InOutdoor (1st grow, domacica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Greenpower1 je napisao(la):
Najbolje za vrime mraka dok su "hladne",ja nekad prije samog paljenja ili čim se upali lampa.
Hm,pa gnjojivo dodaš u vodu onda normalno da zaliješ kad je zemlja suha:)

Pa recimo na mom gnojivu "GreenGarden" pishe da prije gnojenja zemlja treba biti vlazna pa se tog i drzim, neznam za ostala gnojiva... uglavnom ja zalijem samo malo ono povrsinski prije nego zagnojim, i naravno pametnije je zaljevat/gnojit kad je mrak u boxu da je nebi stresao.

Mislio sam po jednoj saksiji litar vode.A posto nisi sredio drenazu tj. nisi stavio nista u zemlju evo ti jedna dobra ideja, izbusi busilicom josh dosta rupa na dnu saksije slobodno jedno 10 rupa moze i vishe jedno 5 mm sirine, i onda ih zaljevash dok ne procuri dole koja kap, prvo zalijesh sa recimo pola litre pa cekash oce li sta procurit ako ne procuri sipaj pomalo josh dok ne pusti koju kap dole.I onda ih nemoj nikako zaljevat dok se skroz ne isusi to mozesh skontat sa onim sistemom sa prstom kad stavish prst 2-3 cm u zemlju i ako bude suho zaljevash ako imalo bude vlazna nemoj, onda imash onaj nacin sto sam vec spomenuo kad lisce postane mlitavo i pocne se savijat prema dole znaci da joj fali vode, a treci nacin vezan za tezinu posude znaci kad zalijesh dignesh saksiju i vidish koliko je teska, i kad se skroz osusi opet podignesh saksiju i provjerish tezinu, tako cesh otprilike znat koliko vlage ima.. a mozesh i vagu koristi u pocetku hehehe.A sto se tice gnojenja procitaj uputstvo od gnojiva i drzi se njega samo OBAVEZNO popolovi dozu i kad se cvjetovi razviju mozesh je gnojit svako 2-3 zaljevanje naravno sa pola doze.Sve u svemu puno manje cesh joj stete nanjet kad je ne zaljevash i ne gnojish nego kad pretjerujesh.I jedno pitanje gdje si nabavio Terra Magmu jel ima u Rajvosa gdje ?

Edit: Zaboravih ti reci da nisi bash sjajno odradio LST, jer si ih vezao nisko, slobodno ih zavezi josh 1-2 internoda vise ,i savij je skroz u horizontalu samo pazljivo savij da ne slomijesh stabljiku, neznam koliko ti je debeo taj materijal cim si vezao, sto je deblje to bolje recimo neka vunica deblja posto to kasnije ako je tanko uraste u stabljiku ..
 
19.04.2009
37
0
0
35
Ima terra magma u novom interexu na stupu.
Nisam ih smio vise savijati, pa kad malo narastu dodatno cu ih saviti. I evo upravo sam ih zagnojio i pola litre je bilo dovoljno da pocne curiti. Svjetlo sam im skratio za 3 sata danas, i sutra 3 sata, tako da ce prekosutra poceti 12/12 rezim.
 
19.04.2009
37
0
0
35
update:

Nisam bio tu 2 dana i kad sam se vratio imo sam sta vidjeti, jedna biljka je izrasla direktno u sijalicu i sprzio joj se vrh. Nadam se da joj to nije neki prevelki stres. Dodatno sam ih svezao i zeznuo sam se sa svjetlima nesto tako da ce tek od veceras/sutra vece poceti 12/12 rezim.

dan 31

nakon vezivanja


izgoreli vrh:


dan 32
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Izgleda obecavajuce , samo filtriraj vodu obavezno ili zaljevaj destilovanom, i slobodno napuni te saksije do vrha, jest da je kasno, al cesh bar moci uradit LST kako treba, savij ih slobodno skroz u horizontalu i kad izraste nekih 5-6 cm onda je opet vezi tako da ide u spiralu oko saksije, a mozesh kombinovati i rezanje sa LST-om ili supercropping ili chak SCROG, nema sta se ne moze kombinovat, samo treba malo maste hehe bitno je da je oblikujesh tako da svjetlo sto bolje dopire do svih vrhova, a kad se pojave cvjetovi vece listove koji zaklanjaju svjetlost cvjetovima obavezno ukloni, ja sam napravio gresku sto to nisam ranije uradio jbg :( samo ih pazljivo otkidaj da ne otkinesh i cvijece zajedno sa njima xD.I btw da te pitam koliko je najmanje pakovanje TerraMagme u interexu, jel se moze uzet bar 5-10 KG ?
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
ja naso u pevecu terru 1o litara oko 2otak kuna...

biljke su ti basss dobre guste zelene jedino ova sta je spzila se malo al dobro za par dana ko nova :)
sretnoooooo nek se masti :D
 
19.04.2009
37
0
0
35
Hvala badger.
@mare
Imas terra magme i u mercatoru na socijalnom ako ti je blize a mozes uzet 4L, 8L, 18L...
I da te pitam, znas li gdje mogu nabavit onaj vremenski prekidac (ilitiga timer) jer sam dosad rucno palio i gasio svjetla pa sam cesto kasnio i po sat i vise, a negdje sam procito da se tako povecava sansa za hermice i muske biljke?

Rezim konacno prebacen na 12/12, biljke zalivene jucer destilovanom vodom a jutros jos jednom savijene. Danas, ako se nakanim, kupicu ph testere i taj timer ako nadjem.
Eh, da, umalo da zaboravim, jos jedno pitanje: gdje da nadjem termometar pogodan?

day 35


poz:watchplant:.....
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
bkDamir je napisao(la):
Hvala badger.
@mare
Imas terra magme i u mercatoru na socijalnom ako ti je blize a mozes uzet 4L, 8L, 18L...
I da te pitam, znas li gdje mogu nabavit onaj vremenski prekidac (ilitiga timer) jer sam dosad rucno palio i gasio svjetla pa sam cesto kasnio i po sat i vise, a negdje sam procito da se tako povecava sansa za hermice i muske biljke?

Rezim konacno prebacen na 12/12, biljke zalivene jucer destilovanom vodom a jutros jos jednom savijene. Danas, ako se nakanim, kupicu ph testere i taj timer ako nadjem.
Eh, da, umalo da zaboravim, jos jedno pitanje: gdje da nadjem termometar pogodan? ..

E hvala na infu, tajmer sam ja nasao u kuci negdje, ne znam ni ja odakle mi :S, uglavnom onaj je neki bezze analogni al et sljaka i precizan je u sekundu, toga bi ti trebalo bit recimo u Conradu www.conrad.ba blizu robota u Hrasnom, i ako nadjesh analogni bolje uzmi njega jer ovi digitalni nisu bash nest, cujem da raji crkavaju, a toga bi trebalo bit na svakoj pijaci il radnji za elektro materijal.A termometar imash na svakom koraku, recimo u nekom pet-shopu, a trebalo bi bit i po trznim centrima (mercator, interex itd.)
A to za hermice je istina, samo sumnjam da ce taj sat vremena uticati puno na biljku, pogotovo ako si zakasnio il poranio sat vremena, ovoj mojoj se to desilo jedno 4-5 puta na 2-3-4 sata nestajalo struje u pola "dana" pa et nije ispala hermic, a kad joj stalno palish i gasish svjetlo kao recimo u mom slucaju mog prvog growa kad sam slucajno ukljucio na tajmeru podiok jedan od 15 min pa kad se svjetlo gasilo bilo ugaseno 45 min pa onda se upali na 15 min i onda opet ugasi na 11 sati i tako je bilo nekih 20 dana, dok nisam skontao da je to na timeru ukljuceno, i bio je hermi pun sjemenki.Al u svakom slucaju bezze je to rucno palit gasit to je velika obaveza (bar meni bi bila) ja mislim da taj analogni tajmer nebi trebao bit iznad 15-20 km.
A ako imash love najbolje ti je uzet onu "mini meteorolosku stanicu" pogledaj na conrad.ba a ima i u OBI-u, samo su malo poskupe 50-100 km, ali na njima imash puno opcija recimo da memorise najvisu i najnizu temperaturu i hidrometar naravno, a na ovim boljim imash i atmosferski pritisak itd. da ne nabrajam dalje.Prosvrljaj malo po www.conrad.ba nema chega nemaju.
 
19.04.2009
37
0
0
35
Hvala puno na infu.
Pitam se, bil bilo dobro da sad otkinem par vecih listova koji zaklanjaju svjetlo novim vrhovima i kako se to radi, mislim, kako da otkinem list? Jel se kida zajedno sa peteljkom ili grancicom il kako da je nazovem ili se kida SAMO list tako da grancica ostaje na biljci, ili se mozda nekako drugacije to radi?:ludaci_lol::smoke18:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Pa nemorash sad nista posto josh nije procvjetala ,tek kad procvjeta ,pa ako budu listovi zaklanjali donje headove... jbg ja sam ih kidao sa peteljkom, pa se nekad desi da otkinem i cvijet, pa zato treba bit oprezan, al sigurnije je da im odrezesh peteljke makazama il otkinesh a ostavish dio peteljke..
 
19.04.2009
37
0
0
35
e hvala puno na savjetima.

update:

dan 37 (4ti dan 12/12)



Mare, kako si testiro ph zemlje i vode, gdje si naso ph testere u Sarajevu? Ja sam trazio po zoo centrima ph testere za akvarije i nisam nigdje naso :eek:hno:
 
19.04.2009
37
0
0
35
Je li moguce da vec pokazuju spol? Tek su 5ti ili 6ti dan (nisam siguran :S) na 12/12.

djevojka:




majmun:



treca jos neutralna.

jel to tako fakat, il sam ja nesto utripovo vi mi recite. :icon_confused:
 
19.04.2009
37
0
0
35
eco je napisao(la):
1,2 cure...,juhuuuuu!
poz..

Hoces da kazes da je i ovo drugo cura, ili mislis na prvi i drugu sliku? Meni ovo izgleda malo previse moodasto za cure, mislim, ove zadnje dvije slike :icon_confused:

Ova cura je jos uvjek poprilicno niska i jako grmasta a vec pusta pistile. Hoce li ona jos rasti dok cvjeta, jer, ako ne bude rasla jos puno, izgledace citava ko jedan veci vrh :S.

btw. temperatura se krece od 28 do 33 po "danu" i od 19 do 22 po noci. Je li to ok ?
 
19.04.2009
37
0
0
35
Izgleda da imam 2 djevojke u boxu!!!!! Ova druga je tek jutros pustila 2-3 pistila. Samo da ne ispadne hermic na kraju :(. Musku biljku sam izbacio I NEZNAM STA DA RADIM SA NJOM!!!!! :eek:hno:


Kako najbolje iskoristiti musku biljku? Puter, muski hash, osusiti vrh i ispusiti, napraviti travaricu od lisca..... ??? Sta je najsigurnije? Sta radi 100%?

Samo, pls, brzo mi odgovorite nesto jer nemam gdje sa ovom biljkom, moram je sto prije iskoristiti!!! :icon_exclaim:
 

nolle

Aktivan Član
03.05.2005
136
4
0
44
Ja sam pravio travaricu od muzjaka
smile_39.gif
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
bkDamir je napisao(la):
Hoces da kazes da je i ovo drugo cura, ili mislis na prvi i drugu sliku? Meni ovo izgleda malo previse moodasto za cure, mislim, ove zadnje dvije slike :icon_confused:

Ova cura je jos uvjek poprilicno niska i jako grmasta a vec pusta pistile. Hoce li ona jos rasti dok cvjeta, jer, ako ne bude rasla jos puno, izgledace citava ko jedan veci vrh :S.

btw. temperatura se krece od 28 do 33 po "danu" i od 19 do 22 po noci. Je li to ok ?

mislio sam na prvu i drugu sliku,probaj neki lst(ak se jos moze to bu ti reko neko iskusniji)bar da "napumpas" te vrhove
.a sta se tice muske fino ju arhiviraj i rjesen problem!!
uzivaj poz..
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Sto nebi moglo, nije nikad kasno za lst, jest da si trebao to i ranije kako treba odradit ali eto.. Ja sam radio lst u dubokom cvjetanju na jednom vrhu koji je prerastao box i na kraju je taj vrh bio najmasivniji jer je iz njega izraslo puno malih vrhica, i mogao bi prorijedit malo te vece listove koji zaklanjaju svjetlost donjim cvjetovima.A sto se tice te muske, ja se nebi zaebavo sa tim jer se vjerovatno ne isplati, prvo sto je biljka mlada i ima extremno mali procenat thc-a ako ga i ima uopste, tako da bi ja nju bacio u smece, ako ti se experimentise probaj ali cesh se razocarat 99.9 %.

edit: E da sto su vrhovi vishe izlozeni svjetlosti i blizi (koliko god to temp. dozvoljava) to bolje, a sa lst-om dobijash to, a bogami i na kolicini.Vrti je u krug oko saksije ,cim naraste 3-4 cm savijaj skroz u horizontalu i vezi, necim debljim da ti ne uraste u stabljiku, kasnije kad stabljika ojaca mozesh maknuti one prve vezice ... i oprezno pri savijanju posto su mladi vrhovi krhki jako, uvijek ostavish recimo 2-3 internoda od vrha, i vidjet cesh kako novi vrhovi izbijaju ko loodi, mozda i njih kasnije budesh morao vezat ko u mom slucaju :D