Introvertni ili extrovertni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Weedran je napisao(la):
Po ovome sam introvertni tip, ali neću si dopustiti da me nešto određuje, pa tako ni ove jungove podjele. U životu me nezanima (više) nikakvo određivanje tipa; ja sam taj i taj, pripadam tome i tome... ne, ja sam ja. Mene više ne dira ponašanje drugih ljudi, niti me frustrira zašto nisam takav i takav, i zašto nešto nije takvo i takvo.
Ljudi su vrlo skloni svom određivanju, gdje pripadaju, tko su, u kakvoj su grupi, kulturi, načinima... zato jer se bez toga osjećaju izgubljenima. Određivanje nam daje neku, kao sigurnost, snagu i smisao. Ali ja sam prestao to raditi skroz, i osjećam se dobro :)

self authority

bless...tocno to covjece...

Bilokakav nacin klasificiranja,separacije bilokakav sistem odredjivanja je los i jadan...mi smo ljudi i nemozemo se tako podjeljivat...

To je sve zbog naseg Ega...nemozemo se vidjeti kakvima jesmo vec se klasificiramo......

Anyway...Respect Weedran tocno to :)
 

dziba

Aktivan Član
22.01.2007
203
12
0
Sve je to jaaaako relativno! Zavisi sta uzimamo kao osnovu za poredjenje. Dali je covek srecniji u zivotu, ili svesniji? Ili dali je imao vise zivotnog iskustva? Moze biti da je sve to pomoglo vecem broju ljudi nego sto je odmoglo, ako gledamo na drustvenu korist, ili suprotno. Ja Junga postujem jer je covek radio prvenstveno na svom iskustu (bavio se "snovima" projekcijama), i uz to je ostavio mnogo dobrog materijala iza sebe...
A svi smo mi slobodni od tih klasifikacija, "makar" u snovima pa opet se vracamo u nas "lepi" ego... A nebih rekao da smo primorani, mislim da mi to zelimo.
 

Casper

Aktivan Član
14.01.2008
232
16
0
36
ja, od kad sam počeo malo bolje promatrati svijet oko sebe, sam shvatio da sam introvertni tip osobe... mnogi od vas kažu da su te podjele bezveze, da nemogu biti u potpunosti točne, da ovise od osobe do osobe i da se netreba na njih ograničavati; sa nečim od ovoga se slažem ali zanimljivo je to sto ove činjenice o introvertim osobama u potpunosti opisuju mene... u nepoznatoj okolini sam potpuno izgubljen i mogao bi čak reči paranoičan. upoznavanje novih ljudi, sudjelovanje u nekakvim javnim događanjima punim ljudi meni predstavlja, na neki način, problem....volio bih da je drukčije jer poznato je da otvoreni ekstrovertni ljudi lakše napreduju u društvu i lakše postižu svoje ciljeve...no s druge strane uvijek mi se čini da puno dublje ulazim u stvari koje me zanimaju isto tako zanima me puno svari, imam dosta talenata, otvoren pogled na svijet...osjećajna sam osoba ali svoje osjećaje rjetko otkrivam drugima...
uvijek moram imati nesto sto me ispunjava, nekakav hobi ili slično. tako sam se pronašao npr. u uzgoju marihuane
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Ja sam najextrovertniji tip, introvertne ličnosti :) Uvijek sam bio komunikativan, društven, "vođa" u društvu... lako mi je da se povežem sa drugim osobama, lako mi je da ih razumijem,svašta nešto. Ali.... nijesam siguran koliko to želim ! Vidim nekog na ulici kako mi ide u susret, ako mogu odmah pobjegnem na drugu stranu, ili u brutalnom maniru okrenem glavu i prođem !!! A kad pješačim, toliko se zamislim, da ako naletim na poznatu osobu, jedva sam sposoban da se uljudno javim, čak mi se glas izgubi ! Takođe, redovno sam zagledan u sebe, u svoje postupke... u moju ulogu i poziciju u univerzumu, itd itd :) Konstantna autorevizija mojih misli, želja i djela, to je moj specifikum. Dakle, ja sam hibrid : 55% indica (introvertan), i 45% sativa (extrovertan) :D