Ispusni Sustav (ventilacija)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

F12

12.07.2019
7
3
3
27
Pozdrav,
je li apsolutno nuzno da cijev od karbonskog filtra ide izvan objekta ili u drugu sobu ili je moguce imati je u istoj sobi u kojoj je biljka ?
Naravno biljka bi se nalazila u satoru pod pravom temperaturom i vlagom.

Hvala.
 

F12

12.07.2019
7
3
3
27
Hvala na odgovoru.
Ma vidim da svi provlace to negdje, bilo kroz tavan, zid, prozor itd. Nisam vidio nikog da ima u istoj prostoriji pa eto moram pitat.
 

F12

12.07.2019
7
3
3
27
Nemam jos, sad planiram si napravit novi setup.
Sad gledam trenutno tentove, ventilatore, filtere. Ali u ovom prostoru cijev od karbonskog filtera jedino mogu stavit u samoj prostoriji pa gledam jel to moguce.
 
06.08.2019
24
5
3
Pozdrav,

Cini mi se ova tema kao adekvatna za ovo pitanje, tice se ventilacije. Da li je moguce koristiti neki filter za upuh zraka, namjena bi mu bila da spreci ulaz stetocina i ostalih stvari 'stetnih' za biozu ?

Mozda paglu pitance, ali opet s druge strane... bolje sprijeciti nego lijeciti

Hvala
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Nije panglu pitanje i svakako je bolje s nekim filterom nego bez , uvjet je dovoljno jak vent jer štopa usis. Koristim uobicajeni cana filter i mjenjam filc svake sezone( od nape) jer potpuno je crn od prasine. E sad, cana filter ima povrsinu cca 50x50cm a nama je upuh 100-200 cm2, filter za upuh morao bi biti ful tanak i propusan i cesto ga mjenjati. Sad kad razmisljam mozda bi diy neki od ugljena bio bolji, debljine 1-2 cm, tolika je debljina u ispusnom filteru. Dosta bi bilo 1 cm. Tenx @oaza upravo si mi dao posla, boks mi je u rekonstrukciji a usis filter je ono sto nedostaje.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ja sam sebi izrezao od scotch brite brusnih mrezica. Nema opterecenja zrak prolazi nesmetano a struktura mrezice je gusta i nepusta nista drugo. Vidio sam nekakog amera juce da slicnu stvar koristi na svom roomu.
IMG_20190803_143236.jpg
Velicina je 28*14 meni je bilo dovljno da imam rezervu u pripravnosti, s vremena na vrijeme samo oprati i ispuhati kompresorom od prasine.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Pozz, mene zanima jel bi funkcioniralo da izbušim rupu iznad prozora, tamo di se roleta rola. Radi se o drvenoj stolariji. I u to onda usmjerim ispuh. Dakle nije direkt van ali prolazi kroz onaj prolaz di roleta izlazi. Zna li netko je li to dobro rjesenje?
 
01.10.2020
20
26
3
na ovo sam naletio par tema iza, pa pogledaj mozda ovu opciju prije nego krenes busiti?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzo and Yi_

Yi_

10.05.2018
63
50
18
Imat cu filter u boxu, tako da ne bi trebalo toliko smrdit. Vidim da pokušavaš biti duhovit svojim odgovorom, ili si ozbiljan (ali onda ne čitaš s razumjevanjem). Ako ne znaš molim te da ne spamaš. Da mogu izbušit otvor vani, izbušio bi ga. Ponovit ću pitanje za one koji možda mogu udijeliti savjet: hoću li imati problema ako izbušim rupu iznad prozora, tamo di se roleta rola i usmjerim ispuh prema tamo? Dakle nije direkt van, ali ima prostora di zrak može van. Ko je ikada otvarao to znati će.

Muči me što je to drvo, a ne znam zapravo je li taj prolaz di ide roleta dovoljan za pravilnu cirkulaciju zraka. Koliko bi se vlage tu moglo kondenzirati... AKo je netko možda probao ili zna nešto više, molio bi da napiše. 20201226_125657.jpg

Edit: Sphinx nisam skužio da se tvoj post odnosi na mene. Hvala na prijedlogu, ne izgleda loše ni tvoja ideja, ali onda bi temperatura bila problem.
 
Poslednja izmena:

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ti stari prozori imaju dosta mjesta za prolaz zraka,ali hoće li biti dovoljno?
Još jedan potencijalni problem je šum koji će definitivno biti primjetan jer će zrak strujati kroz uske otvore. Naravno,ako prozor nije direkt na ulici,možda neće biti problem. Ako je,onda to nikako neće biti dobro. Osim zvuka,imat ćeš i direktno dolje usmjeren zrak,dakle osjetit će se da piri.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Onda ti je naj bolje otvoriti i pogledati koliko ima prostora unutra i koliko je širok otvor za rolete. Tuda će izlaziti zrak.
Vjerujem da to može biti dobro rješenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Travan

Aktivan Član
27.06.2021
187
1.146
143
Zanima me samo da li bi bilo uredu da izlazni ventilator u boksu stavim na 'krov', odnosno, da ga postavim u sredinu stropne stranice i okrenem okomito, tj. da puše u strop vanka. Dakle ne horizontalno kako inače budu postavljeni, nego okomito. Upuh bi bio pasivan s 2 nasuprotne ulazne rupe na 2 nasuprotne stranice, u dnu boksa s tim ventom kao ispušnim koji bi bio između njih u sredini, na krovu. Vrlo mi je bitno pa ako imate volje i nečije mišljenje bih volio čuti ili informaciju.
Do tada :rasta: