Ishrana za oboljele od raka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
15.11.2016
54
59
18
46
Da, citala sam da je surutka odlicna za ciscenje jetre. Moja mama je pocela da prekuvava surutku, jer joj je jedna doktorka objasnila da u surutki ima dosta bakterija, pa je bolje da se prekuva i takoreci sterilise, a samim prekuvavanjem navodno ne gubi "dobre" osobine.
Eh zasto sam na casu biohemije spavala... sad bih bolje mogla da procijenim ovaj strucni odgovor.

Elem, sto se tice vode, izvorska voda je naravno najbolja, ali samo mali broj srecnika ima tu cast. Jedan moj kolega, koji je tehnolog i strucnjak u oblasti pitkih voda, je potvrdio da bi hlorisana voda trebala da se filtrira, i tu je najbolji filtar sa aktivnim ugljem, koji bi trebao da se mijenja svakih sest mjeseci.
 
30.12.2016
22
21
3
39
Apsolutno se slazem da svaku promenu treba uvoditi postepeno_Odtud valjda i ono doktorovo smes sve.Jer ukoliko sebe opteretis te ne smem ovo te ovo ne mogu unistavas sebe.Eto ja prvo nisam mogla da izbacim kafu i dr kaze mozes jednu manju dnevno.Za nedelju dana sam izbacila kafu bez problema.Sad ujutru pijem caj od djumbira sa limunom i medom.Sa tim sto kad kupujem med,piletinu i sir to je od proverenih ljudi.Kazu da je za povecanje leukocita odlican caj od imele i slanina od mangulice.Caj od imele se pravi tako sto potopite imelu u toplu vodu uvece i ujutru procedite.Pijete nedelju dana a nedelju pravite pauzu.Ja kada sam uradila biopsiju bila sam vec sigurna da imam rak i pocela sam da citam recepte Maje Volk.Svega uplasila sam se jako,rekoh sebi ja ovako ne mogu.Radiolog koji mi je radio biopsiju je rekla da izbacim samo crveno meso,secer i belo brasno sto sam odmah i uradila.E kad mi je onkolog ovo rekao malo mi je lakse bilo jer ja tako rigoroznu ishranu ko Maja ne bih mogla da izdrzim.I tako kako vreme prolazi ja izbacujem jedno po jedno bez cega sam mislila da ne mogu.Sve je u glavi zato i sa ishranom oprezno.Izbacite najstetnije a ostalo polako da ne bi upali u depresiju.
 
13.10.2015
47
160
33
Keto dijeta koja se vec nekoliko godina koristi na zapadu kao deo terapije u lecenju kancera.Kod keto dijete je cilj da se telo dovede u stanje ketoze(slicno dijabetesu)U normalnom stanju telo kao izvor energije koristi glukozu koju dobija iz ugljenih hidrata a medju njima su i celije kancera koje spadaju u grupu sa najvecim rastom samim tim i potrosnjom glukoze.Kod ketoze energija dolazi is masti koja se razgradjuju u jetri i preko krepsovog ciklusa pretvara u glukozu,medjutim kod ketoze se ta glukoza(posto je ima manje neko kod isharane bogate ugljenim hidratima)koristi za funkcionisanje najbitnijih organa(mozag,srce)a ne za rast kancera.Inace ovaj nacin ishrane je tezak za privikanje jer telo nije naviklo da koristi masti kao izvor energije(oseca se prvih 2-3 nedelje malaksalost,glavobolja)Osnove ove dijete su 0 ugljenih hidrata-nema slatkisa,peciva dok je dozvoljeno bilo koje meso,ulje,povrce i vecina orasastih plodova(orasi,bademi,kikiriki)
Koga interesuje vise neka koristi google posto ovo bas nije najlakse nauciti a i objasniti(ne zamerite ako sam pogresio negde):)
 
15.11.2016
54
59
18
46
Zdravo narode,

pronasla san na internetu neku knjigu od Dr Sulc "Lijecenje neizljecivih bolesti". Mozda je neki od vas vec i imaju, ali cini mi se da i tu ima dobrih savjeta. Nisam bas sve prostudirala jer knjiga ima preko 400 strana, ali mislim da su savjeti za ciscenje unutrasnjih organa jako korisni. Da li je neko ovo vec primjenjivao?
 

Prilozi

  • Ricard_Sulc-Lecenje_neizlecivih_bolesti.pdf
    1,2 MB · Pregleda: 19
15.11.2016
54
59
18
46
U ovoj knjizi sam pronasla da su obloge od ricinusovog ulja jako dobre. Stavlja se na oboljeli dio. A inace sam citala, da iako ste zdravi se moze preventivno stavljati na jetru, ucilju ciscenja jetre.

Posto je kod tate jetra u pitanju, poceli smo stavljati dva puta na dan na predio jetre.Sve sto vam treba je:
- Pamucna krpica 4 sloja (mekani pamuk, flanel)
- Plasticna folija
- Termofor ili plasticna flasa
- Rucnik

Natopite krpicu u ricinusovom ulju, dok se potpuno ne natopi, ali ne i da ulje curi s nje.
Postavite oblog na mjesto na tijelu koje treba tretman. Prekrijte plastičnom folijom ili većom plastičnom vrećom i postavite termofor ispunjen vrućom vodom nad oblogu. Omotajte sve ručnikom kako bi se zadržala toplna.

Obloga može ostati na jednom mjestu od 45 mnuta do sat i pol. Nakon micanja obloge isperite kožu otopinom sode bikarbone u vodi (dvije žičice u pola litre vode). Oblog se može koristiti do 50 puta. Svaka osoba treba imati svoj oblog. Oblog možete čuvati u plastičnoj kutiji u frižideru. Zagrijte ga prije upotrebe. Opustite se i uživajte.

Jeste malo komplikovano, ali mislim da nije losa stvar.
 
15.11.2016
54
59
18
46
Isto tako sam pronasla da navodno javorov sirup u kombinaciji sa sodom bikarbonom (medicinskom) djeluje kao prirodna hemoterapija. Pomjesaju se tri dijela javorovog sirupa i jedna dio sode bikarbone, na laganoj vatri se zagrije i mijesa 5 minuta...1 do 3 kasicice na dan.
Posto je poznato da secer odmah ide na karcinom, onda se u tom slucaju soda bikarbona kao trojanski konj transportuje sa javorovim sirupom do zlocudnih celija, gdje ih unistava.

Da li je neko ovo isprobao?

Iskreno od tog mnostva informacija i "lijekova" hvata me pomalo strah, sta je ustvari dobro, a sta nije.
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Moja zena je isprobala, ali ti je recept nepotpun.

Znaci ovako - jedna cajna zlicica do vrga puna sode bikarbone se rastopi u 2 deci vode. Ide jedan iscjedjeni limun i pola cajne zlicice javorovog sirupa. Ne treba se nista kuhati. Pije se tri puta na dan po 2 deci.

Limun sluzi da ti soda bikarbona ne nagriza stjenke zeluca.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Isto tako sam pronasla da navodno javorov sirup u kombinaciji sa sodom bikarbonom (medicinskom) djeluje kao prirodna hemoterapija. Pomjesaju se tri dijela javorovog sirupa i jedna dio sode bikarbone, na laganoj vatri se zagrije i mijesa 5 minuta...1 do 3 kasicice na dan.
Posto je poznato da secer odmah ide na karcinom, onda se u tom slucaju soda bikarbona kao trojanski konj transportuje sa javorovim sirupom do zlocudnih celija, gdje ih unistava.

Da li je neko ovo isprobao?

Iskreno od tog mnostva informacija i "lijekova" hvata me pomalo strah, sta je ustvari dobro, a sta nije.
Soda bikarbona samo povecava luznatos organizma talijanski doktor Simonceli je bio uvijeren da se tumor u vecini sastoji od kandide a kandida kao i sami tumori nevole luznatu sredinu i tu se stvorila terapija sa sodom bikarbonom al ovo sto pricas o seceru koji je oblozio stijenke necega vjerovatno mislis na leteril B17 sto se nalazi u kospicama kajsija i ima svoja neistrazena lijekovita svojstva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: tri u jednoj
15.11.2016
54
59
18
46
Mario i Sensi Star hvala za komentare. Nisam pomijesala evo site na kome mozete pogledati:
http://www.zdravljeza21vek.com/index.php?option=com_content&view=article&id=81&Itemid=118

A evo i jos jedan clanak sam zakacila...

Moja zena je isprobala
Pa jel bilo pomaka? Jel ga i dalje koristi? Ustvari kod uzimanja sode bikarbone treba i pauzirati...samo iskreno ne znam sta bi bio pouzdan protokol, jer na internetu ima razlicitih informacija.

Mislim vidjela sam neke recepte gdje rastvaraju sodu bikarbonu u vodi sa ili bez zagrijavanja, ali ima i recepata gdje je samo soda bikarbona pomijesana sa javorovim sirupom (moze i melasa ili med).
Ali nigdje ne mogu da nadjem kako se dozira...ngdje pise tri kasicice na dan...a ako ste preko 60 onda samo 1 i 1/2...a negdje cak pise i do 5 na dan za pacijente sa kancerom.
 

Prilozi

  • Bicarb-Soda-Maple-Syrup.pdf
    23,8 KB · Pregleda: 3
13.12.2016
35
35
18
Moja supruga koristi sodu bikarbonu svako jutro jednu kasicicu u dva dcl mlake vode.
To je po knjizi alkalizuj se ili umri. Rec je o tome da se odrzava organizam u baznom stanju
koji malignim celijama usporava rast. To je preventiva pored svega ostalog sto treba koristiti.
Verovatno je to sa javorovim sirupom neki drugi fazon na foru koji radi kostica kajsije.
Samo mogu da kazem da je posle mesec dana uzimanja sode povracala odmah nakon uzimanja
pa smo pravili pauzu od 7 dana. I sada je sve ok nema nus pojava. Evo vec dugo u rezimu
30 dana soda 5 dana pauza nema povracanja. Cisto kazem da neko ne bude povracao a da to poveze sa drugom terapijom.
 
15.11.2016
54
59
18
46
Hvala. Pogeldacu jos na netu...ali pauze su sigurno bitne, jer soda bikarbona sigurno utice na zeludac...a cini mi se da sam negdje procitala i za bubrege...mozda sam pobrkala. Provjericu!
 
15.11.2016
54
59
18
46
Na temu alkalna dijeta, vecinom je poznato sta se treba jeste, a sta izbjegavati. Pronasla sam ovu tabelu koja nije losa. Na engleskom je doduse, ali razumljiva je...
 

Prilozi

  • alkalna dijeta.pdf
    334,7 KB · Pregleda: 17
15.11.2016
54
59
18
46
Pozdrav,

evo jedan koristan link:

http://healyourselfathome.com/HEALTH_PROBLEMS/CANCER/TREATMENTS/2_ELIMINATE/BS_and_maple_syrup.aspx

Heal Yourself at Home, Lijeciti se kod kuce. Na engleskom je, ali ima puno puno korisnih informacija. Tu je i priprema i koriscenje javorovog sirupa sa sodom bikarbonom, tzv. Kelmunov protokol, a isto tako se moze naci i Budwig protokol sa nekim receptima.

Evo i knjiga o Dr Budwig gdje se mogu naci i neki recepti, koju sam inace skinula sa ovog foruma, ali posto je ovo tema za vezana za ishranu, postavicu je jos jednim ovdje...
 

Prilozi

  • Johanna_Budwig_-_Rak_problem_i_rjesenje.pdf
    1,5 MB · Pregleda: 15