Iskustva sa iskjuranom biljkom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Pozdrav svima!!! Kao sto sam i najavio, otvaram ovu temu radi razmjene iskustava izmedju clanova foruma,vezanih prevashodno za home grown,iskjuranu i isprobanu marihuanu. Nadam se da se tema nalazi na relevantnom podforumu,ukoliko ne neka me moderacija ispravi i temu posalje na adekvatnu lokaciju. Iskustva sa iskjuranom biljkom - pod ovim podrazumijevam ukus,miris,izgled,rad...promjene na bolje,promjene na gore,sve sto se najcesce dozivljava kao bitno. Da krenemo redom... biljku sam skinuo oko 6-og oktobra, sušio je 10-12 dana u POLUMRAKU na maksimalno prozracnom mjestu. U trenutku skidanja ODNOS TRIHOMA bio je odprilike sledeci : 70% mlijecnih, 30% prozirnih. U tom periodu sam i vrsio prve probe: Ukus je bio kisjeo, u ustima je bio osjecaj kao da jedem bljutavi kisjeli kupus; Miris izuzetno tezak i neprijatan,nista slicno karakteristicnom marihuana smell-u; Rad - to je vec prica za sebe...ako se pretjera haos kako u glavi, tako i u tijelu bio bi zagarantovan. Naglasio bih nepodnosljivu tahikardiju, i do 140 otkucaja srca u minuti,a istu dovodim u vezu sa bas ovakvim odnosom trihoma,tj sa nedozreloscu biljke. Iz tog razloga, svaki naredni grow zavrsavam sa odnosom trihoma 70% mlijecnih, 30% smedjih ( prozirni potpuno ispadaju iz kombinacije ). Ukus, ovaj neprijatni, dovodim u vezu sa sušenjem u polumraku, tj sa činjenicom da je Sunce po malo direktno grijalo biljke koje se suše, jer je prolazila svjetlost kroz daske anbara u kom sam sušio. Takodje, na ukus je djelovalo i vjestacko djubrivo koje sam koristio ( Plantela ), posebno u jednom slučaju, tačnije zbog nepravilne primjene. U periodu u kom sam po rasporedu trebao vršiti prihranu biljaka padala je jaka kiša. Šta sam ja uradio ??? Uz već pripremljen rastvor ( dupla doza u 5 l vode ) , ja sam direktno za biljku sipao jedan čep NERASTVORENE Plantele, jer sam računao da će mi kiša sprati sve, pa hajde da ovako pojačam dozu!!! Naravno,nijesam bio u pravu, i sve ovo se odrazilo i na ukus i na miris. Srećom da sam ovim tretmanom počastio "samo" jednu biljku. Kompletan rod sam po sušenju odlozio u hermeticki zatvorene staklene tegle, da bih odradio kjuring. Tegle su u potpunom mraku, na temperaturi koja varira izmedju -3 i +10. Vlage nema, a u pocetku sam tegle redovno otvarao da izadje vlaga koju oslobadjaju hedovi. Marihuanu sam ponovo probao 20-og Januara. Koje benefite kjuringa sam evidentirao ??? Da pomenem neke :
1. Vutra savršeno gori, ne gasi se, na vrhu se formira kompaktan žar koji jako sija!
2. Miris... konačno miriše kao vutra, prijatno je zaroniti nosom u nju :)
3. Ukus se takodje korigovao, potpuno je prihvatljiv, mada nije savršen... od 5 do 10, dajem mu 7.5
4. Rad... i ovdje je doslo do napretka, postala je rafiniranija, sa fenomenalnim brain high radom, sa primjesama kaučloka ako to želite... tačnije puca me kako ja hoću, shodno situaciji i mjestu, iako još uvijek ubrzava srčani ritam... ali samo prvih pola sata recimo... ali definitivno nije bila zrela i to za posledicu ima ovakve nuspojave... dakle, što zrelija to bolja.
5. Izgled hedova je fenomenalan, za izložbu :) zdravo zelena boja lijepo formiranih ( ne bas ogromnih ) hedova sa braon pistilama, svakako je lijep prizor za vidjeti.
Na poslednju tačku bih napravio osvrt, vezan za temu zrelosti.... pistile na hedovima su braon boje, ali vutra mi je bila nezrela. Dakle, zrelost treba odredjivati samo posmatranjem trihoma, nikako pistila i lišća, tj njihove boje.

I sad konačni utisak, odnosno šta sam još primijetio. Pušili smo danima vutru, ukus je bio ok,miris sjajan,ali.... Šta biva ??? Odjednom bi naišli na hed čiji bi ukus bio nepodnošljiv, kao da kušamo mokraću ( ne znam kakav je zaista ukus mokraće :D ) kisio do bola, i to u ustima. Od takvog heda kašljali smo svi. Ovakav ukus prati i solidno grebanje niz grlo, a ja sam za koji dan ispljuvavao zeleni sekret, baš gadan. Dobro je što sam kompletan ispljunuo, ako ništa drugo. Šta mislite o čemu se radi, da li sam naišao na hed sa biljke koju sam direktno zalio Plantelom.... ili je mozda uticalo to što sam vutru drzao u nekom papiru danima, papiru iz sveske, a vutra se uz to potpuno isušila???? Filter od vutre bio bi potpuno zut!!! Mislim na filter od cigarete. Ili je mozda sve ovo u kombinaciji negativno djelovalo. Direktno iz tegle hed je ok čini mi se, nisam još uvijek zašao duboko u teglu, pa ne mogu tvrditi da je kompletna ok.

To bi bilo to dame i gospodo.... ako ste prepoznali da je neki moj postupak izazvao sve ovo na šta se žalim slobodno recite!
Idealno bi bilo da tema zaživi i da je svi dopunjavate vlastitim iskustvima, radi širenja znanja šta treba a šta ne... šta se smije a šta ne.... i kako sam rekao na početku da evidentiramo sve promjene, kako one na gore tako i na bolje.... kao što vidite ja sam imao oba iskustva . Živjeli ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Đizzz my son šta si ti sve proživio. To što si naišao na hed gadnog okusa, vjerovatno da je negdje navukao malo plijesni ili neke naoko nevidljive gljivice pa nisi mogao ni znat dok ne zapališ. A i presušena vutra gubi okus, pogotovo kad je držiš u papiru i bude kud i kamo jača i grebe za pluća.
Ova tema mi više liči kao smoke report koji bi trebao ići uz tvoj dnevnik, ako ga imaš jel :joint: .
Al šta je je znanost pravu ti izmudrovah :D.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
moje iskustvo s kjuranjem vutre nekako je najtezi dio posla da se napravi dobra vutra uvjek mi se nekako presuši i to zbog straha da ne zbudjavi. I znam ako se na početku presuši onda nema više ništa od kjuranja nema povratka,može se ona nazad navlažit koricom jabuke,naranče al nije to to. Ostaju ljepi hedovi i mirisljavi al nema tog nekog finog mekanog ,vočnog okusa prilikom pušenja. bio sam dva puta u damuNL i tamo je vutra stvarni ono iskjurana profi jer dok se puši to je tako lagano,fino,okusno(taste)ne grebe ko da je s druge planete..znam da ima tema o kjuranja ak ima ko kakav dobar recept kako najjednostavnije iskjurat vutru,dal koristite higrometar prilikom kjuranja??
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Neznam kakvog pametovanja ima oko kjuranja, ako je dobro osušena sve što trebaš za kjuranje je napunit teglu do 2/3 i zatvoriti je. Svaki dan otvoriš na 2-3 minuta i promućkaš vutru unutra i to ti je to.
To što vi pojebete pa izgubite okus nije problem do kjuranja, jer tu nema neke nauke, vas skara naglo sušenje, a onda moš kjurat do mile volje ali uživat u punom okusu nećeš.
Rekao bih da je sušenje najbitniji faktor za finalni produkt punog okosa i ugodnog mirisa nakon kjuranja :confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni

dragan1985

Aktivan Član
15.08.2014
129
313
63
nije problem da se prebrzo posuši,nego je mala razlika u % vlage ispod 55% nema vise povratka a nije tako suva. Znaci za kjuranje mora biti iznad 56%vlage i sigurno dosta vutroljubca nema dobro iskjurane vutre kak treba,koliko pisu po foruma i dosta je toga il je premalo suva dok se da u teglu i dodje da nemozes otvorit teglu kakvim slucajem neznam 15-20,sati i ode sve u ***** mozes sve bacit,ako se malo vise osusi ipak je bolje nego premalo
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Tegle mi služi isključivo za skladištenje vutre nakon sušenja.E sada,kakav se tu proces odvija,ovo ono ... najmanje bitno,meni.Pratiš ispočetka da se ne bi slučajno pojavila pljesanj a kad prođe ta opasnost,samo vadi i duvaj :D
Trenutno su u 2 teglice po glavni vrhovi od 2 biljke.Toliko su se osušili da nema smisla stavljati u grinder nego samo malo prstima i evo prašine.
Iz iskustva znam da su ti zadnji hedovi najpotentniji :D
E sad,dal' grebe grlo ... nemam pojma.
Kakav je okus ... nemam pojma.
Ionako mješam sa duhanom.
Znam samo da se odalamim sa vrlo malo prašine :D
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
@PowerSeed Nije budjav hed, valjda znam toliko.... mislim da sam sposoban uocit plijesan :) koje uzgred budi receno nije bilo ni za vrijeme trajanja grow-a..... Pitanje za tebe coece vuce, jeli mogla vutra da povuce ovaj odvratan smek od papira??? Kad sam izvadio vutru iz tegle zamotao sam je u jedan papir A4 formata..... za koji dan vutra je bila presusena,nije se mrvila vec raspadala, a sam ukus u ustima mi je bio nekako bas "hemijski", pa jel mogao papir da zajebe sve. Prije toga je bila perfektna,po vadjenju iz tegle....masna,zelena ko Bog :D i fantasticnog mirisa. Ponavljam , posle je doslo do promjena na gore

@No Joke Kud ces boljeg uvida u stanje stvari od smoke reporta ;) zbog dima i jeste sva ova muka, i dim je najglavniji pokazatelj :) Ne bih da ispadnem neko zakeralo, ali ja obracam paznju na ukus... posebno kada je odvratan, barem u ovih nekoliko slucajeva. Kao sto rekoh Poweru, nije bilo plijesni,sve je pregledano detaljno za vrijeme trima.... a najbolji pregled je dok mrvim vutru :) sve je zeleno. E sad, ove gljivice ne znam sta su.... kako se to dobija;i kako se boriti sa tim; i pitanje svih pitanja moze li to biti OPASNO PO ZDRAVLJE??? Ne zvuci mi lijepo ideja da mi je vutra gljivicna. Nebi lose bilo da se jos po neko ko je upucen u ovu problematiku ukljuci u diskusiju i otkloni ove nedoumice. Inace da napomenem da sam u pocetnoj fazi kjuringa slijedio u potpunosti tvoja uputstva: svaki dan sam otvarao teglu,vrtio unutrasnjost tamo amo,ponekad vadio gornje slojeve da bi oni sisli na dno, a sve sa dna sam peo gore,da bi vazduh dohvatio kompletan sadrzaj.... I jos si rekao " vas skara naglo sušenje"... opet ponavljam,susio sam od 10 do 12 dana,na potpunoj promaji,ponekad bi i malo sunca prolazilo kroz daske u odredjeno doba dana....ali ipak u solidnom mraku.

@dragan1985 slazem se da je bolja opcija da je vutra malo vise suva nego da je vlaznija.... em ce se sjebat od plijesni,em nece goriti kako treba, i to tek nije zdravo... mislim na pusenje viska hlrfm

@VenloNL tebe cu samo da poydravim,jer si kralj nad kraljevima :) i slazem se sa konstatacijom o hedovima sa dna tegle.... probao sam ih par, zaista kidaju

Hvala svima koji su uzeli ucesca u temi,nadam se da ce i u buduce... i da ce se jos neko od eminentnih znalaca ukljuciti.... cisto da cujemo vise misljenja. Stay healthy and stay high :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
nisam cuo za takav slucaj sa papirom. ako je cist papir ne bi trebalo da ima sta da povuce al di ga znam, mozda je i recikliran... ja vutru nikad nisam turo u papir, a da isusuje to znam
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
većina papira je puna kemije zbog tehničkih procesa kroz koje prolazi sirovina da bi nastao papir, tako da je moguće da je vutra nešto i povukla u sebe. (amonijak, klor i slična sranja za izbjeljivanje, a to nije sve, ima tu još drugih opasnih otrova)

ako želiš vutru držati u papiru dok se ne osuši, radije stavi u škarniclu od kruha (smeđi neizbjeljeni papir).
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Da li trihomi tokom kjuringa cvjetova dozrijevaju, tj da li prelaze sa recimo mliječne na braon boju ??? Hoću reći, jel moguće da oberete biljku sa mliječnim trihomima, a ovi tokom kjuringa počnu da prelaze na braon boju, pa samim tim i drugačije počnu da utiču na čelovjeka ???
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
A to je tooooo :bocni:: Radi se o mojoj domaćici 2014, i kao što sam već rekao obrana je sa odnosom mliječnih naspram prozirnih, bez braon kugli na vrhu!!! Sada kako vrijeme prolazi, ona sve više dobija tu kaučlok notu.... i dalje se od nje priča 1000 na sat, šetnja i dalje dolazi u obzir... ali je pravo zadovoljstvo sjesti ili legnuti navaren ovom vutrom. I rad je tada potpuno drugačiji, pa sam prvo posumnjao da su drugi fenotipi bile ove moje biljke, ali definitivno nijesu :razvaljen:: poslije ovog odgovora.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ako san dobro shvati, dekarboksilacija i degradacija THC u CBN se događa i na sobnoj temperaturi ali polako i treba dugo vremena. Neka me neko ispravi ako griješim.
Isto sam primjeti da je rad (bar meni) drukčiji ovisno o vremenskim prilikama i neprilikama pa bi smoke raport trebao radit uvik po istom vremenu. Moja zapažanja.
:spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: H2O888 and He-Man