Ispovest i pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Nemogu da razumijem u potpunosti tvoju situaciju iz cistog razloga jer nisam odrastao niti ikad zivio u tako, blago receno konzervativnoj sredini , iako su se blazi doticaji iste osjecali i u mojoj ... na kraju krajeva jednom rijecju balkan, pa svi manje vise djelimo istu kulturu :)
Ono sto sam samo zelio reci jest da mogu shvatiti tvoju frustraciju i cini mi se da bi ti puno pomoglo bilo kakva promjena sredine. Shvacam da ti je do*izdilo u momentu pa da kazes "odoh nestati" , al probaj razmisljati u malim koracima i vjeruj da cak i mali pomak dalje od svega sto te trenutno okruzuje i iritira , moze imati veliki ucinak. Sam se odluci gdje i koliko daleko , drzava, dve tri. Ma cak i samo drugi grad , samo da se maknes od rutine i "domace" okoline koja ti ocito ne odgovara. A ako imas malo ambicije onda toplo preporucam bilo gdje sjeverno u europu , talenat / znanje ocito imas, struka ti je trazena sto i sam znas, tako da se za rad netrebas brinuti. A okolina / ljudi / mentalitet vani je nesto o cemu mozes citat koliko hoces ali nikad neces razumjeti dok ne iskusis zivot u jednoj. A vjeruj mi na rijec, ne pretjerujem, to je nesto potpuno deseto od onog na sto smo doma navikli , vrli novi svijet gdje se ljudi kao ti mogu osjecati "kod kuce" i na svom. Samo hrabro i pouzdano, naviknuti se je jako lako. A jezik, bio on makar i finski, nije nikakav problem, kroz 2-3 godine i to se rijesi. Uostalom kompjuteras si , gdje god i da trazis posao, engleski ce ti biti na usluzi.
A u divljinu uvjek mozes ako nista drugo ne upali , samo se nemoj zaletiti ;)

pozdrav drug
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Ko god želi ili osjeća potrebu za izolacijom ima sigurno psihičkih problema i treba da pod hitno potraži atručnu pomoć

Ljudima je potrebno društvo, ali itekako im je potrebna i samoća, ponekad i dugotrajnija od par dana u vikendici ili na kampiranju ili tko zna gdje. Samoća je zdrava.

Iz ličnog iskustva znam da je svakom potrebna u određenom momentu samoća i izolovanost od svega što ga okružuje i čini da se tako oseća.

Bilo je još sličnih postova i rečenica. Iako se negde provlači termin "svako je različit" ove neke rečenice mi cepaju tu logiku.
Stava sam da ljudima nije potrebno ništa (ako na stranu stavimo fizičke potrebe). Umesto toga što će kroz prizmu zahteva društva gledati šta im je potrebno, bolje bi bilo da razmišljaju šta žele.
Čini mi se da smo skloni da često mešamo te dve stvari. Pa onda želimo samoću - ali na umu imamo kako društvo naglašava socijalizaciju - i onda mislimo da nešto nije u redu sa nama. I onda nasilno jurimo tu socijalizaciju dok zanemarujemo potrebu za samoćom, ili pak ne možemo ni u toj samoći da uživamo jer nam je uvek na umu da treba da se socijalizujemo.

I to radimo na tako mnogo planova. I ljubavnom, i porodičnom, poslovnom, spiritualnom, ličnom, prijateljskom, ... gušimo individualnost kako bi se utopili u masu. Mislim da kada pogledaš društvo kao jedinku, možeš videti da nam to ne odgovara. Često mi deluje i da ne razmišljamo, već uzimamo zdravo za gotovo šta nam društvo servira i jurimo ka tome. Ne kažem da je sve što društvo promoviše loše, ali svesni i razmotreni izbori su bitni.


Ali taj bolesni 21 vek i to programiranje me vodi u ludilo .
Vuce me nesto kao prezivljavam , da se stopim sa prirodom da jedem ono sto nadjem , da proucavam biljke , da odem na selo i gajim sve sto jedan obican seljak moze da gaji.
Mozda sam puko stvarno ne znam , ali znam da ne zelim vise ovako da zivim.
21. vek nije bolestan. Programiranje ne vodi u ludilo. Socijalne mreže nisu zle. I noževi ne ubijaju ljude.
21. vek je samo vek. Programiranje je profesija. Socijalna mreža je samo sajt. I nožem sečeš hleb.

Ti trenutno ne znaš da se izboriš sam sa sobom. Izvini na direktnosti ali nemoj se uvrediti, svi su jednom bili ili će jednom biti u tako nekoj situaciji. Čak će biti verovatno i više takvih blokada. Blokade su znak unutrašnjeg rasta, bitno je da budeš svestan blokade i da ne dozvoliš da se zabodeš u njoj. A najlakše je zabosti se ako nađeš krivca van sebe. Bilo to društvo, ili partner, roditelj, prijatelj, država, vlada, bog, ili šta god.

Možda predaleka analogija, ali donekle slično FLIGHT or FIGHT psihologiji.
Gde nešto sagledavaš kao opasnost, i onda se ili boriš ili bežiš.
Gde bi u ovom slučaju borba bila stav "jeb*m vam sve, ovo je moj život i živeću ga kako ja hoću".
A bežanje je: "društvo je bolesno. posao smara. svi su ostali krivi. idem u šumu da budem Pepeljuga".

Hoćeš da preživljavaš jer će ti to dati svrhu koju nisi sposoban sam sebi da dodeliš. Ljudi davno ne preživljavaju, već žive u izobilju. Možda vam je to sada default podešavanje, i ne deluje kao izobilje, ali da u sred decembra izvadiš jagode iz frižidera je i te kako izobilje.
Ali je to sa sobom donelo nove probleme, probleme na koje nismo spremni.
Kada smo morali da lovimo za hranu, ložimo vatru, pravimo sklonište i smišljamo zamke to smo radili stalno. 24/7/365. Nema vikenda, nema odmora, nema praznika, samo praznog stomaka, hladnoće i rada da preživiš.
Nema se vremena da se baviš egzistencijalnim mislima - čemu i žašto.

Mislim da je to donekle "prirodan" slet okolnosti. Kada više ne moramo toliko da se borimo na spoljašnjem planu, sada ćemo malo da se borimo na unutrašnjem. I kako su nas spoljašnje borbe odradile svoj deo evolucije, sada polako tranzicioniramo u unutrašnje. Mada znamo i često da veštački kreiramo spoljašnje kako se ne bi bavili unutrašnjim.
Opusti se, nemoj život da shvataš preozbiljno, na kraju dana sve je ovo jedna velika igra iz koje niko neće izaći živ. Normalno je da na putu naletiš na prepreke, valjda to znači da ides u dobrom smeru, ili je barem tako u svim igricama.:mario::
 

razman

Aktivan Član
Poznanik Foruma
10.07.2010
638
3.117
163
creeper,hvataj akcije i svako malo otputujte nekamo iz te sredine onda, bar par puta godisnje, dobro ce vam doci razbiti monotoniju i zaboraviti to sto te stisce.
smij se i nek te vesele razne te sitnice kojima si okruzen, zapaliti s djevojkom pa moras biti sretan radi toga..i tek tada ides sutra u borbu dalje s ostalima i nebi ti trebao biti problem, mos uvijek i ignorirat:)
venlo,i ja bi u to selo di je mir i spokoj, i rekao sebi..nikad nije kasno za otic van, ako dobijem otkaz tu, palim vani s obitelji uopce me ne zanima.
nojoke, onda su zakon promjenili u thailandu, morao si imati 10000eu na racunu i nisi ti mogao kupiti negojedino zena ako ces je ozeniti ili si mogao iznajmiti, al to je bilo prije 10god kazem mozda su zakon sad izmjenili.i skuplje je ipak malo sada, otisli su oni s turizmom daleko ispred nas
svi ste sve dobro rekli
 
Poslednja izmena:
02.11.2014
34
31
18
Pozdrav dobri ljudi . Citajuci Vase komentare uradio sam ono sto sam mislio da ce me vratiti na difoltna podesavanja.
Uvek sam voleo da isprobavam sve , ali pod uslovom da je prirodno....

Porcija pecuraka sa odabranom ekipom ,tj starim drustvom.

Efekat verujte ne bi mogao objasniti , nemam prave reci za to ali sam u svojoj sobi gde imam 3 desktop racunara
ja seo za komp gde se radi samo crtanje , tj vektorski dizajn sto sam u zadnjih godinu dana skroz zapostavio , i tu sam zvrljao nesto kao fora neki logo ne bi da postavljam , pricao nesto sto bas nije za forum..
( bar su tako rekli)

U svakom slucaju , posle dobroog spavanja sam se probudio nemoguce odmoran i srecan , potpuno nekako opusten , toliko da me je cak i devojka pitala dal sam pijan ili sta je fora.

Trajanje : 5 sati (+-)
Osecaj : Neopisivo dobarrrrrr neopisivoooooooooo
Kontraindikacije : Mucnina i to teska ali veoma brzo prolazi , kod mene se javila u prvi sat.
Zedj : Potreba za vodomm jaoo . popio sam i popio ali negde pri kraju ludila.
Osecaj nelagodnosti na svetlo , koliko ono slabo bilo , na muziku koja vam ne odgovara.



U svakom slucaju jedno super iskustvo , ali zbog zesce ludih efekata ja ne bi preporucio svakome , pogotovo bez iskusnih ljudi u vasoj okolini.
I da , glavna stvar ove teme je da planiram da dam otkaz i da pocnem da se bavim tj nastavim sa vektorskim dizajnom, ono sto sam pre godinu zapostavio i da pocnem kao freelancer, a na leto da pocnem sa outdoor-om.
Naravno necu prestati sa programiranjem jer je to nesto sto sam naucio pre dizajna ali za sad mislim da sam pronasao ono sto me ispunjava....

Mozda ovakve stvari kao sto su pecurke ne bi smeo da pisem na ovom forumu i verovatno bi me poslali na www.the***ka.com , ali eto , meni je ovaj forum drazi , i tu sam vec neko vreme .

Budeite mi dobri <3 <3 <3
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
podrzavam sve,to ti je trebalo ocigledno u tom trenutku..to je to..to je taj sled okolnosti,to je to..pici tu pricu..

skontao si odgovor na dilemu,prokljuvio si seeeebeeee za jos maaalooo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper
02.11.2014
34
31
18
Ne znam brate , osecaj je kao posle koncerta nekog omiljenog benda , pa znas ono kad si pod utiskom.
marihuana je marihuana to stoji , i ljubav prema njoj je ona prava ljubav sto se nikada nece promeniti.
Ali ovo... Ovo je nesto drugo , totalna suprotnost. I zato sam i reko da treba imati iskusne ljude pored sebe
jer kapiram da ovakve stvari nisu bas za zezanje pogotovo ako neko nije upucen u to , i ako je sve to naravno prirodno.
Za sutra sam odlucio da prvo odem do firme i sa osmehom na licu dam 'neopozivu ostavku' a onda uvece spremim zesce dobru veceru i pozovem uzi krug ljudi i posle toga jedno nedelju dana izlezavanja i onda se lagano bacam na posao , ali samo lagano.
Stvarno ne znam sta da kazem ljudi ali ja se osecam nekako skroz drugacije , cak imam utisak da mi i soba u kojoj sam ceo zivot nekako lepsa hahha . Ne znam , videcu sta ce biti za tih nedelju dana i kako ce se odvijati stvari.
U svakom slucaju , tu sam na forumu pa se cujemo.
Mnogo Vam hvala ljudi sto ste imali strpljenja i vremena da pisete. Cujemo se vec sutra. Pozdravvvvvvv :*************************
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
potrajace ti to sve vise dana..pazi samo da posle tog iskustva ne potones tamo gde si bio..jer euforija uvek spadne..

potrudi se da naucis sto vise iz tog iskustva i preneses to iskustvo na svakodnevnicu..

necemo sad vise o tome na forumu,jer nije mesto za to..
ali snasao si se,na ovaj ili onaj nacin..to je bitno,sad razlicita su misljenja za to..vazno je da si ti presekao i da je sve dobro :)
 

Lunnamoon

Rise and shine, Mister Freeman, rise and … shine
12.07.2014
565
866
113
Lepo razmisljanje, znaci nisam jedini koji ne voli ljude (mislim na mainstream zajednicu zatupljenih sistemskih botova koji cine 99% drustva), samo sto bih ja voleo vise planinske predele da nastanim, Afriku bas ne gotivim, deluje mi kao jedno odvratno, vruce mesto. Jedino sto bih ja voleo da ostanem u kontaktu sa nekima koji su slicni meni, znaci ne 100% bez ljudi vec samo sa istomisljenicima. A da, i komp i net su must have :) Znaci: planina (recimo Alpi), brvnara, drva za lozenje, sneg, moje 2 cure (zena i cerka) i kao sto rekoh komp i net, i zbogom Trampe, Klintone, Vucicu, Stanija, PINK TV, banke i ostale robovlasnicke pizdarije :banana123::banana123::banana123:
 
02.11.2014
34
31
18
Samo da se javim , sve ide kao po loju sto bi se reklo .
Otkaz dao i cao :D .
Radim na dve skroz razlicite stvati .
Pokusavam da sa drugom uradim logo za jednu firmu za neke fine parice , nije mnogo ali idemo polako , ne jurimo kintu nego 'ime' .
I radim na projektu na GitHub-u , radi se zesce dobra aplikacija za pentesting , moze da upadne svako ko ima bar neko znanje o programiranju , bilo amaterski ili profi , nema ismejavanja , filozofija open-source-a :)
Meni je zivot krenuo u skroz pozitivnom smeru . vecim ali vecim delom zbog Vas sa foruma i zbog nekih mojih odluka.
Ja samo zelim da Vam se zahvalim . Brat Creeper ce uvek biti tu za Vas.
Sve Vas volim <3 <3 <3 <3 <3
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
odlično, dok god se ti osjećaš "svoj" sve pet.
Mislim da mi je kad se osvrnem na svoj život, najveći uspjeh to što sam uvjek bio drugčiji od drugih.
Nekad na loše nekad, na dobro ali nikad uz struju. :razvaljen::
Nego bili nama u slobodno vrijeme i ako se to može složio neku aplikaciju koja bi nam pomogla u growanju.?
Recimo da te podsjeća na zalijevanje,đubrenje ili proračun svijetlosti, ukucaš dimenzije boxa ono ti izbaci koliko ti treba lampi, koje snage,
.... a zamisli imaš neku bolest,, na biljci po listovima, skeniraš mobom i on ti izbaci šta bi to moglo da bidne :cool:
Nek se zove ap; "GrowCreeper".
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ja zelim da odem negde gde mogu uz gitaru da kuliram ceo dan , gde mi se ne postavljaju glupa pitanja , mesto gde pare nisu bitne , mesto gde nije bitno ocu li imati kintu da odem 4 dana na jebeno more itd itd.

Kratko ću. Ja sam u godinama kad polako ali sigurno počinjem da pojednostavljujem stvari, crno je crno - belo je belo, tako da ću ti za ovo reći samo jedno, nemoguće. Mani se ćorava posla i pozdrav druže.