Iskustva sa sortama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zvoniii

Aktivan Član
18.05.2020
71
465
53
36
Pozdrav društvo,pošto ubrzo treba da naručujem i odlučio sam se otprilike šta bih,da li mi možete pojasniti recimo da li je ogromna razlika u istim strejnovima od različitih seed banaka recimo LSD(Barneys Farm) i Psyhodelic od Bulk Seed Bank,tj da li se isplati dati 45€ za isti broj sjemenki istog strejna druge banke ili 17€ za "isti" strejn od isto druge banke
Baš me privlači BSB jer su im cijene jako povoljne i imaju dosta strejnova kako oni kažu lakih i jednostavnih za uzgoj,pa bi molio da mi neko prenese iskustva ako ima sa ovom bankom.Hvala.
PS izvinjavam se ako sam pogriješio temu.
 
09.06.2020
5
6
3
49
da li preporucujete na automatik sortama da se radi fim il toping metod. posto i samoj biljci je potrebno manje vremena do cvetanja a i dosta nize raste. il jednostavano da automatik pustim da raste prirodno.. da li bi pogresio ako bi uradio kao sto rekoh top.ili fim..unapred hvala. voleo bi da mi odgovori ko bas ima znanja
 

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
Raditi HST kod automatika je u principu kocka. Najčešće prođe, ali ko ti garantira. Automatik može LST-ati, tj. savijati grane da nejde u vis nego u širinu. Malo pogledaj dnevnike s automaticima pa ćeš dobiti ideju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258

Evo misljenje o ovoj sorti? Volim sativu, ima prihvatljivu visinu i vrijeme uzgoja, u biti sve idealno.

Moram naruciti za drugi grow. :D Samo sativa...

Naravno lst-om bih ju (njih) drzao nizom...Mozda toping+lst+scrog na kraju.

U biti moram zapoceti sa menkama, pa sam ovu suzio u finale...
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
a sta miriše ,lišće??

JA sam pušio neke sorte kojima dim baca šmek na limun.
K ad god sam gajio,lišce mirise na travuljinu obicnu,ko kopriva-male razlike
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pa i Royal Dwarf koji imam ima neki šmek na citrus/limun, teglicu kad otvoris uopce nema miris po vutri. :D

Onda je Amnesia Limun iduci odabir. :)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.797
188
somwhere over the rainbow
u zadnje vrijeme sa svakom boljom vutrom svijetlo zelene boje, ljudi govore Amnesia Amnesia :zvizd:

Ja cuvam Mohan Ram od Sweet seeds, pokazala se kao killer sorta...

topovi tvrdi kao kamen, prepuni kristala, raste kompaktno i miriši božanstveno. Bag appeal je sto kažu "ovo ti je skank". Imaju onu zelenkasto plavkastu boju budovi i listovi. Iduci grow, bar 2 tjedna duža vegetacija i posuda od 20L

IMG_20200804_160623.jpg
 
Poslednja izmena:
10.08.2020
5
2
1
Prije svega pozdrav svima od novog člana foruma i drago mi je što sam postao dio ove zajednice ::listomahanje::

Zanima me vaše mišljenje..
Vutru pušim već 4-5 godina (meni je 24), ali u zadnje vrijeme mi se dešava to da kada god ispušim buksnu opali me na neki hajmo reći loš trip. Svjestan sam da se svijest širi u momentu, podsvijest izlazi na vidjelo, ali jednostavno samo me počnu peglati te misli. Da budem precizniji, stalno mi se po glavi vrte neki loši momenti iz prošlosti i osjećam potrebu za kajanjem. Znam da se manje-više to svima ponekad dešava, ali kod mene je došlo do tog nivoa da sam morao malo guglati i naletiti na ovaj forum :rasta: Prije svake osude, kad se svede sve crno na bijelo, puno više imam pozitivnih osobina nego negativnih, smatram se uspješnom i pametnom osobom (bez nekog pretjerivanja haha), završavam tehnički fakultet na 5. sam godini - u roku, raja me poznaje kao pozitivnog i humanog lika itd da ne nabrajam sad, nije ni bitno ali jednostavno kada pokušam iskontrolisati misli i opustiti se, vraćaju se same kroz kratak period.. Čak su i drugovi to primijetili kad pušimo zajedno, vide neku zabrinutost kroz reakcije i govor tijela, a ako su misli baš intenzivne i duboke, logično neki lakši vid paranoje isprati to sve:eek:
Sada me zanima da li ste vi imali iskustva sa tim, šta uraditi po tom pitanju, do ćega je, šta kako ...

Hvala na razumijevanju i nadam se nekom korisnom savjetu, lp :wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
ako ti je tako samo dok si navaren,onda se odgovor sam namece. Postoji i mogucnost da ce se vremenom taj efekat ublaziti ,ali verujem da nikada nece nestati u potpunosti,vec ce ti tolerancija porasti i nece ti predstavljati problem. Neko bi preporucio i strucnu pomoc. Najbolje ti znas u kojoj te meri to opseda pa od ovog malenog koraka predji na viši nivo. lp:thumb:
 
10.08.2020
5
2
1
ako ti je tako samo dok si navaren,onda se odgovor sam namece. Postoji i mogucnost da ce se vremenom taj efekat ublaziti ,ali verujem da nikada nece nestati u potpunosti,vec ce ti tolerancija porasti i nece ti predstavljati problem. Neko bi preporucio i strucnu pomoc. Najbolje ti znas u kojoj te meri to opseda pa od ovog malenog koraka predji na viši nivo. lp:thumb:

Kada sam navaren, ishod svega toga je neki blagi strah, a inače kad nisam napušen sve probleme/odluke rješavam racionalno (ili ih nosim sa sobom neki period dok ne nađu izlaz, ugl bez nekog tripa :crazyd:).. Jel moguće da je do loše vutre ili je samo problem u mojoj glavi? :crazyd:
Hvala na izdvojenom vremenu i savjetu, lp :rasta:
Iskreno se nadam da je prolazan period, da neće imati neke teže posljedice zato i pišem sve ovo, u suprotnom bih batalio :)
 
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
heh... ovo gore necu da citam dok se ne prebaci u odgovarajucu temu! :)

nego sta sam hteo...
amnezija hejz, rqs, jel se seca neko da li su grane krte?
ja nesto juce cackao i krc, ode... GR