InOutdoor (1st grow, domacica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
sto vise to bolje ja sam moje odradio sa cetiri crvenog spektra al sam imao zajebencije sa savijanjem i priblizio sam na jedan do 5 cm mislim da bi ti 6stednih crvenog u cvetanju biti dovoljnio al probaj spustiti svetla sto nize..
i obavezno savijaj biljku tako da su svi vrhovi u jednoj ravni.... tako ces dobiti podjednako velike vrhove...
 
19.04.2009
37
0
0
35
Deseti dan, konacno presadjene i stavljene u neku vrstu boxa :D

osvjetljenje je 4 stedne: 2x osram 23W 860 (1330lm), 1x osram 20W 865 (1170lm) i 1x philips 20W 865 (1040lm).

evo kako to sve izgleda:







Nemojte me kritikovati sto nisam napunio saksije zemljom do vrha jer nisam imo dovoljno zemlje, cak sam moro mjesati terra magmu sa onim humusom koji sam koristio na pocetku, mada me to ne brine, kolko me brine to sto nemam nikakve ventilacije. Neznam jel ta ventilacija bas tolko potrebna, mislim, da li je moguce ikako bez ventilacije odraditi grow ? Ja bih naravno drzao prozor otvoren veci dio dana i cesto provjetravao box, koji ionako nije potpuno zatvoren.
 

Jin

Aktivan Član
02.12.2008
53
3
0
34
Svijetlo je i dalje nedovoljno ali moze proci...samo ti za cvijetanje treba nes jace probaj naci kakav HPS
 
19.04.2009
37
0
0
35
komentirajte PLS!!!!! svako slovo od iskusnijih mi je dobro doslo, ako ima neki vidljiv problem da ga mogu rjesavati na vrijeme. Recite mi sta da radim sto se tice ventilacije, da li je BAS MORAM praviti il je moguce i ovako provjetravanjem odratiti grow ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mozda jednu biljku sa tim svetlom odradis tj. ja sam sa istim svetlom odradio jednu i zadovaljan sam preko dve nebi terebao ici ili dokupi jos svetla..
te sijalice stavi u vodoravan polozaj i napravi mi im reflektor obavezno ,ovako to nece ici al za sada sve ok..
kad bi ubacio na tu kolicinu jos 6 sijalica takvih vec bi mogao nesto uraditi al obavezno lst i drzi sijalice 5cm od vrha biljaka stavi neki vent da duva po vrhovima...
nadam se da sam pomogao.....
 
19.04.2009
37
0
0
35
Hvala na savjetu. Evo vec sam veceras izbacio 2 van boxa tako da ove 3 imaju dovoljno svijetla. Vidjecu da i tu ventilaciju nekako sredim sa kakvim pc coolerom il nesto. Jos savjeta je dobrodoslo, samo naprijed.
 
19.04.2009
37
0
0
35
STIGO SKUNK HAZE!!!!!!!:bis:
Upravo pravio reflektor za box, kad postar pozvoni na vrata. Kontam sigurno je neki racun il nesto, kad on procita moje ime na nekakvoj zutoj koverti. A meni tek dodje do pameti- PA TO SU SJEMENKE !!!!!!

Stealth je bas super i dobio sam 4 gratis sjemenke, (neznam sta je).
evo i slika:





p.s. ako neko zna sta je il ako moze procitat, svaka mu cast :rofl:
 
19.04.2009
37
0
0
35
Eh ovako:
Ostale su 3 biljke. Kupio sam jos 2 stedne, napravio reflektor, ugradio ventilaciju i spustio svjetla na 6-7cm od biljaka.

Veceras postavljam slike, samo da kupim baterije za digitalac, pa da vidite jesam li sve uradio kako treba. :ludaci_lol:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Odlicno je za sad, vegetacija je najlaksi dio, ali kasnije te ocekuje posao.. mozesh ih vec lagano zagnojiti sa pola doze gnojiva,a i ne morash posto si ih presadio u dobru zemlju u kojoj ima gnojiva , mozes vec prebaciti na 12/12, ne znam koliki ti je box ako imash prostora ostavi josh u veg. ali sigurnije ih je odma prebacit na 12/12 i onda cesh znat za 20-30 dana spol, a i zbog prostora ,neznash kakva je vrsta i koliko ce narast... ja sam svoju od pocetka stavio na 12/12 i prerasla mi je box pa morao vezat vrhove ..onda te sijalice bi trebale stajat vodoravno jer su puno efikasnije tako, sa lst-om mozesh vec pocet, sad je pravo vrijeme.A sa cim si mijesao zemlju ? ili si samu zemlju stavio u saksije bez iceg ? ako jesi trebao si stavit 10 % pijeska i 15 % stiropora zbog drenaze da nebi blatom ugusio korijen.A za cvjetanje ce ti trebat recimo 3 crvenog spektra i 2 plavog po 1 biljci da bi to bilo to.Vodu obavezno prokuhaj i filtriraj kroz maramice/toalet papir i sl, ili ih zaljevaj destilovanom.. sa gnojivom nemoj pretjerivat, nemoj stavljat vishe od pola doze jer mozesh napravit samo gore nego da ih nisi nikako gnojio.. a sto se tice ventilacije ona je potrebna itekako pogotovo kad su u boxu, sto zbog skakanja temperature sto zbog svjezeg vazduha, ako mislish box drzat otvoren onda ti ispusni vent i ne treba samo jedan veci da puse u biljke.. i kao sto rekose ovi prije ,nemoj ih zaljevat previse, lagano stavish prst u zemlju 2-3 cm i ako je vlazno ne trebash ih zaljevat, bolje ostavit da se isusi zemlja nego da je non-stop vlazna, vidjet cesh po biljci kad joj se listovi opuste i budu "mlitaviji" onda zaljevaj...
 
19.04.2009
37
0
0
35
Hvala na savjetima.
Sijalice vec odavno stoje vodoravno, jos od 12-og dana, kad sam i reflektor i ventilaciju takodje sredio. Imam 3 pc venta, 2 intake 1 out, s tim da ova dva pusu po biljkama a ispusni se nalazi pri vrhu boxa.
Zemlju nisam mjesao ni sa cim osim sa nekim humusom jer nisam imao dovoljno terra magme, al nije ni taj humus los ako je vjerovati sastavu sa ambalaze.
Vodu ne prokuhavam niti je filtriram, samo je ostavim da stoji par dana i sa tim zaljevam.
Lst sam upravo odradio i naumio da gnojim, al neznam kolko pripremljene otopine da sipam u zemlju (saksije 7l i nisu napunjene do kraja).
I reci mi, kad budem prebacivo na 12/12 jel mi odmah trebaju sijalice crvenog spektra il da ih malo drzim pod ovim plavog spektra pa nakon sedmicu dvije da dodam crvenog?
poz
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
bkDamir je napisao(la):
Hvala na savjetima.
Sijalice vec odavno stoje vodoravno, jos od 12-og dana, kad sam i reflektor i ventilaciju takodje sredio. Imam 3 pc venta, 2 intake 1 out, s tim da ova dva pusu po biljkama a ispusni se nalazi pri vrhu boxa.
Zemlju nisam mjesao ni sa cim osim sa nekim humusom jer nisam imao dovoljno terra magme, al nije ni taj humus los ako je vjerovati sastavu sa ambalaze.
Vodu ne prokuhavam niti je filtriram, samo je ostavim da stoji par dana i sa tim zaljevam.
Lst sam upravo odradio i naumio da gnojim, al neznam kolko pripremljene otopine da sipam u zemlju (saksije 7l i nisu napunjene do kraja).
I reci mi, kad budem prebacivo na 12/12 jel mi odmah trebaju sijalice crvenog spektra il da ih malo drzim pod ovim plavog spektra pa nakon sedmicu dvije da dodam crvenog?
poz

Et to je velika greska sto nisi sredio drenazu napravit ce se blato i nece korijen moci disati kako treba, a sto se tice kvalitete i ne mora bit humus dobar kad ga mijesash sa tom dobrom zemljom, samo je bitno da nema stetocina u njemu.Ne znam koliko ti je pametno zaljevat vodom sa cesme koja nije prokuhana i profiltrirana ,jer kod nas je voda dosta tvrda ,nemam ni ja phmetar ali sam skontao po biljci kad sam je zalio sa cesme razbolila se malo.A sto se tice zaljevanja i kolicine neki litar otprilike ce bit dovoljan i onda ne zaljevaj dok se skroz ne isushi.Mozesh ti odradit grow i sa samo plavim spektrom al nije to to, a 2 sedmice nije strasno, slobodno prebaci.
 
19.04.2009
37
0
0
35
Litar po biljci ili litar na sve 3 biljke ?

Lst odradjen:





i jos jedno pitanje. Kad bih trebao gnojiti, za vrijeme svijetla ili mraka i treba li biti zemlja predhodno vlazna?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Najbolje za vrime mraka dok su "hladne",ja nekad prije samog paljenja ili čim se upali lampa.
Hm,pa gnjojivo dodaš u vodu onda normalno da zaliješ kad je zemlja suha:)