Interesuju me vrste za ulje, carcinom debelog creva

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.12.2014
17
2
3
Od koje vrste se dobija najbolje ulje?
i da li je za ulje bolje gajiti vani ili unutra?
mada sada vreme nije za outdoor

izvinite ako postoji vec ovakva tema ja sam listao ali nisam uspeo da nadjem
hvala unapred
peac frome serbia

pc sada sam video da imam u nekim temama o vrsti..
ali sve jedno ako ima
neko neku sortu od koje je dobio najvise
ulja nek preporuci
 
Poslednja izmena:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne gledas od ceg ces dobit najvise nego za sto ti treba ulja, tj zakoju bolest ili tegobe. Tablete ne kupujes koje su najvece nego za sto ti trebaju ;)
Vani je bolje zbog kolicine prinosa i prirodnog svjetla.
...neznam bas cemu nova tema za takva pitanja...al ajde.....piss from croatia
 
26.12.2014
17
2
3
do sada nismo gajili...kupovao sam i pravio sam ulje
ali sam primetio da se ne dopija ista kolicina i jacina ..

od sorta sam probao ppp i neki haze
ppp je bio odlican haze ne

ostale su bile neke no name domacice neke bas se ok pokazale neke bacene pare
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zlavjestica

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
i dalje ostaje pitanje : za shto ti treba ulje??? za koju bolest i/ili simptome ???
a...svaka od sorti koju ti preporuchimo ovdje..je gotovo 100% sigurno ,bolja od tih kupovnih ..
pod 1. dobiti chesh ulje koje najbolje odgovara i pomazhe tvojim potrebama
2. gotovo sigurno chesh dobiti vishe ulja
3.uzhivati chesh u uzgoju
4. ekonomoski isplativije...
5. nauchiti chesh neshto o uzgoju i medicinskoj primjeni-ako se nastavish informirati na forumu..i uzgajati...shto znachi..da chesh stechi josh jedno znanje vishe..kojim chesh mochi i drugima pomochi..
6.nechesh plachati dilerima..-95% dilera nije ni naaajmanje briga za tudje zdravlje.ma nije ih briga nizashto osim novaca..i samim time chesh uchiniti mali korak ka pozitivnoj promjeni...

rachunica je jednostavna..kada podvuchesh crtu = uzgajaj svoje..Amen .
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Upravo si sam sebi dao odgovor. Bitno je za sto ti treba.
Ako ti treba za ajmorec smirenje ili bolove, neces sigurno koristit Haze jer je to sativa. Sative su za nesto drugo.
Kolicina cega? ulja ili thc-a/cbd-a ? Vecina breedera ili seedbanki imaju prikazane kolicine kanabinoida pa ti to moze olaksat odabir, ali opet moras znat za sto ti treba.
PS. nemoj pisat u mnozini (nismo gajili, mi smo gajili...). Pisi u jednini.
 
Poslednja izmena:
26.12.2014
17
2
3
karcinom debelog creva... ulje ja ne koristim vec za rodjenog brata pravio
imao je i operaciju ali opet su se pojavili

izvini sto pisao u mnozini nece se ponoviti
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Prica se da sorte sa visokim udjelom CBD-a su pogodne za ljecenje "colon cancer"....rak debelog crijeva.
Baci oko na "cbd crew" i pogledaj sorte koje imaju....ili mozda cak mjesanje 2 vrste ulja. Jedno sa visokim postotokom cbd-a i druga sa visokim thc-om.
...mislim da je vise faktora u igri. Nesto sto smanjuje bolove i opusta, a opet mozda da ne podize apetit u nebesa. Sative bi ja osobno izbjegavao.

Evo mislim da bi ti @zlavjestica mogla malo vise informacija dat. :)
i mozda da se promjeni naslov teme jer ovako je dosta nepregledno ako netko trazi....
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
rak debelog crijeva... chak su radjena i istrazhivanja ..uglavnom..CBD sorte su za taj tip karcinoma.. shto vishe CBD-a
e sada..ovisi u kojoj je fazi..jer..ako mu je potrebno i za bolove..tada bi trebao ipak napraviti konbinaciju-kao shto ti je stipe rekao..jedno ulje 100% nachinjeno od CBD sorti ( sa shto vishim % CBD-a) ..a drugo sa kombinacijom CBD i THC..

malo je zeznuto ako je operiran i ima vrechicu...znam da tu zna biti problema sa zarastanjem..pa i to ovisi u kojoj je fazi oporavak-zarastanje ( kanabis inache djeluje lagano antikoaguleno= "razrjedjuje krv" tj. sprijechava zgrushavanje..paa...eto..treba imati i to na umu .
shto se same probave tiche..za to nisam neshto struchna...ali ima forumasha sa kolitisom i/ili cronhom..pa bi oni mogli pomochi..pogotovo ako je osoba na posebnoj ishrani.

dakle..najbitnije je znati u kojoj je fazi bolest,ali i lijechenje..tj.za shto osoba treba ulje? ali..i tiposobe i u kakvom je stanju osoba psihichki -ako je u nekakvoj depresiji.mozhda bi bilo bolje pokushati sa nekom od HIGH CBD sativa.iili..ukoliko je osoba sklona panici ..onda bi mozhda bolje bilo odabrati neku od automatik sorti ( vechina kojih ima povisheni CBD..a posebno indica automati...auto mazar bi mogao biti ok za 2.sortu..)
ili..varijanta 2. da idesh sa 2 sorte..1 chista CBD sorta ( 1:1 omjer THC:CBD ) i jednu koja bi djelovala neshto jache za opushtanje i bolove-dakle neka idica sa visokim CBD-om ,ali da nije 1:1 sorta.
npr. chujem da- Blue Widow i w.Widow dobro prolaze za bol
-Mazar
- Afghan Kush
-Black Domina
-G13 je dobar za bolove i opushtanje..
-Caramelicious i Cream Caramel su takodjer dobri i za bolove i za upalane procese
- Maple Leaf Indica je i za opushtanje,smirenje..a i za bol je solidna..ona bi
dala jedan generalni relax + analgetsko djelovanje..slichna varijanta bi ishla i sa nekakvim krizhancem Nord.Lights X G13 ...itd..itd.itd..
em je izbor velik...em ovisi o svemu prije spomenutom..
dakle..indice koje imaju thc preko 15tak% i CBD bar malo pojachan...ali..to su opcije za 2.sortu..
za 1.sortu bi zaista trebao uzeti neku od 1:1 CBD sorti . vech spomenuti CBD Crew su provjereni i pouzdani...zadnji lab. rezultati pokazuju tendenciju rasta CBD-a i spushtanja THC-a kod njihovih sorti...

takodjer...ovisi i o tome koje su ti sorte dostupne...jer..nashle bi se i sorte koje bi mozhda bolje odgovarale ( ali ne znatno bolje ) ...samo shto bi ih bilo jaaako teshko nabaviti + nisu stabilizirane..pa je to rulet..

edit: + mozhda bi trebalo uzeti u obzir i to ako osoba boluje i od nekih drugih bolesti/stanja..kao npr. visoki tlak ili shecherna bolest..pa..u takvim sluchajevima..potrazhiti sortu koja bi pokrivala i te probleme.. ( meni osobno se svidja od expert seeds kombinacija Maple Leaf Indica X Black Domina )
 
Poslednja izmena:
27.01.2015
5
0
1
49
Pozdrav
Nesto mi nije jasno, zar za razlicite karcinome ima razliciti kanabis?
Moj otac ima karcinom pluća , i on je sam pravio ulje od kog kanabisa nemam pojma
dao mu njegov dobar prijatelj, tako da ne sumnjam u kvalitet,aali mmene zanima koji je kanabis najboli da se koristiti za njegovu bolest i da li ta vrsta ima da se nabavi na srpskom tržištu , i kako da je prepoznam , i kako znati da li je thc visok u ulju?
Ja se izvinjavam na ovoliko pitanja ali muka me naterala.
hvala puno
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ima ogromno vrsta i hibrida cannabis biljke. Većinom se kod carcinoma
uzima sjeme poznatog bredera koji ima stavljene podatke o postotku
THC i cbd. Mjesa se ulje dve sorti. Za cancer iz pod 600w hps ti ide 6 biljki jake indike, primjer
Critical Kush Barney farm 25 THC i 2.1 cbd i 3 biljke RQS Painkiller xl 9 THC i 9 cbd
 
Poslednja izmena:
28.01.2012
17
3
3
46
da li moze neko da mi da savet u vezi ovog ulja ili me usmeriti gde da ga pronadjem u evropi,nema nikakvog ogranicenja sto se tice novca,putovanja do prodavnice>U pitanju je kancer debelog creva 3 stadijum,prvo su rekli da nije napredovao mnogo,pa kad je bila operacija i kad su skratili crevo ustanovili su da je 3 stadijum i da posle operacije treba da nastavi lecenje sa hemoterapijum u pitanju je gospodja u petoj deceniji zivota.trazila mi je da joj nabavim ulje jer nemamo vremena da napravimo sami....treba mi savet od iskusnih ljudi za preporuku gde kupiti u evropi.
 
Poslednja izmena od urednika:
28.01.2012
17
3
3
46
Nisam razumeo navezi kontakt,jel to znaci nadji kontakt ili....(malo se teze snalazim sa slovenackim jezikom ..sluzim se sa google translate?da li mogu naci ulje na ovom slovenackom forumu ili ne...smaram ali sta cu dobio sam taj zadatak da joj nabavim ulje.Sto se tice opreme imam bukvalno sve od ballasta 1000w,AN djubriva,reverzibilne osmoze,co2 boce,merace ali ono sto najvise nedostaje je VREME jer neumorno tece.poz svima
 
28.01.2012
17
3
3
46
da dodam da treba da se misli na vreme o ulju,bolje da se ima na stanju i kad zatreba da ti bude pri ruci neko da se juri i u toj jurnjavi kupiti neko djubre sto nije i proslo pored ulja.....poz

Tnx
 
Poslednja izmena od urednika: