Inozemstvo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Evo ljudi da vas pitam. Jel razmišlja itko od vas da ode s naseg balkan. Ja sam se evo upustio u trazenje posla u inozemstvu, da vidim jel ovdje to jos koga zanima.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ni pod razno ...

Uz to šta sam ponosan šta sam Dalmatinac, Hrvat i Balkanac, brijem da na Balkanskom poluotoku ima 'ono nešto', neka luda energija, uostalom, život na ovim prostorima nikad nije bio lagan, upravo to nas je učinilo onakvima kakvi jesmo.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
ja sam ponosni balcanac
nema zivota kao ovdje
i zivio i radio napolje
debili na kredit

samo zavisi kako se ko snadje :thankyou:
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
koliko god sjebano bilo zivjet ovdje....
ima tu neku car :)

a i usput...bolje da neznas kakva je slika Balkana u inozemstvu xDDD svi ce bjezat od tebe jer ce brijat da si ludjak s nozem u ustima i granatama oko struka :D xD

jedino ako se racuna rad u amsterdamu :D onda kidam naljevo :D
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Volio bi probati jednoga dana živjeti negdje vani i okolo proputovati pa vidjeti gdje me odgovara.
A što se tiče nacionalnog ponosa i takvih stvari to me nimalo ne sprječava jer mi moja a ni bilo koja druga država ne predstavlja apsolutno išta u tom ideološkom smislu.
Jedino vjerujem da je teško napustiti sve na šta si se navikao kroz godine i ljude i sve to
 

Buckaroo Banzai

Aktivan Član
19.08.2008
111
0
16
35
vani? ma kakvi bas suprotno... nakon faksa idem do srbije imam dobar posao tamo...
možda upišem posljediplomski tako radi iskustva i to je to...
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
Ledo, vidim da nitko ne bi van - evo da ti pravim društvo - ja bi malo opet, bez obzira na čari življenja na Balkonu :D - s tim da bih najradije negdi u tropske krajeve ... a di si gleda posa, u kojim zemljama?
Dubai je sad 'in' za zaradit ozbiljniju šušku ...
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Meni je zivotni san zivjeti bar 6 mjeseci u nekoj istocno azijskoj drzavi, po mogucnosti Japan. Od drugi mjesta za zivot razmatram jos Jordan, Kanadu, Prag ili San Francisco (iako mi je pomisao na zivot u SAD-u vrlo neprivlacna). Al to su samo onak "what if" baljezganja koja se skoro sigurno nece ostvarit na duzi rok. Ne veze me nista previse za Hrvatsku, ali nemogu reci da ima neko mjesto na svijetu gdje bi bio spreman reci
"Ok, ovdje cu zivjet do kraja zivota". Mislim da cu uvijek ostat u HR, eventualno bi se jedino preselio negdje na obalu.
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Moram priznati da sam od generacije ljudi s kojim sam diplomiral jedan od zadnjih koji je još uvjek u Hrvatskoj. Mislim da ću ove godine kad završim što imam ovdje i ja bježat odavde.

Balkan je super, bez daljnjeg, priroda, more, ekipa. Najviše mi se sviđa baš ta neka balkanska žestina. Ali jebi ga oću IMAT nešto, pokazat i reć moja bašta, moja kuća. Trenutno s 3.5k kuna nemogu si priuštiti ništa niti stan a kamoli auto ili putovanja ili izvest curu na ljepu večeru. Plaća bi mi se trebal diči na 4.5k što je opet nedovoljno a mogučnost napredovanja je samo kad netko od starih šišmiša umre ili ode u penziju. I nije pošteno

Zasad su opcije Kanada jer daje državljanstvo lako i treba im mozgova i Evropa jer je relativno blizu.

Teško mi je poslati aplikacije, još uvjek nisam siguran... muka mi je od svega toga.
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
E nije ovdje nama lose, ali ko sto iznad rekoše nije mi do posla za 3,5-4k cijeli zivot.
Ramon tu is u pravu Dubai je sad "in", radi se puno al pare su dobre. Sto je najbitnije sve je više balkanaca tamo. Gledo sam posao za Dubai, UK il u daljem slucaju Kanada.
Gledam jel ima kakvih agencija za zaposljavanje u inozemstvu, al sumljam da su oni vecinom prevaranti pa tesko da cu tako trazit. Ako neko ima ideja kakvih ideja bilo bi ljepo cut...
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
kaki be dubai ima se smrzneš od vrućine
ma pored mora dje nema mnogo ajkula i bombi otrovnih zmija i ne fata se signal al đazire
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
teško je otić odavde,al kad se mora...
jedino neka opcija ako si blizu granice,zaposliš se recimo u slo,da bi imo makar kolko tolko plaću s nekim faxom....
a i ovisi kako se ko snađe
bio sam dosta po luxemburgu,imam rodbine,i slove oni za najbogatiju zemlju na svijetu,u biti ko nizozemska,benelux i to,al kod njih je sve tako....ulice čiste ko suza,parkovi čisti,i sve je nekako savršeno,al opet je to možda subjektivan dojam al ne znam...ovisi od osobe
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
ić zaradit neke pare a onda u neku siromašnu zemlju živit:D u indiji život manje od 50eu mjesečno, sa stanom svime:respect: ili u južnu ameriku, tamo bit sa soma eura si kralj:balls: :p
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma nema nista kao kod kuce nema para tih koje ce me odvesti negde a gde nije moja kuca
evo ja zivim napolju vec tri godine studiram tamo i sjeban sam skroz nema nista ovde a verujem da neki posao sa puno kesa me nebi zadrzao ovde tako da kuca je kuca..
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
doors_of_perception je napisao(la):
ić zaradit neke pare a onda u neku siromašnu zemlju živit:D u indiji život manje od 50eu mjesečno, sa stanom svime:respect: ili u južnu ameriku, tamo bit sa soma eura si kralj:balls: :p
kako da ne
a onda ti uleti neki crv i dobiješ slonovsko stopalo :pat:
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
Evo ja se malo raspitivo po inozemnim krugovima, nema meni drugdje nego u Kanadu. Sad sam se orjentiro na njih, kolko sam obavjesten administracija nije problematična kao za USA i Australiju. Tako da se nadam da cu do ljeta bit pripravana za takve avanture.
Al eto sad se sjetim, neznam kakva je situacija sa ganjom tamo, al morat cu se gadno uozbiljit ako ocu među onakav pošten svijet:)

Naravno ako neko ima takvih ambicija ili iskustava, nek se pohvali s preporukama, mišljenjima i zapažanjima...
 

oldbulllee

Aktivan Član
21.11.2008
93
1
0
43
jbemti, ja bih svugde!!!
ja bih da budem gradjanin sveta, sa pasoshem sveta i parama sveta sa rezidencijom u Somboru.
a primat imaju svi krajevi de nema zime ispod 15 u plusu celzijusa.