InOutdoor (1st grow, domacica)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.04.2009
37
0
0
35
dan 47-48

djevojke lagano cvjetaju, a ja uzivam u uzgoju! :bis::bis:














kao sto vidite, odradio sam lst i prorijedio vece lisce koje je zaklanjalo vrhove.
pa kako vam se cini sad:sun2:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Odlicno ,samo nastavi tako, i po mogucnosti dodaj josh svjetla, stavi 2 827 sa strana ako ti temperatura i prostor dozvoljava .. a ph metar nemam, ja to odokativno regulisem hehehe, ljimun i voda sa cesme je kljuc :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
da definitivno još svjetla,hehe zanimljivo reko si domačice a ja vidim dva fenotipa ili dve sorte vutre,inače su jako zdrave ali desna je sativa dominantna a lijeva je indica dominantna,nemora da je neka loša sorta,izgleda mi jako opako ova sativica,a indica isto nije loša!
 

dealer16

Banned
Banovan
17.06.2009
1
0
0
40
e ...procitala sam tvoj dnevnik od prve do zadnje...

extra je!!!!

sada me samo zanjima,ako si vodio beleske,koliko te je sve do sada kostalo????


i posle koliko si dobio isporuku iz ALIEN-a???
 
19.04.2009
37
0
0
35
update:

Napokon se nakanio i sklepo drugi box, nadam se bolji.




@dealer:

nisam nista biljezio, al kolko me pamcenje sluzi:

svijetla 8x cfl = cca 40KM
zemlja = 10-15KM
gnojiva 2x = 10KM
saksije 5x = cca 20KM
tajmer = cca 15KM
termometar dobio dzabe, al ima ih za 20KM
i ostale sitnice necemo racunati (kablovi, trake, folija, zice, grla za sijalice...).
I naravno, malo truda.

Sjeme je stiglo relativno brzo. Za nekih 15-ak dana cini mi se. Planiram ga uskoro zasaditi, sad kad imam 2 boxa :sun2:

@4herbs:

Sjeme je uzeto iz kutije u kojoj stoje pomjesane sjemenke od raznih domacica (bagseeds sto bi reko englez svabo amerikanac francuz) pa sad sta je, ja neznam.

Svjetla trenutno nema dovoljno ali uskoro cu dodati crvenog spektra. Planiram imati 8 stednih (6 827 i 2 865).
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Čovječe krasno to tebi ide,samo održavaj takvu boju,nemoj ništa da mjenjaš s gnojenjem i sranjima,izgleda da im jako paše temperatura ta i tvoj režim zaljevanja,svaka čast buraz,svaka ti dala...mislim što više vrhova naravno hehehe
:icon_lol:
 
19.04.2009
37
0
0
35
Hvala, hvala.

jedno pitanje: Da bih podstakao biljke na vertikalni rast, kada treba da ih zaljevam i sta jos da uradim?
Nedavno sam procito negdje da za usporavanje vertikalnog rasta treba zaljevati biljke prije paljenja svjetala, a ja sam tako dosad radio vecinom i mislim da mi zato biljke ne rastu dovoljno brzo u visinu.:sick:
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
35
zalijevanje da utječe na visinu? jako jako sumnjam :)

ako ih želiš izdužit, udalji malo svjetla, al ono, radije pusti neka one rade svoje...

EDIT: koliko su već dana u cvjetanju? jer nakon određenog vremena u cvjetanju i neće više baš (značajno) rasti, tako da je možda trebalo držat više u vegetaciji ako si želio veće biljke...
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Nemoj ih poslje gasenja svjetla zaljevat nema to veze,ali zaljevaj prije paljenja to če ti spriječit problem s pljesni na vrhovima,za vertikalan rast,hmm sljedeće ako želiš da rastu u grmlje trebo bi im radit malo intenzivniji supercropping,isto što potiče rast grana je uklanjanje glavnih listova,biljka onda uloži malo snage da poveča sporedne listove i da ti te grane malo podebljaju i budu gušće,nije istina da to uništava urod,samo je pitanje jesu li ti biljke u cvatnji ili u vegetaciji i koliko vremena si spreman da ih držiš u vegetaciji,ali nebih ti preporučio da išta radiš što prouzrokuje stres pošto ti biljke cvjetaju,napravi nekakav lst ako ništa drugo,to bi trebalo biti dovoljno!pozz i sretno krasne su ti biljke...:sun2:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Trebalo bi to josh dosta u visinu otici, ali nista znacajno, lampe stavi na nekih 15-20 cm od vrhova, i ako si u mogucnosti ofarbaj box sa temeljnom bijelom bojom za drvo, imash onih na vodenoj bazi koje ne smrde, skroz su ekoloski razgradive, razredjuju se vodom i brzo se sushe.. puno je bolje od folije. To sa vodom je 99.9 % neka izmisljena glupost, i ako utice to je sigurno zanemarivo.. sad je pravo vrijeme da pocnesh kidat listove koji zaklanjaju vrhove a i dio onih velikih donjih tako da preusmjeri energiju na ono vaznije, slobodno ih otkini pola kod te lijeve biljke, a ova desna mi nikako ne izgleda zdravo :S nesto sa njom nije u redu.Zaljevash ih vodom sa cesme ? ako je tako, vjerovatno imash problem sa PH ,ja bi to zaljevao prokuhanom i filtriranom vodom... sad im mozesh malo smanjit period izmedju gnojenja a dozu postepeno povecavat nemoj samo ici preko 2/3 doze, ali prije toga za svaki slucaj ispiranje prokuhanom i filtriranom vodom.