Iskustva sa sortama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Kako sam iz feminiziranog sjemena biljke Acapulco gold dobio sjeme?
Tako što se polen iz bananice zalepio na lepljive pistile i tako se zametnulo seme.
Polen uz pomoć vetra može leteti po par kilometara tako da je to jedna od mogućnosti. Druga mogućnost je kao što je kod mene bio slučaj da biljka sama od sebe izbaci po koju bananicu i opraši samu sebe (neki kažu da bi produžila vrstu jer prepozna da nije oprašena pa izbaci po koju bananicu).
 
06.10.2021
10
7
3
32
Najzesce mi je kad upalim growdiaries stranicu, pa majke mi ovdje i svaki amater sa prva dva growa je profesionalac naspram ovoga sto tamo vidim hahha.
Nije mi jasno sta ti ljudi rade, jos imaju super opremu,gnojiva, a biljke rijetke uzasno.
Otvorim 13 dnevnika za AK420, valjda njih dva imalo normalnu biljku. :D
A nedo bog da trazis tamo ikakve info o strajnu kroz grovove. Lik skine 10week indiku u 7tj i onda napise da je raicy..

Jel sadio ko sta od ceres seeds?
I trebam. Preporuku za neki strain sto ce me onesvijestit da zaspem. Tolerancija mi je bolesna
 
  • Sviđa mi se
Reactions: amneziaHaze

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Tko ti brani da pušiš i dalje? Ja sam skužio da je pitanje sta napraviti da te malo jace lupi osim sorte a ne tko sta voli ili ne voli :) Poanta svega je da ti je tolerancija visoka. To riješiti (dugoročno) neces s tim da uzmeš jaču sortu. Zapali sad pa za tri dana opet.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Ne znam kako vama ali bez obzira što pretjerujem :D i što sam 0-24:razvaljen:: i tako već cijelo desetljeće, meni tolerancija nikad nije bila problem. Svaka pljuga me odvali. Možda ne osjetim svaku kao prvu ali...čim sjednem i umirim se ja sam već u polu snu, ako legnem za 5 min. me nemasmiley9934. Kod mene je to samo stvar psihe i moje volje, ako hoću...pušit ću do jutra koliko god mi se oči sklapalesmiley9934, ako nema potrebe jednostavno se prepustim i utonem u san:D. Vutra vozi, ja upravljam ;):D.

GrowingMedo

Guerilla Glue (Chem’s Sister x Sour Dubb x Chocolate Diesel) - Bulk Seed Bank odvaljuje:razvaljen::. Kad smo već kod toga, oni su mene zbunili sa tim svojim nazivima:D. Koliko sam ja skužio ta njihova Guerilla bi trebala bit Gorilla Glue. Eh sad, navodno postoji GG #4, #1 i #5...koji je od tih Guerilla?:confused:smiley9934. Istraživajući okolo po raznim web stranicama, došao sam najprije do toga da je riječ o GG #4 (Original Glue), ali isto tako može biti i GG #5 (New Glue), kao i GG #1 (Sister Glue). GG #5 se razlikuje od GG #4 samo po tome jer se GG #5 sastoji od više gena određenih roditelja. Neki vjeruju da je to poboljšana verzija originalnog ljepila. GG #1 je moćna i aromatična sestrinska sorta Original Gluea ( GG #4), koja se posljednjih godina proslavila brzom stazom nakon što je osvojila nekoliko nagrada na Cannabis Cup. Ovaj fenotip s dominantnom indicom ima više arome borovine od njezine sestre, iako su uzgojene iz iste roditeljske genetike (Chem’s Sister, Sour Dubb i Chocolate Diesel). Mislim, nije toliko bitno al kad već stavljam logo sličice bar da pogodim pravi naziv straina:D. Al ga s... s tim brojevima:crazyd:, a i ja s tim logo sličicama:D. I da, koliko god je Guerilla stvarno vrhunska, mrzim kad mijenjaju te originalne nazive :).
 
Poslednja izmena:

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.288
9.626
256
Al ga s... s tim brojevima
Čitao sam negde, da me ubiješ sad nmg da se setim gde, uglavnom breeder-i kad gledaju da stabilizuju strain, i selektuju fenotip - a već imaju spreman naziv (igrom slučaja baš "Gorilla Glue" su uzeli kao primer) posade stotinak biljki, i taguju ih rednim brojevima.
I onda se desi kurcšlus tipa GG#4 postane OG GG, a ne znam GG#26 neka mimoza ili šta već, jer kao razlikuje se malo fenotip, i onda neko zove po broju, neko po novom nazivu, dok dođe do nas ne znaš ko koga i kako :rofl:

Ma bitno samo da obara s' nogu, nek' zovu kako hoće. I taj GMO (chemdog/girl scout cookies) što ga hvale, kad sam čuo da je skraćenica za Garlic-Mushroom-Onion pa sad ne želim ni da probam haha kapiram da ni to nije istina, ko zna kako je dobio naziv, ali ono...ako stvarno bazdi na luka..neka hvala :D
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Pa no, baš kakaju s tim brojevima smiley9934.
Na kraju cijele priče dođeš do zaključka da je to sve ista genetika (Chem’s Sister x Sour Dubb x Chocolate Diesel):D.
Btw, ja ne bih imao ništa protiv da mi vutra bazdi po luku smiley9934.
 
06.10.2021
10
7
3
32
Nije "baš" već nije uopšte. Nisu to nikad ni tvrdili. Sarađuju sa drugim uzgajivačima/dobavljačima
Pogledajte prilog 423224

Btw Alaskan purple je odličan strain :)

Ma dobro ajd nisam se dobro izrazio..
nit znam od kog uzimaju sjemenke/genetiku sta vec...
A posto volim sadit automate, tu je stvarno jako mal broj Kvalitetnih breedera..
Evo vidio na IG night ovl u Suradnji s dark horse genetics(pravi bruce banner) izbacuju bruce banner auto..
Pravi origigi,,Kolko moze bit auto origigi..

@Badi Za take neke strejnove koji su noviji GG,cookies,gelato33,Bruce banner.. Radje uguglam ko je tvorac pa pokusam
real deal nabaviti.. Al me photoP bas ne zanimaju.
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Prije neke dvi godine sasvin slucajno san se odlucija za Bruce Banner #3 (photoP) od Original Sensible Seeds-a. I od tad, šta god ima u boksu njihov banner je uvik unutra!
Zadnjih 5-6 godina od svega šta je prošlo kroz mene, ništa i niko ka BB, i u prilikama bi pocastija ljude 'pljugom' i ko god je proba, svi su stavili u sami vrh ako ne i naj.
A tu ima stare garde pomoraca koji su takorec prosli i probali dosta toga i ljudi koji su svakodnevni uzivatelji.
Kroz ove dvi godine u par navrata san naruciva sjemenke, i svaka, ali baš svaka biljka je ista. Izgledom, radom pa i prinosom kome je bitan. Genetika je stabilna iz svake ture koju san si dosad diza, a znalo je bit u satoru menki u razlici od godine dana, jedna do druge ko klonovi.
Lako se uzgoji, nije zahtjevna ni jednon pogledu. Miris fenomenalan, kad se skjura kvalitetno po meni nisam prova kvalitetniji dim.
Pušim čistaka, i kolku god toleranciju ima, doslovno nakon 3-4 dima moras napravit pauzu sam sa sobom od 20 min pa vidit oces još povuc eventualno dim ili dva.
Mene je jebala nesanica uz posal koji mi uzme od 10-15 sati u danu(fizikalija i vožnja), i nakon otkrica BB. lijekove san izbacija. Od hipnotika za nesanicu do diazepama, tramadolaa....
Ugl, jedna sorta koju necu prestat hvalit di god stignem, mene je u jednu ruku spasila :)
 

dobriduh

Aktivan Član
26.03.2016
80
371
53
Dok ne dobijen formu kakvu volin, Cca 30-40 tak dana, prije flipa.
Uz jedno do dva topiranja, pod zeusima XT. Na pot od 18 litara, iman 6 ili 8 glavnih vrhova, koji se popune do samoga dna. PhotoP su, preflower bude koji dan nakon flipa, a pistile sa formiranjen cvitova nakon 5-10 dana.
Pod HPS-om ih nisan probava dizat, tu mi je draži LED zbog regulacije topline/vlage.
U jednon growu san ima tripse, iako san reagira na takorec prve znakove BB ih je istrpija ko da nista nije bilo a Bruce Cookies mi je pa na potenciji.
Ima je izgled, miris malo slabiji, al rad nikakav, doslovno san bacija sve od te biljke. Bilo mi muka gledat ga savrsenog a ko da pusis neko CBD granje sa trafike
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Može preporuka nekog super autoflowera, ili u prijevodu autoflower sa dužom vegom?
Ali baš brendirana menka, znači da proizvođač garantira da recimo vegetacija bude 6 tjedana, pa kreće stretch (primjer).
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Teško da ćeš naći takvog. Što se tiče automatika svi vegetiraju u rasponu 2 - 4 tjedna. Eventualno uzmeš ako baš hoćeš neki koji je Sativa dominant, koji može cvjetat ohoho :D, npr.
Ako hoćeš dužu vegu, jednostavno uzmeš foto strain i nemaš brige ;).
Inače, Super Autoflower se odnosi na automatike koji mogu narasti otprilike jednako veliki kao foto biljke, pa samim time daju i veće prinose, ali i takvi procvjetaju za 4 tjedna max.
 
Poslednja izmena:

mutanteros

Banned
Banovan
10.12.2021
7
48
13
53
IMG_20211208_155140.jpg IMG_20211208_155242.jpg
Evo jednog lepog primerka suvenira iz Ljubljane. Veliki sam ljubitelj Jack Herrer sorte bez koje ne mogu da zamislim dan i zato sam se odlucio da probam ovaj automatic zbog slicnosti u radu. Sa odnosom 40-30-30 sativa indica ruderalis pruza idealan umeren i cist high. U sebi sadrzi genetiku cuvenog NYC Diesela poznatome po svojoj kiseloj aromi crvenog grejpa i dizela koja dominira.