Internet problem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eo da probijem led vidim novi forum pa eto jedna stvar koja me ubija

Surfam u mozilli i kad god otvaram bilo koju stranicu dolje iznad starta mi piše connecting to... i to često predugo traje ili se ni ne otvori stranica pa moram 100 puta refreshat da bi otvorio nešto i to me ubija, isto se događa i u exploreru.
Brzine downloada i uploada su mi na maksimumu kada nešto skidam znači da nije samo mi veza usporena
Sad ak neko zna šta bi moglo biti nek kaže jer neam volje ponovo windowse instalirati a ubija me ovo.
E da imam iskon-duo onaj pakez za internet znači speedtouch router ili šta je već uštekan u mrežni ulaz na kompu brzina mi je valjda 1024 download i 200 i nešt upload
Pomagajte
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mozda bi bilo malo od pomoci kada bi znali koji procesi su ti otvoreni na kompu:

http://www.processlibrary.com/ malo skeniraj tu mozda ti sajt kaze koji je sta pa iskljuci one koji ti ne trebaju.


Takodje mozes iskljuciti neke programe na run>msconfig>startup

ili na:

run>regedit

pa:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run


I naravno treba skinuti programe sa kontrol panela koji ti ne trebaju.

load="C:\Trash\App\junkprogram.exe" :thumbsdown:

 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
neam sada vremena ovo isprobavati jer se žurim ali hoću sigurno uglavnom prije mi je sve normalno radilo a jedino što sam brljavio po opcijama za net je s tuneup utillitiesima sam kao optimiziro si postavke ali ne znam jer to nakon toga počelo štekat ne sježćam se
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Jel ce ovo biti tema kao "Pitajte sve sto..." ili vezano samo za sandorov problem?

Ako ce biti raznovrsnih stvari evo sta mi se desilo juce...

Po preporuci prijatelja ja skinem s neta Krstarica Raketu(kao brzi net,na dial up-u sam) koja ubrzava protok info a smanjuje kvalitet slika i svega sto se tice grafike(sto se nije pokazalo kod mene)...Instaliram Raketu,i jedva je pokrenem,morao sam kliknuti 20 puta na ikonicu...I tu dolazi najgore...Udjem u mozzilu kad ono ni Mozzila ni da pokusa da otvori stranicu...Isto tako IE...Ukucam forums.vutra.org a ono isto trena kad pretisnem enter pokaze belu stranicu i dole pise DONE ...Znaci istog trenutka,samo krene da je otvori i u istoj sekundi izbaci blank page...Ja reinstaliram raketu ali to nije nista promenilo,sve je ostalo isto sto se neta tice...I setim se,pa vratim sistem 1 dana sve je je bilo OK...
 

Oslama

Aktivan Član
07.08.2008
106
5
0
35
Poludiću. Ja koristim Internet preko USB-a (Mikronet, to pise na njemu) uključim ga u komp i automatski mi se ukljući i tako dve, tri minute sve ok i vezu mi raskine, onda ja kliknem Repair i ponovno me spoji ali tako stalno mi prekida i nemam vise pojma šta da uradim. Kada koristim laptop od burazera uzmem taj USB ukljućim ga i na laptopu sve radi bez ikakvog problema i veza se uopšte ne raskida tako da neznam koje tu lud.
Ja ću da puknem ili da njega puknem nekim dobrim batom.
Ako netko zna šta da uradim fakat ću mu biti zahvalan.
 
20.12.2008
26
0
0
54
Šaman Šandor je napisao(la):
Eo da probijem led vidim novi forum pa eto jedna stvar koja me ubija

Surfam u mozilli i kad god otvaram bilo koju stranicu dolje iznad starta mi piše connecting to... i to često predugo traje ili se ni ne otvori stranica pa moram 100 puta refreshat da bi otvorio nešto i to me ubija, isto se događa i u exploreru.
Brzine downloada i uploada su mi na maksimumu kada nešto skidam znači da nije samo mi veza usporena
Sad ak neko zna šta bi moglo biti nek kaže jer neam volje ponovo windowse instalirati a ubija me ovo.
E da imam iskon-duo onaj pakez za internet znači speedtouch router ili šta je već uštekan u mrežni ulaz na kompu brzina mi je valjda 1024 download i 200 i nešt upload
Pomagajte

Za pocetak probaj otici u tools/clear private data (odaberi sve kucice) a ako ne pomogne onda uninstall Mozillu pa ponovno instalirati. javi kako je proslo.

LucidDream Jel ce ovo biti tema kao "Pitajte sve sto..." ili vezano samo za sandorov problem?

Ako ce biti raznovrsnih stvari evo sta mi se desilo juce...

Po preporuci prijatelja ja skinem s neta Krstarica Raketu(kao brzi net,na dial up-u sam) koja ubrzava protok info a smanjuje kvalitet slika i svega sto se tice grafike(sto se nije pokazalo kod mene)...Instaliram Raketu,i jedva je pokrenem,morao sam kliknuti 20 puta na ikonicu...I tu dolazi najgore...Udjem u mozzilu kad ono ni Mozzila ni da pokusa da otvori stranicu...Isto tako IE...Ukucam forums.vutra.org a ono isto trena kad pretisnem enter pokaze belu stranicu i dole pise DONE ...Znaci istog trenutka,samo krene da je otvori i u istoj sekundi izbaci blank page...Ja reinstaliram raketu ali to nije nista promenilo,sve je ostalo isto sto se neta tice...I setim se,pa vratim sistem 1 dana sve je je bilo OK...

Ne instaliravat takva sranja jer vam nista nece dignut brzinu vise nego imate od ISP-a.

SlaMar Poludiću. Ja koristim Internet preko USB-a (Mikronet, to pise na njemu) uključim ga u komp i automatski mi se ukljući i tako dve, tri minute sve ok i vezu mi raskine, onda ja kliknem Repair i ponovno me spoji ali tako stalno mi prekida i nemam vise pojma šta da uradim. Kada koristim laptop od burazera uzmem taj USB ukljućim ga i na laptopu sve radi bez ikakvog problema i veza se uopšte ne raskida tako da neznam koje tu lud.
Ja ću da puknem ili da njega puknem nekim dobrim batom.
Ako netko zna šta da uradim fakat ću mu biti zahvalan.

Potrazi negdje u opcijama trebalo bi da imas par stavki pod konekcijom a koje se odnose na to da budes stalno online, online on demand ili online by app need i stavi da ti bude stalno online. Ako ne pomogne ili ne mognes naci opcije onda ko sto saman veli telefon u ruke i zovi ISP :D
 

G e r o n i m O

Aktivan Član
23.12.2007
207
22
18
32
Imam mali problemčić vljda ste skužili da me dugo nije bilo,
uglavnom kad god preko mozile upišem vutra i stisnem na forum
prikaže mi se nesto kao:
forums.vutra.org uses an invalid certificat i nikako ne mogu doc do foruma
a preko explorera mi radi samo sto je užasno usporen
Volio bi da mi neko kaže kako da to riješim.

PS: sori ak je malo informacija al mi se žurilo jer sam na tuđem kompu postavio pitanje