Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Netkotamo

Not now...
11.06.2016
284
1.117
143
Ja sam imao i imam takve probleme prije putovanja, izlazaka, prvih pušenja. Nervoza. Sada mi je zapravo bolje uz poneke izuzetke. Smanjivat cigarete, alkohol, ljuto i začinjeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Kao što kaže Netkotamo...grčevi tj. neprijatna bol u crijevima je najčešće psihičkog uzroka...
Stres, nervoza, svakodnevne obaveze itd....sama pomisao na :spliff: te već psihički opusti, pa ti i crijeva prorade ;) ništa strašno, većina nas to proživljava svakodnevno...najgore je kad si :razvaljen::, a moraš nešto ozbiljno obaviti :D,pa si još natovariš koje kakve misli u sebi; ovakav sam i onakav, neću znati ništa, zaboraviti ću što sam htio reći, zablokirat ću kad me pitaju itd....ako o tome nastaviš razmišljati, to može itekako poljuljati samopouzdanje...psihički te ubije u pojam i ukočiš se cijeli ;)
mozak na pašu i chill ::lulamira::
a krv u stolici nikako nije za ignoriraje...dobro ti kaže
jopezg...otiđi kod svog doktora što prije, da te uputi za daljnje pretrage u laboratorij na vađenje krvi, davanje stolice, mokraće itd.
 
Poslednja izmena:

Ceracki Mustang

Dr. Green Thumb
17.12.2015
797
2.901
163
43
Hm, pojacana zeludacna kiselina i hemoroidi... To ti je rodjo od sedenja kad si napusen( hemoroid, krv iz guze...) A to sa nemirnim crevima ti je isto od napusenosti, pa kad odes do kujne i pojedes boga oca...;) U principu, pazi sta jedes :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy and Badi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Ovako stoje stvari i stvarno bi mi dobrodosla pomoc nekog ko ima iskustva.
Sljedeca je stvar, cura mi pati od anksioznosti,ali po meni je tu mnogo vise dijagnoza od same ansioznosti. Uspio sam je nagovoriti nakon godinu dana svađa i nagovaranja da krene doktoru (sutra krece.).

Zanima me sa kojim strainom bi mogao ublaziti te psihicke probleme. Nemoze se kocentrirati, ima probleme sa panicnim napadima, nemoze nac zanimaciju, nema volju za nista, smeta joj sto ja to sve mogu, te izaziva svađe tamo gdje nema materijala za svađu, najveci problem od svega je kronicna ljubomora bez razloga.
Objasnit cu ukratko: Znaci njoj smeta sto uopce postoji zenski rod osim nje, Nemoze vidjet drugu zenu ako je svjesna da sam i ja u mogucnosti vidjet. TV, filmovi, setnja gradom, spotovi, bilo sto gdje postoji mogucnost pojave zenskog roda mi nemozemo radit jer njoj postane lose. Najlakse je opisat to na nacin da nas je ona izolirala od stvarnosti i zatocila nas u nasa 4 zida, znam da sam i sam kriv za to sto sam dopustio da se to desi ali jbg nema nazad. Samo nada da cemo nekako uspjeti rijesti ovu situaciju, jer fakat opcija raskida ove veze ne dolazi u obzir. Ja sam joj velika podrska i bez mene je u jos vecem rasulu, ali zbog svega toga sam i ja pod velikim stresom (u mojim godina nebi trebala nikom kosa sjedit i otpadat ali to se desava.) tako da je svaki savjet dobrodosao. Ali molio bi da to ucine ljudi koji su imali slicnih psihickih problema kao ona te ih sada drze pod kontrolom.
Vrlo lagano razvije ovisnost o bilo cemu (kava, cigara, trava, sex, mljeko, pa cak i alkohol je bio u pitanju prije nego smo bili skupa.)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Brate neka puši bilo kakvu vutru. Ali trip može da poveća ljubomoru. Ne znam baš da možeš nešto mnogo vutrom da promeniš.
Osim da se TI otkineš od npr SKUNK#1 i da te baš briga ...
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Nije bas da joj svaka vutra odgovara, jer kako trenutno nabavljam gdje stignem, nekad vutra djeluje na nju toliko da skoro nestanu svi ti problemi, a nekad ih pogorsa za duplo. Mozda sam se krivo izrazio, Svjestan sam da nece vutra rijesiti taj problem, ali htio bi ga ublaziti, tj nebi htio da pogorsam stanje. Nadam se da ce doktori napraviti ono cemu sluze i staviti to pod kontrolu, ali vutra nam je dio zivota tako da bi bilo dobro da i gajim strain koji ublaza simptome.

A ovaj drugi prijedlog nije pametna ideja jer se poceo javljat i problem sa kontrolom bjesa, nebi bas zelio da se ja odvalim pa da ona porazbija pola kuce a mene boli tuki za to :D
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Ima puno strainova koji pomažu protiv anksioznosti, guglaj...ali kako i sam kažeš...tu je u igri više toga.:)
Ona prvenstveno sama mora shvatiti da krivo brije, mora poraditi na sebi.
Imaš također na forumu temu upravo u vezi toga što te zanima...
a imaš i listu strainova, koju možeš iskoristiti pa potraži ;)...
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik and FatOne

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Znam kolega da ima, ali nisam u mogucnosti provesti par sati istrazivajuci jer dok ja sjednem na vise od 15 min za lapotop evo nje sa svojim "ja tebe ne zanimam", "ja sam glupa, ja ne valjam itd". Vjeruj mi i ja cu prolupat ako ovo uskoro ne stavim pod kontrolu. A ona je trenutno ne zaposlena pa nemam slobode bas, bez da nastane svađa iz niceg. :(
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
da krene doktoru (sutra krece.).
mislim da ti je to jedina nada. inace ces i ti uskoro zavrsit sa dijagnozama. pitanje je li samo o anksioznosti rijec.
Vjeruj mi i ja cu prolupat ako ovo uskoro ne stavim pod kontrolu
;) ko ce vam onda pomoc?

probaj mozda sa cbd sortama, mikrodoziranje gljiva.... mikrodoziranje sa ketaminom je znalo imat iznenadjujuce rezultate i kod gorih slucajeva anksioznosti i panike pa baci oko na to. (ukuckaj u yt "chatting with ketamine user")
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Cura treba rijesavati uzrok, a ne posljedicu. Uzrok je vjerojatno potisnuti bijes (na podsvjesnoj razini). Cura ima neki problem koji joj je vezan za obitelj i rani odgoj. Kada to rijesi biti ce okej.
Manipulacijom ("ja tebe ne zanimam"), autodestrukcijom i manjkom samopouzdanja ("ja sam glupa, ja nevaljam") trazi paznju. Psihoterapija ili hipnoza (da se udje dublje i vidi se tocno gdje je problem) bi moglo pomoci, ali vazno je da ona to zeli.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
citam ovo i naravno ne mesam se, ali ovo moram da prokomentarisem

Cura ima neki problem koji joj je vezan za obitelj i rani odgoj.

sve je vise osoba sa takvim ponasanjem i "poremecajima".
princeze i princevi na belom konju...
po meni razlog za sve ovo i slicno lezi u modernoj pedagogiji, psihologiji vaspitanja.
izbegava se fizicko kaznjavanje.
naravno, ne batinanje dece od 3 do 6, 7, 8 godine, nego samo malo po gluteusu, otvorenom sakom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and Badi

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Hvala decki na odgovorima, evo bila je kod doktora dobila diazepan za pocetak i neki na biljnoj bazi za anksioznost. i naravno narucena je kod psihologa, trenutno cemo se drzat toga.
probaj mozda sa cbd sortama
Rekla je da ce si sama growat cbd sortu, i taj sami grow proces bi joj mogao pomoc. jer zahtjeva vremena i fokusa.

bi moglo pomoci, ali vazno je da ona to zeli.
S ovim se slazemo i ja i ona. pola puta je samo sto je ona toga svijesna i zeli promjeniti.

Grouchy slazem se s tobom za mlađe generacije ali ovo nju ne lovi, jer je dobivala kao i ja a vjerovatno i ti "vaspitne samarcine" u djetinstvu
 
Poslednja izmena:
26.10.2019
2
6
3
49
Naravno stres i svakakva s*anja kroz koja puno nas prolazi iz dana u dan uzrokuju svakakve bolesti koje zahtjevaju lječenje, a meni se te doktorske varijante snižavanja tlaka i lječenja često čine malo pretjeranima, a njima je za svaki oblik stresa odgovor - normabeli (ili slične gluposti), zato nekako više vjerujem prirodnim metodama, a priroda mi je spasila život bezbroj puta, u to sam uvjeren. Najbolji lijek je kanabis, ne uvijek i ne za sve i svakoga ali ko voli nek izvoli, ja ću izvoliti ! :) Tebi Data još 1 hvala i mir svima ;)
Osobno sam rekao svojoj psihijatrici i doktorici opce prakse jileciim se kod nje od skole da koristim ,odgovor je bio pozitivan a i zena je uvidjela veliku razliku pakaze daj si odi slozi jednu
 

ajk

02.03.2018
29
19
8
54
Pozdrav Vutrasi,imam problem sa vidom i dioptrija mi se pogorsava zadnjih deset godina a doktor mi govori da mi moze biti samo gore jer je to neka staračka dalekovidnost i da mi oni /doktori-medicina/ ne mogu pomoci nego da se sa takvim stanjem pomirim.Kako da se pomirim sa cinjenicom da cu ubrzo nosit naocale kao dno demižane jer je sada dioptrija +5.Probao bih nesto alternativno u smislu canabisa pa bih rado primio savjet koja bi vrsta bila dobra za moj problem pogotovo ako je automatic mada bih se snasao i sa fotoperiodnom,bilo da je za ulje bilo za pusenje.Malo sam se pogubija od svih foruma i inf. u kratkom vremenu pa se uzdam u vas koji imate veci staz od mene.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Kako da se pomirim sa cinjenicom da cu ubrzo nosit naocale
...isto kao i jedna miljarda ljudi na svijetu :D
je sada dioptrija +5
i jos ne nosis naocale? vidis li sta? :D
/doktori-medicina/ ne mogu pomoci
pitaj oftamologa za lasersku korekciju ili ugradnju umjetne lece ako imas viska novaca :)

sumnjam da ce vutra tu pomoc..... al mos probat
nabavi svu opremu za grow, uzmi mentora, odradi grow pa vidi kako pomaze. preporuka da ides na indica dominant sorte.
mozda bi i moglo pomoc kod opustanja ocnih misica i ligamenata, al ne kod zadebljanja lece. (zadebljanje lece + slabljenje misica = prezbiopija/st.dalekovidnost)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and GoLee

ajk

02.03.2018
29
19
8
54
Ma vec 15 g. nosim naocale i ovisan sam o njima jer kad ih skinem npr. ne mogu vozit auto i sl. a za lasersko skidanje su mi rekli da ne bi imalo ucinka s obzirom da imam 50 g. i da bi se vjerojatno vratila dioptrija.Gledao sam neki stari video od Rick Simsona i u njemu je jedan prilog o covjeku koji je skinio veliku dioptriju uz pomoc ulja kanabisa pa reko sam sebi zasto ne probati.Hvala Stipe.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ekipa, iskustva sa uljem i spinalnom misicnom atrofijom? Pusenje pomaze,pretpostavljam da bi ulje jos bolje...

Tnx! Kolegica boluje...

Vise me zanimaju iskustva sa uljem, prije nego odluci probati isto. :)