ios " party island"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
03.05.2007
21
3
0
36
ovog leta idem palim na ios pa bi hteo da cujem utiske ljudi koji su tamo bili, ili ocekivanja onih koji planiraju tamo da idu :sun2:
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
Ios je super. Mnogo jako lepih plaža, bez gužve, opuštencija, ali daleko od toga da je party ostrvo. Mi kad smo bili bila je jedna žurka, Kevin Yost je gostovao, i rekli su nam da je to jedina zurka koja se na ostrvu desila u poslednjih par godina. Uveče se ima gde izaći, ali to su uglavnom mali klubovi u kojima se pušta komercijala (rok ili "house"). Inače na ostrvu ima ljudi sa svih krajeva sveta i jako mnogo se pije u izlascima. Cene su OK, ponesite dosta vutre jer tamo je nećete nabaviti a mesto je dušu dalo za chilliranje, obidjite što više plaža, klopajte u kantini na kraju mylopotas plaže,... Sve u svemu jako opušteno i lepo mesto ali ne zaslužuje naziv "party island".
 
11.10.2007
46
0
0
45
zvuchi vishe kao prosjecni hrvatski otok. vjerojatno ne toliko lijepo. :icon_lol:
ma ja sam subjektivan. :icon_mrgreen:
okej, kazes bez guzve. to je razlika. kod nas su otoci poprilicno zatrpani.
jedino cres je skroz skuliran, a za mene i najljepsi. okej ima i ovih manjih, unije, silba,
pašman koji nisu pretrpani a imaju dobar dobar skulirani feeling.
svejedno, lijepo bi bilo otici na ios.
koliko para? lijepo bi bilo cuti kako ti je na kraju bilo tamo? ima li kampova? ja sam vise camping tip. :fishing:
 
03.05.2007
21
3
0
36
kampova ima. u njima su vecinom englezi...
inace ostrvo je lepo.
treba uzeti skuter pa ga obici sa svih strana.
po ostrvu raste mnogo dobra vutra, samo je od domorodaca tesko nabaviti...
u svakom slucaju za preporuku
 
09.04.2008
15
0
0
33
Ne znam za Ios,al ako jos nije definitivno preporucujem Izrael...prelijepa zemlja,ima se dosta toga za vidjeti.Samo u Jeruzalemu imas dosta vjerskih obiljezja za obici,onda Mrtvo more,pa Crveno more na granici s Egiptom i jos puno toga...A o nocnom zivotu u Tel-Avivu da ne pricam :D
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E decki trazila sam neku temu o Skandinaviji i nisam nasla ,pa reko da ne otvaram novu temu postavicu ovde pitanje..:)Triba za par tjednja da odem malo u Svedsku a posle u Norvesku,na neka usavrsavanja sa fakultetom..Pa me zanima da li neko zna koliko je u Svedskoj ili Norveskoj cena vutre??Ne bi da nosim iz Spanjolske nista,vec bi tamo uzela tih par gramica..:)
 
07.06.2013
29
16
8
Posto imam bas puno iskustva sa Skandinavijom i presao sam je uzduz i popreko (radio 5 godina za Dance, Kopenhagen mi je druga kuca) ono sto mozes da ocekujes je da ce ti gr biti izmedju 15-20eura u Svedskoj (Norveska malo skuplja) za prosek neki od kvaliteta nista specijalno. Kvalitetnije je i tesko naci ukoliko nemas tamo insidera, ovo sto mozes da zavrsis na ulici je to. U generali preporuka je uvek kupovati 5aka (5gr) jer ces bar biti sigurna da lik nije neki mali prevarant koji valja neko totalno sranje. Plus mozda zakacis neki pospust pa ti skinu cenu. Vodi racuna arapi koji dealuju hoce i da zakinu bas solidno tako da 5ak bude jedva 3gr. Alternativa ti je hasish koji je duplo (a nekad i vise) jeftiniji a pogotovu leti ga ima svuda i uglavnom je dobrog kvaliteta. Skandiji u generali gotive hash bash dosta. UVEK otvori paketic koji ti prodaju pre nego sto im das kintu i proveri sta su ti dali.

E sada ono sto trebas da imas u vidu je da u Svedskoj je dosta poostrena kontrola nego recimo u Danskoj oko vutre. Tako da panduri pogotovu vikendom su veoma aktivni na svim "pojilima" gde se omladina skuplja i letvi do smrti (ovo bukvalno) tako da vodi racuna kad kupujesh. U generali veoma cesto ako te nahvataju ce krivicno i da te gone (po njihovom zakonu u tri kategorije po kolicini vutre koje ti nadju se dele prekrsaji, i samo u prvoj prolazis bez zatvora). Tako da nikad ne nosi puno kod sebe, preko 5gr si u ozbiljnom sranju.

U Norveskoj (Oslo pogotovu) ce biti mnogo opustenije, tamo muriju apsolutno boli ***** i vidjao sam likove koji duvaju ispred njih na ulici i nista se ne desava. Malo su skuplji nego Svedi ali za 15-20 eur moze da se zavrsi gram solidnog kvaliteta. Opet kazem kupuj 5taka uvek.

U generali moja preporuka ti je da se svuda u Skandinaviji klonis kupovine na ulici (osim ako bas ne moras) zato sto ces uglavnom dobiti slabiji kvalitet a mozes da padnes lakse + si izlozena potencijalnoj prevari kad te namirisu da nisi lokalac. Najbolje startuj nekog lokalca na faksu da ti on sredi od nekog, ili da te povede malo po lokalnim pubovima i sl gde ce neki fini srednjevekovni cika da ti proda kvalitet za cenu koju sam ti naveo. U generali Skandiji su prijateljski nastrojeni, veoma otvoreni ka hippy lifestyle-u i nece biti frke da se snadjes.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E frende hvala doista na savetu,sve 5 :). Ovaj forum je doista krasan,kao i njegovi clanovi jer sve sto
ne znas a zanima te dovoljno je da pitas i odgovor dobijes iz prve ruke ....;) Frende ti si upravo to
kaj si reka da je bolje da kupujem po 5g tak sam i mislila ...vidi ja osobno tribam prvo ici u Geteborg
pa onda u Stokholm to je sto se tice Svedske...Pa bi me osobno zanimalo koliko si ti placao kad si
bia tamo,recimo 5g a koliko je 10 g, jer to ce bit dovoljno za moje 2 frendice i mene ...Naravno zanima
me samo najbolja vutra,skank,hibrid kak ko zove... ;) E ako moze neki tvoj savet gde je tebi osobno
bilo tamo krasno zezanje mislim neki disko klub itd..
U neka od tih dva grada !?A zatim idemo u Oslo,kazu da je doista skup grad ali i da je krasan..Posto ne
idem tamo turisticki vec cu imati dosta obaveza,nadam se da ce se naci i neko slobodno vreme za
izlazak i zezanje.E frend kazes da znas i za Kopenhagen pa kako se onda tamo krecu cene vutre i kak
je zezanje ??? :) Cula sam jos da na mostu Oresund koji spaja Kopenhagen i Malme zna biti doista
velike policijske kontrole pa i kerove nekad dovode da njuse...??? :) ;)
 
07.06.2013
29
16
8
Sto se tice Svedske tu je gr kao sto sam ti rekao 15-ak eura. 5ak je oko 70eura uglavnom, na 10ku ti mozda skinu na 120eur. E sad sto se tice kvaliteta, kao sto rekoh ono sto se moze zavrsiti na ulici je uglavnom Big Bud jer se to najvise isplati growerima uglavnom. Tesko ces naci top top kvalitet na ulici. Kao sto rekoh za to je bolje da nadjes nekog insidera ko ce da te poveze sa nekim ko moze to da sredi. Tu ocekuj 20eur/gr...

Sto se tice sprdnje i zezanja u Skandinaviji, ima naravno ali i je i jako skupo da znas. Realno ne znam sta da preporucim jer apsolutno ne znam u kom si fazonu i sta volis :D Ja sam dete hipika koji su proveli celu mladost goli na Mljetu tako da u skladu sa genima vishe volim coolishku, live music i zezanje od nekog guranja i gruvanja po diskotekama i klubovima uz przenje elektronikom :D Debaser i Fylkingen su malo veci klubovi sa rock/alt/indie zikom ali ima i dosta manjih. Uglavnom bar u Stockholmu uvek ima negde zive mjuze. Mossebacke takodje treba overiti. Ako volis nesto intimnije i manja mesta uz muziku i sl. onda imas gomila bar/pub/live music mesta u Sodermalmo delu Stockholma (Pet Sounds, Snotty Sounds, Vampire Lounge itd itd.).

Sto se tice Geteborga, Sticky Fingers i Truckstop Alaska mi padaju napamet, mada moram da priznam i da sam tamo bio samo 7 dana pa i nisam preterano video.

Oslo je prica za sebe. Oni su najvise poznati po gomili svojih Jazz klubova ali ima i drugih stvari. Za dobro svirku Garage, Mono, Spasibar (sick enterijer u Mother Russia fazonu) :D

Kopenhagen je meni fenomenalan. Proveo sam jedno 300-nak dnaa tamo u zadnjih 6 godina. Skup je ali je jeftiniji i od Stockholma i od Osloa (zato horde mladih svedjana prelaze Oresund vikendom da bi se opijali za manje para a i da ih ne gledaju kuci roditelji :D Realno ako zelis da padnes sa vutrom ili bilo cime drugim vozi se vikendom uvece metroom preko Oresunda). Vutra je tu ista cena, mozda nijansu jeftinija. Puno Danaca isto u kucnim uslovima uzgaja za svoju dusu i drugare. U generali meni su ljudi divni.
 

MACA CICA

Banned
Banovan
25.06.2012
119
42
0
31
E frende Cekam Boju hvala doista na informacijama kao i savetima ,koji ce svakako koristiti..:) i ja sam otprilike cula da je tamo lipo...:):)ali ako nije problem i Skyhighatrist mogao bi napisat kak je u Brasilu bia njemu , i di mu je bia naj krasnije..i da li je doista tamo toliko jeftina vutrica..?ko zna mozda i nas nekad put odnese tamo...:):)