--- ionizatori ---

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Buduci da sam slucajno nabasao na komentar jednog clana da koristi ionizator za uklanjanje mirisa...

Zanima me sljedece...

Kakva su iskustva ....???

Preporuka best buy..ja sam nasao za 800 kn neki koji je ono kao najbolji omjer cijene i kvalitete,a siguran sam da negdje ima punoo jeftiniji??

SPRECIFIKACIJA KAZE:
Uklanja smrad i najfinije čestice (0,01 mikron) iz zraka, napravljen za neprekidan rad


-->0.01 je jakooo malo i u teoriji mi i ne treba aktivni ugljen,samo spojim na taj uredjaj i sljaka???teoretski???nikakve cestice ne mogu proci kroz taj filter :)

Ali mene zanima koliko je to ucinkovito u stvarnoj praksi...jer meni se ,iako imam ugljen osjeti kiselkast miris u sobi,pogotovo zimi ,kad su mi prozori otvoreni svega par minuta dnevno,znaci nema strujanja svjezeg zraka...

Ali ako je ona napravica tako dobra,mislim da bih jiu rado uzeo i koristio kao dodatak ...
Ugljen ocisti a ono sto on ne uspije ,ova naprava unisti do kraja..ak je to tak
Ili cak samo ionizator bez ugljena..


stoga molim misljnja,iskusta i slicno...
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
moras znati da ukoliko ti ispuh nije direktno spojen na ionizator (vecina ionizatora sluzi za postavljanje u prostoriju ne spajanje na dovodne sustave), nece ti svi mirisi biti u potpunosti uklonjeni u trenutku nastajanja... isto tako, ionizatori imaju određen protok zraka koji probavljaju, svako "trpanje" ili stopanje njegovog rada je vjerovatno stetno za sam uređaj... ionizatori su najcesce prilicno veliki, a i prilicno skupi. Neznam gdje si nasao za 800 kn i koji model, ajd nam daj link ako imas... cijene kvalitetnih ionizatora se krecu oko 1500-5000 kn (ovisno o olicini protoka zraka), stvaraju negativne ione koji su doblri za ljude i biljke... sad, to su finese, i nevjerujem da su od nekog velikog znacaja koji bi znatno utjecao na njihov razvoj.

Edit: ionizatori prvenstveno sluze za podizanje kvalitete zraka, tek onda uklanjanje (ne prikrivanje) mirisa, dakle, teoretski... imas ga u sobi i pas, macka, svinja ili bilo koji drugi kucni ljubimac ti se popiski u kut sobe, osjetit ce se da se tu neko pomokrio dok ionizator neuspije provuci svaki nm3 zraka iz prostorije...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
link do ovog za 800 kn.
www.svijet-medija.hr/heaven_fresh_xj-2000,10506,154.aspx

taj sam nasao kao najbolji za te novce...

s tim...

1.buduci da je njegov protok zraka(ionizator) veci od protoka koji izlazi iz kucista,do preopterecenja nece doci.

2. vec sam ja zamislio kuciste koje bi islo tocno na njega ,sa jos nekih rupama sa strane ,tak da ionizator uzima koliko mu je potrebno..znaci zrak iz kucista (koji ide kroz cijev van )ali i zrak iz sobe..ako mu je potreban..da ne bi radio '' pod naporom'' zbog nedovoljno zraka...

e sad...Znaci,ako ja imam savrsene uvjete,dotok zraka u njega..itd. ,to znaci da ne bih trebalo biti nikakvih mirisa nakon sto bih zrak prosao kroz njega???

ps. ja svojoj svinji ne dam da mi piski u sobi :)
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
lijepo si to smislio i valjda nebi trebalo biti nikakvih problema... jedna stvar na koju jos moras pripaziti je temperatura zraka koja ti izlazi iz boxa... pretpostavljam da ako taj "topli" topli zrak se bude mjesao sa zrakom koji ulazi na rupice u ionizator nece biti problema ali neznam tocno tehnicki nacin na koji funkcionira pa neznam da li bi mu veca temperatura zraka mogla smetati... meni zrak direktno sa zarulja izlazi van i negdje je oko 40° vjerovatno i vise ali se odmah rashladi pri izlasku.

i da... vecna ionizatora koristi filtere koji se moraju mijenjati i orilicno su skupi ali ima i nekih modela bez filtera, pa se raspitaj oko toga

evo slikica kako to sljaka
Procistaci_2.jpg


- mozda nebi bilo problem napraviti homemade ... ; )
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Heheh..i na to sam mislio..temperatura zraka nije veca od 35 stupnjeva ,sto nije puno,tak da to i nije problem..mjerio sam :)

jedino sto kazes za ovaj filter,moram se raspitati,jer navodno,ovi model ima filter koji se izvadi,opere i vrati,navodno..ali moram jos ispipati situaciju :)