Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.07.2018
14
6
3
Ima li netko konkretnog iskustva s utjecajem marihuane na kardiovaskularne bolesti?
Pro/cons?
Pitam vezano za eventualni pozitivni učinak.
 
07.10.2022
68
168
33
Možda nekome pomogne.
Imao sam neki dermatitis po gornjim dijelovima šake. Svrbilo je kao ludo i nakon nekog vremena (i bez češanja) nastajale su rane.
Dermatolog mi je napisao kortikosteroidi i dao neke testere krema (skupih) za probu. Naravno kortikosteroidi je to riješio za cca 7 dana, ali se ubrzo sve opet vratilo.
Slučajno sam naletio na kremu sa uljem konoplje ( da ne reklamiram proizvođača) i evo nakon x mjeseci uz svakodnevno korištenje kreme dermatitis se nije vratio.
Cijena kreme cca 30 kn, jedino je piše % ulja u kremi.
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
Još bolje od tog "ulja" od 30 kn bi ti bio melem koji možeš sam napravit,malo kvalitetnog trima i pokoji vrh.Ljudi koji su dobili na probu su odusevljeni,pokazalo se korisno u više segmenata (psorijaza,problemi sa kožom,dehidrirana koža,crvenilo itd itd..)
Screenshot_20220825-003628_Gallery.jpg
Recept:

Imaš tu i recept za macerat.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Imao sam neki dermatitis po gornjim dijelovima šake
Psorijaza prijatelju.
Ja imam seboreični dermatitis, i kortikosteroidna mast to zaliječi u veoma kratkom roku. S tim da kortikosteroidi nisu preporučljivi na duge staze.

Izlječiti nećeš, možeš samo da suzbijaš simptome, i to ti je to do kraja života. Jest malo depresivno saznanje ali tako je.
 
07.10.2022
68
168
33
Ah da, i seboreični dermatitis vlasišta. Belosalic otopina riješ problem za 4 dana, toliko mi je doktor rekao da max mažem, ali se bolest opet vrati i onda opet bijele ljuskice padaju. Grozota.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Zlatnik

Aktivan Član
30.06.2022
194
1.941
143
Zaboravio sam spomenuti da se za artritis koristi alkoholni macerat korijena. Znači, nakon berbe biljka van iz zemlje, korijen se opere, osuši, nareže na sitne komade i zalije rakojom, votkom ili medicinskim alkoholom. Držati na suncu barem dva mjeseca. Nakon toga procijediti i tinkturom masirati bolna mjesta.
Jel radio neko ovo? Ako moze malo deteljanije koja kolicina korena i rakije