Ispovjedaonica kod Papa Romea

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
e stvarno nisam normalan...
smotam ja jedan i izdimim, odem do parkica na igraliste; kad eto ti jedan komsija, pijan, dolazi i seda na klupu pored, ok, tamo je, dolazi drugi komsija, normalan, treci sa cerkom...
ovaj prvi vec vileni, ne zna sta prica, pun alkoholnog sebe.
ja uzeo ovu malu i otisao pored da se ljuljamo, klackamo, tobogan. maloj dosadilo, otisla kuci, a ja sa njenim ocem na "nasoj" klupi.
tu kao ne znam sta pricamo, a ovaj dobacuje li dobacuje, onaj cetvrti cuti :D
u neko (zlo) doba pocinje da urla na nas ovde... ima nesto strasno vazno da saopsti, mi ga ignorisemo, ovaj sve jace i jace, dok...
ustajem i odlazim do njega, zalepim mu samarcinu, prevrnem ga tamo, on ostade da lezi/sedi par minuta, mumla nesto i dalje, ustaje, seda na klupu, pada...
ali mir i tisina.



ovo mi nekako za smirenje.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Uzeh danas na buvljaku neki iskrin vremenski prekidac, ali bez spojnica. Sa maticne ploce neko poskidao onaj dio kucista sa klemama i sad se ja , kao, trudim da na maticnu plocu nalemim licnastu zicu da sluzi umjesto klema i kad sam ga spojio na mrezu od tri lampice dvije rade, i to zelena i crvena, a treca koja ne radi je zuta.
Bas me poskakiljalo po mozgu, zbog cega zelena i crvena svijetle u isto vrijeme, i kao sto je normalno u takvoj situaciji, odem do cika Googla po savjete, a dzoks osljakaoooooo.., sve nesto kontam, koji mi to qrac treba u zivotu :D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Stahujem da mi neko ne provali sajt sa biljkama.
Dragi forumasi, groweri, kibiceri, balkanski spijuni i ostali.., ovo je skolski primjer osobe vrlo dobrog psihickog zdravlja.
Strah je koristan saveznik u ovom nasem hobiju, a onaj koga je Bog preskocio kada ga je dijelio ne bi trebao ni da growa :)
Osecam anksioznost
"Anksioznost je najčešći emocionalni poremećaj, koji se javlja kod mlađih i starijih osoba. Reakcija je na stvarnu situacija opasnosti, u kojoj se javlja strah, a zatim primjerena reakcija koja je manje efektna što je veći strah. Može se razviti kao kombinacija faktora rizika, uključujući životne događaje, karakteristike ličnosti, genetiku, hemijske procese u organizmu. Prirodno anksioznost se osjećaja kada su osobe suočene sa prijetnjom, opasnošću ili kada su pod stresom. Javlja se i kod produžene apstinencije od seksualnih odnosa. Obično se ovaj poremećaj javlja tokom rane adoloscencije ili ranog odraslog doba.

Strah je afekt koji ima motornu i osjećajnu reakciju. Neurotična anksioznost je slična strahu, ali se javlja kada nema vidljive opasnosti, kroz opću zabrinutost, predosjećaj opasnosti ili kroz vezanost za određenu situaciju - fobija.
Fobije se dijele na:

  1. racionalne - refleksni odgovor na moguću opasnu situaciju
  2. iracionalne."
Kao sto mozemo vidjeti iz teksta, i anksioznost je sasvim normalno stanje koje vuce korijen iz straha, a iskreno se nadam da razlog anksioznosti naseg dragog @blue nema veze sa crvenim slovima u istom :D

Prijatelju, kada obilazim sajt, ne da mi se otvore cetvoro ociju no mi se i supak pretvori u oko :D
Samo nemoj pretjerivati sa strahom i sve ce biti kako treba.
Neka ti sretno zavrsi sezona i da nam se nadimljen javljas :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
"Eee, kad bi ti htio!" - fantastican zakljucak donesen maksimalnim naprezanjem atrofiranih sivih celija, s ciljem da drugom damo do znanja o vlastitim teznjama, i vlastitoj nesposobnosti ostvarenja istih. Cesto se koristi umjesto kulturne molbe da ti neko nesto ucini.

Upade mi komsija u garazu, razgleda okolo, cokce.
- Dobar dan komsija!
Tisina.
Gleda u mene, onako znacajno, kao da je tek sad spoznao da, ako poslije sranja ne obrises dupe ostanes usranih gaca.
Potraja to dobrih par minuta. Malo znacajnog pogledanja, malo razgledanja.
Umjesto otpozdrava tisinu prekinu coktanje.
- Ccc, ti kad bi htio, mogao bi imati sve sto pozelis! Ma, smo kad bi htio daleko bi dogurao!
Opet tisina.
Gledam u njega, onako zbunjeno, kao da sam se usrao, bez da sam gace skinuo i pitam se , sta me to snadje?!

Probrslasmo par kurtoazijskih recenica, rekoh mu da sam u poslu, priupitah ga da li je nesto trebao, veli da nije, nego 'nako svratio i s razumijevanjem me ostavi da radim.
Ode komso, ima tome vec 4 sata, a ja jos uvijek razmisljam sta ja to hocu-necu! Sta je to sto bih htio, al ne htjedoh?!
Odgovor je jasan, ne moze biti jasniji, i mjesto mu je na pocetku ovog komentara, ove nasusne ispovjesti :)
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
"Non paper i mirni razlaz!"

Upucenim pocetak ispovjedi ukazuje na trenutnu politicku situaciju u BiH, tako da ce se ispovjed vrtiti oko te tematike, forumskim pravilima striktno zabranjene za diskutovanje, ali, posto je ovo ispovjed, skidanje tereta s duse i odlaganje istog medju sledece redove, molio bih "psihice" koji je procitaju da ne kritikuju i ne diskutuju na istu.

Dakle "Non paper" bi trebalo da predstavlja nesto konkretnije obmanjivanje javnosti u BiH od dosadasnje prakse. Do sada je to cinjeno retoricki, ispraznim govorima, a sada je tu nesto sasvim i potpuno drugacije, neopipljivo kao i dosadasnja retorika - oni nas ugrozavaju a jedini Ja nas branim i zato glasajte bas za mene. Dokaz da smo ugrozeni, kao sto vidite, lezi u ovom papiru u mojoj ruci (zamislite da mase istim) kojeg niko ne vidi niti je napisan! Sustina citave halabuke je medjusobni dogovor za ocuvanje vlasti beskrupuloznih kriminalaca koji je predstavljaju!

Dragi moji Bosanci, sa sve Hercegovcima, podijeljeni smo mi na svim mogucim poljima; geografski (po regijama) kulturoloski (tradicija i obicaji) vjerski (Islam, Pravoslavlje, Katolicanstvo) etnicki (Bosnjaci, Srbi, Hrvati) kao konstitutivni i ostali "nekonstitutivni" narodi. Administrativno smo podijeljeni; dva entiteta, jedan distrikt i pun qurac kantona
U toj nasoj podijeljenosti ogleda se svo bogatstvo i ljepota Bosne i Hercegovine na svim poljima (osim politicko stranackog) :fuck:
Zamislite da smo svi uniformni, da svi izgledamo kao ja, da se svi cesljamo kao ja, da mislimo kao ja.., cisti uzas i katastrofa!

Kod nas, Bosanaca i Hercegovaca, od svih podjela najdrasticnija je podjela na obrazovane i neobrazovane, kao i na obrezane i neobrezane!
Obrazovanih je vrlo malo, jer obrazovanost ne znaci znati citati i pisati, vec umijece prihvatanja znanja i njegova primjena na konkretna djela; nauka, kultura, tehnologija, sport...
Isto tako obrezanost ili neobrezanost ne znaci da je neko musliman ili vjernik (u sustini imaju isto znacenje)
Od 100% obrezanih i neobrezanih vjernika 80% nikada Bibliju ili Kuran nisu uzeli u ruku, a na iste se pozivaju i o istim raspravljaju, oko istih se trve, pa na kraju i medjusobno ubijaju. Da su procitali i jedno i drugo znali bi da se u vecem dijelu podudaraju, a samim tim ni u vjeri ne bismo imali znacajnijih razlika, osim tradicionalne prirode.
Od malog procenta onih sto su Kuran i Bibliju uzeli u ruke imalo je za svrhu pritiskanja herbara djeci za biologiju. Mali broj je uzeo da procita, a jos manji broj je procitao sa razumijevanjem.
Svi obrezani i svi poskropljeni svetom vodicom "vjeruju" u jednog Boga (apsolutno su svi monoteisti) kojeg dijele na naseg i njihovog. Predlazem vam da promijenite "dilere" jer vam ocigledno ispiraju mozgove!
Cini mi se da obrezani vjeruju da Bog razumije samo arapski jezik, pa Ga iz tog razloga oslovljavaju sa Allah i upucuju mu dove na arapskom, kojeg ne razumiju, pored svog razumljivog maternjeg jezika, dok ovi neobrezani vjeruju da je Bog slijep na jedno oko, a da drugim samo njih vidi, jer su toboze jedini ispravni vjernici.
Vjera ima znacenje vjerovati, slobodnom voljom i izborom i niko nas na to ne moze natjerati bez obzira kojim obredom nas i u koje krdo inicirali, bez nase saglasnosti! Obred i inicijacija nije pojam vjere kao vjerovanja, vec je tradicionalne prirode i ne moze nam usaditi istinsku vjeru u Boga, ali nam usadjuje vjerovanje na rijec onog koji nam propovijeda, a to cesto ne ispadne bas kako treba i moze nas dovesti u tesku zabludu.
U zabludu nas dovodi i vjerovanje da je ubiti nekog sveti cin i da cemo oduzimanjem zivota otici u raj iliti dzenet.
Mozemo da grijesimo, ali, jedno je ciniti greske koje su popravljive, a drugo je nepopravljivo pogrijesiti - da nekoga lisimo zivota jer ga medju zive sigurno necemo vratiti.
Ako se kojim slucajem neko od bosanskohercegovackih forumasa nalozio na ovo ratnohuskacko palamudjenje i spreman je da ubije zarad imaginarne granice, neka rokne sebe i rijesice se svih briga, garantovano!

Dijelimo istu teritoriju, istim jezikom pricamo, isto sunce nas grije, istom Bogu se molimo.., o kakvim podjelama je rijec? Jel to neko otkinuo za sebe frtalj sunca, dio Boga? Ni komadic zemlje, u koji ce nas jednog dana zakopati, ne mozemo prisvojiti, jer i taj dio se uvijek moze prekopati.
Nismo mi u mogucnosti da se dijelimo, jer smo jedno i zauvijek cemo jedno ostati! Mozemo se dijeliti na dobre i lose, na one koji vole i oni koji mrze.
Sami biramo kojim osjecanjem cemo sebe ispuniti.
Ako je kome do mrznje neka je zadrzi za sebe. S njom zivi pa neka u njoj i sagori, samo, neka je ne namece meni, jer ja sam opredijeljen za ljubav prema svima i svemu.
Odoh baciti oko da koja klica nije provirila. Cezne zemlja krajiska za dobrim korijenom i cvijetom mirisnim i nije lijepo da je u ceznji ostavim.
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
Ja volim kafanu. Sasvim razuman pocetak ispovijedi. Po mom nacinu vjerovanja ne postoji klasicna ispovijed. Sve treba biti receno Bogu. Svejedno, bez ljudi nema ni Boga, ne vidimo Ga, ne cujemo Ga. Ni On ne djeluje "cudesno", vec preko ljudi. To su zakoni zemaljskog. Uglavnom, sredio sam se prilicno, sve stizem, ponekad cak i do granice burnouta, ali stizem. Imam historiju manicnog konzumiranja alkohola, ono bez cilja i uzitka, vise neka samoosveta. Biljka mi je pomogla mnogo, nisam pio par godina aktivno, samo na proslavama. Ali kafanu volim, istovremeni mirisi zenskog parfema, duhana, mog parfema, konjaka, pive dok se toci, muzikica, glasovi u pozadini. U posljednje vrijeme tako sam zaposjednem sank, ko evo sad npr... Nalete tako i stihovi. Podijelit cu neke trenutne:
Kist ispustim li
Znam
Gola pokraj mene stat' ces.
A sta ces...
I drzah ga odvec dugo.
Stani kraj mene,
Dignut' cu nesto drugo...
@Papa Romeo Krenuh cak da se izvinjavam na uzurpaciji teme, a onda skontam da ovome tema i sluzi hahaha.
Hvala vam svima, meni ovaj forum vec desetak godina pomaze u artikulisanju nacina zivota koji zelim da zivim, i sretan sam zbog tog. Da smo zivi i zdravi.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
I grow old ... I grow old ...
I shall wear the bottoms of my trousers rolled.

Shall I part my hair behind? Do I dare to eat a peach?
I shall wear white flannel trousers, and walk upon the beach.
I have heard the mermaids singing, each to each.

I do not think that they will sing to me.
 

Jusufijovič

Aktivan Član
07.04.2013
74
356
53
@Wendigo Starimo neminovno, ali je ljepse cini mi se stariti na engleskom, growing old kao rasti u starosti, a kod nas je stariti od starta nizbrdan proces. A Elliot uvijek moze, jos od aprila koji je najokrutniji mjesec... Mislim da sam to prvo od njeg i procitao.
 
  • Love
Reactions: Wendigo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
I tako. Eto i mene s upisom.
Da je žena bila budna, vjerovatno bi od nje dobio odgovor.

Jesam li ja taj koji je ili koji nije zabio glavu u pijesak. Znaci, sinoć 22:30 cca. Vidim počinje kiša vani. A 1 stupanj. Kad sam dolazio s posla na par auta u susret skuzim snijeg na krovu i sajbi. Ajd Bizz, Smotaj pljugu nek ti ne bude teško, na terasu. I tako. Mjerim ja, ode temp na 0.5. Došla pljuga do pola cista 0. Nije vise kiša, sad krpi snijeg. Ja na termometar u boxu (u potkrovlju) 28 stupnjeva. Trčim (nakon sto je pljuga izgorila) u sobu gdje je box, naravno, ni trunke snijega na krovnom prozoru. U susjednoj sobi, krovni prozor vec prekrio snijeg. I sta? Odmah mi milicija u glavi. “Sad odem spavati a ujutro cika Hans na vratima sa slikom krova”.
6D577355-0596-441E-8242-D737A489F689.jpeg
23:00. Žena spava skupa s djecom

24:00 žena spava i dalje

01:30 Bizz s amperom na krovnom prozoru zaljeva krov vrelom vodom.

02:10 Bizz stoji sa zadnjom kantom vode tako vireći kroz krovni prozor i konta kako mora ići sutra Papu pitati za analizu. Jesam li ja normalan? Tko je noj u ovoj priči? Ili bi samo nenormalan otišao spavati i zaspao imajući ovakve spoznaje :D
617049D1-4277-4DCC-93E2-DB655D9A4D4A.jpeg