Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH,


Dobrodošli u čudesan svijet kanabisa...kažem to jer koristim kanabis oko 9 godina gotovo svakodneno i nemogu podnijeti koliko se ta čudotvorna biljka neopravdano blati,umanjuje njena dobrobit za čovjeka(ne samo pojedinca nego i čitavog društva),marginalizira i zataškava njen ljekoviti aspekt u području brige o zdravlju i liječenju teških bolesti a da ne govorim o pravnom pogledu gdje se marihuana namjerno čini ilegalnom nebili odvratili čovjeka od same pomisli da ju PROBA a kamoli koristi kao lijek a svim tim pomno isplaniranim aktima onemogućuje osnovno ljudsko pravo na odabir načina života...no neću ja o tome ima već tema koje odlično pojašnjavaju taj dio.
Pišem(tj.prevodim) jer želim da ljudi dobiju što više upotrebljivih informacija o kanabisu a i da se nekako zahvalim(odužim) za pomoć koju sam dobio ovdje na forumu u obliku detaljnih informacija koje su udovoljile mojim zahtjevima...eto vutra.org hvala još jednom:thankyou:


Što se tiče teksta odlučio sam ga prevesti jer sam naišao na njega na više različitih foruma i sajtova o kanabisu(marihuani) i smatram ga korisnim za pročitat pogotovo ljudima koji bi koristili ili koriste kanabis u medicinske svrhe.Nadam se da je tekst razumljivo preveden iako moram reći da sam neke stvari preveo doslovno,također sam stavljao svoje opaske kako bi pojasnio neke pojmove,ukoliko vam se ne čita na hrvatskom evo link na originalan engleski tekst
Još jednom napominjem da nisam autor teksta nego samo prevoditelj....


************************************************************************


Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Bolesti su grupirane po zahvaćenim sustavima ljudskog organizma tako da se neki poremećaji ponavljaju jer ih se susreće kod jedne bolesti koja zahvaća više sustava.(Što nisam znao prevesti sam ostavio u originalu ionako su to izrazi srodni latinskom nazivlju a i ako neko boluje od toga sigurno zna.... ,op.prev.)

1) NEUROLOŠKI
Delerium tremens
schizophrenia
Neurasthenia
Mucanje
Tourette-ov syndrom
Budna nesanica
Tenzijska glavobolja
Nonpsychotic organski moždani sindrom
Multipla Skleroza
Cerebralna paraliza
Epilepsije
Grand Mal napadaji
Sindrom bijesa udova(ekstremiteta)
Jacksonian epilepsy
Migrene
Tik Doloroux
Neuropatija
Kongenitalni Nistagmus
Nesanica
Tremor/nevoljni pokreti
Sindrom miofacijalne boli


  1. MIŠIĆNO-KOŠTANI
    Post polio syndrome
    Amyotrophic lateral sclerosis-ALS ili još Lou Gehrigova bolest
    Multipla skleroza
    Quadriplegia
    Paraplegia
    Syndrom karpalnog tunela
    reumatoidni Artritis
    degenerativni Artritis
    post traumatski Artritis,
    Artropatija,degenerativna
    Patellar chondromalacia ili prednja koljenska bol ili trkaće koljeno
    Ankiloza
    degenerativne promjene intervertebralnog diska
    degenerativne promjene lumbosakralnog diska
    Mišićni grčevi
    spondilolisteza
    Skolioza
  2. IMUNOLOŠKI
    Bolesti povezane sa AIDS-om
    Virusni B hepatitis,kronični
    Virusni C hepatitis,kronični
    Karcinom
    Lupus
    Sklerodermija
    Eozinofilija-Mialgija Sindrom
    Fibromijalgija
    Syndrome kroničnog umora
    Hepatitis(nevirusni)
    Pankreatitis(upala gušterače)
    Prostatitis (upala prostate)
  3. PROBAVNI (gastrointestinalni)
    Psihogeni pilorospazam
    Glavobolja-migrena(>>>>neznam šta tu radi al eto preveo opet :) ,op.prev.)
    Akutni gastritis
    Gastritis
    Želučani vrijed(u narodu poznatiji kao čir želuca,op.prev.)/Dispepsia
    Ulcerozni kolitis
    Refleksni pilorospazam
    Regionalni enteritis
    Crohn-ova bolest
    Kolitis
    Iritabilni sindrom crijeva(znan i kao spastički kolon,intestinalna neuroza,op.prev)
    Štucavica
    Povraćanje
    Mučnina
    Proljev
    Kaheksija
    Bolest putovanja(kretanja)
  4. KOŽNI(dermatološki)
    Henoch-Schoelei Purpura
    Pruritis (svrbež kože)
    Skleroderma
  5. SRČANO PLUĆNI(kardiopulmonalni)
    Paroksizmalna tahikardija atrija
    Post kardiotomijski sindrom
    Akutni sinusitis
    Kronični sinusitis
    Astma (nespecifična)
    Cistična Fibroza
    Kašalj
    Hipertenzija-povišen krvni tlak
  6. DUŠEVNI
    Senilna demencija
    Šizofrenija
    Šizoafektivni poremećaj
    Manija
    Depresija,u recidivu
    Bipolarni poremećaj
    Tjeskobni poremećaj
    Panični poremećaj
    Opsesivno kompulzivni poremećaj
    Alkoholizam
    Opijatna ovisnost
    Sedativna ovisnost
    Kokainska ovisnost
    Amfetaminska ovisnost
    Duhanska ovisnist
    PTSP
    Intermitentni eksplozivni prikaz
    Psychogenic PAT
    Syndrom bijesa udova(ekstremiteta)
    Hipertenzija
  7. ENDOKRINI
    Gravesova bolest
    Tiroiditis
    Diabetička gastropareza
    Amyloidoza
    Distimija
    Parkinsonova bolest
    Huntingtonova bolest
    Sindrom bijesa udova(ekstremiteta)
    Pankreatitis
    Prostatitis
  8. KEMO/RADIJACIJSKA TERAPIJA
    Karcinom
    Kemoterapija
    Terapija zračenjem
    Depresija,recidiv
    Tjeskobni poremećaj
    Panični poremećaj
    Opijatna ovisnost
    Sedativna ovisnost
    Migrena
    Akutni gastritis
    Gastritis
    Želučani vrijed(u narodu poznatiji kao čir želuca,op.prev.)/Dispepsia
    Pilorospazam
    Anoreksia
    Povraćanje
    Mučnina
    Proljev
    Kaheksija
  9. OFTALMOLOŠKI(vidni)
    Makularna degeneracija
    Glaukom
    Disleksična Amblyopia
    Daltonizam
    Conjunktivitis
    Drusen vidnog živca
  10. GINEKOLOŠKI
    Endometrioza
    PMS
 
Poslednja izmena od urednika:

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Usporedba Cannabis sative sa Cannabis indicom i njihovim hibridima.

U usporedbi sorti(indica i sativa) unutar roda(cannabis) moraju se izabrati reprezentativni uzorci kao mjerila za pojedine sorte.Pri tome uzorci moraju predstavljati sva glavna obilježja pojedine sorte.U tu svrhu sam izabrao generički afgani kao moje mjerilo za indica sortu i križanu Oaxaca/ Colombian kao mjerilo za sativa sortu.Iz ove dvije sorte možemo uočiti najviše vidljive ali bitne razlike i sličnosti.

Kada pokušavate odabrati medicinski soj(u daljnjem tekstu>strain) prvo moramo napraviti popis željenih dobrobiti od korištenja marihuane ,npr. ukoliko bolujete od kroničnog umora s fibromijalgijom možda biste poželjeli sljedeće dobrobiti:
1) povećanje energije
2) olakšanje bolova
3) podršku imunološkom sustavu
Osoba bi onda istražila koji strain pokazuje učinkovitost u tim područjima i potom izabrala jedan ili više strainova kako bi postigla željene učinke.Može biti da jedan hibrid postiže sve željene učinke(u ovom slučaju vjerojatno sativa dominantni hibrid iz razloga kojima ćemo se kasnije posvetiti).Moramo zapamtiti da su većina informacija o ovom anegdotične i prilično subjektivne tako da bilo koja specifična upotreba uvelike ovisi o osobnoj reakciji na pojedini strain.


Nakon što smo rekli ove stvari možemo se pozabaviti samim biljkama,općenito Cannabis sativa je višlji i vitkiji strain koji pod optimalnim uvjetima može narasti i 5-6 m, obično je karakterizirana usko ozupčanim lišćem i mekim cvjetnim vrhovima u obliku koplja koji mogu biti izrazito smolasti.Kanabinoidi prisutni kod Cannabis sative su karakterizirani povišenom razinom kannabidiola(skraćenica>CBD,op.prev.) i više psihološki stimulativnim učincima(iako određeni afrički i havajski tipovi mogu biti prilično sedativni na pomalo jedinstven način).Sative također imaju veću sposobnost ojačavanja imuniteta negoli indike.Tinkture napravljene od cannabis sative su vrlo učinkovite kod streptokoknog faringitisa(laički angina ili upala grla op.a.) a čini se da imuno-kompromitirani bolesnici daju prednost ovoj sorti.
Cannabis indica je karakterizirana nižim i debljim rastom(1-2m) sa širokim i duboko ozupčanim lišćem te puno više kompaktnim čvrstim cvjetnim vrhovima. Kanabinoidi prisutni kod indika najčešće imaju povišenu razinu cannabinola(skraćenica>CBN,op.prev.) i puno više opojni tip psihološkog učinka.Indike jako dobro djeluju za olakšanje bolova i smirenje. Tinkture napravljene od indika su vrlo učinkovite kod mišićnih grčeva i različitih tipova mialgija i neuralgija.Čini se također da se ove sorte preferiraju kod mučnine.
Uzevši ovo sve u obzir trebate također znati da vjerojatno postoji oko 500(ili više) različitih hibrida sativa i indika a svaki ima svoj jedinstven profil kanabinoida.


Koristeći glavne osobine sorti kao mjerilo možete eksperimentirati različitim hibridizacijama istih kako bi postigli fino podešavanje željenih učinaka(efekata).Imajte na umu da ćete najbolje sami procjeniti što djeluje na vas i na vama je da odredite što će to biti.
 
Poslednja izmena od urednika:

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
PREPORUKE SORTI KOJE IDU U KORIST SPECIFIČNIM TJELESNIM SUSTAVIMA]


Neurološki problemi bi se trebali tretirati kao pojedinačni slučajevi sa sativa dominantnim hibridima koji se koriste kao stimulativna sredstva(kao što je kod tenzijske gavobolje) samo gdje je taj učinak poželjan.Općenito neurološki problemi reagiraju dobro na umirujuću učinak indike.Kao prilog tome osobno poznam mladića koji je uspio izbaciti Haldol(generički>haloperidolum op.prev.) iz terapije i kontrolirati svoj Touretteov sindrom koristeći indika dominantne strainove.


Mišićno-koštana oboljenja mogu predstavljati dvostruki problem,uz bol koja se povezuje s ovim bolestima mogu se često pojaviti i depresija te zamor.Dakle,jednostavno rješavanje preporukom snažne analgetske indike bi se moglo spojiti sa sekundarnim oboljenjima tj. zamorom i depresijom.Takvim slučajevima se kao odgovor nameće hibridni strain,tražite olakšanje boli koje omogućuje afghani, križan sa stimulativnom sativom koja će pomoći da se održite aktivnima,ukoliko bi imali koristi od toga.U nekim slučajevima jednostavno koristeći jako potentnu havajsku ili afričku sativu se može postići ravnoteža između olakšavanja boli i razine energije(ovi strainovi izgleda usporavaju tijelo ali ostavljaju um veoma aktivnim).


Imunološki problemi stvaraju specijalne potrebe bolesnika u tolikoj mjeri da ulaze u čistoću proizvoda kao i metodu liječenja.Oboljeli od AIDS-a nesmiju biti izloženi plijesni ili gljivama tako da se mora posvetiti velika pozornost stvrdnjavanju proizvoda do apsolutne suhoće.
Također imunološki problemi mogu biti prilično bolni tako da treba izabrati proizvod koji daje maksimalnu dobrobit sa minimalnim negativnim utjecajem na imunološki sustav.Povratne informacije koje sam primio upućuju na to da prednost sativa streinovima daju imunokompromitirani bolesnici zbog njihovog uzdižućeg učinka(da li bi moglo ovo biti i za ojačavanje imuniteta?) i porasta energije koji uzrokuju.


Probavni učinci su ono što je zaista izazvalo renesansu u liječenju cannabisom.Godinama su učinci kanabisa kao moćnog antiemetika(sredstvo protiv povraćanja,op.prev.) i pojačivača apetita bili poznati bolesnicima koji boluju od karcinoma.Za ovaj sustav ću dati jednu široku preporuku; indike su izgleda široko učinkovite kod većine probavnih smetnji uz iznimku bolesti kretanja(putovanja) kojoj pogoduju stimulativni učinci sative.


Kožni problemi se mogu javiti kroz nekoliko oblika,kao običan svrbež ili povrede neke vrste.Sistemski antiupalni kanabinoidi mogu biti od koristi,upotrebljavajte niske doze indike(pretjerana upotreba može učiniti svrbež još jačim kao što opijati imaju učinak na neke ljude) i možda topikalna priprema smolaste sative(otopljena u otapalu neke vrste) mogu omogućiti "tematski" antiupalni učinak.


Srčano dišni problemi i kanabis su često kontraverzne teme jer mejnstrim medicine vidi inhalaciju bilo kakvog dima kao prokletsvo(anatemu).Međutim srčani i plućni bolesnici nalaze dobrobiti od upotrebe kanabisa unatoč medicinski negativnoj pristranosti.Srčani bolesnici mogu imati dobrobit od sedativnih(umirujućih)indika za opuštanje i olakšavanje stresa no tome treba pažljivo pristupiti jer kanabis može povećati broj otkucaja srca ali bez povećanja krvnog tlaka(ja koristim kanabis prije post bypass[ugrađivanje srčane prijemosnice,op.prev.] vježbi i mogu izdržati 45min teške aerobične vježbe bez problema a manje od godinu dana nakon operacije).Plućna oboljenja se općenito ne bi trebala liječiti sa pušenjem proizvoda uz iznimku stanjima koja reagiraju na ekspektoranse(tvari koje pospješuju iskašljavanje,op.prev.) jer pušenje kanabisa bilo koje sorte odlično pospješuje iskašljavanje.


Psihološka terapija Kanabisom je stara koliko i čovjekovo druženje s tim cvijetom.Kanabis je učinkovit kod ustezanja od uzimanja nekih tvari(ovdje se vjerojatno misli na ovisnosti o drogama op.prev.) i različitih mentalnih uznemirenosti.Jedan od načina na koji djeluje je mjenjanje raspoloženja korisnika,uobičajeno u pozitivnom smjeru,iako može prouzročiti para
noju i uznemirenost u nekim slučajevima.Odabir strejna za psihičke probleme bi trebao ovisiti o tome dali stanje uzrokuje agitaciju i nemir ili depresiju i strah te na osnovu toga izabrati odgovarajuće stimulativne ili umirujuće kvalitete.


Endokrini poremećaji u pravilu nisu primarno pod utjecajem kanabisa i njegova upotreba je primarno palijativna(palijativno liječenje je ono koje otklanja prividno samo vanjske znakove bolesti, a ne samu bolest i njen uzrok,suprotno tome je radikalno liječenje,op.prev.) Odabir strejna bi se trebao fokusirati na jačanje imuniteta i olakšavanje osjećaja tuge.


Kemoterapija i terapija zračenjem uzrokuju veliki stres za organizam,ova liječenja zaista doslovno dovode tijelo u stanje blizu smrti kako bi se uništio manje izdržljiv karcinom.Kao rezultat pojavljuje se čitav raspon fizičkih i duševnih simptoma koji prate ove drastične tretmane. Najpoznatiji primarni simptomi koji prate ova liječenja su razarajuća mučnina i povraćanje ali popis sekundarnih učinaka liječenja je puno duži.Još jednom liječenje kanabisom bi trebalo biti kao podrška,održavanje apetita,olakšavanje nelagode i podizanje bolesnikovog duha,sative se čine dobrima za ove učinke kao i za održavanje imunološkog sustava.


Oftalmološki se koristi od olakšavanja glaukoma do usporavanja makularne degeneracije.Vjerujem da su indike najučinkovitije kod očnih problema jer imaju veću koncentraciju kanabinoida koji blokiraju kalcijeve kanale.Ove tvari djeluju na sličan način kao lijekovi blokatori kalcijevih kanala za krvni tlak osim što očni živac ima specifične receptore za endokanabinoide(tvari koje nastaju u tijelu konzumiranjem kanabisa)


Ginekološki problemi čije se liječenje kanabisom proslavilo u vrijeme kraljice Elizabete u smislu olakšavanja predmenstrualnih simptoma.Budući je kraljičin kanabis najvjerojatnije došao iz indije u to vrijeme se radilo o indiki ili dominantnom indika hibridu.


Ovaj vodič nikako ne smatrajte završenim jer kako izlaze nova istraživanja i više dugogodišnjih korisnika kanabisa istupi s vlastitim iskustvima tako će biti nadopunjen.zasada molim ukoliko je neko voljan doprinjeti informacijama o medicinskoj upotrebi marihuane da me kontaktira putem ovog foruma , http://www.marijuanagirls.com , mi smo ipak studij o kanabisu s najdužim postojanjem koji postoji i moramo korelirati podatke te ih tumačiti van političkog utjecaja.


Siguran sam da što je više odrađenih istraživanja tako će i potencijal ovog zadivljujućeg lijeka postati vidljiv. Do sada je najviše istraživanja učinjeno sa pušenjem kanabisa ili njegovih sintetičkih derivata,izostavljajući učinke alternativnih metoda unosa(tinkture,hrana,preko kože,vaporizatori,inhaleri).Upotrebom svih tih metoda doći će do promjene učinka jedno te iste sorte kanabisa.Mi svi, za koje su ove informacije,čine trenutno prvu frontu istraživanja o kanabisu.Mi smo ti koji se neće odreći ovog divnog lijeka i koji će biti pioniri u postavljanju kanabisa na zasluženo mjesto u čovjekovom ormariću s lijekovima.(morao sam doslovno prevesti,zvuči bezveze al nadam se da ste shvatili poantu,op.prev.)


Zaključno,čineći ovaj korak u upotrebi kanabisa kao lijeka vi istodobno branite svoju kontrolu nad vlastitim zdravljem,u onoj mjeri koja se odnosi na odabir terapije najučinkovitije za vas.Mnogo ljudi koristi kanabis za olakšavanja bolova i kao bi smanjili potrebu za unosom daleko opasnijih i ovisnostima sklonijih lijekova.Drugi ga pak koriste kako bi stimulirali apetit i time spriječili pothranjenost koju uzrokuju AIDS i kemoterapija.Ukoliko iz bilo kojeg razloga koristite kanabis molim vas da to radite s odgovornošću jer predrasude protiv kanabisa mogu nestati jedino stalnim primjerima odgovornih ljudi koji su trenutno sankcionirani u pogledu njegovog korištenja.(da pojasnim;misli se na pravni status tj. ilegalnost marihuane,op.prev.)


Eto ljudi čitajte,konzumirajte,podjelite vaša iskustva,djelujte!!!




live long and prosper:sun2:
 
24.09.2008
18
2
0
35
Kakvo je stanje utjecaja marihuane na kvni tlak ? Imam problema sa visokim tlakom pa više ne znam ni sam šta da radim, neki kažu da indica smanjuje krvni tlak,drugi kažu suprotno, da ga podiže.. Ima li neko pametan u tom području da mi kaže što je istina, ali netko ko zna o ćemu priča a ne ko se voli pravit pametan.. Soma je u jednom časopisu pričao o krvnom tlaku i saznao sam da ima jako kvalitetne indice koje je iskrižao i uzgojio BAŠ zbog svog problema sa tlakom, dali zna neko više o tome??
 
24.09.2008
18
2
0
35
Pozdrav svima!
Zanima me kakvo je stanje utjecaja marihuane na kvni tlak ? Imam problema sa visokim tlakom pa više ne znam ni sam šta da radim, neki kažu da indica smanjuje krvni tlak,drugi kažu suprotno, da ga podiže.. Ima li neko pametan u tom području da mi kaže što je istina, ali netko ko zna o ćemu priča a ne ko se voli pravit pametan.. Soma je u jednom časopisu pričao o krvnom tlaku i saznao sam da ima jako kvalitetne indice koje je iskrižao i uzgojio BAŠ zbog svog problema sa tlakom, dali zna neko više o tome??
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH

dakle prema onome što sam pročitao na temu krvnog tlaka ističu se sljedeće činjenice;
kanabis općenito uzrokuje ubrzanje pulsa ali istovremeno THC uzrokuje i opuštanje glatke muskulature(koja čini između ostalog zidove arterija) pa tako dolazi do snižavanja tlaka;
što se tiče kanabinoida koji su prisutni u kanabisu naišao sam na sljedeći zanimljiv podatak, kanabinoid CBD smanjuje ishemična oštećenja stanica(što dovodi do srčanog ili moždanog udara) tako što usporava puls ali budući da THC ubrzava puls te dvije komponente zajedno rezultiraju djelovanjem koje se očitava kao blago povišen puls i opuštanje glatke muskulature.Suprotno CBD-u, CBN (kao i THC) ubrzava puls!
Prema tome ja bih izveo zaključak da za visok tlak pomaže biljka koja će imati nizak postotak THC-a ali visok udio CBD kanabinoida.....ako neko misli drugačije ili raspolaže drugim saznanjima neka kaže!

želim samo reći da postoje svakakva istraživanja koja idu ili neidu u korist korištenja kanabisa u medicinske svrhe tako da je teško razlučiti nama laicima jel to onda dobro za moje stanje ili ne no svakako treba imati na umu da i istraživanja mogu biti ispolitizirana tj. provedena sa već unaprijed smišljenim ˇrezultatimaˇ kako bi to u konačnici rezultiralo nečijom zaradom:eek:hno:.....bilo bi dobro da se za svako istraživanje može doznati pravi sponzor pa bi bilo lakše dokučiti koliko je to istraživanje vjerodostojno....

Oracle tebi želim sreću u pronalaženju svog straina pa kada to uspiješ nemoj zaboraviti to ovdje opisati:thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:
24.09.2008
18
2
0
35
Naravno stres i svakakva s*anja kroz koja puno nas prolazi iz dana u dan uzrokuju svakakve bolesti koje zahtjevaju lječenje, a meni se te doktorske varijante snižavanja tlaka i lječenja često čine malo pretjeranima, a njima je za svaki oblik stresa odgovor - normabeli (ili slične gluposti), zato nekako više vjerujem prirodnim metodama, a priroda mi je spasila život bezbroj puta, u to sam uvjeren. Najbolji lijek je kanabis, ne uvijek i ne za sve i svakoga ali ko voli nek izvoli, ja ću izvoliti ! :) Tebi Data još 1 hvala i mir svima ;)
 
05.05.2011
4
0
0
33
ovdje sam se regala samo da neš pitam, pošto sam znatizeljna, a nigdje baš konkretnih informacija nema.
da li bi mi bilo nesto ako se konzumira trava, posto imam šum na srcu. liječnici su to dijagnosticirali kao kardiomiopatija. ima li nekih posljedica, posto raste puls i to slicno?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
ovdje sam se regala samo da neš pitam, pošto sam znatizeljna, a nigdje baš konkretnih informacija nema.
da li bi mi bilo nesto ako se konzumira trava, posto imam šum na srcu. liječnici su to dijagnosticirali kao kardiomiopatija. ima li nekih posljedica, posto raste puls i to slicno?

kolega Data ti je 2 posta gore objasnio dosta toga... Procitaj, pa ako jos uvijek nemas odogovor se javi!
 
05.05.2011
4
0
0
33
sve sam to procitala, ali to je za krvni tlak. meni je relativno normalan, tako da mi bas i nije bogzna kakav odgovor. više sam ciljala da mi netko odgovori sa mojom dijagnozom ili bar slicnom, da znam u šta se upuštam. ako je netko ovdje lijecnik da mi da odgovor realno, ne prema doktorskim rjecnicima, tipa nemoj, to je droga *****-palac. bi li mi se stanje pogorsalo /sto cisto sumnjam, posto sam vidjela da epilepticarima je pomogla, no eto, ipak da nije samo moje misljenje u igri/ da li bi mogla imati neka sranja, tesko disanje, jos više problema sa srcem i to? da li lijekovi igraju veliku ulogu u svemu tome?
 

xarabas

Aktivan Član
05.09.2005
161
8
0
40
Odlicni tekstovi Data, samo ako mozes onaj prvi post editirati iz zutog u neko manje napadnu boju, bode me u oci dok citam navece :)
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
@xarabas
nemogu promjenit boju evo nek mod promjeni ako može.To je bilo postano dok je pozadina bila crna pa se ta žuta baš bila dobro vidjela.....

@otisla
eto da citiram sam svoj prijevod koji kaže:
"...što se tiče kanabinoida koji su prisutni u kanabisu naišao sam na sljedeći zanimljiv podatak, kanabinoid CBD smanjuje ishemična oštećenja stanica(što dovodi do srčanog ili moždanog udara) tako što usporava puls ali budući da THC ubrzava puls te dvije komponente zajedno rezultiraju djelovanjem koje se očitava kao blago povišen puls i opuštanje glatke muskulature.Suprotno CBD-u, CBN (kao i THC) ubrzava puls!.."

dakle nisi baš dobro pročitala tekst:eek:hno: ali tko bi ti zamjerio kad je boja takva da se slabo vidi:icon_lol:

Dakle iz gore navedenog citata se da zaključiti da treba "samo" pronaći strain koji najviše pogoduje tvojim potrebama s obzirom na svoje osobine(mislim pri tome na razine raznih kanabinoida i THC-a).
Teško ćeš dobiti odgovor kakav tražiš pogotovo ovdje gdje ima jako puno informacija koje su dostupne svima ,samo čitaj i doći ćeš sama do zaključka dali ti to treba/pomaže ili ne.Radi se jednostavno o tome da ne postoji dovoljno studija za svaku bolest pojedinačno budući je kanabis toliko svestran u svojim ljekovitim osobinama.Zato treba vremena...
Jednog dana ćemo i mi na Balkanu imati liječnika kakvog bi ti baš sada trebala kod kojeg ćeš doći i koji će ti znati preporučiti što učiniti.

Sretno s dijagnozom i čitanjem

LIVE LONG AND PROSPER
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
xarabas je napisao(la):
Odlicni tekstovi Data, samo ako mozes onaj prvi post editirati iz zutog u neko manje napadnu boju, bode me u oci dok citam navece :)
Označi ga kao da ga želiš kopirati, imat češ bijela slova na plavoj podlozi - puno preglednije i čitkije
 
19.12.2010
42
8
0
33
Hvala na trudu i ovom članku općenito:) Je da boja ubija, al da se preživit :D Sad kad se neko krene samnom svadit kako je štetna boga mi naslušat će se, neću više trpjet crnjenje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: danijelplavi
05.05.2011
4
0
0
33
@data; uredu je, hvala na jos dodatnom pojasnjenju ;)
@sekach; probat cu naravno, samo me vuklo da znam kakav mi je "rizik" svega toga.
 
27.05.2012
4
1
0
34
evo imam pitanje možda netko zna nešto više........U zadnje vrijeme mi se počelo događati nešto neobično tiekom pušenja marihuane, neznam dali je od uzbuđenja ili si ja nešto zabrijem ali počne mi jako lupati srce kad pušim i neugodan je osječaj i peče me prsište tako da nezz....ima li to kakve veze sa povišenim krvnim tlakom ili aritmijom ili si ja jednostavno zabrijem sve to........pls neko nešto da zna....odg.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Mnogo je uzroka za pojavu srcane aritmije, veliki fizicki ili psihicki napor, povisena tjelesna temperatura, prekomjerno konzumiranje kofeina, alkohola, nikotina.., tako da, ako si pusac cigareta, pa se prepusis ili pijes alkohol, pa se prepijes ubrzace ti se rad srca, a konzumacijom marihuane ce se to mnogo bolje ispoljiti (nece se jos vise ubrzati, vec ces ti to mnogo bolje osjecati, kao kada ti se fokus popravi pa mnogo bolje uocavas stvari, pogotovo trecu dimenziju)

Mnogo se grijesi sto se tice djelovanja lijekova. Mnogi smatraju da lijekovi lijece bolesti, ali istina je da bolest iskorjenjuje organizam i imuno sistem oboljelog a ne lijek. Lijekovi, bar vecina njih, samo ublazavaju simptome bolesti. Najbanalniji primjer koji mi, trenutno, moze pasti na pamet jeste, da je to kao da vas boli zub, usled upale, pa uzmete neki analgetik koji ublazava bolove, a nema nikakve veze sa samom upalom, jer upalu neutralisu leukociti, a ako je jaca upala pripomogne se sa antibioticima, koji opet nemaju veze sa uzrocnicima upale vec stimulisu organizam da proizvodi veci broj leukocita itd., da ne komplikujem previse. Dakle, ako vas nesto boli pijenjem lijekova necete ukloniti uzrok bola, vec cete ublaziti simptome (otupicete nerve koji salju neprijatne signale u mozak).
To da marihuana lijeci nema nikakvih dokaza, isto kao sto nema dokaza da steti (da pijete prekomjerne kolicine vode svakodnevo stetilo bi vam)
Marihuana opusta, cini nam zivot snosljivijim, pogotovo osobama sa hronicnim bolestima, bolest koja dugo traje pocinje i psihicki da ugrozava bolesnika.
Malo je osoba danas koje nisu izlozene nekakvom obliku stresa. Problemi na poslu npr., ali pusenje marihuane nece rijesiti probleme na poslu, vi ih morate rijesiti svojim djelovanjem, a ne sjedenjem i pusenjem.
Poslije uspjesno obavljenog posla, uspjesne naplate, izrazenog zadovoljstva investitora, rijeci pohvale.., najljepsi osjecaj se radja kada se to zadovoljstvo potvrdi dzointom. Ne moze vam niko to opisati dok to ne dozivite, a vjerujem da je vecina vas to iskusila na sopstvenoj kozi (alo, animalofilisti, nisam mislio na kozu nego na kožu)
Koliko god nam ublazavala osjecanja prouzrokovana stresom, mnogo vise nam poboljsava osjecanja izazvana uspjehom, e tu je, drustvo moje, prava carica!

Da zakljucimo; definitivno nam zivot cini kvalitetnijim (u nekakvim normalnim granicama) bilo da se radi o bolesti i ublazavanju simptoma, pogotovo psihosomatskih ili da se radi o uzitku i pospjesavanju uzitka.
Za svu nanesenu stetu ne krivite nju, vec sebe i svoju slabost da se predoziravate uzitkom, pa vam to postane opsesija, a opsesija je bolest, a bolest treba da se lijeci!