invazija malih belih musica na moj hindu kush

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2007
44
2
0
37
e ovako, i ranije sam ja imao problema sa ovim malim belim smradovima al u nekim poznijim fazama rasta pa sam i imao opcija i da ih presadim i da ih sterilisem...al sta sad kad mi je hindu u prvoj nedelji zivota a ovi mali govnari se mnoze ko shtuke...pre par god kad su cak i evoluirale u ogromne gadne bele larve izgurao sam grow...e sad pitanje je sledece dal ove male musice samo hasaju minerale iz zemlje ili imaju obicaj da se malo oslade laktozom iz korenja...jbg situacija je vrlo zajebana...male indice deluju za sad zdravo al tesko bih se smorio ako bi eventualno krenule da venu zbog ovih musica...jos su male za peroksid a ako bih ih sad presadio ne verujem da bi prezivele...sta da radim? neki savet? jebene mushice mi rovare po hindu kushu...da su vece pa da ih upucam al ovako popzidecu ako mi sjebu kush...
 
10.07.2007
44
2
0
37
procito sam ja to batice sve odavno, i na wikipedii sam ih doktoriro al sve je to na staklenim nogama ako kapiras sta ocu da kazem, nijedna od ovih metoda nije proverena, da ih sad rokam bio pesticidima prekasno je, krompir je opet labava pricha, da se isushi zemlja treba vremena a ono sad i nije na mojoj strani...uglavnom hvala smislicu nesto...nego sam se cimo u amsterdam za hindi i northern lights koji planiram za out door i sad ovaj bedak...a sve je bilo kul dok pre nekih sat vremena nisam izvalio ova mala sranja po saksijama...ma cu ih presadim pa nek malo stagniraju...hvala u svakom slucaju...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Nisu male za H2O2...ja ga od starta stavljam i bilke su zahvalne.Nije da sam primjetio bitnu promjenu,ali da su sasvim ok i dobro napreduju,to je.
Zato,ako ti je peroksid ranije pomagao,stavi slobodno.3 do 4 ml ja stavljam,u početku 2ml ,na litru vode.
 
10.07.2007
44
2
0
37
ae sacu probam sa malo peroksida, de da ih presadjujem sad da mi retardiraju dobijem muzijake od feminiziranih semenki, zamisli ironiju, nego i dalje ne mogu da verujem da odes i kupis sterilnu zemlju fermeticki zapakovanu punu larvi...pa brate dal je to moguce? i to nije ono kao fazon par musica pa kao aj nema veze, njih je brate milion, al sva sreca ne da se ovaj hindu jak je ko crna zemlja...ne smem ovaj grow da s***** znaci ni po koju cenu...neka one izdrze jos koju nedelju znam ja sta cu posle sa njima...nego me taj peroksid sjebo par puta dok su bile male tako da sad idem sigurica 0.5 do eventualno keca, ne vishe nikako...cu da spasim moje avganistanke:)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ako je zemlja bila u "plastičnom" pakiranju moguće je naravno da je bilo puno larvi!
svašta ti može poći po zlu, krivo skladištenje pa sve do pakiranja... vlaga + krivo skladištenje na žalost rade *****rije...

ja ti želim sreću do kraja i nadam se da ćeš se nekako probit do outdoora... :thumb:

svakako nam javi kako je prošlo!

neznam za zemlju, ja korisitm ono šta nađem doma, a kada idu na outdoor sajt ulaze u obradivu i poljsku zemlju tako da ne brinem oko toga, ali znam u jednom slučaju sam kupio ugljen u plastičnoj vrečici i bio je mokar, znači "oznojio" se od pakiranja u takav materijal, dok je onaj u kartonskoj bio suh ko barut!
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav...kazes da ti je hindu u prvom tjednu zivota...znaci mlada biljka...nije jos u velkoj tegli?...presadi ju..i izbjegni muke sa tom zemljom i isusivanjem zemlje i itd. da unistis musice-larve...a o kakvom ti presadivanju pricas da bi mogo dobiti muske s presadivanjem?...presaduj ti nju sad slobodno..samo pazljivo...i nema brige...a onda se pobrini i poduzmi ostale mjere u borbi protiv tih musica(imas post gore ti je dao SiD-o Fungus gnatsima)i malo strpljenja i nece biti problema..sretno:)
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
zali sa h2o2 sto ti je zlo savetovalo i kupi one lepljive trake sto se hvataju muve. obesi je,ali pazi da nedodiruje biljku i kroz par dana neces verovati koliko ce se navatati... ja sam ih se tako resio
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
sorry ja sam zaboravio napomentu kod presađivanja.
ja presađujem svake godine i nikad nemam problema s time... naravno samo presađivanje odradi kvalitetno i nebi trebalo bit problema!
 
10.07.2007
44
2
0
37
presadio sinoc, vratio ih na mh 400w 24/0----sve savrseno...potamnele, razbacale se, samo sto ne kazu: "a vidi nas! najache smo!" :) cudo su ove indice...inache koristio sterilan pribor dstilovanu vodu i hirurshke rukavice prilikom zahvata...hvala drugari na uzajamnoj sekiraciji...blagovremeno cu da se oglasim sa nadam se lepshim vestima...ps.. mislim da se mushice legu iz dlaka koje je neki agrikola nemarno ispustio u zemlju...svaki put kad sam naisao na neku dlaku u zemlji obavezno sam imao neki problem...samo teorija nista chinjenice...pozzz
 
10.07.2007
44
2
0
37
ma divne su, kao sto rekoh nisu ni osetile transplataciju:) inace sam veliki ljubitelj indica i hindu je moj favorit i smatram da je zapravo ona ta od koje su nastale sve ostale vrste tj sativa i ruderalis...inace sid ne planiram da ih izbacujem napolje barem ne hindu za to pripremam severnu svetlost ili kako je ja zovem aurora borealis...i naravno da se baci u budzak neki lowlifeXak47 jer su one ustvari ukrstene sa ruderalisom i low riderom sto im garantuje siguran i brz urod uz zaista minimalne uslove tipa moze da se izgura grow pod stednjakom od 100w bez ikakvih drugih pomagala bukvalno mozete ispod kreveta da je uzgojite i da za dva meseca imate 50gr kvalitetnih hedova...ma idi a tek kad se bacim na aeroponiku hahaha....fascinira ova grow evolucija...i samo lud covek moze da ostane ravnodusan prema tome...
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Meni se već drugi put u kratkom roku učinilo da sam vidio nekakvog malog letača ali nisam siguran, brzo isčezne oku na onom svjetlu + vent. A jučer sam ubio jednog malog skoči-pauka.
Morat ću staviti žute trake pa da vidim što će se sve upecati.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
steta sta si ubio skoci-pauka...inace u vrtu(odnosno boxu) se ne ubijaju pauci i takve vrste predatora....zato sto te stite od tih malih napasti kao sto su spideri,fungus gnatsi itd...dok pauci ne stete biljkama,a jedu te stetocine...tako da znas za dr.put..pauk je dobrodosao predator u boxu(ne sad cijela kolonija:)) kao i bubamara:)
 
10.07.2007
44
2
0
37
jel imaju da se kupe te bubamare negde? da se naruce ili slicno? meni u outdoru redovno same dodju i tu bleje ali ih nema mnogo jer kapiram da ih hasaju ovi veci pauci:)