Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.04.2018
2
1
3
45
Usporedba Cannabis sative sa Cannabis indicom i njihovim hibridima.

U usporedbi sorti(indica i sativa) unutar roda(cannabis) moraju se izabrati reprezentativni uzorci kao mjerila za pojedine sorte.Pri tome uzorci moraju predstavljati sva glavna obilježja pojedine sorte.U tu svrhu sam izabrao generički afgani kao moje mjerilo za indica sortu i križanu Oaxaca/ Colombian kao mjerilo za sativa sortu.Iz ove dvije sorte možemo uočiti najviše vidljive ali bitne razlike i sličnosti.

Kada pokušavate odabrati medicinski soj(u daljnjem tekstu>strain) prvo moramo napraviti popis željenih dobrobiti od korištenja marihuane ,npr. ukoliko bolujete od kroničnog umora s fibromijalgijom možda biste poželjeli sljedeće dobrobiti:
1) povećanje energije
2) olakšanje bolova
3) podršku imunološkom sustavu

Osoba bi onda istražila koji strain pokazuje učinkovitost u tim područjima i potom izabrala jedan ili više strainova kako bi postigla željene učinke.Može biti da jedan hibrid postiže sve željene učinke(u ovom slučaju vjerojatno sativa dominantni hibrid iz razloga kojima ćemo se kasnije posvetiti).Moramo zapamtiti da su većina informacija o ovom anegdotične i prilično subjektivne tako da bilo koja specifična upotreba uvelike ovisi o osobnoj reakciji na pojedini strain.


Nakon što smo rekli ove stvari možemo se pozabaviti samim biljkama,općenito Cannabis sativa je višlji i vitkiji strain koji pod optimalnim uvjetima može narasti i 5-6 m, obično je karakterizirana usko ozupčanim lišćem i mekim cvjetnim vrhovima u obliku koplja koji mogu biti izrazito smolasti.Kanabinoidi prisutni kod Cannabis sative su karakterizirani povišenom razinom kannabidiola(skraćenica>CBD,op.prev.) i više psihološki stimulativnim učincima(iako određeni afrički i havajski tipovi mogu biti prilično sedativni na pomalo jedinstven način).Sative također imaju veću sposobnost ojačavanja imuniteta negoli indike.Tinkture napravljene od cannabis sative su vrlo učinkovite kod streptokoknog faringitisa(laički angina ili upala grla op.a.) a čini se da imuno-kompromitirani bolesnici daju prednost ovoj sorti.
Cannabis indica je karakterizirana nižim i debljim rastom(1-2m) sa širokim i duboko ozupčanim lišćem te puno više kompaktnim čvrstim cvjetnim vrhovima. Kanabinoidi prisutni kod indika najčešće imaju povišenu razinu cannabinola(skraćenica>CBN,op.prev.) i puno više opojni tip psihološkog učinka.Indike jako dobro djeluju za olakšanje bolova i smirenje. Tinkture napravljene od indika su vrlo učinkovite kod mišićnih grčeva i različitih tipova mialgija i neuralgija.Čini se također da se ove sorte preferiraju kod mučnine.
Uzevši ovo sve u obzir trebate također znati da vjerojatno postoji oko 500(ili više) različitih hibrida sativa i indika a svaki ima svoj jedinstven profil kanabinoida.



Koristeći glavne osobine sorti kao mjerilo možete eksperimentirati različitim hibridizacijama istih kako bi postigli fino podešavanje željenih učinaka(efekata).Imajte na umu da ćete najbolje sami procjeniti što djeluje na vas i na vama je da odredite što će to biti.
Dobra večer svima
Nova sam ovdje i molim ako itko može pomoći....
Imam sina od 20 godina koji vodi borbu sa nedavno uspostavljenom dijagnozom folliculitis decalvans...
Strašne bolove trpi od 2015 godine....od tada nije uspostavljena prava dijagnoza trovali su ga sa svim i svačim....
Eto molim vas ako se netko susreo sa ovim neka mi pomogne...očajna sam više
 

Immortal Bitch

Aktivan Član
15.04.2018
159
534
93
Ako se ne varam,tpo su ona opadanja kose,gnoj i ljuske,a prethodnik toga je seboricni dermatitis.Da ima lijek da nestane taj gnoj i crvenilo,dodi do pravog ulja,osisaj na sina na celavo,namazi mu cjelu glavu uljem i umotaj je necime,krpama da nema zraka.I nek drzi taj povez 3 dana,i tako ponavljaj proces dok se ne iscjeli.A za rast kose,to vec trebaju i hormoni,ali ako sin pusi travu il ak ste imalo upuceni u to,a ako niste googlajte onda i to dosta,moze ulje i jest i nece ga udarat jako.Na taj nacin ce se ljecit i iznutra,velike doze ulja bilo lokalno ili bilo kako mogu izazvat pospanost,vrtoglavicu i povracanje,a ako se bas izbije i halucinacije.A vama trebaju velike doze,pogotovo na glavi da mu namazete.Ja sam sa uljem izljecio gadnu psorijazu,mazo sam ulje i jeo ga i u 2 mj je nestalo sve a imo sam 60% tijela prekriveno crvenilom i ljuskama.Ulje djeluje antiupalno i sprijecit ce sirenje odmah,a ujedno ce mu smirivat mjesta gdje sve izvire.
 
26.04.2018
2
1
3
45
Ako se ne varam,tpo su ona opadanja kose,gnoj i ljuske,a prethodnik toga je seboricni dermatitis.Da ima lijek da nestane taj gnoj i crvenilo,dodi do pravog ulja,osisaj na sina na celavo,namazi mu cjelu glavu uljem i umotaj je necime,krpama da nema zraka.I nek drzi taj povez 3 dana,i tako ponavljaj proces dok se ne iscjeli.A za rast kose,to vec trebaju i hormoni,ali ako sin pusi travu il ak ste imalo upuceni u to,a ako niste googlajte onda i to dosta,moze ulje i jest i nece ga udarat jako.Na taj nacin ce se ljecit i iznutra,velike doze ulja bilo lokalno ili bilo kako mogu izazvat pospanost,vrtoglavicu i povracanje,a ako se bas izbije i halucinacije.A vama trebaju velike doze,pogotovo na glavi da mu namazete.Ja sam sa uljem izljecio gadnu psorijazu,mazo sam ulje i jeo ga i u 2 mj je nestalo sve a imo sam 60% tijela prekriveno crvenilom i ljuskama.Ulje djeluje antiupalno i sprijecit ce sirenje odmah,a ujedno ce mu smirivat mjesta gdje sve izvire.
Puuuuuno vam hvala na odgovoru ♥️
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Immortal Bitch