Informacije o bolestima za koje je poznato da kanabis ima utjecaja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ono sto sam ja razumeo (los sam sa engleskim) je da mi treba ulje sa vise CBD ,a vrlo malo THCa, i da punim u kapsule. Pretpostavljam da ide Sativa,jer mi bolest uzima mnogo energije?
@CilI ,hvala na trudu,sacekacu cerku da se probudi,da mi prevede (ne umem na tel,gugl prevodilac da koristim)
Moj DR mi je naglasio da ako ne mogu da obustavim,bar da smanjim pirkanje, jer mi smetaju svi toxini,e sad dal onda mogu RS ulje,ili neki drugi nacin proizvodnje?
Pretpostavljam da ne mogu bilo koji strain,vec neku medicinku? Il gresim?
Hvala
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Imam HCV i HBV ,znaci oba,vec 5 i 7 god,nisam ninakakvoj terapiji. Zbog ovih viruda nemam volju ni snagu ni za rad,ni za setnju,pa cak ni za sexom. Prebrzo se zamaram,opet nemam apetit,iako ujutru i uvece regulisem po 1 buxnu,do letos sam tako lepo funkcionisao,pirnrm,pa posle jedem i vise nego normalno,iako ne mogu sve da svarim,a sad zadnje vreme ne vredi.
Pa ako moze da se zgotovi neka kombinacija u ulju,od koje bi bio oran i manje lenj,a da jedem bar 2X dnevno,ne smeta mi prekinutost dok radim,osim ako nije bas mnogo jak udarac?
Nznm dal ti znaci Bilirubini su mi 45(ukupni) AST 430 ALT 680 ,SECER 6,6 ; ostalo je u granicama ili blizu ,a trigliceridi su mi ispod normalnih referenci,nznm sad tacno....
 

hazerica

Banned
Banovan
12.02.2017
172
2.332
143

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
U pocetku razvijanja bolesti,prve dve godina,transeminaze ( AST,ALT) su bile 3 odnosno 2 X vece,a do pre 2 meseca su bile i manje. Trenutno sam na bolovanju jer sam raseko saku na ger(stona testera) pa zbog bolova i svega sam uzimao dosta razlicitih lekova i zbog toga je sad stanje jetre ovakvo.
A svih tih godina unazad ja ne prestajem sa unosom THCa i nisam primetio da se negativno odrazava na jetru. Medjutim nikad nisam koristio ulje ili jeo vutru,nisam davao da se kanabinoidi apsorbuju kroz stomak,jetru,vec samo kroz pluca. Jos uvek nisam siguran koliko je pametno da uzimam ulje ,ili pak moze CBD da mi smiri jetru?
Bidite veseli :spliff:
 

hazerica

Banned
Banovan
12.02.2017
172
2.332
143
20.08.2018
35
127
33
62
Trebam savjet, iako sam već započela uzgoj Northern Lights, White Widow i Lemon S.S.H.. Imam nekoliko autoimunih bolesti, Hashimoto, artrozu, fibromialgiju, osteoporozu....drugim riječima kronični umor popračen bolovima u leđima. S obzirom da mi treba energije i koncentracije nisam sigurna da sam dobro izabrala, ali na greškama se uči ;). Prehranu sam potpuno promijenila, štitnjaču dovela u red, ali umora se nikako ne mogu riješiti. Od vrlo aktivne i društvene osobe, pretvorila sam se u umornog vuka samotnjaka. Što bi vi na mom mjestu uzgajali?
 
20.08.2018
35
127
33
62
Mislim da ni NL ni WW nisu idealne sorte za umor :) Drzi se energeticnih sativa i tesko ces biti umorna :D
Strawberry amnesia, acapulco gold, amnesia haze, g13 haze, chocolope....
Za Northern Lights i White Widows piše da su mentalno awake clear, jedino što je N.L. i relaxing kalm, dok su W.W. i Super Silver Haze awake aktive. Poslužit će za prvi put, prilagodit ću dobi dana....a za slijedeći put ću izabrati nešto od Vaše ponude :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and Stipe
24.02.2019
2
1
3
Koliko sam googlao, djeluje i uništava ga...
E sad da li THC ili CBD, hm, ti uzmi jednu bogatu CBDom i jednu bogatu THCom , pomiješaj i shebat ćeš ga, a sebe nećeš zamarati s time čega više:makaze:
Koliko sam googlao, djeluje i uništava ga...
E sad da li THC ili CBD, hm, ti uzmi jednu bogatu CBDom i jednu bogatu THCom , pomiješaj i shebat ćeš ga, a sebe nećeš zamarati s time čega više:makaze:
Pozdrav Mazare,
ceo tvoj dnevnik sam od a do s procitala i hvala ti sto si to podelio sa nama.Postovanje!!!
E sad ovako,i ja imam MS ;dijagnoza je od pre godinu dana i odlucila sam da sa belim mantilima necu saradjivati nikako. Sve druge opcije dolaze u obzir,bas SVE. Ali, ma koliko citala ovde na forumu,mnogo toga mi nije jasno i to je verovatno i normalno, a meni se nekako zuri,tj. nije mi dobro i volela bi sto pre da krenem sa lecenjem ali mi je u glavi haos. Zanimaju me tvoje preporuke ;znam da ti CBD preporucujes,a dali treba i THC; cega koliko ,da li visoko potentno ili ne i sta to uopste znaci?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc
14.03.2019
1
0
1
47
Pozdrav ekipa!!!
Novi sam ovdje imam veliki problem u obitelji sa zdravljem supruga ima karcinom. Kazu rijedak slučaj karcinom rodnice!!!
Pokušavam nać na postovima al ne ide. nabavio sam ulje 50%cbd 20%thc 8,23% cbg swiss cbd. E sad interesuje me shema koristenja doziranje i ostalo kao i jos mnogo nekih pitanja . pa ako ima neko da nesto zna o tome malo vise molio bih za odgvor!!!
 
26.05.2015
18
4
3
Wonderland
OK imam jedan problemčić, izgleda da sam nervozan upravo zbog pušenja cigareta i vutre.
Inače to radim godinama ali tek sam skoro provalio, otkad imam i malo problema sa kontrolisanjem stresa.
Imam sindrom nervoznih creva čak i neposredno pre pušenja, da mi se ide u wc odjednom, da imam nekad i malo krvi u stolici, da me probada u crevima povremeno onako neprijatno..

Da li je neko imao sličnih iskustava?
Mislio sam da pauziram malo da vidim hoće li biti promene..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi