Ispuh malog boxa u veliki

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
Imam dva boxa jedan mali za vegetaciju i veliki sa hps-icom u kojem mi biljke idu na cvjetanje.
Nalaze se jedan uz drugi.
Kako mi u velikom boxu zna pasti temperatura kada nije upaljeno svijetlo,
zbog uštede energije. Mislim da stavim ispuh iz malog u veliki. Ne na upuh već posebnu rupu otvorim. i po potrebi sa cijevi spojim na ispuh malog! Time bi riješio i svijetljenje koje mi sad stvara problemčić jer svijetli iz ispuha malg boxa (ispuh velikog ide na tavan)
Koliko je to pametno neznam? Vjerujem da nije baš, jer to je ipak stari zrak, vlažan koji ide iz malog boxa, ali opet neznam kako bi to bilo u praksi.
Pa vas pitam dali je to neko radio i šta mislite?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Kakadu063

Aktivan Član
09.04.2016
438
1.476
143
60
Ja tako radim s tim što prigušnicu od velikog boksa stavim ispod malog. Tajming svetla je suprotan tako da se greju oba boksa. Nema rasipanja energije. Ne stvara mi nikakve probleme sa vlagom a i biljkama prija. Jači izduvni vent i izmena zraka je zadovoljavajuća.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and deraxor

SpontaniK

Banned
Banovan
16.08.2016
54
44
18
Kao sto si i sam rekao, ne valja. Koristeni zrak ce ti ulaziti u prostor veceg boxa i smanjivati koncentraciji CO2 sto ce dovesti do slabije kvalitete u vecem boxu. Isto tako imas problem svijetla koji prodire u veci box.
Jednostavno produzi ispusnu cijev iz malog boxa kroz veliki box ako vec mora ici tim putem pa da direktno izlazi van iz svih boxova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.