Internet sigurnost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Isto kao s kondomima ljudi :p ... netko ihi koristi, netko ne, netko ponekad... netko se zajebe :p ... Ugl. TravaHr zaslužuje rep+ za kvalitenu temu, a to što netko vidi smisao ili ne vidi u tome je indvidualna stvar. Ali ne samo individualna od osobe nego i od situacije... Ja se osobno slažem u jednom dijelu i sa Papa Romeom i sa TravaHr-om i mislim da nema smisla dalje 'kvariti' temu =)
Enjoj :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Covjek cita i primjecuje logicne i manje logicne sadrzaje u procitanom, analizira njihovu vjerodostojnost, smisao, potrebu za necim i sl.
Ne zelim nikome sugerisati da se eksponira niti da se skriva, valjda su svi punoljetni na forumu i odluke donose vlastitim glavama.

Cijenim rad autora teme, pa tako i samog autora kojeg, djelimicno, mozemo upoznati kakva je osoba kroz njegov rad.
Na vama je da procitate sto vise cinjenica i da na osnovu njih stvorite svoj vlastiti sud, a ne da se pretpostavite tudjem. Punoljetni ste i vase je pravo da donosite vlastite odluke i zakljucke.

Tema je odlicna, valjda zato i pisem na temu. Imam svoj stav prema sigurnosti, a takav je da se ne zelim osjecati sigurno na ovom sokocalu, jer smatram da, ma koje korake napravio, mogu samo vise paznje privuci, odnosno, sto se vise mrdam i skrivam vise paznje privlacim.
Uporedio bih to sa nekom osobom u parku koja se pokusava sakriti iza otanjeg platana nedovoljno sirokog da je zakloni, pa je rezultat, umjesto skrivanja, privlacenje paznje na sebe.

Ima nas svakakvih, Bogu hvala; lijepih, ruznih, pametnih, glupih, vitkih, korpulentnih, plavookih, razrokih, a meni je od internet sigurnosti najbitnije da ne pokupim neki zaheban virus prije nego sto nadogradim "backup file"

Nemam vise sta za dodati na temu, osim da pozelim srecu skrivacima u skrivanju i tragacima na otkrivanju - SRETNO :blah::blah::blah::blah::blah:

:blah::blah::blah:
:blah::blah::blah:
:blah::blah::blah: :blah: :blah::blah::blah:
 
23.07.2012
36
10
0
40
cini mi se da nije naveden VPN kao opcija (virtual private network). u principu placate pristup zatvorenoj i kriptiranoj mrezi koja ima izlaz na normalni internet prek nekog desetog IP-a. vrlo sigurna opcija (mozda i najbolja), jedina slaba tocka su potencijalni logovi koje bi vpn provider mogao cuvati, zato postoje liste sigurnih providera. mozda vam se cini pretjerano placati za siguran pristup netu, ali vani je to postala tuzna realnost, pitanje je samo kada ce doci kod nas, bolje da ucite o opcijama dok nije kasno...
Virtual Private Networks

za komunikaciju sa ljudima direktno, preporucam retroshare il slicno, gpg kriptiran komunikacijski kanal, gdje morate na neki nacin dati svoj kljuc drugoj osobi da bi se kanal otvorio. ima opcije i za stvaranje grupa/foruma i sl.

truecrypt je majka za zastitu hdd-ova, mozete imati kompletan sustav kriptiran u real time-u, nema isusa da vam to netko probije, military grade blabla :) koliko znam kim dotcom (vlasnik megauploada) je imao svoje hdd zakljucane s tim, fbi i kompanija su ga na sve moguce nacine pokusavali natjerati da im da pass, jer do sada truecrypt nikad nije probijen.

tor,i2p i slicne mreze su zapravo darknet, ilitiga overlay mreze na obicni internet. u zadnje vrijeme se intenzivno razvijaju jer smradovi iz amrickih agencija za zastitu copyrighta ganjaju ljude po cijelom svijetu. darknet i meshnet mreze su neka vrta backup opcije ako shit hits the fan sa cenzurom.

dobra stvar je sto ce vas prije panduri ganjat za skidanje filmova nego za ovo tu, ako je prisutan inozemni pritisak (nasa neka dva lika su tak popusili jer je interpol slucajno usred neke druge pretrage naletio na njihove ip-eve u torrent swarm-u).
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Gewind je napisao(la):
Čini se kao dobra stvar, hvala Power... A evo malo o spotfluxu i na našem jeziku, za ona koji nisu na You sa engleskim :p :D
spotflux :: Program tjedna @ Bug Online

Procitao i Powerow i tvoj post, ne cini se losa opcija, kome treba, samo sto komentari korisnika koji su ga probali tjeraju na razmisljanje.


[h=4]spotflux[/h] "Za sada nema naznaka da spotflux na bilo koji način ograničava količinu dostupnog internetskog prometa ili brzine veze s Internetom." Ovaj vaš komentar nije točan jer Spotflux provjereno usporava surfanje!!! ...
stanjkoff pet 1.6.2012 08:49 [h=4]spotflux[/h] Meni je ubio prometpa sam pokrenuo speedtest, a kad ono ping 800 i nešto, protok veze krene od 1mbit pa prema kraju testa nekako jedva navuče na 3.2. Not for me. ...


Top Bugovac pet 1.6.2012 01:18 [h=4]spotflux[/h] Probajte piiiiiiiiiiiiiiiiiip, ja imam 2 mjeseca premium i odličan je......
 
11.06.2008
48
10
0
32
Oprostite što sam ljen čitat ali nitko na internetu nije siguran.

Prijenos informacija radi na principu poštara i pisma. a sada cu objasnit kako i zašto.

Vi napišete pismo (post na forumu, poruka na fejsu, poruka preko MSNa, Skypa..... ili čega god vec)
Nakon toga to pismo stavite u omotnicu (vaša poruka se pretvori u digitalni oblik nule i jedinice, ovisno o protokolu koji koristite......)
Na omotnicu napišete tko šalje i tko prima (vi možete lagat tko šalje na razne načine, ali ako lažete o onome tko prima taj nece primit poruku)
Zatim to pismo dajete poštaru u ruke (vi mislite da poštar nece otvorit to pismo i da ga nece pročitat, poštar = ISP (t-com, vip, bnet...))
Poštar naravno da MOŽE otvorit i pročitat ono što se nalazi unutra, i poštar MORA znat tko mu je dao to pismo (vidio vam je lice) nebitno o tome što ste vi napisali na njega
(vaša kuća je žicom povezana direkt na centralu, i centrala točno zna preko koje žice je doputovala ta informacija do nje, i točno se zna tko ste vi i di vi živite jer se naravno zna koji je kraj uštekan di, i uredno vam dolaze računi doma)
Što se tiče omotnice nije bitno koje je boje (skype, msn, icq, facebook.......) unutra se nalazi informacija koju vi želite poslat

Proxy priča: Proxy je drugi poštar, vi svom prvom poštaru kažete, e ajd ovo pismo daj tamo ovom drugom poštaru i onda ga tek pošalji tamo di treba, jedino šta ste postigli je to da ste povećali broj poštara, a vaš prvi poštar opet zna tko je di šta slao (jedna je žica od vas do centrale)

Jedini pravi način da se nemože doć do vašeg pisma (informacije) je kutija (enkripcija) sa ključem... ALI prava enkripcija...
TOR, DarkNet, DeepWeb, L2P, FreeGate sve rade na istom principu...
Vi se spojite na njih (gore navedene) i tražite svoj "privatni ključ"
Pošaljete pismo preko poštara, u kojem piše "ja hocu ključ", poštar to otvori i pročita i on zna da će druga strana poslat ključ, poštartaj ključ duplicira (kopira) i pošalje vama original
I
poštar (centrala) i vi imate isti ključ i opet poštar može čitat pisma koja se nalaze u kutiji

Prava kutija (enkripcija) se radi na taj način da vi sami izradite ključ (na svom računalu) i taj ključ stavite na neki medij (usb, cd, disketa) i OSOBNO ga uručite osobi (ili više osoba) to je jedini pravi način sigurnosti na internetu...

LAŽNA SIGURNOST je najveći problem.., jer vi mislite da ste sigurni pa pocnete pjevat o razno raznim glupostima i onda bude loše...

NIKADA necete bit sigurni, osim ako vi i vaši prijatelji sami ne napravite svoju centralu koja ne koristi apsolutno niti jednu postojecu tehnologiju.....
 
11.06.2008
48
10
0
32
ZelenaBanana je napisao(la):
malo oft al da ne otvaram temu radi glupog pitanja...

u ccleaneru kad odem na tools > drive wiper i pod wipe odem da obrisem cijeli drive jel onda moram opet windowse dizat ili sve samo zbrise i derem dalje normalno ?

Ovisi na koji nacin radi ccleaner (ali sumnjam da radi ispravno)
Jedan od pravih načina je stavit stari stari DOS na cd (pretpostavljam da nemaš floppy nigdje xD), bootat sa CDa i napisat "format c:".., to traje satima.., recimo hard disk od 250gb bi vrtio jedno 5,6 sati brisanje.....
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Ponavljač;244368 je napisao(la):
Oprostite što sam ljen čitat ali nitko na internetu nije siguran.

Prijenos informacija radi na principu poštara i pisma. a sada cu objasnit kako i zašto.

Vi napišete pismo (post na forumu, poruka na fejsu, poruka preko MSNa, Skypa..... ili čega god vec)
Nakon toga to pismo stavite u omotnicu (vaša poruka se pretvori u digitalni oblik nule i jedinice, ovisno o protokolu koji koristite......)
Na omotnicu napišete tko šalje i tko prima (vi možete lagat tko šalje na razne načine, ali ako lažete o onome tko prima taj nece primit poruku)
Zatim to pismo dajete poštaru u ruke (vi mislite da poštar nece otvorit to pismo i da ga nece pročitat, poštar = ISP (t-com, vip, bnet...))
Poštar naravno da MOŽE otvorit i pročitat ono što se nalazi unutra, i poštar MORA znat tko mu je dao to pismo (vidio vam je lice) nebitno o tome što ste vi napisali na njega
(vaša kuća je žicom povezana direkt na centralu, i centrala točno zna preko koje žice je doputovala ta informacija do nje, i točno se zna tko ste vi i di vi živite jer se naravno zna koji je kraj uštekan di, i uredno vam dolaze računi doma)
Što se tiče omotnice nije bitno koje je boje (skype, msn, icq, facebook.......) unutra se nalazi informacija koju vi želite poslat

Proxy priča: Proxy je drugi poštar, vi svom prvom poštaru kažete, e ajd ovo pismo daj tamo ovom drugom poštaru i onda ga tek pošalji tamo di treba, jedino šta ste postigli je to da ste povećali broj poštara, a vaš prvi poštar opet zna tko je di šta slao (jedna je žica od vas do centrale)

Jedini pravi način da se nemože doć do vašeg pisma (informacije) je kutija (enkripcija) sa ključem... ALI prava enkripcija...
TOR, DarkNet, DeepWeb, L2P, FreeGate sve rade na istom principu...
Vi se spojite na njih (gore navedene) i tražite svoj "privatni ključ"
Pošaljete pismo preko poštara, u kojem piše "ja hocu ključ", poštar to otvori i pročita i on zna da će druga strana poslat ključ, poštartaj ključ duplicira (kopira) i pošalje vama original
I
poštar (centrala) i vi imate isti ključ i opet poštar može čitat pisma koja se nalaze u kutiji

Prava kutija (enkripcija) se radi na taj način da vi sami izradite ključ (na svom računalu) i taj ključ stavite na neki medij (usb, cd, disketa) i OSOBNO ga uručite osobi (ili više osoba) to je jedini pravi način sigurnosti na internetu...

LAŽNA SIGURNOST je najveći problem.., jer vi mislite da ste sigurni pa pocnete pjevat o razno raznim glupostima i onda bude loše...

NIKADA necete bit sigurni, osim ako vi i vaši prijatelji sami ne napravite svoju centralu koja ne koristi apsolutno niti jednu postojecu tehnologiju.....



Dobro si to objasnio ali imaš više grešaka.

Prva je ovo od kuće? Gdje je tu sigurnost ako nešto radiš od kuće?

Drugo. Ako si recimo koristio tor. I srao si o vladi na fb. Policija ode i provjeri post i na postu piše samo IP sa kojeg si u tom trenutku pristupao fbu. No koristeći prox i ToR npr. dobiješ ip iz neke druge zemlje. Policija vidi taj ip. Ako hoćeš može krenuti put Rusije recimo i doći do osobe čiji IP ima i tu staje svaki trag. Dalje od tuda ne mogu jer njegov pc ne pamti kome je prosljeđivao informacije.

A ovo da ti ISP može čitati podatke je i nije tako lako. Messenger tipa Skype ili pidgin je nemoguće čitati jer su tvoji korisnika ili podaci ujedno enkripcija podataka. Znači ispod mora znati tvoje podatke i šifru kako bi dešifrirao tekst. Nemoguće. Ostali podaci jedan ostalo no se ne prate i ne čitaju jer su to gomile nepotrebnih podataka.

Dalje proxy nije poštar nego si to recimo ti. Ja tebi dam pismo a ti ga odneseš na poštu za mene. No ti izađeš iz pošte i dobiješ amneziju. Nikome ne možeš opisati kako izgledam. Odjednom ti dođe pismo i piše da ga daš meni. Doneseš ga meni i kako se okreneš opet te spuca amnezija. Ja pročitam pismo a tebe jebe marica no ti pojma o pojmu nemaš, živiš na Island of men i pričaš papagajski.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Ponavljač;244375 je napisao(la):
Ovisi na koji nacin radi ccleaner (ali sumnjam da radi ispravno)
Jedan od pravih načina je stavit stari stari DOS na cd (pretpostavljam da nemaš floppy nigdje xD), bootat sa CDa i napisat "format c:".., to traje satima.., recimo hard disk od 250gb bi vrtio jedno 5,6 sati brisanje.....

imaš to i sad u ovom trenu,funkciju da ti dos formatira hard i takvih 5 formata ti je dosta da shebeš cllusters-e na čitaču harda,to formatiranje pokreće se iz CMD,frend zbilja s ponavljač......
 
11.06.2008
48
10
0
32
travahr je napisao(la):
Prva je ovo od kuće? Gdje je tu sigurnost ako nešto radiš od kuće?
Pročitaj moju prvu i zadnju rečenicu :dada ja sam rekao da nikada nisi siguran

travahr je napisao(la):
Drugo. Ako si recimo koristio tor. I srao si o vladi na fb. Policija ode i provjeri post i na postu piše samo IP sa kojeg si u tom trenutku pristupao fbu. No koristeći prox i ToR npr. dobiješ ip iz neke druge zemlje. Policija vidi taj ip. Ako hoćeš može krenuti put Rusije recimo i doći do osobe čiji IP ima i tu staje svaki trag. Dalje od tuda ne mogu jer njegov pc ne pamti kome je prosljeđivao informacije.
Krivo. Informacije putuju FIZIČKI (elektroni se pomiču) preko žice.
Jedna je žica od tebe doma do centrale. (naravno mozes otic u birtiju i spojit se na njihov WiFi ili od suseda, ali ni to nije sigurno, pitaj me zašto pa cu ti objasnit)
Ako ne upišeš svoj username i password, centrala te ne pusti na internet.
Cim upises username odma znaju ko si, di si, šta si


travahr je napisao(la):
A ovo da ti ISP može čitati podatke je i nije tako lako. Messenger tipa Skype ili pidgin je nemoguće čitati jer su tvoji korisnika ili podaci ujedno enkripcija podataka. Znači ispod mora znati tvoje podatke i šifru kako bi dešifrirao tekst.
Ključ je konstantan na skypu (ne mijenja se) prilikom logina, ako zelis mogu ti ga pejstat ovdje
Znači da ja mogu saznat tvoj username i password jer imam ključ
Nakon toga ce tebi skype (il msn il kaj god vec) poslat promjenjivi ključ kojeg cu ja opet uhvatit
I opet imam ključ za dešifriranje podataka
(Dali si ti uopce pročitao i shvatio moj tekst ?)

travahr je napisao(la):
Dalje proxy nije poštar nego si to recimo ti. Ja tebi dam pismo a ti ga odneseš na poštu za mene. No ti izađeš iz pošte i dobiješ amneziju. Nikome ne možeš opisati kako izgledam. Odjednom ti dođe pismo i piše da ga daš meni. Doneseš ga meni i kako se okreneš opet te spuca amnezija. Ja pročitam pismo a tebe jebe marica no ti pojma o pojmu nemaš, živiš na Island of men i pričaš papagajski.
Jedan je kabel, jedna je žica, sve ide preko centrale, centrala se nemože izbjeć. Kako ti to nije jasno ? Ja ne kuzim o cemu ti sad pricas

travahr je napisao(la):

imaš to i sad u ovom trenu,funkciju da ti dos formatira hard i takvih 5 formata ti je dosta da shebeš cllusters-e na čitaču harda,to formatiranje pokreće se iz CMD,frend zbilja s ponavljač......

1. DOS i CMD nisu ista stvar, DOS je operativan sistem, CMD je program koji emulira dos
2. Nemozes formatirat disk na kojem se nalaze windowsi jer su windowsi upaljeni (logično?)
3. MORAŠ imat nešto bootabilno tako da mozes pobrisat čitav hard disk
4. Ja sam rekao da je to jedan od mnogih načina
5. Evo ti još jedan (od mnogih) način

Skini SLiTAZ (linux dist.), napravi da se boot-a sa USBa, promjeni FileSystem u EXT3 i nakon toga napravi Full Format, NE quick format (vrlo bitna razlika)

nemoj se uvrijedit ali ja čisto sumnjam da ti uopce znas šta je cluster i šta uopce znaci CHS (cluster, header, sector) jer si upravo sad rekao jednu jako veliku glupost
oprosti ako sam u krivu, nemam namjeru vrijeđat....
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
reci im ponavljacu reci..ja postujem travahrovu temu al sama logika govori da je nemoguce..pa osvrnite se malo oko sebe sto se dogada po svjetu..pa napravis koji ozbiljniji problem vani..dolaze ti doma(ti ih blido gledas)skupit ce i tebe i kompjuter stol i kavu...mnogi bi se obogatili na racun racunala da se tako lako spremat...i najbolji hackeri su padali...(PA ETO DAO BOG DA MI KROZ OVU TEMU NADEMO NACIN DA NAS NITKO NEMOZE JE...):angry015:
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Krivo. Informacije putuju FIZIČKI (elektroni se pomiču) preko žice.
Jedna je žica od tebe doma do centrale. (naravno mozes otic u birtiju i spojit se na njihov WiFi ili od suseda, ali ni to nije sigurno, pitaj me zašto pa cu ti objasnit)
Ako ne upišeš svoj username i password, centrala te ne pusti na internet.
Cim upises username odma znaju ko si, di si, šta si

Fizički? Pobrko si nešto. Elektrojni ne putuju žicom oni se samo guraju. JEdan drugogo guraju, zato je protok informavije instantan.
Centrala nema baš nikakve veze sa digitalnim signalom. Da prolazi kroz centralu ali samo to i radi prolazi. Preusmjerava se prema drugoj pa trećoj i tako dalje dok ne dođe na destincaiju koja je zadana IP adresom koju tražiš. Za sve ove sigurnosne radnje bitna je samo krajnja IP adresa sa kojom ostavljaš trag na napisano ili postano iili uploadano. Ovaj cijeli put je nebitan jer se taj podatak ne može pratiti. Nije to kao prisluškivati telefon. Telefon je modulirani napon a ovo je grupa bita i bitea encryptirana 20 puta usput.

Koji user i koji pass ako se ne spajaš od kuće. A da se i spajaš zna se samo dio informacije. Nitko tvoju šifru i user ne može očitati. može ti se samo generirati nova. Ja sam naveo je spajanje od kuće ne sigurno. A otvoreni APova ima maih milijun.





Ključ je konstantan na skypu (ne mijenja se) prilikom logina, ako zelis mogu ti ga pejstat ovdje
Znači da ja mogu saznat tvoj username i password jer imam ključ
Nakon toga ce tebi skype (il msn il kaj god vec) poslat promjenjivi ključ kojeg cu ja opet uhvatit
I opet imam ključ za dešifriranje podataka
(Dali si ti uopce pročitao i shvatio moj tekst ?)

Ajde kada možeš, evo ja sam online na skype-u pa mi skini šifru i pass. Ajde molim te. Kada to otkriješ dođi na kavu i pljugu do mene jer ćeš eto znati sve o meni.


Jedan je kabel, jedna je žica, sve ide preko centrale, centrala se nemože izbjeć. Kako ti to nije jasno ? Ja ne kuzim o cemu ti sad pricas

To je samo put signala. ništa ne ostaje u centrali. Ustvari centrala je ovdje najmanja stavka. Ona samo preštekava žicu u žicu sve do optike.znači samo se prebacuje signal sa jedne na drugu. Ništa se nigdje ne piše. Samo Carnet zapisuje sve, jer je carnet VPN i na taj način znaju tko šta radi. Tvoj ISP ne zapisuje ništa osim vremena logina i trajanja veze. Može zapisati i tvoj IP. Ali uzmimo za primjer pišeš nešta po nekom javnom mjestu. Taj zapis neće biti zapisan sa tovjim IPom koji je u centrali nego sa onim kojio ćeš dobiti sa proxya. To sam pokušavao objasniti. I ako te netko traži može te tražiti samo po TOM IP-u a ne po ovom od centrale. Jer taj od centrale nigdje nije zapisan. TAko da te ne može nitko nazad naći. Pogotovo ako koristiš cijeli lanac proxya tipa TOR-a. Onda nema šansi da ti se dođe nazad u trag. Naravno tu treba korisiti i HTTPS jer je cijeli put enkryptiran i svaka informacija poslana je drugačije zaštićena.

Ti trebaš shvatiti da se promet ne može prisluškivati. Drugo da nije bitan IP do centrale nego onaj zapisan u trenutku pisanja ovogo posta. A taj je drugačiji od mog na centrali.


1. DOS i CMD nisu ista stvar, DOS je operativan sistem, CMD je program koji emulira dos
2. Nemozes formatirat disk na kojem se nalaze windowsi jer su windowsi upaljeni (logično?)
3. MORAŠ imat nešto bootabilno tako da mozes pobrisat čitav hard disk
4. Ja sam rekao da je to jedan od mnogih načina
5. Evo ti još jedan (od mnogih) način

Skini SLiTAZ (linux dist.), napravi da se boot-a sa USBa, promjeni FileSystem u EXT3 i nakon toga napravi Full Format, NE quick format (vrlo bitna razlika)

nemoj se uvrijedit ali ja čisto sumnjam da ti uopce znas šta je cluster i šta uopce znaci CHS (cluster, header, sector) jer si upravo sad rekao jednu jako veliku glupost
oprosti ako sam u krivu, nemam namjeru vrijeđat....[/COLOR]

Zato bitne stvari držiš pod ključem tipa True Crypta i mama. Ako to netko probije eto poljubim ga u guzicu :)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ima i lakši način :) Košta 30-tak eura i hvata sve WiFi signale u krugu nekoliko km :p Jedini je bad što tako uvališ nekog drugog, što nije baš cool :)
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
ljudi manite se tih glavobolja o pc-iu općenito,nego ponavljač imaš ti kakvu biljozu sa dual2core ili nekim boljim procesorom i bar dve gige ram-a:ludak
 
11.06.2008
48
10
0
32
Fizički? Pobrko si nešto. Elektrojni ne putuju žicom oni se samo guraju. JEdan drugogo guraju, zato je protok informavije instantan.
Centrala nema baš nikakve veze sa digitalnim signalom. Da prolazi kroz centralu ali samo to i radi prolazi. Preusmjerava se prema drugoj pa trećoj i tako dalje dok ne dođe na destincaiju koja je zadana IP adresom koju tražiš. Za sve ove sigurnosne radnje bitna je samo krajnja IP adresa sa kojom ostavljaš trag na napisano ili postano iili uploadano. Ovaj cijeli put je nebitan jer se taj podatak ne može pratiti. Nije to kao prisluškivati telefon. Telefon je modulirani napon a ovo je grupa bita i bitea encryptirana 20 puta usput.


Koji user i koji pass ako se ne spajaš od kuće. A da se i spajaš zna se samo dio informacije. Nitko tvoju šifru i user ne može očitati. može ti se samo generirati nova. Ja sam naveo je spajanje od kuće ne sigurno. A otvoreni APova ima maih milijun.
Ajde molim te nemoj pričat gluposti (neželim vrijeđat)
Jedino točno što si reko je: "A otvoreni APova ima maih milijun."
No i kada se spojiš na neki drugi AP nisi siguran


Ja tebi kažem iduće. imaš jednu žicu. Uštekaj jedan kraj kod sebe, meni daj drugi kraj i ja cu vidjet apsolutno SVE koji god ti program / operativni sistem / protokol koristio. ako ti misliš drugačije uredu, ali odi si malo obrazuj sa svoje vlastito dobro...


Username i pass ti je uvjek isti za internet, spoji se na svoj router doma pa vidi, nemoj pričat gluposti


Ajde kada možeš, evo ja sam online na skype-u pa mi skini šifru i pass. Ajde molim te. Kada to otkriješ dođi na kavu i pljugu do mene jer ćeš eto znati sve o meni.


Ja neradim u centrali niti imam ikakve veze s time, ali uredu, challange accepted...


Zato bitne stvari držiš pod ključem tipa True Crypta i mama. Ako to netko probije eto poljubim ga u guzicu :)


TrueCrypte je probijen. Samo što na sudu ne vrijede nikakvi podaci koji su dobiveni na silu (bez tvog pristanka)
Znači mogu saznat sve šta je unutra ali to se nemože koristit na sudu.
Jedina prava zaštita je da napraviš svoj crypt jer tada je protokol nepoznat ;)


nego ponavljač imaš ti kakvu biljozu sa dual2core ili nekim boljim procesorom i bar dve gige ram-a


o čemu pricas ti ?
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ako vas netko potraži,naći ce vas bez obzira na IP razne programcice za manipuliranje i tako dalje.....pitanje je samo želi li vas naći?....ako želi nije mu neki problem s tim da covjek koji vas traži itekako zna šta radi.....
Druga stvar..ako vas frka zlo vam rekao....+ imte kafice hotele općine škole i tako...free net....pa sparkaj se s autom ispred i odradi šta misliš.....vjerojatno najstarija izreka ikad..."ne sheri tamo gdje jedeš".....

Nama dostupna tehnologija su mrvice....nitko od nas nezna s cim ustvari raspolaže elita....al probajte zamisliti.....
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ovaj novi, super brzi, procesor obradjuje 300 gigabajta podataka u sekundi.
Mrzi me preracunavati, ali mislim da je rijec o procesoru koji je u stanju obradivati svaku rijec koju bi napisali svi korisnici interneta prilikom zajednickog chatovanja i da bi se, cak, dosadjivao od besposlice.

Ne zamjerite ako sam malo pretjerao :)