iskren prema psihijatru - ispao sam konj, al baš konj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.10.2022
3
3
3
43
ispričavam se ak je offtopic, al dosta mi je bitan odgovor.
pozdrav, da se malo predstavim, imam 42 godine i nisam pao nikad, a duvam više od pol života, naime, borio sam se i pobjedio jednu ovisnost uz beznziče i neke antidepresive, a i to smanjujem, duvam minimalno 3 dnevno i fakat ne zasolim nego onak da me malo thc dirne, i danas ja KONJ bio kod psiha i reko mu da uz ganju se riješavam benziča i polako ad i psih mi napiše hitna obrada na klinici i zato kaj sam bio iskren prizno da pušim 3 dnevno, naravno da neidem u nikakavu j.... kliniku, e sad dal ko zna dal to on prosljeđuje mojom doktoru opče prakse i kaj ona radi sa tim, koje bi mogle bit posljedice, za vozačku, zapošljavanje tipa ono kad te traže da doneseš kaj od ljekova koristiš dal ona mora napisat i marica il kaj itd.??

kad sam izašo iz ordinačije, nisam mogo vjerovat kaj se upravo desilo.....šok

hvala na odgovorima i znam konj sam, al eto išo sam na povjerenje jer je i bilo neko povjerenje, al kajla.
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Sretno.
Bilo bi ok ako možeš bez antidepresiva ili već kakve su to tablete koje piješ, pa im se fino zahvalis na suradnji i liječenju :)
Moja liječnica opće prakse je bila razumna žena, kad sam ja imao problem :)

Da si naletio na Slavka Sakomana, sad bi bio u zatvoru :)
 
04.10.2022
3
3
3
43
Citiranje bez potrebe. Nemoj stiskati odgovori nego samo kreni pisat. Preporuka citanje https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/
to mi je i namjera , stat sa pilsevima, nastavit sa vutrom, sam me i dalje brine, dal je moja lječnica opče prakse dužna obavjestit muriju, pa da me onda oni mogu, pri recimo zaustavljanju odma uvalit test za gudru?
 
Poslednja izmena od urednika:

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
@mrkvaa
ja koliko znam doktor ne bi smeo nikakve informacije davati drugima...zato postoji zakon o poverenju doktora i pacjenta..
tvoja ljecnica ne bi smela da javi muriji jer bi mogao da je tuzis zbog toga..
i nisi ispao konj sto si priznao.. :respect: .. Konji su oni doktori koji vutru gledaju i dalje kao tesku DROGU..

@Vuk_samotnjaK
EDIT-E vidis to za vozacku nisam znao,mada kod nas u CG mislim da toga nema...Bas cu se raspitati..
 
Poslednja izmena:

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Uvalili su im po zakonu da prijavljuju slučajeve(bolesti) , za koje se oduzima vozačka.
Neznam koliko to u praksi funkcionira.
Dalje od toga ne bi trebalo niti smjelo ići. Ako imaš vozačku, voziš i nije ti do sada zabranjivala... neće ni sada. Ako je razumna.
Ja bih otišao kod nje i zatražio drugog psihica jer u ovog ne možeš imati više povjerenje. A kamoli da te liječi.
 
04.10.2022
3
3
3
43
hvala ljudi, al eto odlučio sam odhebat ad, benziče i psihijatre, sutra krečem sa smanjenjem ad, a benziče nepijem tolko dugo da nebi mogo bez njih., na svu sreču.
muka mi je kad se sjetim kaj sam danas napravil, joooj, kolko se smije i dal se smije imat kod nas za osobne potrebe vutre?
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
@mrkvaa
3 god benzosa,u trenutcima i do 50 mg dnevno,evo već 7. mj da nisam popio ni jednu tabletu...
3,4 puta sam se pokušavao skinut ali bezuspješno,te bi se uvijek vraćao nemir i anksioznost,depresija,nazovite kako hoćete.
Sad shvaćam zašto se ni nisam mogao skinut,teško je prepoznat dok si sjeban i sebi priznat neke stvari...
Cijelo vrijeme blokirao bilo kakve oblike ljubavi,zaboravio na male stvari,prestao poštovat sebe,te se povukao skroz..
U najgorem trenutku sebe,u moj život ulazi sadašnja djevojka koja je također bila u svojoj borbi,ali ne sa ovisnošću ove vrste..
Krećemo živit zajedno za koji mjesec i evo sad već 2 i pol godine uživamo skupa.
Šta hoću reći,ta žena me je rastavila na proste faktore i dan danas mi nije jasno kakvu vrstu energije ona ima da me uspije toliko rascjepat "kao mojsije more" što bi se reklo
Godine i godine taloženja raznih sranja i nemogućnost izbacivanja istih,emocije 0 bodova,osjećaj magle,mutnosti,zaboravljanja i neprilagođenosti sa svime što nas okružuje danas.
Plakat nisam mogao 5+ godina,ona me je rastavila u više navrata i u tim trenutcima sam osjetio da je napokon krenulo izlazit,sve ono što se taložilo..
Ovaj zadnji put kad sam se skidao,ostavio sam si za 7 dana diazepama i pio sam ga po skroz malo,a nakon tih tjedan dana kompletno sam prestao sa svime,s time da ovaj put nisam imao nekakvu veliku krizu i dublja depresivna stanja,sve je prolazilo tako glatko,bez da sam ja tome davao ikakvu preveliku pažnju.
Kombinacija diazepama,antipsihotika i antidepresiva sa travom može biti pogubna!U to sam se osobno uvjerio,u mom slučaju bile su tu još i neke druge stvari.
Zašto bi ispao konj ako si rekao psihijtru/ici neke stvari i bio iskren?Ako te zanima i ja sam svojoj rekao apsolutno sve što sam uzimao i sve što me mučilo.
Nije mi uspjela pomoći,odmah prvi put sam izašao sa 3 vrste lijekova koji djeluju na način da ti ubiju i ono malo volje što ti je ostalo.
Sad kad to sve gledam,puno mi je jasnije,magla je polako nestajala,slika postaje sve jasnija,raspoloženje vidno bolje,titranje u trbuhu nestalo,lupanje srca također.
Ponovno uživam u sadnji,pljugi,malim stvarima..Vraćam se sebi,prihvaćam sve,ali sa puno boljim razumijevanjem..Zahvalan sam
Broj ljudi kojima sam okružen se jedva može nabrojat na prste jedne ruke + najuža obitelj
Ako imaš kakvih pitanja,slobodno!:thumb:
Glavu gore i uvijek moraš znati tko si
 
29.09.2022
34
44
18
37
Krejzi moram da iskomentarisem tvoju izjavu da ti je devojka ta koja ti je pomogla. Niko nama ne moze
pomoci ako sami sebi ne pomognemo, sta ocu da kazem, moze neko da te "pogura" ali prvi korak i svaki naredni
moras sam napraviti jer sami smo sebi najveci "dušmani" tj neprijatelji.
 

Crazy Smoke

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
18.05.2010
523
5.128
233
@Lesa23 Sad tek vidim komentar pošto me nisi označila/o.
Molim te mi reci di sam ja napisao da mi je ona pomogla?Ona na kraju i je to napravila
Ona je bila okidač koji sam čekao godinama i kad sam napokon bio spreman preuzet to,onda je došlo,kad sam već skoro odustao i prepustio se...
Tako da znam koliko mozes sebi bit neprijatelj iz prve ruke,navikao sam na bol i taj proces oslobađanja još uvijek traje i trajat će,bitno je samo bit svjestan i znat šta radiš,razlikovat što je dobro za tebe,a što nije..
Najvrijednije informacije su one koje su satkane od iskustva življenja,one ostaju vječne,samo mi kao ljudi sebi slabo vjerujemo nekad kad smo na dnu i onda poslušamo prije nekoga, nego samog sebe.
Kod nekog se to može desit odmah,netko čeka mjesecima,a neki i godinama,neki neće za ovog života....
Kažu ljudi da "učitelj" dolazi kad je učenik spreman...(s tim da ovo "učitelj") ne moraš shvatit doslovno
 
29.09.2022
34
44
18
37
Nisi napisao pomogla ali si verovatno to mislio pa sam tako napisao. Elem, kazes da je bila okidac, jos jednom ponavljam
moze te neko pogurati ali sve je na tebi/nama, ni Bog ne moze pomoci coveku ako on sam sebi nece ili iz nekog
razloga ne moze. Tebi svaka cast sto si se izborio, ali najvise zahvalnosti dugujes pre svega sebi pa onda devojci i ostalima.