Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Here are 21 ways that marijuana is helping everyday people like you and me.
  1. It can be used to treat Glaucoma (1970 study).
  2. It may help reverse the carcinogenic effects of tobacco and improve lung health (Journal of the American Medical Association).
  3. It can help control epileptic seizures (Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics).
  4. It decreases the symptoms of a severe seizure disorder known as Dravet's Syndrome (Sanjay Gupta).
  5. CBD stops cancer from spreading (Molecular Cancer Therapeutics).
  6. It decreases anxiety (Harvard Medical School).
  7. THC slows the progression of Alzheimer's disease (Scripps Research Institute).
  8. It eases the pain of multiple sclerosis (Canadian Medical Association Journal).
  9. Helps other types of muscle spasms (Sanjay Gupta).
  10. It lessens the effects of hepatitis C and increases treatment effectiveness (European Journal of Gastroenterology and Hepatology).
  11. It treats inflammatory bowel diseases (The Journal of Pharmacology and Experimental Therapeutics).
  12. It relieves arthritis discomfort (2011 study).
  13. It keeps you skinny and helps your metabolism (American Journal of Medicine).
  14. Marijuana may help eliminate Crohn's diseases (Israeli study).
  15. Cannabis soothes tremors for people with Parkinson's disease (Israeli study).
  16. Helps veterans with PTSD (Department of Health and Human Services).
  17. Protects the brain after a stroke (University of Nottingham).
  18. Protects the brain from concussions and trauma (Journal Cerebral Cortex).
  19. It can help eliminate nightmares (study).
  20. It reduces the awful pain and nausea from chemotherapy, and stimulates appetite (Cancer.org).
  21. Marijuana can help people cut back on drinking (Harm Reduction Journal).
 
29.01.2015
121
223
43
62
Poštovani!
Novi sam član i ovdje sam našao mnogo zanimljivih tema.
Pročitao sam da su dvije vrste kanabisa za liječenje bolesti i to:
indica i sativa. Zamolio bih vas da mi preporučite, koja
pomaže kod bipolarnog afektivnog poremećaja.
Na internetu postoji toliko informacija vezano za kanabis,
ali su veoma zbunjujuće. Pošto se radi o ozbiljnim stvarima
(kršenje zakona), a kanabis mislim koristiti (za sina) isključivo
za liječenje i samo za liječenje, spreman sam i krivično odgovarati
samo da pomognem svom djetetu. Već 4 godine savremena medicina ga truje najžešćim vještačkim drogama i otrovima, koji ne da mu ne
pomažu nego naprotiv pogoršavaju njegovo zdravstveno stanje.
Interesuje me kako prepoznati originalno ulje kanabisa, koje
košta 700 evra za 10 ml, od falsifikata koji su preplavili EX-YU
države. Ako neko zna i cijenu u Holandiji, bio bih mu zahvalan.
Da ste mi zdravi!
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
nije svejedno da li se radi o "manicnoj" ili "depresivnoj" fazi poremecaja. ovde su neke vrste koje su se pokazale ok: http://www.leafly.com/explore/conditions-bipolar-disorder

par citata sa neta (ima zaista dosta clanak o kanabisu i bipolarnom poremecaju pa nemojte preskociti malo "istrazivanja" na tu temu), svu srecu zelim u lecenju

"Its tricky. Many Sativas can make manic symptoms much worse. Hazes are notorious for this. Many Indica's are better to manage manic symptoms and relaxing the body and mind. That's the problem with "weed" if you don't know what kind it is, it may help or hinder. I've had good luck with some old NL strains, indica leaning blueberry strains, and white rhino, a higher CBD strain and modest THC."

"Medical Marijuana (Cannabinoids) Relieve Bipolar Symptoms: Follow physicians suggestions, then with help from family members, try medical marijuana for symptom relief:
  • appetite stimulant (Sativa's)
  • mood elevators (Sativa's)
  • fatigue (Sativa's)
  • sleep disturbances (Indica's)
  • hyperactivity (Indica's)
  • mania (Indica's)
  • focus (Sativa's)
Look for strains with higher CBD-Cannabidiol levels. Sativa's have higher CBD levels than Indica's. Hashish has highest amounts of CBD's. "Durban Poison" has higher CBD levels. "
 
  • Sviđa mi se
Reactions: radeii
29.01.2015
121
223
43
62
http://www.zamnesia.com/content/337-cbd-and-epilepsy-charlotte-s-story

https://oldschoolba.com/old-school-shop/sativa/charlottes-web-seeds

Ovdje pročitaj. Treba ti sorta sa velikim udeom CBDja i malim
udeom THCja.

Ili od Cbd Crew bredera. Bolja bi bila Charlotte sorta.

Nemoj na ulici uzimati jer ćeš dobit lošu kvalitetu, gdje je po mogućnosti
velik udeo THCja, a ti to ne trebaš. Koliko ima sin godina ?

Dobrodošao na forumu ! Samo opušteno i pitaj sta te još zanima.
Zahvaljujem na brzom odgovoru. Sin ima 27 godina. Bio je redovan student na muzičkoj akademiji i u njegovoj 24 godini života, na jednom se povukao u sebe. Napustio studije, zatvorio se u sobu i bez ikakvog interesa za društvo. Odveli smo ga u Novi Sad kod ljekara, gdje mu je doktorica za 10 minuta i 4 postavljena pitanja ustanovila šizofreniju i prepisala terapiju. Posle skoro godinu dana liječenja vidjeli smo da lijekovi nemaju nikakvog efekta, a i da dijagnoza ne odgovara činjeničnom stanju. Tada smo otišli u Beograd (KC), gdje doktorica nakon 2-3 minute ustanovljava bipolarni afektivni poremećaj i prepisuje novu terapiju, koju koristi i danas. Bili smo i u "Dragiše Mišovića" u Beogradu, gdje nam je ljekar rekao, posle sat vremena pregleda da ne može potvrditi dijagnozu, a da bi za pravilno uspostavljanje dijagnoze bilo potrebno da se najmanje 10 dana bolnički posmatra, što sin nije želio. U međuvremenu sinovo zdravlje je ozbiljnije narušeno od samih lijekova, udebljao se 40 kg, puši 150-200 cigareta dnevno i pije kafe po 2-3 litre dnevno. Od svih mogućih simptoma navedene bolesti moj sin nema ni 1%. Na svoju odgovornost smanjio sam mu lijekove na pola i nema nikakvih promjena. Znači ubijamo ga lijekovima, a u suštini ga ne liječimo. Lijekovi su Rissar, Alventa, Litijum karbonat i Bensedin.
Ja se izvinjavam članovima foruma, možda ovo i nije za ove teme, ali eto ovo je kao odgovor "Cili" i kao moje predstavljanje na forumu.

nije svejedno da li se radi o "manicnoj" ili "depresivnoj" fazi poremecaja. ovde su neke vrste koje su se pokazale ok: http://www.leafly.com/explore/conditions-bipolar-disorder

par citata sa neta (ima zaista dosta clanak o kanabisu i bipolarnom poremecaju pa nemojte preskociti malo "istrazivanja" na tu temu), svu srecu zelim u lecenju

"Its tricky. Many Sativas can make manic symptoms much worse. Hazes are notorious for this. Many Indica's are better to manage manic symptoms and relaxing the body and mind. That's the problem with "weed" if you don't know what kind it is, it may help or hinder. I've had good luck with some old NL strains, indica leaning blueberry strains, and white rhino, a higher CBD strain and modest THC."

"Medical Marijuana (Cannabinoids) Relieve Bipolar Symptoms: Follow physicians suggestions, then with help from family members, try medical marijuana for symptom relief:
  • appetite stimulant (Sativa's)
  • mood elevators (Sativa's)
  • fatigue (Sativa's)
  • sleep disturbances (Indica's)
  • hyperactivity (Indica's)
  • mania (Indica's)
  • focus (Sativa's)
Look for strains with higher CBD-Cannabidiol levels. Sativa's have higher CBD levels than Indica's. Hashish has highest amounts of CBD's. "Durban Poison" has higher CBD levels. "

Zahvaljujem na brzom odgovoru. U prethodnom postu sam opisao problem, pa da se ne ponavljam. Po meni je kod sina u pitanju teža depresija, jer na već spomenute lijekove on ne reaguje. Vjerujte da su ovi lijekovi opasniji po zdravlje od većine zabranjenih droga. Oni mijenjaju kompletnu ličnost i u psihičkom i u fizičkom smislu i to ne na bolje. Nisam stigao, ali već počinjem da malo podrobnije pregledam vaš forum. Zahvaljujem se na lijepim željama i savjetima.
Budite zdravo!
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
malo je komplikovanija prica jer vise ne znate sta je uzrok a sta posledica njegovog stanja zbog trogodisnjeg uzimanja lekova uskladjenih sa dve dijagnoze koliko sam shvatio, a vasa je da je depresija u pitanju. treba biti obazriv ali ako je sin depresivan ja bih savetovao da proba ulje od sative, ili dominant sativa hibrida, npr. durban poison, jack herrera, ak47, pineapple express, amnezia haze, trainwreck... zavisi do cega vec mozete da dodjete. cene ulja ne znam, gde da nabavite ne znam niti se forum time bavi, najbolje se pokazala opcija kada se ulje licno pravi, tada znate sta imate i sta pravite i sta dobijate, nema lazi nema prevare sto bi rekao nas narod.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zao mi, sto so lekari " trovali" tvog sina tabletama. Ne mogu drukčije napisat.
Rezultat toga trovanja si već napisao.

Mogu ti napisat, sta bi ja napravio.

Smanjiti pušenje cigareta.
Promjena prehrane, zdravu hranu da jede.
1 puta tjedensko pjeske na koje brdo. Izlet. Treba da se kreće, hoda.
Razgovor sa njim i da se mu stavi na znanje, da ga podupirete, bez da se ga osuđuje. Ima bolest, nije kriv so je dobio.
Ima dosta sorti sto se preporučuje za liječenje depresije, samo treba
napravit sve skupa jer samo cannabis ulje je premalo.
 
02.02.2015
18
4
3
123
dobar dan vutraši, vec godinu dana čitam dnevnike te se obrazujem, imao sam par outdoor growowa ali samo 10-15g (samo voda). No, međutim danas je baka dobila papirologiju (70 i kusur godina) i ima tumor na maternici 90% zločudni.. sljedi potupak (čekanje reda) kemoterapije, pa kemoterapija i silno navlačenje.. Da li kanabis uopće može lječiti, izlječiti tumore ? Nisam nigdje pročitao na forumu za lječenje tumora. Kontao sam uzeti autoflower sa visokim CBD-om za početak da što brže napravim ulje, a za kasnije nešto feminizirano. Svaki savjet dobro došao. HELP!!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a vidi, i fem. biljka ce ti procvetati za tri sedmice kad krenes sa 12/12 od starta, toliko treba i automatiku bez obzira na rezim svetla, pa sad proceni po tom pitanju je bih pre isao na fem. jer ti je bitna kolicina. a za ovo osnovno pitanje... ne znam sta da ti kazem a da me ne shvatis pogresno, no ti brojevi 70 i kusur i 90% mi malo ne obecavaju, pogotovo sto ti treba bar 3 meseca da dodjes do ulja, al bitno je verovati i dati sve od sebe, cuda su moguca, svu srecu zelim i tebi i baki.
 
02.02.2015
18
4
3
123
razmisljao sam oko auto i fem.. onda bi isao bar 2 tjedna 18/6 vege pa na 12/12.. znam da nisu obećavajuče brojke, ali šta je tu je svi smo se pomirili sa situacijom i spremni pomići. Hvala ti :)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Power ti je prokomentirao izbor auto sorte a ja cu samo reci da kod starijih osoba tumori se jako sporije razvijaju nego kao kod 40 godisnjaka jer im je metabolizam usporen a i zavisi koliko je sta zahvaceno jer koliko kuzim niste jos sigurni sa potpunom dijagnozom tako da nije bas sve tako crno kako inace mislimo na prvu spoznaju o tumoru...znam kako vam je sada i misli lete uvijek na najgori scenarij ali ako nije prvise rasireno (mislim na metastaze) i ako se baka dobro drzi imate vi jos dosta vremena za borbu
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
čini mi se da je kod tumora maternice prvi korak vađenje maternice, pa oporavak, pa tek onda kemoterapija, i to samo ako nije karcinom in situ, tj. ako se proširio, pa eto, kako Mario339 kaže, samo optimistično
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dox-
05.12.2014
22
72
13
42
dobar dan vutraši, vec godinu dana čitam dnevnike te se obrazujem, imao sam par outdoor growowa ali samo 10-15g (samo voda). No, međutim danas je baka dobila papirologiju (70 i kusur godina) i ima tumor na maternici 90% zločudni.. sljedi potupak (čekanje reda) kemoterapije, pa kemoterapija i silno navlačenje.. Da li kanabis uopće može lječiti, izlječiti tumore ? Nisam nigdje pročitao na forumu za lječenje tumora. Kontao sam uzeti autoflower sa visokim CBD-om za početak da što brže napravim ulje, a za kasnije nešto feminizirano. Svaki savjet dobro došao. HELP!!

Nezelim te obeshrabriti al, moram pitati : Dali kemoterapija uopce moze izljeciti kancer??
Samo polako ako nisu metastaze ima vrimena dignuli lipi grow.
DDo tad par savjeat:
Ujutro i navecer nek popije cajnu zlicicu sodabikarbone.
Svu hranu ili nacin kuhanja koje podize kiselo stanje organizma: pohano, frigano, prepeceno, mliko i mljecne proizvode, Svu industrijsku hranu.alkohol secer u bilokom obliku.
VODE neka pije puuuuuno minimum 2,5l
cijedeni sokovi od voca i povrca cikla i mrkva....... šparoge sad kad pocnu

Sritno
 
17.02.2015
17
69
13
50
Pitanje: Koliko je točno da kod multiple pomaže samo visoko koncentrirano ulje? Meni su dobri ljudi iz Holandije poslali jednu dozu i za dasetak dana sam bila potpuno zdrava!!! Ni ja nisam vjerovala, ali ipak je tako bilo. Poslije sam išla gledati i otkrila da je to ulje koje su mi poslali najskuplje baš zato jer je visoko koncentrirano. razgovarajući sa drugim oboljelim od iste boleštine, otkrila sam da njima ulje niže koncentracije ne pomaže. Jeli stvar u koncentraciji ulja, vrsti sjemenki, ili vrsti multiple?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Vrsta ulja, a bogami i vrsta multiple, sreto sam, a bogme ih još uvijek srećem, svakakve primjere MSa.
Skoro svima pomaže, ali ne po RS shemi i 1 g dnevno.
Koje ulje si koristila, jel znaš koja vrsta (e) su bile unutra?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI