vaskulitis i oba otkazana bubrega (25god).
Zanima me ima li tko iskustva sličnog meni? Hvala
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Respekt drugari! Problem je sirih razmera, pa stoga ovaj post prebacite na mesto gde smatrate da treba da bude! Naime, pre neka 2 meseca sam se zainteresovao za vlastiti uzgoj u med svrhe i u odredjenoj temi se informisao o strainovima, uzgoju, zdravstvenom stanju clana porodice, itd! U medjuvremenu, porucene semenke, stigle, box pri kraju i nadamo se klijanju u narednih 10ak dana. Kada sam prikupljao informacije u vezi sa bolescu oca, vrlo losa cirkulacija, skoro nikakva, u nogama, stentovi zapuseni, karotide takodje, razmisljao sam o nekom preventivnom davanju ulja ne bili malo izvukao coveka iz depresije i opsteg loseg stanja. Mesec dana zatim, desava se jos jedan blazi mozdani udar i resavamo da opet izrsimo detaljne preglede kompletnog organizma. Uradjena MR i nalaz je da postoji nesto na plucima, biopsija-nalaz ADENOKARCINOM IIIa. Otac prestaje da pusi i pristaje na sve! Nakon nekoliko konzilijuma i preganjanja sa lekarima, oni odustaju, zbog opsteg loseg stanja, od svake vrste intervencije, na plucima, krvnim sudovima, krvnim sudovima u glavi koji su u izuzetno losem stanju, karotidama, odustaju cak i od predlozene hemoterapije!!! Sticajem okolnosti, dosao sam u posed 10ml 82%thc i kubanskih vidatox kapi. Sta predlazete na osnovu svega ovog, kakvo doziranje(cepici, inhalacija, oralno itd?) da primenim?? Inace otac je seceras, na insulinu, lekovi za visok pritisak, i ostala g.vna @mario339 @CilI @Stipe @Kali @PowerSeed i ostali hvala
 
09.11.2015
2
1
3
46
Pozdrav svima !!
Moj problem je vezan za Cronovu bolest vec nekih 12 godina ,niz operacija bezbroj problema trenutno je bolest u remisiji stanje podnosljivo.Imam ugradenu ileostomu sta je posljedica posljednje operacije tako da debelo crijevo nije u funkciji vec tri godine .Trenutno cekam na ponovni pokusaj spajanja crijeva.Naravno u te tri godine debelo crijevo sa kojim nikad nisam imao problem pocima pokazivati znakove upalnih procesa da li od same bolesti ili nefunkcionalnosti nebitno.Terapija u te tri godine prakticki nikakva sve sta sam dobio je i ukinuto zbog reakcije jetre na ljekove.Poceo sam uzimati ulje (porijeklo i kvalitet nepoznati) imao sam cca 25 mg sto sam potrosio u dva mjeseca mozda malo vise.Sljedeca kolonoskopija pokazuje skoro potpuni oporavak sluznice debelog crijeva bez upalnih procesa tanko crijevo takoder u redu samo u koristenje ulja. Iskreno nisam ocekivao nikakav pomak jer te tri godine doslovno se ide korak naprijed pa dva nazad.Nakon ovakvog pomaka u kratko vrijeme odlucio sam se za vlastiti uzgoj i izradu ulja.Dugo vec pretrazujem forum i nasao sam mnostvo dobrih i korisnih informacija .Ipak bih htio misljene nekog iskusnijeg i bolje upucenog da mi potvrdi da je izbor sjemena odgovarujuc.Dvouim se izmedu Medical Mass i Euforia (RQS) ili mozda ima bolja kombinacija .Obadve vrsta imaju visok % cbd .Uzgoj bi bio indoor.Hvala unaprijed na odgovorima. Ako sam pogrjesio mjesto postavljanaj posta isprike.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Dobro si se odlucio i neces pogrijesiti sta god da uzmes sa sto vecim % cbd-a jer mislim da ce ti dobro leci takvo ulje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gastra
03.04.2016
1
1
3
36
Sarajevo
Veliki pozz svima!

Javljam se jer nakon svakodnevnog "googlanja" nisam imao priliku da vidim kako i šta.. E ovako,

Imao sam saobraćajnu nezgodu, prije mjesec dana i prilikom pada s motora pao sam na staklo te isjekao komplet potkoljenicu.. (presjekao i vene) .. operacija i sve je prošlo uspješno hvala Bogu, i na kontroli su mi doktori rekli STROGO ZABRANJENO ALKOHOL I CIGARETE.. no mene zanima za duvanje kako i šta.. Smijem li pušiti đoint jer alkohol i cigare dovode do zgrušavanja krvi sada me ovo zanima kako i šta.. Volio bih kad bi NEKO znao kako i šta i da mi pomognete sa lijepim vijestima :)

Hvala puno i pozdrav iz Saraj'va!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Cigarete i alkohol uzrokuju sužavanje krvnih žila jel povisuju krvni tlak, a nikotin može izazvati ugruške, pa ti je iz tog razloga doktor to i rekao. Kirurzi su se vjerovatno namučili da pospajaju to sve. Pušenje kao sam čin, bez obzira šta se pušilo, dovodi do sužavanja krvnih žila i samim time se povećava rizik od komplikacija. Vutra ima prilično isti učinak na krvožilni sustav kao i alkohol i cigarete, tako da ti nebi preporučio uopće konzumaciju vutre.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Može, mali dzojnt bez problema. Jedino ne preterivat, da se prepusis.
Promatraj kako se osjećaš.

Puno bolje reagira tijelo na rso ulje naspram pušenja.
Rso ulje ubrzava komunikaciju i oporavak živčanih vodova. Neka komunikacija se zbog uzimanja rso ulja uspostavi u par dana, bes rso ulja 5-6 sedmica.
Mazilo na bazi rso ulja i prirodnih smola ubrzava zarastanje i oporavak ostecenih mišića, vezi i ostalih oštećenja. Bez nuspojava i kasnijeg osjećanja pri promjeni vremena.
 

Pnk

16.05.2016
73
124
33
Član uže obitelji mi je teško stradao od moždanog. Već nekoliko godina je u krevetu s potpunim gubitkom funkcije lijeve noge i ruke, afazija- gubitak govora (razumije što mu se govori) i teška depresija. Ima spazam mišića koji mu uzrokuje jake bolove zbog kojih urla iz sveg glasa kada ga se treba pomicati, a tablete protiv bolova često odbija jer mu teško padaju na želudac. Ove godine sam prvenstveno radi njega prvi puta odlučio zasaditi konoplju i zanima me koja terapija bi bila najprikladnija. Znam da on nikada više neće prohodati ali mu želim olakšati teške dane. Ima li netko iskustva s tim?
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
Član uže obitelji mi je teško stradao od moždanog. Već nekoliko godina je u krevetu s potpunim gubitkom funkcije lijeve noge i ruke, afazija- gubitak govora (razumije što mu se govori) i teška depresija. Ima spazam mišića koji mu uzrokuje jake bolove zbog kojih urla iz sveg glasa kada ga se treba pomicati, a tablete protiv bolova često odbija jer mu teško padaju na želudac. Ove godine sam prvenstveno radi njega prvi puta odlučio zasaditi konoplju i zanima me koja terapija bi bila najprikladnija. Znam da on nikada više neće prohodati ali mu želim olakšati teške dane. Ima li netko iskustva s tim?

Za spazame Doreta sa dosta tekućine da bi bolje želudac podio.
Ja sam našao vrstu za san meni super odgovara, Damnesia -Dinafen.
U potrazi sam za spazme ali još nisam naišao na mei odgovarajuću vrstu.
 
11.02.2015
19
12
3
33
neznam gdje pitat ni koga pa ako može vamo neko odgovor...može li se gastroskopskim pregledom sa sigurnošću vidit da li je osoba pušač(općenito)...
 
13.12.2015
96
146
33
31
Pozdrav drugari , devojka mi ima endometriozu , radili su joj laproskopiju i potvrdili dijagnozu , al nisu izvadili nista , sem uzorka i ciste sto je imala na jajniku ... kad ima menstruaciju ima strasne boleve ... sad mene interesuje dal ulje moze da pomogne ? video sam da je korisnica moj put pisala o tome , al nista konkretno ne mogu da nadjem ... hvala unapred :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Endometrioza, vutra puno pomaže kod ublažavanja simptoma.
  • bolovi.

  • depresija

  • glavobolja

  • hipoglikemija

  • anksioznost

  • umornost

  • vručina, upala

  • vnetje

  • gastrorezistentne intestional težave

  • Problemi sa debelim crijevom

Trebaš hibrid, koji ima više indica 60+% tamo negdje. Može pušenje ili rso ulje.
 
13.12.2015
96
146
33
31
hvala @CilI , trenutno u growu imam blueberry haze koja je 80%indica i 20%sativa , i ultimate legend a ona je cista indica , pa kad se zavrsi , videcemo kako deluje :)