Iskorištene vrećice čaja kao organsko gnojivo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
11.11.2013
21
15
3
29
Maroko
pozz.....slucajno citam nesto na netu kad naleti na ovo :
5. Pognojite biljke

Iskorištene vrećice čaja mogu biti odlično organsko gnojivo za kućno bilje jer čaj sadrži za biljke mnoge hranjive tvari. Umiješajte vrećice u zemlju, a možete i izvaditi listiće čaja iz vrećice i pomiješati ih sa zemljom jer će tako zemlja bolje upiti vodu i preostalu vlagu iz čaja.

Da li sada ovo funkcionise i na cannabi ili ne ? :leafblunt:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ajd kad kolega nije bacio na graveyard da dodam koju, kod nas je problem sto termin caj ljudi upotrebljavaju i za razlicite biljne pripravke tipa: caj od kamilice, caj od nane, caj od maticnjaka, caj od koprive... dakle pitanje je koje vrecice, koji konkretno je sadrzaj unutra. jer caj je zapravo biljka kamelija (camellia sinensis) i ona nije pogodna za djubrenje bilo kakvih biljaka jer ima kofeina, tanina... daklem, ono sto u narodu zovu crni caj ili zeleni caj, indijski caj ili crni ruski caj... to je zapravo caj tj. camellia sinensis i to licno ne savetujem, a vrecice caja npr od koprive i sl. moze, o koprivi smo vec pricali na forumu i to nije nista novo. e sad da li moze caj od zalfije ili kantariona... treba pitati te pametnjakovice na internetu koji samo kazu "vrećice čaja" na sta konkretno misle da ne bi bilo sranj*
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Toliko o tome.
Ispravljam poćetnu grešku i prebacujem ovo tamo gdje pripada ;)
 
16.07.2011
197
180
43
Ove godine sam odlučio da jednu biljku odradim u čisto, čisto organskom hranom. Pripremio sam koprivu za vege ali za cvetanje nemam pojma šta ide. Tražio sam po forumu ali nisam našao, ne znam više šta da ukucam a znam da sam sigurno negde video.
Može malo ova tema i živnuti :) što se čajeva tiče :9
a, da, čaj od kamilice preporučujem kad piknete seme u zemlju. kad skuvate čaj, naravno sačekati da se malo ladne, pomešati sa vodom (kod mene 1:5) i politi... srećno i neka vas cure prate

EDIT: https://www.vutra.org/threads/bio-uzgoj-gnojiva-i-pesticidi.2764/ odlična tema
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.