Ispovest i pitanje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.11.2014
34
31
18
E ovako , odma na pocetku da kazem da nisam klinac koji se tripuje na sve i svasta , na moguce i nemoguce.
Ja sam samo obican covek koji se bavi programiranjem i ispijanjem piva.
Osoba koja je radila hiljadu poslova od kojih su mozda dva odgovarala.
U zadnjih dva meseca imam zesci trip da negde odem( nestanem ) da se izolujem od svega , i dobro mi ide.
Ali ja trazim nesto vise.
Ja zelim da odem negde gde mogu uz gitaru da kuliram ceo dan , gde mi se ne postavljaju glupa pitanja , mesto gde pare nisu bitne , mesto gde nije bitno ocu li imati kintu da odem 4 dana na jebeno more itd itd.
Para ima bar za nas programere ali nije to to, celo jebeno drustvo mene gleda kao nekog totalno ludog lika,
pokusao sam ja da objasnim ali dzaba .
Trenutno ono sto me drzi normalnog je moja devojcica i keva , ali kao sto sam pre ovog reko 'ja zelim nesto vise'. zelim da odem , da nestanem , da se izgubim , da onako pederski odem i ostavim sve iza sebe , da radim 3-4 meseca i uzmem kartu u jednom pravcu i pafffff , nema me.
Znammm , znam da zvuci smesno ali meni je zivotna zelja Africa .
Po nekoj logici svi mi poticemo odatle , ali to je vec prica za neke druge . :)
E sad , mogucnost odlaska tamo , kao i pronalazenje posla je ? od-do % i zavisi od cega ?
Ako imate neka iskustva ili znate nesto vise o ovome pisite jbg , i ako moze bez smejanja :D .
A ako ova moja ajd da kazem ispovest ne spada ovde ja se unapred izvinjavam adminima i nek premeste ili nek obrisu ako joj mesto nije nigde na forumu.
SvakoDobro. ;)
 

Kanabis_kid

Aktivan Član
24.02.2010
252
361
63
33
Ispod mosta
Nije baš Afrika, ali ja jednom tjedno prošećem šumom, nekad uzmem gitaru i odem pogodit koju žicu sa frendom...
jel to tebi dođe od stresa na poslu, obitelji ili čisto onako da se ubije svakodnevnica ?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ljudi bježe iz afrike vamo a ti bi u afriku :fuck:. Ja isto razmišljam u Siriju da odselim, pa sve sutra ću :D.
Piči na Tajland, zemlja osmjeha, pare nebitne, koliko zaradiš toliko i potrošiš ali uvjek imaš. Meni frend otpalio prije 11 godina turistički na mjesec dana, vratio se nakon toga po papire ovdje i eto u Bankoku živi već 11 godina, također glazbenik, akademski, da ga nebi omalovažio. Nedavno se zaručio za neku slovenku tamo koja ima birc na plaži nekoj, on ima svirke uokolo i super im je. Kaže da otvori kafić na plaži trebao je samo izvaditi jednu podvrdu, platiti 5 dolara takse i gradi, otvaraj i radi šta hoćeš. Kod nas za obrt trebaš 27 papira, potvrda, obrazaca, uvjerenja i kovertu para i opet te zaebu :objesen:.
 
17.06.2015
142
137
43
Ko god želi ili osjeća potrebu za izolacijom ima sigurno psihičkih problema i treba da pod hitno potraži atručnu pomoć, ljudi su društvena bića kao i životine , onaj ko ima kući nekog ljubimca zna dobro o čemu govorim,sve traži svoje društvo. pustiš pasa on potrči prema drugome, pustiš mačku vanka ona potrči u susret drugoj mački, izađem na kavu tražim ljudsko društvo. Osim toga takvi ljudi su sebični gledaju samo sebe, neko te je donio na svijet,dao ti obrazovanje, društvo uložilo u tebe a ti ka ***** se želiš sakrivat od ljudi, stisni zube i budi faca pa se suoči sa problemima.
 

jackal55

BiancoNero
20.07.2015
187
1.527
143
Humboldt County, California
Ja sam se prošle godine našao u situaciji u kojoj si ti sada Creeper. Jednostavno sam se zasitio ovakvog načina života. Posao, papiri, banka, knjigovođa, stres... Ja nisam imao u planu trajno se preseliti i ostaviti sve iza sebe. Mislim, jesam...ali to u mojem slučaju nije baš tako jednostavno, jer se bavim obiteljskim poslom, a u međuvremenu smo započeli još jedan projekt, tako da baš odlazak bez povratka ne dolazi u obzir jer sam odgovorna osoba za firmu i obrt... Ali u zadnje 2 godine ja sam se promijenio i iskreno ne sviđa mi se ta promjena. U obitelji međusobno samo razgovaramo o poslu i o stvarima vezano za posao. Uglavnom se sve počelo vrtjeti oko novaca i to me totalno ubija u pojam. I tako sam se ja našao u situaciji u kojoj je novac izgubio vrijednost u mojem srcu, i polako on postaje bezvrijedan. Da se vratim natrag na priču.... I tako sam ja pogledao jedan dokumentarac o Africi i lagano se izbedirao. Vidio sam ja i prije kako žive ti ljudi u Africi, ali nisam to tada toliko primio k srcu. Sjećam se da sam vidio dijete od nekih 7 godina koje je ukralo rižu da bi mogao prehraniti svog mlađeg brata od 4 godine jer su obojica siročad i prepušteni su sami sebi. ja sam se rasplakao. Dok ja razmišlam dali ću kupiti TV od 47 ili 55 incha, oni dole nemaju šaku riže ni gutljaj čiste vode. Strašno.
Onda sam počeo razmišljati o volontiranju u Africi. Pronašao sam na internetu sirotište u Keniji koje se brine o napuštenoj i hendikepiranoj djeci. Sirotište vodi jedan franjevac iz Hrvatske. I tako sam se ja odlučio za Keniju. Poslao sam im email i potvrdno su mi odgovorili. Ja se nadam da ću do slijedeće godine uspijeti završiti sve poslove koje sam započeo, i ode Jackal na 2 mjeseca u Afriku.
Znam da će netko reći da i u mojoj okolini ima ljudi koji su u egzistencijalnim problemima, i nema potrebe otići u Afriku, ali nešto me tamo vuče... Ja znam da moj boravak tamo neće njima ništa posebno promijeniti, ali moram priznati i da imam sebične razloge za odlazak tamo. Želim vidjeti kako je to živjeti u bijedi, i na kraju dana sjesti uz vatru sa svojom obitelji i biti sretan jer ste svi zajedno i imate najbitniju stvar na svijetu. Kruh i vodu. Ja želim da oni promjene mene...
 
17.06.2015
142
137
43
jackal55 moj veliki:respect: za to što osjećaš empatiju prema drugima.
Ali bježati od problema u izolaciju ne može donijeti ništa dobro. I sam si skontao da je to sebično.;)
 

jackal55

BiancoNero
20.07.2015
187
1.527
143
Humboldt County, California
Kizo, djelomično se slažem sa tobom. Ja si baš ne mogu dopustiti da baš trajno negdje isparim, zbog odgovornosti prema svojoj obitelji. Ali Creeper možda nije u situaciji u kojoj se ja nalazim. Možda si on može sebi dopustiti odlazak bez nekih velikih posljedica za svoju okolinu i obitelj. Možda će mu ta izolacija pomoći da upozna sam sebe, pa se vrati kao izgrađeniji čovjek i shvati da mu i nije baš tako loša situacija kako mu se na prvu čini.
Ali ipak mislim da je izolacija uz gitaru bez nekih osnovnih životnih obaveza ipak pomalo sebična. Ali tko smo mi da mu sudimo. Svatko zna za sebe što mu najbolje odgovara i što ga ispunjava da bude sretan....
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
E sad vec pricamo..jebes petice in d guzn.

Ovako,izolacija i odlazak u planine i cuke nije resenje sigurno.
Resenje je prihvatanje realnosti,sto se vise boris protiv nje..sto vise grebes,teze ti pada i ubija te..

Gde god da odes,isto stanje svesti ce te pratiti..iste misli..od samog sebe ne mozes pobeci :)

Definitivno podrzavam tvoju ideju za promenom..da odes negde drugde,da vidis jos nesto..al moramo svi nauciti da zivimo u sistemu inace cemo sami sebe sjebati..

Ja sam klinac,dosta mladji od vecine vas verovatno..al sam imao ista ta prsavanja,i to dosta rano..

Mogu vam reci da moji drugari i "devojka" su vec sa 22-23 godine imali aneksiozna stanja,depresije..misli o samoubistvu,kako nista nije vredno..kako ne znaju svoju ukogu ovde..kako novac ne predstavlja nista..kako samo rade ili zavrsavaju nbt fakultete iz cega nista dobro za njihov unutrasnji mir se nece izroditi.

Nista polako se sve to stisava..proces od godinu dve..zavisi kako kod koga..dok pronadju svoj put,iskobeljaju se uz sisanje tudje energije..valjda drugacije i ne moze.. stalna prica..saveti..bitka..dok i sami ne uvide na kraju,sve je ok :)

Poceo sam da uvidjam bas rano sta smo napravili od planete zemlje i ovim sistemom..da bismo radije u sumu ili na mars pobegli..poceo sam vec na drugoj godini faxa malo da ne volim sve oko sebe..bez razloga.. da se budim u negativnim nekim stanjima i da mi sve smeta.. znao sam da to nije normalno..

Onda sam poceo da meditiram,to me je povadilo.poceo sam da uvidjam stvari onakve kakve jesu,da ucim da ih prihvatam i da cekam svoj trenutak.

Uvek sam ziveo od danas do sutra,ali meditacija me je tek uvela nekako u zivot,ona mi je dala neki smisao,pravo vidjenje stvari oko nas..naucila me je da ne reagujem na spoljne faktore..da mi stvari koji su na prvu jako bitne ne menjaju tako lako raspolozenje,u negativno..

Da se spoljni faktori ne igraju tako sa mojim emocijama.stabilniji sam nekako.znam ko sam i sta sam,stvari me menje opterecuju zasigurno.

Al jedno ti sigurno mogu reci,ako osecas..ne mislis..nego OSECAS da za tebe ima nesto vise..negde drugde.. da ovde vise ne mozes.. da jednostavno moras negde da se otisnes..da probas nesto drugo..MAXIMALNO te podrzavam.

Idi zivi,radi st aoces..ostavi sve i neka ti ne bude krivo.. nema za sta,to je tvoj zivot.

Ali ukolikk mislis da je resenje pobeci u planinu,zamonasiti se i ziveti u samoci.

Tek tad brige more,e tek tad kad si sam sa sobom..videces sta je ljudska svest,imaginacija i percepcija..odvalices jedan kroz jedan..od samog sebe se ne bezi.

Prvo moras da naucis da prihvatis sve oko sebe..cak i jebeni glupi novac i poslove..i negde se pronadjes..onda vec mozes satima da blejis sam sa sobom,bez pritiska :)

Izvinite ako sam se raspricao..ova tema me je odmah podigla iz kreveta..tooo bree,pricajte bre..dajtr misljrnja..ajde da razglabamo o zivotu :p

Brate,nase unutrasnne bice,dusa..to je ne znam..nesto presdivno i fascinantno..dok je meni licno inteligencija..dobra samo za prezivljavanje u ovom nasem sistemu,proracune i organizovanje naseg dana..

Kod svega ostalog,naroxito kod emocija i unutrasnjeg mira..mozak i misli nam DEfINITIVNO OTEZAVAJU zdravo funkcionisanje.. misli se o parama umesto o obome sto te cini srecnim..
Sve se radi jer se mora..jebiga..sistem u *****..

Al mislim da cemo se iskobeljati,da ce se nesto promeniti..da celjudi poceti da uvidjaju prave vrednosti zivota.

Nadam de :)

Pozdrav veliki za sve vas u ovoj temi..
Sve je ok bre,veeerujte mi :p
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ko god želi ili osjeća potrebu za izolacijom ima sigurno psihičkih problema i treba da pod hitno potraži atručnu pomoć, ljudi su društvena bića kao i životine , onaj ko ima kući nekog ljubimca zna dobro o čemu govorim,sve traži svoje društvo. pustiš pasa on potrči prema drugome, pustiš mačku vanka ona potrči u susret drugoj mački, izađem na kavu tražim ljudsko društvo. Osim toga takvi ljudi su sebični gledaju samo sebe, neko te je donio na svijet,dao ti obrazovanje, društvo uložilo u tebe a ti ka ***** se želiš sakrivat od ljudi, stisni zube i budi faca pa se suoči sa problemima.

joj jesi ga :poop: da je milina.

sta znas koliko covjek ima stresan zivot i kakvom gradu zivi da procjenjujes kolko on treba il netreba mira. Znaci svi koji se s vremena na vrijeme zazele izolacije trebalo bi institucionalizirati ? Sve planinare, spiljare, trekkere, kampere u ludaru ! :D :D

Ocito nisi jos u godinama kad shvatis da su mir i smanjenje stresa u stvari prioriteti u zivotu i nije sve samo druzenje, kafice i partijanje. ;)
 
17.06.2015
142
137
43
Lako je okrenuti leđa i napustiti sve, ok. uredu je otići negdje malo i odmoriti se. govorim iz iskustva, imao sam tu fazu, problem nastupa ako ne prepoznaš trenutak kad se treba vratitu u stvarni život jer samo malo je nedostajalo pa da zauvjek ostanem izoliran od svijeta , najgore je ako se navikneš na samoću tipa onoga " bolje biti sam nego sa svakim "
 
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
malo je kiza tu preterao..ali iz dobre namere..nego nije odabrao mozda prave reci :)

al uglavnom,kad je ljudima tesko..pobegli bi od svih da..sklonili bi se negde..to je taj survival instinct.. survival mode on :D

planinarenje,suma..duge setnje..sve to sa prirodom,biljkama i zivotinjama,aliii i ljuuuudima je ono pravo i ono sto nas zapravo ispunjava..nema nicega loseg skloniti se malo u tisinu,slusati zvuke prirode i to :)

to je simptom i dijagnoza..hm..koooneksn vid evriiiting :D

ja ne da volimd a blejim sam sa sobom,nego ono..tako da podrzavam ta putovanja,pohode u neistrazeno..otkrivanje sebe..i tako blize i tako dalje..

nego mene zanima da l pogadjamo nesto,da l doprinosimo boljoj odluci liku koji je i otvorio temu :)
je l znaci nesto od ovoga sto pricamo?

imas vec par dobrih misljenja ljudi..valjda smo doprineli nesto,a? :)
ako nismo,javice se jos neko..dooobaar sii maaali :D

i nemojte molim vas da krenemo i u ovoj temi sa osudama,sprdnjama i provokacijama..ovo definitivno nije tema za to..ovo je nesto viiiise :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Farmer

amrildooo

Đed
Poznanik Foruma
29.12.2013
388
1.692
143
79
Sumarak
Cesto sam kao klinac razmisljao da odem, otisao sam iz svog rodnog grada, a sada bih da se vratim. Cini mi se da je tamo nekad bilo bolje.

Cudni su putevi Gospodnji. To je definitivno tacno. Tako su i ljudi cudni. Neki vole biti sami, neki u drustvu, neko je sretan sa malo, a neko uvijek u potrazi za srecom.

Sto ljudi, sto ćudi. Sto zena, 200 sisa. :p

Individualizam, slusaj srce druze moj i idi gdje te vodi. Pozz:spliff:
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
obican covek koji se bavi programiranjem
Ma bjezi koliko te noge nose.Ako se ne osjecas dobro i smatras kako ce ti takva promjena dovesti zivot u red moj savijet je da slobodno odes gdje namjeravas.Jedino ako imas obitelj nebi bilo u redu "pobijeci".Ali ako si sam..ma nema razmisljanja.
Ja sam sa 20 godina nakon vojske otisao iz rodnog grada na tri i pol godine i budala se vratio iz one klinacke znatizelje...ali dobro,to je druga prica.Moj savijet ti je da prihvatis svoje zelje i ne smatras kako je nesto nemoguce samo zato sto to drugi govore.Jer inace tada se neces maknuti iz svoje kupaone.Jednostavmo idi za sobom i neces pogrijesiti.
Juzna Amerika,sjever Evrope,Spanjolska..za mene su to zemlje za dobar zivot;)
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
problem je bas kao sto hejzeri kaze,kad osnujes porodicu..kad se vezes..
e onda si u problemu da kazem..

ja sam dosta mlad,za sada uospte ne razmisljam o vezama i porodici..za sada..

pa ne znam jos uvek ni ko sam ni sta sam,i da uzmem da pravim decu i posle da kukam..jao lose mi,jao ovamo bi..al onda imas ta ogranicenja..

prvo sebe moramo pronaci,proziveti..pa onda mozes ti da uzmes nekog pored sebe i decu,pa da im i preneses neko iskustvo..kad si ti miran i zadovoljan..sve pre toga,ne dolazi u obzir..meni licno..

sto bolji prema ljudima,maximalno korektan..al vezivanje..devojke zena i to..pa to je meni licno samo sputavanje,uglavnom mi je to dos ada bilo teret..mislim na devojku..

kao da odmah treba da razmisljam i i njenim zeljama,potezima..emocijama i mislima..kao da automatski treba da se brinem i za drugu osobu..otvaram oci ujutru i umesot sebi da komponujem dan..ja moram da mislim stalno na drugu stranu,da njoj slucajno nesto ne zasmeta..

ovako sam slobodan sa svoje 23 godine,da radim sta god..pa ko razume shvatice,ko ne razume..ebiiiga :)

al opet,ljudi se menjaju..cak iako imas porodicu.. ne znaci da sebe treba da zapostavis..

meni je najvise krivo da geldams voje radotelje ..kako se muce,rade..za mene i za sestr..ostavljaju zdravlje i sve..zbog jebenih para i glupog sistema..
sve bi uradili za nas,a na sebe su zaboravili..i to nikada ne mogu da ispravim..i da im objasnim,da pocnu opet da zive..

mozda sam odlutao sad od tebe..al u principu tu smo,sreca..mir,drustvene norme,ogranicenja..zelje..tu sam negde..

najvaznije je,da sam sebi krcis put..pa kakav god on bio..i treba se osmeliti definitivno za te neke zaebane poteze o kojima ti pricas,nema zezanje bez rizika :)

samo da ne bude posle sto nisam ovo,jao a mogao sam..to NIKAKO! posle bude kasno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hazer

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
E sad vec pricamo..jebes petice in d guzn.
:respect:

Pod pojmom izolacija,ja mislim da on ne misli prekid svakoga kontakta sa okolinom.
Vidi brate,ako imaš mogućnost ... uvati se Njemačke,batali Afriku.
Predlažem ti jedan gradić u Njemačkoj. Zove se Viersen. Nalazi se na 15 tak -20 min., vlakom od Venla u Nizozemskoj.
Pronađi si neki posao od kojeg možete živjeti ti i kćerka i pomozi mami.
Probudiš se jedno nedjeljno sunčano jutro,uzmeš gitaru,povedeš kćer,sjednete na vlak,odete u Venlo,sjedneš pored rijeke i odsviraš koju za svoju dušu.Doručkujete negdje ...
Imaš kinte za preživit,živiš u liberalnoj sredini,ne poznaš nikoga a niko tebe ne pozna :)
I fino kreneš ispočetka.
 
Poslednja izmena:

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
"What good does it do you to go overseas? If you really want to escape the things that harass you, what you're needing is not to be in a different place but to be a different person." - Letters from a Stoic, Seneca
 
  • Sviđa mi se
Reactions: banovan240

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
U moje evo sada 34 godine,bio sam svugdje,radio sam svašta,čak mogu reći da sam upotpunio sebe u najboljem mogučem smislu.
Imao sam dobrih i loših trenutaka no ja sam takav čovjek da uvijek sve gledam sa pozitive.
Jesam u jednom duljem razdoblju žešče usrao život sebi,a i drugima oko sebe.Kako sam ranije rekao,radio sam svašta,i dobro i loše :D ,ali ono što mogu da kažem jest da se uvijek vračam u rodni kraj jer tu se nekako osječam povezano,najugodnije,a i kako izreka kaže "Svugdje je lijepo,ali doma je najljepše",barem kad sam ja u pitanju :thumb:
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
prva tema koju jutros otvorih.
i pronašao se. Ja sam serviser samo. Ne bavim se programiranjem,
Od kako znam za sebe sam "povučen". Mada nebi rekli po pričama koje kruže o meni.
Mnogo ljudi mi smeta.,,ne idem u kafiće, rijetko. Nije aniksioznost u pitanju rekao bi da prezirem ljude
Sjetim se tesle koji je nakon burnog života u kocki i alkoholu jednom sve odbacio i krenuo u "svoj" život!
Ne smatram takve ljude čudacima, bolesnicima,.... upravo obrnuto.