Isplativost

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
27.04.2012
9
0
0
41
Otvorio bi temu isplativosti unutarnjeg uzgoja.
Pritom ne mislim na zakonsku cijenu ili poslijedice vec iskljucivo na financijsku cijenu. Uz svijetlo, gnojivo i ostalu grow opremu pomnozeno sa vremenom koje protekne do berbe i eventualne konzumacije iste (jer predpostavljam da govorimo o uzgoju za iskljucivo vlastite potrebe). koliko zapravo jeftiniju robu dobijamo.
I molim vas nemojte okrenuti temu na kvalitetu trave i to sto smo kod vlastitog uzgoja sigurni u podrijetlo. Znaci pricamo iskljucivo o ekonomiji.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Pa sve ovisi,većina nas ovdje ne gleda na to,jako puno ćlanova growa iz hobija i ljubavi,tebe zanima jel jeftinije kupiti smeće na ulici...pa vijerojatno jest u nekim slućajevima.....ako si ovdje zbog Ekonomije na krivom si mijestu+bilo bi puno bolje da ti je prvi post "haj ekipa ja sam taj i taj volim to i to"....da ti ne okrenem temu to je to od mene...svu sreću želim frend
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
isplativost naspram čega, kupovanja kod dilera ili?
Ako je to, isplati se višestruko, ako je sad gram kako kažu kvalitetne marihuane na ulici 100 kn samo s prvim growom si otplatiš box, sjeme, i ostale *****rije. Kasnije samo trošiš struju, vodu i zemlju a to su minimalni troškovi.
evo usporedba sa Amsterdamom. Mene je prvi grow došao kao da sam kupovao recimo u Damu prosječnu vuvu gram za 5-6 eura. Za drugi grow me izašlo nekih cca euro po gramu jer nisam imao startnih troškova, samo zemlja, voda i struja. I tako će biti i dalje osim ako ja ne odlučim drugačije. Dakle odgovor na tvoje pitanje je cca euro po gramu, šta misliš - jeli se isplati?

EDIT to naravno ovisi od boxa do boxa, ovo je moj slučaj, jedan od manjih setupa na forumu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
marko82 je napisao(la):
... I molim vas nemojte okrenuti temu na kvalitetu trave i to sto smo kod vlastitog uzgoja sigurni u podrijetlo. Znaci pricamo iskljucivo o ekonomiji.

naravno da je ovo bitno tako da ne mogu da ne okrenem temu, mozda ces biti sretniji ako kupis neku vutru spricanu kojekakvim govn***, ili eventualno blago "zacinjenu" metalnim opiljcima, evo ti svez primer https://forums.vutra.org/sve-i-sva%9Ata/2797-brutal-offtopic-161.html#post206793
uz to zapitaj se da li bi forum uopste postojao i imao ovoliko clanova ako je jeftinije prosetati ulicom i kupiti... procitaj malo temu gde nisi svratio a tamo se prvo ide https://forums.vutra.org/ko-ste-i-kako-ste-nas-na%9Ali/ pa vidi koja je kolicina novih clanova ogorcena na dilere i iz istog razloga odlucila da uradi grow za sebe...
uostalom, izracunaj koliko te kosta jedan tromesecni grow pa vidi sta na ulici za to mozes kupiti (i to kolicinski, sad ne govorim o kvalitetu koji je inace na prvom mestu).
moj zakljucak, isplativo je (i finansijski) nemerljivo puta
 
31.03.2011
0
59
0
54
isplati se finansiski ali treba uloziti u opremu i nekoliko puta odgajiti uspesno boks.
ali kvalitet je na prvom mestu... ;) a da bi njega dobio gajenje vutre treba da ti bude zanimljiv hobi
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
marko82 je napisao(la):
Znaci pricamo iskljucivo o ekonomiji.


0,5 do 1gr bih volio da imam svaki dan,da zaokruzimo na 1gr dnevno=365gr
Ako cemo uzeti u obzir da se na teritoriji Hr dobar dim moze naci za 5 eu po gramu izracunaj, 365x5=1825 eu,na godisnjem nivou.


To je bilo cisto ono ekonomski, a o drugim carima grovanja ne zelim ni da pocinjem,a vidim da te i ne zanima...
 
20.03.2012
30
1
0
31
Kad covjek pocne sve ovo malo citat (pod sve mislim na cjeli forum onak opcenito) jednostavno se zaljubis u sve to...marko probaj i ti pa vidi :)
 
31.03.2011
0
59
0
54
350e je box 100x100 visine 180 cm komplet za gajenje sa mh i hps 400 w
po mojoj proceni oko 500e treba za dobar start...sa sve feminiziranim semenom...
i hidroponski kompleti su sve jeftiniji a dobar majstor moze da prodje skoro upola jeftinije....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Domacin je napisao(la):
350e je box 100x100 visine 180 cm komplet za gajenje sa mh i hps 400 w
po mojoj proceni oko 500e treba za dobar start...sa sve feminiziranim semenom...
i hidroponski kompleti su sve jeftiniji a dobar majstor moze da prodje skoro upola jeftinije....

moze to i jeftinije, al ako je i tako, dovoljno je da izvuces 50~60gr i pokrio si troskove ;)
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Kod prvg zapaljenog jointa iz svoje baste, svojom rukom polivano, svaki dan po par sati gledanja, nerviranja, znojenja, radovanja i prvi dim prodje plucima ;))))))))

treba dalje ...

PS: koja je bila bese tema ovde ??????
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
SenzaPieta je napisao(la):
Ako cemo uzeti u obzir da se na teritoriji Hr dobar dim moze naci za 5 eu po gramu izracunaj, 365x5=1825 eu,na godisnjem nivou.
Yea sure, evo besplatno nam dijele naokolo :icon_lol:

To si možda prije deset godina mogao naći za 35kn(5€) 1g dobre vutre.
Danas i ovo "smeće" što prodaju pod "skunk" za 100kn(14€), u 85% slučajeva ne može se mjeriti niti s domaćicama koje
ekipa na ovom forumu uzgaja, a kamoli s nekim top brandiranim sjemenom Herer, LSD, Satori, Mazar, Hazeovi, itd. itd.
A da ne kažem da se i u tim uličnim "skunkovima" nađe sjemena na šake, ali ajde, bar su pravi vrhovi a ne granje i popcorn budovi.

Što se tiče isplativosti growanja. Ovisi koju količinu dobiješ, u nekom "normalnom" boxu 100g je minimum minimuma koji netko može
izvući, tj. mora, osim ako osoba nije svijetski anti-talent za growanje i radi epohalna sranja koja rezultiraju s crknutim biljkama.
Znači, 100g minimum, godišnje možeš zavrtiti 4 growa od sjemena ... = 400g vrlo kvalitetne vutre, tvoje vutre.
Evo i da budem veeeeeoma "velikodušan" pa kažem neka tako nešto možeš nabaviti na ulici za 30kn 1g, a ne možeš sigurno.
To ti je 12000kn!! Ja iz svojih grow-ova dobivam preko 200g a to je bez ikakvog truda i pažnje (jebiga znam), može to i do 400g po growu.
A utrošeno na box(eve) sve skupa nekih 2500-3000kn, i to samo zato jer non-stop nešto petljam, rušim, pravim ponovo i sl.
Inače možeš dobar box složiti ispod 2000kn bez problema. S 400W dodatni mjesečni trošak struje ti je oko 120-ak kn.
I to je sve s "malim" boxom od 1m^2. A outdoor je priča za sebe, kad dobiješ čudovište s kojeg obereš 1kg, nema pitanja da li se isplati. =)))

Eto, pa ti onda vidi. :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kenny Dalglish

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
He-Man je napisao(la):
To si možda prije deset godina mogao naći za 35kn(5€) 1g dobre vutre.



Moja greska,htedoh reci 50kn,tojest 7 eu, tojest 250kn 5gr,i da ima dobre robe po toj cijeni...

Ali i to je mnogo kad ti uvaljaju sranje,e u tome je car grovanja,jer znas da nikad neces dati kintu za macka u vreci :dada
 
18.12.2011
27
1
3
34
Kod mene je "1g" (0.8g) skanka 1000 dinara tj. 10e a domaja 500 tj 5e. Ti racunaj pa vidi da li ti se isplati. Mislim da su nam cene tu i tamo jako slicne. Ne moras indoor da radis,naruci neka dobra semena i baci ih negde napolje ako imas uslove i lepo mesto i imaces za svoje potrebe duzi period. Jbg,platis al' se klatis :)
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
ta tvoja barka mala,ča pušta na sve strane,ja sam je brodom zvala a jedva u nju stanem....stih stare pjesme :)

košta me novaca i vremena al kad izađen na more sve nestaje...iman osjecaj da ce mi bit tako i nakon svog prvog growa marice.....nema tu koliko košta....
 
27.04.2012
9
0
0
41
hvala svima koji su uzeli vremena ozbiljno odgovoriti na post i podijeliti svoje stavove.
Oni koji smatraju da je kolicina postova NAJBITNIJA stvar u zivotu....dude bro samo me nemojte prijaviti uciteljici i zvati mi mamu u skolu. zanimljivo je kako kad razgovaras sa odraslima i postavis im pitanje, lijepo i kulturno dobijes odgovor. Medjutim kad sa djecom razgovaras, dobiti ces odgovor bas na ono pitanje koje si rekao da te ne zanima.. ili vec znas odgovor pa kulturno nisi zelio trositi ni svoje ni tudje vrijeme.
Da pojasnim. Ne prodaje svaki "diler" smece koje gnoji ljudetinom i malim macicima. Rekao bi da sam mozda od nekoga sa foruma i kupovao pa mi je on i rekao za forum ili je to nemoguca kombinacija. pitanje je bilo postavljeno radi ekonomske nedoumice. kako vecina odraslih ne trosi mamin i tatin djeparac vec sami financiraju svoje "hobije", pitanje je prije ili kasnije trebalo biti postavljeno. p.s. mozda opet nesto nisam procitao sto sam "trebao" ali mislim da uvod tipa: "ja sam ivo ivic i dolazim iz zagreba, moja adresa je vukovarska 100, 2 kat, grow se nalazi u 5toj sobi sa lijeva iza lego starwars postera, opet molim da ne kazete nikome pogotovo uciteljici koja nema internet. mama mi je vec jednom bila u skoli" .. ili se ocekuje od mene da lazem i govorim u siframa i opet trosim tudje vrijeme *****rijama koje nikog ne zanimaju.
.. ajd malo sam pretjerao za nekoga sa jednim postom medjutim ajmo si ne trositi vrijeme ako ne odgovaramo na pitanja i pridonosimo necemu. pa kad smo kod toga ovo je bila zadnja recenica.
pozdrav i jos jedanput hvala svima koji su ozbiljno shvatili pitanje i pomogli odgovorima i sugestijama.
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
Marko nemoraš biti kivan i unaprijed osuđivati ljude kojima si se budi usput receno sam javio....relax...nisu baš svi dica ovde i ne grantaju se mami od suknju i novcanik...

a što se tice pitanja...pa....što želiš...dobru i provjerenu maricu za medicinu i ping pang pong ili rekreacijsku trif traf truf pa što ispadne???

to je to...koliko uloženog truda i volje toliko i zabave..spike nema se i nemože se su za djecu kako i sam kažeš...pozz
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
marko, marko, crni marko.... lijepo ti ljudi kažu da isplativost nema veze sa ovom pričom našom, a ti se ljutiš, ccc...
Ajde pročitaj pravila foruma prije nego laneš još koju besmislicu. Kad pročitaš, onda ćeš shvatit šta si napisao, da ti sad ne objašnjavam zašto te upučujem na pravila, pošto, jel, volim u šiframa pričat :icon_lol:
 
27.04.2012
9
0
0
41
opusteno ljudi. ne ljutim se to je samo "osebujan" stil.. to i koristenje navodnika.
i znam da ne citam pravila i regulacije, medjutim mislim da nitko nebi ni bio ovdije da voli citati pravila i regulacije.
i mislim da nema razloga da jedan ovako lijep hobi ne bude i isplativ. mislim da nitko ne razmislja o sintetiziranju acetilsalicne kiseline doma nego jednostavno kupis aspirin, iako svi koji su se ikada bavili kemijom znaju da jednako ako ne i bolje mogu to napraviti u kucnoj radinosti. ali da ne serem opet. znam kuzim sve. morao sam postaviti pitanje na drugaciji nacin. moja krivica. pozdrav
 

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
ja sam u debelom minusu što se tiče hobija,jer do sad ništa još nisam uzgojio,ali isto tako znam da mi sve pare ovog svijeta neće moći zamijeniti onaj osjećaj kad zapalim prvu pljugu svoje trave. :icon_wink: neke se stvari ne mogu kupiti novcem.

sad mali offtopic: primjetio sam da se dosta novih korisnika ponaša bahato u startu.dođu,postave pitanje bez prethodnog čitanja foruma,i onda počnu pametovat kad im drugi odgovore.ljudi,skulirajte se i počnite poštivati starije korisnike (tu ne mislim na sebe iako sam odavno registriran) koji su doveli do toga da ovaj forum bude što je danas. INSTITUCIJA!sa svojim *****rijama i lječenjem svojih frustracija preko foruma im samo otežavate posao.ako već hoćete uzgajati onda prihvaćajte šta vam drugi govore,jer ako ne želite i ne radite to,onda vam forum ni ne treba,možete i sami.
pozz