Infra red 250w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.01.2011
8
0
0
40
Pozdrav ljudi.
Imam veliki problem.Biljku sam prebacio na 12/12, ziv se namucio da kupim sve delove za hps 400w, i kad sam napokon sve skupio pozvao sam elektricara da sve to spoji ali je majmun bio toliko pijan da mi je sprzio starter.
Tako da dok mi ne stigne drugi starter stavio sam 250w infra red philips sijalicu.
Sta mislite mozeli mi ova sijalica neko vreme zameniti hps?
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Pozdrav i dobrodošao prije svega!
Može pomoći, ali na kratko vrijeme. HPS teško može mijenjati, mislim da takve sijalice ljudi koriste da bi digli temperaturu u box-u.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
To je čisto :shit2: i nema ništa korisnog spektra,tako da je bolje stavit na dan-dva par štednih,samo da održiš fotoperiod.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
IC svjetlo ne samo da nece pomoci, nego ti moze nastetiti biljkama... IC granici izmedu svjetlosnog svektra(nama vidljivog) i mikrovalova...tako da ovisno o valnoj duljini tog IC-a kojeg koristis, ta zarulja moze isijavati mikrovalove koji bi ti grijali biljku, te ju time sprzili...

Takoder moze izazvati diskoloraciju te prebrzo cvjetanje...znaci da ti budovi ne bi stigli narasti... Da ne spominjem da biljka treba puno vise vode dok je pod takvim svjetlom(bas zbog zagrijavanja mikrovalova)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
19.01.2011
8
0
0
40
Hvala ljudi.
Ja isao po logici biljki je u cvetanju potreban crveni spektar a jedinu crvenu sijalicu koju sam mogao nabaviti je bila IR.
Znaci stedne dok ne sredim hps.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
pozdrav blody
hihi,bilderi gutaju hemiju i hormone rasta pa bude bum... :)))
sad pazi na kolikom rastojanju ces je staviti od biljki i sretno sa growom!