Ispiranje zemlje prije berbe ili ne?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
O ovoj temi ima dosta diskusije na internetu, pa me zanima mišljenje iskusnih growera s vutre. Je li netko probao ne flushati biljku prije berbe indoor, ima li kakve razlike naspram flushane biljke? Mnogi tvrde da je nemoguće osjetiti kemikalije u okusu ako biljka nije flushana i ispravno curing napravljen. Loš okus i miris pripisuju prebrzom sušenju i prekratkom curingu.takodjer govore da je 2 tjedna bez nutrijenata u finalnoj fazi za biljku veliki stres i da se odražava na urod ( može se izgubiti 10-15% berbe), i biljke ne mogu iskoristiti svoj puni potencijal. Eto sve ovo me bacilo na razmišljanje i žao mi je što malo ranije nisam naletio na ovaj info, onda bi pustio bar 2 biljke bez flusha da mogu usporedit razliku, sad su već sve flushane nažalost.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Nisam mislio bez kjuranja, samo bez flushanja, sa dobrim kjuranjem. Šta postoji razlika na koji način biljka uzima mineralna gnojiva u odnosu na organic?
Ustvari zanima me jesi li probao ne flushati vutru gnojenu mineralnim i dobro iskjurat?
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
kažem, žao mi je što su moje već flushane, inače bih napravio eksperiment. Volio bih da se netko javi ko je probao ne flushati + kjuranje/ flushati+kjuranje. I postoji li razlika u okusu.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
Flush je myth new age hipija
Ne bih se složio , al ajde da ti ne udaram palac dole ;)
Flush nije potreban posle organskih gnojiva ,to će i proizvođači gnojiva da ti kažu , dok je posle korišćenja mineralnih gnojiva i tekako obavezan . Probaj uradi AB test ,isti strain ,isti uslovi i neflusana i flusana vutra .Ako ne bude razlike u dimu glavu sečem odmah .
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ja ću probati to napraviti slijedeći grow, ovaj ne mogu jer su već flushane. Ti si napravio takav test?
S tim da i flushana i ne flushana kjuring bude napravljen.
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Zašto da se manem kjuringa u ovoj priči? Ljudi koji tvrde da ne flushaju, kažu da je potrebno duže kjuranje. S tim da ne flushane biljke nakon dobrog kjuringa imaju ljepši i jači miris i bolji okus od biljaka koje su flushane dva tjedna prije berbe i nakon toga kjurane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Dobra tema... i ja kako koristim BioBizz liniju, koja se prodaje pod organsko čitao sam kako neki kažu da ne treba flushati. Na BioBizzovim chartovima vidim da su stavili zadnji tjedan flush pa sad ti budi pametan. Ako je netko naletio na neke testove vezane sa flushom neka stavi ode moglo bi biti jako korisno... za i mineralna i organska gnojiva..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Osjeti se gnojivo kod neflushanih biljoza samo tako. Neki možda to ne primjete, ali oni sa istančanim nepcem već nakon prve serije itekako osjete. To da biljka prestankom prihrane zadnja dva tjedna daje 10-15% manje je isto neistina. Čista logika, ako biljka ima kilu hedova na sebi da za 2 tjedna može razviti još 250 grama, nemoguće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 209 and mar1o

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Ljudi malo ste zabrijali :) ali sve je kemija i organsko i mineralno.Flusali ili ne flushali minerali ostaju u tkivu biljke @irieman može palac dolje nema ljutnje :)
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
ako biljka povlači nutrijente iz fan listova poslije flusha, ti nutrijenti idu u vrhove i koriste se za rast vrhova, novi izrast. Prema tome nutrijenti su i dalje u vrhovima.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Krenula tema u finom smjeru i sad ode u kjurac, organsko postade kemija, mislim tužno.
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
:popcorn:: nikad ne flusham biljku :popcorn::
Ukus je razlicit,kako kod mineralnih gnojiva,tako kod organskih... mozete polemisat do sutra,al to je cinjenica... bilo ko,ko proba,ce skontatit o cemu pricam....bez kjuringa vutra je 50% gotov,to jes polu proizvod... bila ona na mineralima ili organiku...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazarus Led

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
Pa "kemija" nije ništa loše ( mislim na kemijske elemente) koji su i u organski i u mineralnim gnojivima
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
moja metoda je ; zadnjih dva tjedna samo čista voda...biljka iscrpi sve iz zemlje i lagano krece crpit iz listova..od vrha prema peteljci/stabljici..to je jasno poznato..i tih zadnih dva tjedna se vrhovi jos fino popune..pričekam da se zemlja skroz osusi, zatim harvest....naravno cjuring odradjen i hedovi mirise sve u 16...a, o okusu i radu da ne pričam...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Lood pa organsko nema potrebe flushati, nemože se osjetiti po govnima da ga ebeš. Ali da mi netko veli da zaliva sa hesijem, plantelom ili bilo kojim gnojivom tog tipa do samog kraja, pa ne ispere poslje i kaže da ne osjeti u dimu, pa čak i u mirisu hedova prisustvo gnojiva onda ima problema sa osjetom okusa. Nemoš to ne osjetit. Čak ni kjuring ti neće pomoći istjerati to prisustvo u hedovima, nema šanse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63