Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.12.2014
22
72
13
42
Pozdrav!
majka mi je prije 2 mjeseca bila na operaciji zbog tumora koji joj je zahvatio veći dio lijevog plućnog krila koji su odstranili i vjerojatno će morati na preventivnu turu zračenja. budući da trenutno nisam u situaciji nabaviti ili napraviti ulje, zanima me u kojoj mjeri bi joj pušenje ili bilo kakva konzumacija biljke moglo koristiti. ona se relativno dobro fizički oporavlja od operacije, ali muči ju depresija i opčenito je sklona panici pa se lako uznemiri. zanima me da li je to dobra ideja, ne želim da ju okrene na paniku ili paranoju jer joj to ne bi koristilo. molim za savjet... hvala

Slazem se sa Mazar, nema smisla joj davaTI JOKU. Vremena imas sasvim dovoljno. Blizi se ljeto pa do tad se organiziraj za outdor.
Toplo preporucujem bar 3-4 cajne zlicice sodabikarbone svaki dan. To joj mozes staviti u 2 litre vode i nek popije tokom dana. Nabavi sokovnik pa cijedi ciklu,mrkvu. Ubaci i voca da je lakse za piti. mozes i jos drugog povrca, sparoge sad kad pocnu. Iz prehrane OBAVEZNO izbaciti : Mljeko i mljecne preradevine, svu industrijski obradenu "hranu", secer, alkohol, pohano, frigano.... dakle sve namirnice koje zakiseljuju organizam....

Sretno
 
29.01.2015
121
223
43
62
Dečki moji jako je teško to izdržati, zanaš da lijeka ima a do njega nemožeš promtno doći. Čak i da platiš hitna pomoć ti neće dati odgovarajuću injekciju nego su me nakljukali voltarenom koja mi ni ***** nije pomogla.Evo blejim od bolova da ni tipkati ne mogu i ako to budem morao podnositi cijeli dan i iduću noć moraću si skratiti muke jer je neizdrživo.
Tek sam pročitao tekst i saosjećam se sa vama.
Samo ko je lično doživio može shvatiti tu nenormalnu
količinu bola, koja ni za trenutak ne popušta.
Iskustva sa kanabisom nemam, ali osjećam se dužnim, da sa vama podijelim iskustvo. Mjesec dana sam imao te nepodnošljive bolove, a cijelo vrijeme sam bio pod ljekarskom kontrolom. Bezbroj lijekova, injekcija, fizikalnih terapija... i ništa.!
Sve gore. Oduzimaju mi se noge od koljena prema dole.
Odlazim na magnetnu rezonansu, gdje su ustanovili začepljenje spinalnog stuba (od krhotina Diskusa)
98%. Sa 100% začepljenja spinalnog stuba je trajna oduzetost. Operišu me i 4 mjeseca učim ponovo hodati.
Hvala Bogu vratio sam mnoge funkcije, ali su trajno ostali oštećeni mnogi živci, a posledica su da ne mogu hodati duže od 50-600 metara, počnu otkazivati noge. Ne mogu dugo sjediti, pola sata, te većinu vremena provodim ležeći. Ovo vam pišem da se ne igrate raznim masiranjima, čupkanjima i ne znam kojim metodama, bile one alternativne ili medicinske. U ovom slučaju poštujem da bi ulje kanabisa pomoglo, ali samo u otklanjanju bola i ni zašta drugo. Ovo nije bolest nego uklještenje živca sa oštećenjem diskusa. Predlažem snimanje magnetnom rezonansom i u koliko se utvrdi začepljenost spinalnog stuba hitno operisati.
Inače sam veliki protivnik liječenja modernnom medicinom. U medicini priznam samo hirurgiju i ortopediju, a sve ostalo nas zaj..avaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Što se tiče bolova vezanih za diskuse znam da pomaže osteo bi-flex. Obnavlja hrskavicu i sve vezano za zglobove u čitavom tijelu. Napredak se tek osijeti nakon 20 - 30 dana konzumacije pošto treba vremena da se zglobovi obnove i zaliječe kao i svaka druga rana. Pomogao je mojoj mami koja je imala problema sa koljenom i skoro da nije mogla hodati. Također i mome bratu koji ima diskus herniju. Imao je strašne bolove i jedva da je ikako i spavao bez obzira što se kljukao tabletama protiv bolova. Sada skoro da nema nikakvih problema. Naravno kada bol popusti i zglobovi se obnove potrebno je u tretman uključiti i plivanje (ali baš plivanje, a ne lješkarenje u toploj vodici) bar 2x sedmično i problemi će se gotovo skroz ukloniti. Plivanje je dobro jer rasteže pršljenove bez suvišnog i opasnog pritiska na iste. Jbg potrebno je malo vremena i strpljenja. Također poslije par mjeseci ubaciti i neke odgovarajuće vježbe za leđa kako bi se mišići ojačali, jer oni drže leđa a ne kičma. Ojačavanjem mišića smanjuje se pritisak na kičmu. Nadam se će ove informacije biti od pomoći i da će vjerovatno dovesti do olakšanja i izliječenja. Pozz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zevalicaaa
28.03.2015
7
0
1
Da li neko ima informaciju , pomaze li upotreba odnosno konzumacija kanabisa kod raznih oblika paradentoze i obolenja desni ? Unapred hvala !
 

zevalicaaa

Aktivan Član
16.11.2014
204
304
63
na udobnoj fotelji...
Nije bas sa uljem povezano,ali ne znam gde bih drugo napisala.A nije bas *off topic*,posto se spominje ovde i jos nesto osim ulja...
Za MS.ovce/a i sve druge koji imaju neku autoimunu bolest/: LECENJE VELIKIM DOZAMA D VITAMINA!
Ima grupa na fb.u, ko zainteresovan da pogleda/ MS tretman vitaminom D / ,evo i klip-duze traje ima i kracih ali ovde je sve dobro objasnjeno bas od tog doktora koji je to sve pokrenuo...

 
  • Sviđa mi se
Reactions: cons
22.02.2015
5
7
3
Kakva su iskustva sa CBD kod MS? Na webu sam naišla na ovaj omjer, austrijska proizvodnja.
10ml/12g 18% enthalten (sadrži): CBD:672mg, CBDa: 1328mg, THC: 0,1908%

Je li taj postotak u HR legalan?

:)
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
probao sam 2x takvo ulje, prvi puta dan poslije sam bio oooooodlično, drugi puta nisam primijetio neku razlike....
zasad je u RH mislim 0,2 % thca granica, ispod toga je dopušteno.
 
12.06.2015
8
12
3
43
Bolujem od sistemskog lupusa već dugi niz godina. Nakon svega,probala bih sa uljem kanabisa kojeg namjeravam napraviti sama.
Ima li netko savjet u pogledu izbora sorti i da li itko ovdje ima iskustva u liječenju lupusa.
Svaki savjet će biti dobrodošao.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
22.06.2015
2
0
1
59
Postovani
moj sin boluje od SYSTEMICYS ERITREMICYS LUPUS NEFRTITIS...zamolicu ako neko ima iskustva u lecenju uljem kanabisa ili bilo koji savet da mi da bio bih beskrajno zahvalan....
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Koliko ima sin godina, ide u školu ili radi, težina, ima drugih bolesti i
alergija?
Što više informacija, pa ćemo definirati koje hibride da uzmete za liječenje i
u kojem oblikuje konzumirati ljek.
 
22.06.2015
2
0
1
59
ima 21 godinu...razboleo se u 15 godina i 7 meseci...ima oko 64 kg trenutno...stim sto je posle durgog napada koji je imao u novembru od lekova otekao na 85..prosecna njegova tezina je oko tih 65kg...visok je 178...zavrsio je srednju kao tehnicar za racunare a sada je na fakultetu tehnickih nauka u Cacku smer informatika...alergiju sem na polen nema nijednu...sto se tice drugih bolesti ni jednu nije imao pre LUPUSA sem jednog nepotvrdjenog epi napada...medjutim od lekova ako su to uopste lekovi jer su u pitanju kortikosteroidi...hemoterapija endoksanom u venu a sada oralno imuran imao je jedan ifrarkt levog kolena koji je uspesno saniran na Banjici...popucalu kozu u vidu strija koje su zarasle....povremene napetosti bez razloga....
hvala sto ste mi se javili....
kao roditelj evo petu godinu necu i ne zelim da se pomirim sa tim da ne postoji lek...
pozdrav...