Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.03.2018
1
0
1
38
Usporedba Cannabis sative sa Cannabis indicom i njihovim hibridima.

U usporedbi sorti(indica i sativa) unutar roda(cannabis) moraju se izabrati reprezentativni uzorci kao mjerila za pojedine sorte.Pri tome uzorci moraju predstavljati sva glavna obilježja pojedine sorte.U tu svrhu sam izabrao generički afgani kao moje mjerilo za indica sortu i križanu Oaxaca/ Colombian kao mjerilo za sativa sortu.Iz ove dvije sorte možemo uočiti najviše vidljive ali bitne razlike i sličnosti.

Kada pokušavate odabrati medicinski soj(u daljnjem tekstu>strain) prvo moramo napraviti popis željenih dobrobiti od korištenja marihuane ,npr. ukoliko bolujete od kroničnog umora s fibromijalgijom možda biste poželjeli sljedeće dobrobiti:
1) povećanje energije
2) olakšanje bolova
3) podršku imunološkom sustavu

Osoba bi onda istražila koji strain pokazuje učinkovitost u tim područjima i potom izabrala jedan ili više strainova kako bi postigla željene učinke.Može biti da jedan hibrid postiže sve željene učinke(u ovom slučaju vjerojatno sativa dominantni hibrid iz razloga kojima ćemo se kasnije posvetiti).Moramo zapamtiti da su većina informacija o ovom anegdotične i prilično subjektivne tako da bilo koja specifična upotreba uvelike ovisi o osobnoj reakciji na pojedini strain.


Nakon što smo rekli ove stvari možemo se pozabaviti samim biljkama,općenito Cannabis sativa je višlji i vitkiji strain koji pod optimalnim uvjetima može narasti i 5-6 m, obično je karakterizirana usko ozupčanim lišćem i mekim cvjetnim vrhovima u obliku koplja koji mogu biti izrazito smolasti.Kanabinoidi prisutni kod Cannabis sative su karakterizirani povišenom razinom kannabidiola(skraćenica>CBD,op.prev.) i više psihološki stimulativnim učincima(iako određeni afrički i havajski tipovi mogu biti prilično sedativni na pomalo jedinstven način).Sative također imaju veću sposobnost ojačavanja imuniteta negoli indike.Tinkture napravljene od cannabis sative su vrlo učinkovite kod streptokoknog faringitisa(laički angina ili upala grla op.a.) a čini se da imuno-kompromitirani bolesnici daju prednost ovoj sorti.
Cannabis indica je karakterizirana nižim i debljim rastom(1-2m) sa širokim i duboko ozupčanim lišćem te puno više kompaktnim čvrstim cvjetnim vrhovima. Kanabinoidi prisutni kod indika najčešće imaju povišenu razinu cannabinola(skraćenica>CBN,op.prev.) i puno više opojni tip psihološkog učinka.Indike jako dobro djeluju za olakšanje bolova i smirenje. Tinkture napravljene od indika su vrlo učinkovite kod mišićnih grčeva i različitih tipova mialgija i neuralgija.Čini se također da se ove sorte preferiraju kod mučnine.
Uzevši ovo sve u obzir trebate također znati da vjerojatno postoji oko 500(ili više) različitih hibrida sativa i indika a svaki ima svoj jedinstven profil kanabinoida.



Koristeći glavne osobine sorti kao mjerilo možete eksperimentirati različitim hibridizacijama istih kako bi postigli fino podešavanje željenih učinaka(efekata).Imajte na umu da ćete najbolje sami procjeniti što djeluje na vas i na vama je da odredite što će to biti.
Poštovanje ekipa. Ovako imam prijatelja koji je jako bolestan već 40 god . Ima bolest nemirnih nogu i već je konzumirao kanabis i naravno da mu je od toga bilo bolje. Čovjek se naspavao nakon 40 god. Uglavnom sad je u Beogradu i nije ponio ništa sa sobom pa me zanima da li je u Beogradu igdje trava legalizirana? Dal se može igdje nabavit i zapalit a da ga ne zatvore? Hvala vam na odgovoru. Pozz iz Zagreba
 
17.03.2018
1
0
1
37
Pozdrav ekipo, ukratko...
Pratim ovaj forum vec nekoliko dana, nažalost mojoj dragoj ustanovljena je autoimuna bolest zvana myanstevia gravis, pa ako zna netko iz prve,druge ruke kako Vutra,ulje utječu na liječenje te bolesti. Hvaala
 

mrmrva

Banned
Banovan
03.04.2018
77
38
18
Moram da pitam za savet iskusnije. Majka 62 god 70Kg, kancer pluca sa metastazama. Tesko joj pada, iako pokusava da ne pokazuje, rodjeni brat joj je umro od istog sranja pa tim gore po psihu.

Za indoor grow da li je Ok ili mozda nesto drugo?
Noc (odmor i da umine bol koliko je moguce):
White widow, Critical kush

Dan, da je podigne i oraspolozi ako je moguce:
CMD Yummy, Euphoria Royal queen seeds
 
25.08.2017
30
12
8
Imam jedno pitanje u vezi MS-e. Da li je bolje uzimati ulje s većom količinom THC-a ili ulje s većom količinom CBD-a ??
Koliko vidim dobro je i jedno i drugo ali da li ima netko s iskustvom da mi kaže koje ulje je bolje za MS...hvala :)
Također gdje je najbolje čuvati ulje? U frižideru?