Ispovest i pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Ko god želi ili osjeća potrebu za izolacijom ima sigurno psihičkih problema i treba da pod hitno potraži atručnu pomoć, ljudi su društvena bića kao i životine , onaj ko ima kući nekog ljubimca zna dobro o čemu govorim,sve traži svoje društvo. pustiš pasa on potrči prema drugome, pustiš mačku vanka ona potrči u susret drugoj mački, izađem na kavu tražim ljudsko društvo. Osim toga takvi ljudi su sebični gledaju samo sebe, neko te je donio na svijet,dao ti obrazovanje, društvo uložilo u tebe a ti ka ***** se želiš sakrivat od ljudi, stisni zube i budi faca pa se suoči sa problemima.

Ovo podcrtano je u najmanju ruku glupa i bezobzirna izjava. Odakle ti pravo da postavljaš sebe kao neko mjerilo? Napisao si da si "prošao tu fazu". Ok, prošao si kroz nju, ali ti si TI, i SAMO TI.

Svaki čovjek je svemir za sebe, zasebno i jedinstveno iskustvo, i ne možeš i ne smiješ nikoga uspoređivati sa drugim ljudima. Postavi 1000 ljudi u istu situaciju, svaki od njih će ti ispričati barem djelomično drugačiju priču o tome što je proživio i osjetio. Ono što jednome predstavlja nepremostivu prepreku, drugome je izazov, situacija od koje se nekome tresu noge drugome može biti zabavna. Shvaćaš poantu.

Ljudima je potrebno društvo, ali itekako im je potrebna i samoća, ponekad i dugotrajnija od par dana u vikendici ili na kampiranju ili tko zna gdje. Samoća je zdrava. Ako ne možeš biti sam sa sobom, ako u samoći "izluđuješ" sam sebe vlastitim mislima, onda nisi ni za u društvo, tek tada si za u "instituciju".

Neki od ljudi koje danas smatramo velikim misliocima, filozofima, prorocima, mesijama i tko zna čime su provodili dane, godine, čak i desetljeća u samoći. Zašto? Imali su svoje razloge. Možda su željeli mir, vremena za meditaciju, promišljanje, tko zna...

Otići znači biti kukavica, biti sebičan?
Uzeti ću vlastiti primjer:
Završio sam osnovnu školu, upisao i završio srednju (koja je bila preko 30km od mojeg doma), upisao sam i fakultet, nakon 3 godine sam odustao jer sam shvatio da me ta disciplina uopće ne privlači i da ne bih mogao živjeti da radim od toga jer bih bio nesretan. Moji roditelji su u moje školovanje i život izvan doma uložili preko 15000€ i ja na kraju nisam završio fakultet. I ja sam se u početku osjećao teško i to je bila najteža odluka u mojem životu, odustati od fakulteta, "razočarati" roditelje i baciti sav njihov novac u vjetar. Zaposlio sam se, našao odličan posao, promijenio posao za još bolji, želio sam vraćati roditeljima novce za koje sam mislio da sam im dužan.
Što su mi rekli? "NE. Nisi nam dužan nikakve novce. Važno je da saznaš što želiš od života i da odlučiš sam za sebe, da napraviš nešto. Naša je dužnost bila da te postavimo na noge što smo i napravili, fakultet očito nije bio tvoj put nego si se zaposlio i krenuo u drugom smjeru, naš cilj je postignut."

Nitko ne duguje nikome ništa (osim ako imate posla s mafijom, onda bolje vraćajte te pare... :D)

Suočiti se sa problemima ne znači bezglavo jurišati ili plivati uz struju, treba prvo prepoznati "probleme", one prave, duboko u nama, one koji nas koče da postanemo što doista i jesmo, ne one površinske kao što su posao, društvo i Donald Trump...
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.011
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ljudima je potrebno društvo, ali itekako im je potrebna i samoća, ponekad i dugotrajnija od par dana u vikendici ili na kampiranju ili tko zna gdje. Samoća je zdrava. Ako ne možeš biti sam sa sobom, ako u samoći "izluđuješ" sam sebe vlastitim mislima, onda nisi ni za u društvo, tek tada si za u "instituciju".
Bravo metalac :clap::
 
02.07.2015
147
158
43
Pozdravljam sve učesnike u ovoj temi a i ostale forumaše.
Iz ličnog iskustva znam da je svakom potrebna u određenom momentu samoća i izolovanost od svega što ga okružuje i čini da se tako oseća.
Ali posle izvesnog vremena (bar je tako bilo kod mene) ponovo mi se pojavila želja za društvom, prijateljima, prethodnim načinom života...
Bio sam u samoći oko godinu ipo dana, izolovan od svega i svačega što me okruživalo. Povremeno sam se sretao sa ponekom osobom tamo u tom mestu gde sam bio.
Potrebno je da čovek negde ode i da "napuni" baterije.
Moj savet je svakome da ispuni svoje snove i posluša srce.
Uvek se može vratiti na prethodni način života.
Ja i sad odem malo u tu samoću kad god me počne pritiskati ovaj ubrzani i suludi način života.
Puno sreće i zdravlja želim svima i još da dodam : ljudi, živite onako kako mislite da je najbolje i da vas čini srećnim, zadovoljnim i opuštenim.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
U potpunosti se slažem sa metalmaniacom,kao da sam ja to ispričao.
Svaki čovjek je različit,svatko ima svoje strahove,svatko ima svoj zasebni identitet,svatko razmišlja za sebe.Ima nas svakakvih i poanta postojanja i suživota je upravo to,različitost,ali ujedinjena različitost koja i čini ovaj naš mali svijet toliko zanimljivim.Svatko ima svoj pogled na život,a isto tako i svoj mali svijet u koji se ponekad sakrije jer mu je tako lakše pobječi od svakodnevice koja i mene zna gušit.Ja sam na primjer jedan veliki pozitivac koji u svemu vidi i dobru stranu,ja sam jedan od onih koji kažu,"Ma sve će biti dobro" bez obzira na problem,bio on veliki ili mali.
Pesimizam ne razumijem jer živjeti konstantno u nekom strahu misleći o najgorem nema smisla jer ovdje smo ipak samo jednom (koliko znamo:D),pa stoga živimo punim plučima i uživajmo u životu bez obzira što nas guše sa svih strana.
Svatko od nas može pronači sreču u malim stvarima koja se nekima mogu činit i smješna al kako sam rekao več,svatko od nas je jedinstven stroj,jedinstven sklop stanica ,individua koju možemo kao ljudi prihvatit,podržat,razumijet ili jednostavno ignorirat,a nikako osuđivat,a i na kraju krajeva sami smo krojači svoje sreče.
 
02.11.2014
34
31
18
Auuu ljudi moji pa ja nisam ocekivao ovoliko dobrih komentara , vise sam ocekivao da ce ovde biti zajebancije pa mi je bila i cimka malo da udjem :)
Puno Vam hvala , svaki komentar je bio vredan za citanje i beskrajno hvala ovom forumu.
Samo da razjasnimo neke stvari ako nisam reko na pocetku .....
Nemam dece , moji su razvedeni , to nije uticalo na mene jer sam vec u nekim godinama u kojim kapiram neke stvari , a i taj razvod je bio naravnooo zbog para .
Keva me podrzava u svemu , odlazio sam ja i ranije tako na 3-4 dana bez javljanja , bukvalno nestanem , cak su me nekoliko puta i trazili kada smo isli na izlet "kao fora" , oduvek sam imao taj trip da u pola noci nestanem i sednem na neko mesto i razmisljam.
Ali taj bolesni 21 vek i to programiranje me vodi u ludilo .
Ja nemam normalan san , ja sanjam samo brojeve i promenljive , if , else , elif , or , not itd itd.
Vuce me nesto kao prezivljavam , da se stopim sa prirodom da jedem ono sto nadjem , da proucavam biljke , da odem na selo i gajim sve sto jedan obican seljak moze da gaji.
Mozda sam puko stvarno ne znam , ali znam da ne zelim vise ovako da zivim.
Ljudi mnogo Vam hvala sto citate sve ovo , ovo mi je bar jedino mesto gde mogu da kazem ono sto me muci a da ne prodjem sa dijagnozom (ludila) :) Budite mi dobri i cuvajte se.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
drug moj, ja imam staru drvenu djedovu kuću na selu koje je gotovo napušteno, i duboko u šumi. idem tamo kad god mogu.
Budem danima,mjesecima sam. Nosim drva hodam po šumi ložim vatru,,ma sve praiskonske poslove.
Nikom nije jasno zašto toliko idem. Potrošio sam i brdo para, nažalost uređivajući "moderno" sad ću sve to razvaliti i vraćati se originalu.
Nažalost ja sam bolestan baš zajebano (nije izgovor). da bi otišao daleko.
Al dok sam bio zdrav znao sam otići negdje u druge zemlje sa parama za put do tamo. Po uzoru na henry millera i njegove knjige "niko i ništa u parizu i londonu".
To je sve blijeda slika onoga što bi ti htio, ali nemoj da ti život prođe u letargiji i ovoj umjetnoj stvarnosti nikome nisi potreban ako nisi ti ti. Organiziraj se polako kao što i radiš. dogovori sa curom razgovaraj. i idi.
Gledao sam zimus kako neki naši likovi tako sa 100 eu. odu u afriku mjesecima, izdržavaju se povremenim poslovima.
Nude se sami da nešto urade za hranu, spavanje.. i tako putuju.
Ne bježiš ti time od nikoga, naprotiv, upoznaješ još bolje ljude i sebe.
 
21.01.2014
91
158
33
Pozdrav svima, evo da i ja izrazim misljenje, premda je sve receno

@kizo123 i njegov primjer s ljubimcima, dobra namjera, ali nespretno izrazavanje

Kizotov pas je ocito pas koji dolazi iz obitelji koja mu pruza toplinu doma, ljubav i sve sto jednom psu( a i covjeku) treba.
Da je taj kizotov pas sasvim slucajno nekakav pas iz nekog sinteraja, koji je proveo zivot na pola metra lanca, vise gladan nego sit, mozda jos i fizicki maltretiran, mislim da bi se kizo jako cudio zasto mu se pas ne zeli socijalizirat :) --> udomljujte pse iz azila, njima je vise potreban dom i ljubav


Ja bih rekao ovako, da malo rasclanimo pojmove. Ljudi koji se izoliraju da bi sacuvali zdrav razum i napunili baterije ili nasli sebe kao Creeper (ovo se smatra normalnim) i oni kod kojih je izolacija posljedica necega iz djetinjstva ili mladosti kao kod mene i puno drugih ljudi u nasoj okolini (ovo se ne smatra normalnim). Ne zelim biti izolirka, ali eto tako je. I izolacija je mozda malo pretezak pojam.

@Felt kaze da ne kuzi pesimizam i konstantan strah koji ne dozvoljava normalan zivot. Ni ja ne vidim smisao u takvom zivotu, ali to je jedino sto znam. Osoba sam koja se bori sa strahovima, nesigurnostima, nemotiviranoscu i neambicioznoscu i nisam se nikad lijecio, premda sam se savjetovao, ali namjeravam jer propustam zivot recimo i pocinje mi smetati u svakodnevnom zivotu. Strah me svega, promjene posla, izlazaka, novih mjesta i ljudi, a i svakodnevnih situacija. Imam 29 godina i sto sam stariji to je situacija teza za hendlanje i djeluje mi na psihu i kvalitetu zivota. Da ne pricam o tome kako mi socijalne vjestine kopne pomalo.
Unatoc svemu tome ne smatram se pesimistom, ali niti optimistom, negdje sam na sredini. Nazvao bih se realnim. I mislim da ne mozes bit optimist, a da nisi malo pesimist ili obrnuto, jer i to granici sa poremecajima. Stvar je percepcije. Ako je iskrivljena, opet ne valja.

Ovo nije moglo biti bolje receno
Suočiti se sa problemima ne znači bezglavo jurišati ili plivati uz struju, treba prvo prepoznati "probleme", one prave, duboko u nama, one koji nas koče da postanemo što doista i jesmo...

Mozda sam puko stvarno ne znam , ali znam da ne zelim vise ovako da zivim.
Ljudi mnogo Vam hvala sto citate sve ovo , ovo mi je bar jedino mesto gde mogu da kazem ono sto me muci a da ne prodjem sa dijagnozom (ludila) :) Budite mi dobri i cuvajte se.
Nisi pukao, ne mozes biti normalniji nego sto jesi. Kad nesto ne odgovara treba promjena. Da se ne dogodi da puknes. I 95% ljudi bi otislo od psihijatra s nekakvom dijagnozom.
Ne zato sto smo svi ludi, nego zato sto psihijatri i psiholozi imaju malo drugacije poimanje "normalnoga", koje je puno sire i dublje. Mi laici pod "normalno" poimamo ono sto vecina ili okolina smatra normalnim.

I malo van teme, ako smijem.
@deraxor, vezano za pricu o uspjesnoj borbi s ovisnosti i oporavku nakon nesrece. Vama, gospodine, postovanje, moj naklon i svu srecu zelim u daljnem zivotu.
 
01.09.2014
71
163
33
Postoji jedna komuna u Španiji, zove se Marinaleda.
Sve je postavljeno drugačije, pravičnije, pogledaj malo po internetu...
Vutra legalna, klima afrička, ima internet, možeš porodicu da povedeš, naprave ti gajbu, daju posao.
Izvoli nešto i za čitanje Monah Kalist, lik sa kojim se možda poistovetiš.
Srećno i .... you have officially been pimped
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nisam bas upoznat sa ovim sta si napisao za tu španjolsku komunu...
Ali ako je to tako kao što si napisao onda je to Raj na Zemlji, a ne komuna. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper
01.09.2014
71
163
33
@baobab temu sam izučavao i još pratim, ima podosta nekih eksperimentalnih i edukativnih komuna, ali ova je stvarno jedinstvena i u skladu sa željama @Creeper
al ne veruj meni, već jutubi i gugli :)

p.s. najjači statement:svi meštani iz protesta ušli u obližnji supermarket i nakrcali tone pirinča i samo izašli, bez plaćanja naravno. eto primera za sve nas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper and baobab

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Nacuo sam nesto o eksperimentalnim komunama, iskreno neda mi se dublje istrazivati..al u svakom slucaju palac gore. podrzavam.

A ovo drugo je zanimljiv primjer kako se ljudi bore protiv sustava, al po meni nemora biti i nuzno dobar. Kapitalizam je smece od sistema, ali kakav bi i to bio isto sistem kad bi svi ulazili u trgovine i uzimali bez placanja.
Vidi se da ovaj svijet ide lagano u onu stvar, ali osobno mislim da su ljudi opcenito opsjednuti nebitnim stvarima u zivotu i zato im je tako kako je. Malo tko ima muda krenuti od sebe, prvo sebe preispitati i promjeniti, a tek onda mjenjati Svijet. A muda ne rastu na drvu ili stabiljci pa da ih se ubere. Isto ko ni sreca. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
A muda ne rastu na drvu ili stabiljci pa da ih se ubere. Isto ko ni sreca. :)
Na sreću nemožeš utjecati. Ona sama dođe u određenom periodu života ... il' ne dođe.
Za 'muda' se slažem ;)
Budućnost se nemože predvidjeti,ali ju sam sebi možeš iskreirati. Bar donekle ;)
Ja pročitah 'moja mala' pa sam nešto zabrijao ;)
Onda si ti care 'na konju'. Pokupiš malu pa pravac 'Viersen'. Brate,imaš svjetlu budućnost ;)
Zamisli urednu liberalnu sredinu gdje fazani i zečevi trče po parkovima u gradu. Ti šljakaš,mala šljaka ... i možeš birati šta ćeš da radiš.
Npr,piješ kavu u kafiću i gledaš u veliki joint poviš šanka :D
DSC03565.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper and baobab
21.05.2016
3
16
3
Deraxor, ja bih rekla da svatko sam bira s kim će provoditi vrijeme. Osobno nisam neki ljubitelj kafića, ni klubova, iako se naravno ponekad pošteno zaruži. Mislim da je kvalitetnije provoditi vrijeme sa npr. jednom osobom čiji ti mentalni sklop odogovara, nego sakupljati xy "poznanika" za ubijanje vremena.
Samoća je ok. Ne u smislu izolacije, već provoditi vrijeme kako tebi odgovara, bilo to uz knjigu, gitaru, bilo koji hobi. Dobro je biti sam, ali ne usamljen.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Deraxor, ja bih rekla da svatko sam bira s kim će provoditi vrijeme. Osobno nisam neki ljubitelj kafića, ni klubova, iako se naravno ponekad pošteno zaruži. Mislim da je kvalitetnije provoditi vrijeme sa npr. jednom osobom čiji ti mentalni sklop odogovara, nego sakupljati xy "poznanika" za ubijanje vremena.
Samoća je ok. Ne u smislu izolacije, već provoditi vrijeme kako tebi odgovara, bilo to uz knjigu, gitaru, bilo koji hobi. Dobro je biti sam, ali ne usamljen.
definitivno ja nisam usamljen, od jutra do mraka sam u kontaktu sa ljudima.
ali meni druženje sa ljudima ne znači puno, više volim biti sam (tako se osjećam i u društvu).
Imam toliko toga što želim uraditi da nemam vremena za ljude.
Oni su mi samo usputna smetala, mobitel bi najrađe razbio tri puta dnevno.
Nemam ni neku ljubav, zaljubim se gadno pa mi to zazume sve vrijeme i osjećaje, okupira me skroz, mada znam da je ona veliki pokretač ako tu nema nekih problema.
Moje zadnje ljubavi su grozno završile, nije bilo ko u bajkama, već po balkanski bilo je: "čaše lomim,,ruke mi krvave..."
tako da više mi je i to muka.
I ja bi kao i pokretač teme, sve izokrenuo "upside down" što rekli drugovi englezi.
I otišao u skroz obrnutu sredinu.
Nezadovoljan društvom, i sistemom, ne gledam teve, od kako se pokvario nisam ga ni dao popraviti.
U tom mom selu il bolje rečeno šumi sada, vladaju drugi zakoni,pravila, stim se mogu boriti, tu su stvari jasne.
Tu sam se ostavio, heroina, kokaina... društvo mi nije moglo pomoći. Zatvori lječilišta,,samo reci ne.. ništa to nije pomoglo.
Zato kažem ako ja to znam objasniti, u promjeni okoline pa makar to bila i izolacija od istih,
Čovjek može dosta naučiti o sebi i drugima.
Autor teme ako ga ne sjebe kakva boleščuga tamo može se vratiti bitno jači, i kompletniji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Creeper

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
Kapitalizam je smece od sistema, ali kakav bi i to bio isto sistem kad bi svi ulazili u trgovine i uzimali bez placanja.

To je utopija... Anarhizam je utopija, nije "sistem". Kada novac ne bi postojao, tj. kada se rad ne bi plaćao i kada poslovi ne bi bili različito plaćeni po tarifama nego kada bi bilo bitno samo da se svi trude, sve bi moglo biti besplatno za sve. Zajednički trud za zajedničke interese cijelog čovječanstva, rad za dobrobit svih.
Trenutno je velika većina ljudi odvojena od tih osjećaja i ograničava ih zavist i osobni interes jer su ljudi uvjereni da što više materijalnog imaš, više vrijediš, izvrnute su vrijednosti.
 
02.11.2014
34
31
18
@VenloNL Ovo bi moglo biti ono sto mi treba :)
Evo bas prekjuce komsija upada kod mene u 9 ujutru , misli da ga zena vara i kaze "Komso mislim da se vidja sa onim istim , mozes li ti to nekako da napravis i da vidis sve njene poruke i pozive , placam kolko kazes" . To su vecinom sitne backdoor ili keylogger skripte , i ne uzimam im pare , ali kada ceo dan posle toga slusam svadju i lupanje po stanu osecam da sam ja glavni krivac svega toga , sto i jesam.
Vutra je ono sto me na neko vreme odvoji od svih tih gluposti, zakljucam se u sobi pustim muziku i uzivam , ili sam ili sa devojkom.
To je jebeno fantastican osecaj.
Ali vec sledeceg dana ja se vracam istom poslu , istim namrstenim ljudim , kompovima itd itd..
Petlja koja koja se vrti non stop dok ne dodje do sledeceg koda.
Imam ja nekoliko kuca na selu , potpuno prazne sa prelepim pogledima ali uticaj 'ostale' familije na moj odlazak tamo je .......
Jer kod nas onaj koji ode u nemacku (standard) ili dalje je uspeo u zivotu, a onaj koji se vrati je lud i budala.
E zbog toga i zbog ostalih stvari zelim da odem , da vise nikad komp ne uhvatim , da vise te ljude ne gledam i ako su mi najblizi. Imam neki trip da kad bi otiso i na mesec oni bi dosli gore samo da vide koliko sam zaradio i dal imam vecu platu od njihovog sina :)
Kao aktivni clan IRKA (Inicijativa za promenu zakonske regulative kanabisa) ja sam u svom kraju a i sire poznat kao narkoman.
Objasnjavati sta je kanabis i to ne vredi , ovde su ljudi sprzenog mozdanog sklopa i to je to .
To je samo 3 % onoga zbog cega zelim pobeci odavde , znaci prvenstveno od ljudi.
Nacionalizam ili Patriotizam , Isus ili Allah , rokaj brate , sto vise mrtvih to bolje , u svakom slucaju mi necemo ratovati , mi vodimo rat preko yt komentara ili po kaficima.
U mom kraju u prodavnici dolazi non stop posle posla jedan lik oko 30-35 godina bosanac , posle posla stane tu ispred frizidera da popije pivo i posto su stepenice uske on zauzme skoro ceo prostor . Prvi put kad kad sam ga video i reko mu "burazeru samo malo" lik je krenuo da mi se izvinjava zato sto nisam mogo da prodjem , ja uzmem dva komada , otvorim i ajd ziveli , covek mi kaze jel ti nije cimka sta ce reci ako te vide ? Ko bre da me vidi , komsije ili familija ? Jebe mi se ejjj.
Znammm da sam oduzio pricu , i da sam izmesao sve zivo al jbg nekako mi je lakse kad ovde na forumu iznesem sve , bar ima ljudi koji kapiraju i hvala Vam na tome.
Sve Vas voli Creeper pa se cujemo verovatno sutra, posto ne znam ni ja kako ali sam iskombinovao slobodan dan :D :**************
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak