Instalacija elektrike

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.11.2006
12
4
0
bongash je napisao(la):
Ti iz teorije, ja iz prakse ... :thumb:

Dakle ti si probao bez ventilatora pa nije išlo, dodao ventilator i sve je proradilo?

PS

Sada je ljeto i temperature su ionako visoke. Vani mora da je oko 33-35 pa zaista mislim da bi moglo bi biti malo prevruće ako se tomu još doda toplina žarulja. No ako započnem zimi temperatura bi mogla bila taman.

BTW nije li konoplja biljka koja voli vrućinu s obzirom da najbolje uspjeva u toplijim krajevima, Indiji, Maroku itd...
 
07.11.2006
12
4
0
Ok, dodat ću jedan omanji ventilator u unutrašnost i koristiti samo 4 štedne lampe (6 000 lumena - to je minimum minimuma rasvjete za šestotjedni uzgoj + cvjetanje). Četiri štedne nebi trebale bog zna kako zagrijati prostor (pogotovo ne uz ventilator). Jedino što se ne usudim jest piliti ormarić za ulazni i izlazni ventilator jer to bi se 100% prije ili kasnije skužilo. Gledati ću da je box što duže moguće otvoren kad gori svjetlo.
Hebiga, znam da nije idealno ali mogu radit jedino s onim što imam na raspolaganju i držati palčeve da uspije...
sCo_idk.gif
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
4 stedne, ako su od 23w ce ti biti premalo za taj prostor... HPS 150 bi ti bio idealan, ali nikakv uzgoj ne dolazi u obzir bez barem nekakve ventilacije
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ugodno sam se iznenadio kad sam vidio šta sve ljudi rade sa CFLovima, može se sa 4 komada nešto ...

@ribu
Možda da razmisliš o nekome elementu koji možeš bušit, ili možda PC box ili neki DIY ?
Bilo bi šteta da potrošiš vremena i struje pa da od toga ne bude ništa. Istina, neki ljudi jedino tako mogu naučiti.
fly2.gif
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
E upravo to, imao sam box sličnih dimenzija (možda malo veći) bez ventilacije, i 4 štedne (21w) su bile max, kad sam stavio 6, počele su dehidrirati biljke, ali pazi... to je malo, 4 štedne... ma dobro da se, za početak...
 
04.12.2007
19
0
0
39
Izrezi na straznjoj strani, pri vrhu, jednu okruglu rupu za ventilator za komp (sedmica, osmica ili devetka). Na prednjoj strani izbusi rupice kakve mozes (naravno ne mikroskopske). Ja tako nesto radim.

E sad ako su ti i te rupice na prednjoj strani suvise vidljive (a verovatno jesu) uradi sledece:

1. Kupi neko crevo (sto deblje to bolje, ali minimalno da je siroko kao ono za usisivac ili slivnik za sudoperu).
2. Na straznjoj strani izbusi jos jednu rupu, sirine creveta (gore, dole, gde ti odgovara) i u nju nabijes jedan kraj creveta. Crevo treba da je unutar boxa.
3. Sad to crevo sprovedi u boxu tako da drugi kraj bude pri dnu boxa kod vrata. Bitno je da je drugi kraj na suprotnoj strani od ventilatora, i da je sto nize.

Ovo ti je poslednje moguce resenje i na granici je izvodljivosti. Sa cetiri cfl-a se moze nesto uraditi. Ali ventilaciju moras imati, veruj mi. Ovo sa crevetom ti je najgora moguca, jer je protok vazduha veoma mali , ali ako bi bio smeker pa izbusio vecu rupu i umesto creveta stavio onu cev za aspiratore imao bi odlicnu ventilaciju. To bi ti smanjilo korisni prostor u boxu, ali nije ti ni potreban sav prostor.
Znaci busi dve rupe od osam, devet cm na straznjoj strani, to se nece videti. Ajde druze, samo napred, ne zali taj sto.