Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Otac mi je dobio trombozu dubokih vena. Razbio je tromb injekcijama. Spreman je da uvede thc u lečenje. Kako da mu pomognem? Ako neko ima informacije, bio bih zahvalan.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Liječi li i borderline, psihoneurozu?
Prvo mi napisi, da li si ili još konzumiras kojegod droge.
Koje lijekove si do sada upotrebljavao.
Koliko imaš godina i kada so ti postavili dijagnozu?
Vutra pomaže kod tvog slučaja.

Eagle,
Daj više podataka, starost, ima neke bolesti i ljekove da uzima, kakav ima pritisak, kako stoji sa šećerom, sta so doktori izjavili od čega ima trombozu?
 
Poslednja izmena:
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Ćale ima 55 godina, pre nekoliko godina je dobio tromb. Razbio je tromb u nozi pre nego što je krenuo severnije, na srce, pluća ili mozak. Nema drugih bolesti. Doktori su zbunjeni jer je relativno mlad dobio tromb. Pio je antikoagulante, za razredjivanje krvi. Trenutno ništa ne pije od lekova. Lekari ne znaju razlog što je oboleo. Može biti od cigara i neaktivnosti. Ne znam da li ima veze njegova ishrana s tim. Vegetarijanac je trideset godina. Ne jede meso ni ribu, jede jaja i mlečne proizvode. Znači, problem je u krvi koja je gušća nego što treba. Šta nam je činiti?
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Faktori koji mogu doprinijeti nastanku tromboze su:

  • genetska predispozicija
  • zastoj krvi
  • poremećaji u mehanizmu zgrušnjavanja krvi
  • oštećenje unutarnjeg sloja stijenke krvne žile
  • dugotrajno korištenje oralne kontracepcije
  • dugotrajno sjedenje sa spuštenim nogama ili stajanje
  • dugotrajna putovanja, mirovanje ili nepokretnost
  • upalna stanja i infekcije
  • postojanje malignih bolesti
  • pretrpljena trauma
  • kirurški zahvati
  • pretrpljeni srčani infarkt
  • kronične bolesti krvi
Ovo postam jer je puno mlađa poznanica uzgojila tromb(kontracepcija) koji je otplovio u mozak, imala je gadne sreće da preživi i oporavi se...
Proučite da li nešto što uzima(pojedna hrana, dodaci prehrani) može možda uzrokovati trombozu.
Nažalost sumnjam da naša biljka može razbiti tromb ili pomoći u držanjem pod kontrolom, ali pričekaj da se jave iskusniji @CilI @mario339
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ako so mliječni proizvodi pasterizirani, oni mu prave štetu. Nemaju prirodnih encima u sebi. Treba neki hobi, da se više kreće. Koja časa bevande sa kiselim crvenim vinom isto pomaže, koji put u sedmici.
Koliko kafe popije?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
25.10.2015
110
238
43
40
Bgd
Hvala za info xcx i chil! Sve potencijalne uzroke smo isključili osim: dugogodišnje sedenje za kompjuterom, cigarete, slabo unošenje tečnosti i možda genetika. Dve tri kafe dnevno. Kretanje smo ubacili, sada su šetnje redovne. Tromb je razbijen, sada bi trebalo raditi na preventivi da se tromb ne formira ponovo. Ako ubacimo terapiju uljem, trebalo bi da srce brže kuca, samim tim bolja cirkulacija, manje šansi za tromb. Samo je doziranje upitno. Koliko ml i koja vrsta dzidze?
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
dugogodišnje sedenje za kompjuterom, cigarete, slabo unošenje tečnosti

Dao si odgovor.
Trava tu ne pomaže, nego promjena životnih navika...
Cigarete baciti, piti BAREM 1.5l vode, svaki dan barem pola sata vježbati, istezati se...
Znam da je teško, ali to je nažalost tek početak...
Sretno.
 
01.10.2016
14
3
3
56
Prvo mi napisi, da li si ili još konzumiras kojegod droge.
Koje lijekove si do sada upotrebljavao.
Koliko imaš godina i kada so ti postavili dijagnozu?
Vutra pomaže kod tvog slučaja.

Eagle,
Daj više podataka, starost, ima neke bolesti i ljekove da uzima, kakav ima pritisak, kako stoji sa šećerom, sta so doktori izjavili od čega ima trombozu?
Za moj borderline... Nisam ni na kakvim lijekovima. Uzimao sam Zyprexa, poslije seroquel. Sada povremeno, 3xmanju dozu. Dijagnoza postavljena prije 13 god. Imam 49 godina. Najradije bih svaki dan pušio gandžu ali uspijem 2-3x tjedno. Bolje mi je. Ne moram ti reći da sam od seroquel a bio zombi. Ali neupadan. Sad po ljeti sam od vatre pomalo lupetao ali sam bar povratio osjećaj e. Počeo sam kontrolirati ponašanje, sad više ne lupetam, a pomogla mi je jako i yoga. Imaš li još kakav savjet za mene?
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Kod borderline puno pomaže vutra. Trebaš indiku ili Kush hibrida koji ima veći udeo cbd 1-2%. Za pušenje ili vaporiziranje. Još bolje je, ako bi uzgojio svoju vutru i napravio ulje. Primjer; 3 biljke vanila Kush bf i jednu biljku Medical Mass rqs.

Drukčije probas i vidiš koji hibrid ti najvise odgovara. Vecinoma se izbjegava sative i sative hibridi.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Koliko sam saznanjem ima pozitivnih učinaka u jednoj studiji. Laboratorijski.
Drukčije ima jako malo podataka po tom pitanju.
Iskreno, dok ne probas, neznas. Ako probas ideš polako sa dozama ulja.
Dobro bi bio omjer u ulju 2 thc i 1 cbd.

Ima još jedna, neko pušio vutru 15 godina, dobio adenom hipofize i doktori optužili vutru za krivca. To mi nekako po logici ne sjedne ili ne mogu vjerovat tome.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mobi Dik
02.07.2015
147
158
43
CilI
Puno Vam hvala na ovim korisnim informacijama.
Verovatno vam je poznato da sam ja izlečio rak na nekoliko vitalnih organa uljem od kanabisa.
Ovo oko hipofize mi je problem za koji se saznalo pre dva dana i u pitanju je član porodice. :plac: :plac:
Vi ste mi mentor i tad ste mi isto veoma puno pomogli u nekim informacijama i u savetima oko uzgoja.
Pozdrav za vas i za sve forumaše.
Ovo je najbolji sajt na Svetu i najbolje društvo na Svetu...

Dobro bi bio omjer u ulju 2 thc i 1 cbd.

Da li možete da mi date preporuku koje seme da uzmem da bih dobio ovu razmeru u ulju.
Zahvaljujem.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp and CilI

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Dao si odgovor.
Trava tu ne pomaže, nego promjena životnih navika...
Cigarete baciti, piti BAREM 1.5l vode, svaki dan barem pola sata vježbati, istezati se...
Znam da je teško, ali to je nažalost tek početak...
Sretno.

1.5 l vode dnevno je jako malo, preporuča se najmanje litra vode na 25 kg tjelesne mase, pa računajte svatko za sebe.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Znam, ali za nekoga koji pije samo pola litre dnevno(taj sam) i 1.5l je napredak, ak može više super, ali 1.5l je početak:)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Pozdrav drugari :wave:

Ima li ko iskustva sa rakom grla i usne duplje?
Upoznat sam sa oralnim i analnim uzimanjem ulja, a da li postoji neka mesavina(ulja i necega:zvezda::) za ispiranje i grgutanje?

Ako pitanje nije za ovde, vi metite di treba:thumb: